Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Připojení dvou domácích PC na net - dotaz od lamy

Připojení dvou domácích PC na net - dotaz od lamy

Mája (5.6.2006 15:11:41)

Předesílám, že jsem naprostá lama, ženská k tomu, která má tento dotaz: potřebuji poradit, jak co nejjednodušeji nebo nejvýhodněji připojit na net druhý domácí počítač mého syna. Mám IE Ideal, modem Sagem. Odpovědi prosím stylizujte do formulace pro lamy. Děkuji

Anonym (5.6.2006 15:21:15)

Prodat modem Sagem,koupit jakýkoliv adsl modem+router se 4x ethernetovým rozhraním a pak obě PC připojit pomocím ethernetového kabelu.Nic se nemusí instalovat,jen se připojí kabel a jede to. Rozpočet: 1) modem DataCom XAVi8122r (4xEthernet ) - 1189,- Kč s DPH 2) 2x ethernetový kabel UTP Patch 5 m - 120,- Kč s DPH,kus 60,- Kč 3) prodej Sagemu cca 200,- Kč (v ideálním případě) celkem : 1189+120-200=1109,- Kč.

Mája (5.6.2006 17:52:22)

A jede to pak i tak, že není nutné zapínat oba PC, když se jeden potřebuje připojit na net? Myslím tím, že když já svůj vypnu a syn hodlá na svém pokračovat, tak může být stále připojený?

Heady (5.6.2006 17:56:31)

Pokud se bude jedna o vyse zminovany ethernet modem tak samozrejme ano. Muze dale pokracovat

Anonym (5.6.2006 18:04:45)

Ano, obě (všechna) PC můžou na net zcela nezávisle...

Anonym (6.6.2006 06:24:59)

Mohou být ve stejnou chvíly připojeny oba počítače? Jestli-že ano, jak je to s rychlostí připojení, dělí se dvěma? Dík.

Zabar (6.6.2006 07:36:39)

Rychlost se nedeli dvema, ale sdili. To znamena, ze pokud ji zrovna nevyuziva 2. pocitac (netaha data, ale klidne muze byt zpnuty) tak to jede plnou rychlosti. Pokud tahaji oba soucasne, tak se o tu rychlost rozdeli. Jeste bych poznamenal, ze pri prohlizeni webovych stranek je linka vetsinu casu linka nevyuzita...

Lukas (6.6.2006 15:22:51)

chtel jsem se zeptat zdali by to neslo sdilet napr. i takhle: mam v pokoji jeden notebook a druhej v obyvaku, mam je propojené krížovym kabelem len přes sitove karty, v obou notasech je Windows XP profesional....ten s pokoje notebook ma net prs Adsl star modem vstupem pres usb mohl bych nasdilet net prostrednictvim toho sitoveho krizoveho kabelu aniz bych neco kupoval? myslim ze to jde .....a je to i pro pani levnejsi varianta .....nevyhoda je ze musi ten jeden pocitac byt stale zapnuty treba ale jen v tichem rezimu by stacilo.....dnes kazdej doma obraci korunu...a se mi to zda byt levnejsi ....sitovej krizenej kabel 10 metru poridite do 80 korun....sitovou kartu dnes ma kazdej pocitaců...takze jedna z dalsich alternativ...

Zabar (6.6.2006 16:02:14)

Slo, ale je s tim vice prace nez uzitku. Slouzi k tomu treba programy winproxy (tusim pro doma, max 3 uzivatele zdarma), winroute(bezproblemovy, ale placeny) a dalsi. Nicmene pokud chces na 2. pocitaci pouzivat vice aplikaci, nez jen internetovy prohlizec (treba icq), tak mas slusnou pravdepodobnost, ze bude muset resit problemy(zvlast u winproxy). Navic bezici pocitac hluci a zere vice stavy nez modem s routerem, takze z dlouhodobeho hlediska se to financne nevyplati...

Anonym (5.6.2006 17:57:47)

Xavi je shit, jakýkoli jiný eth. modem s routerem je lepší.

Anonym (5.6.2006 18:00:52)

Anonym je shit, každý jiný je lepší :-))))

Anonym (5.6.2006 17:59:49)

1.) ok, jen do modemu musí zadat uživatelské jméno a heslo a správně uložit. Také není na škodu zvětšit NAT tabulku - stejně jako u Lucentu 2.) v balení je jeden cca 2 m kabel, druhý doporučuji koupit v délce dle potřeby (jak můžeš vědět, že jim 5 M bude stačit? :-)) 3.) ztráta času, tuhle hrůzu nikdo nechce, ledaže by Mája našla ještě větší "lamu" a nejlépe z hoooodně daleka 4. ) pochopitelně musí mít v obou PC funkční síťové karty

Mája (5.6.2006 20:06:20)

Zatím všem díky za odpověď, snad se s tím poperem...