Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > P2P sítě mají punc nelegálnosti! Právem?

P2P sítě mají punc nelegálnosti! Právem?

Anonym (8.6.2006 00:00:00)

Punc nelegálnosti dostaly P2P sítě patrně právem, neboť v množství sdílených dat se nacházely a de facto i stále nacházejí nelegálně sdílená díla. Tento problém vedl v minulosti k jistým právním sporům. Na P2P sítích jsou ale i data legálního charakteru.

Romano (8.6.2006 02:40:29)

Nechci rejpat, ale chtěl bych vidět váš komp. Informační hodnota článku je nula.

Opat (8.6.2006 08:22:52)

Hele, rejpeš, ale podstatný je to, že akorát poukazuješ na svou inteligenci, protože skutečně inteligentní lidé dokáží fitrovat články, které je zajímají a které ne a ty co je nezajímají, tak nechají být a nečtou. Pokud to nezjistíš po několika větách nebo letmém proběhnutí částí článku, tak jsi hloupej :-D

Haf (8.6.2006 08:57:02)

Nebýt P2P tak Internet k čemu by byl pro většinu lidí. Jen k nákupu, brouzdání, na poštu za 1000,- měsíčně. U firem to nehraje roli to je jinná parketa. Tvrdý nápor zákonů a trestů povede časem v chudšich regionech k zániku netu i koupě nových počítačů. Když budou vybuchovat media po vložení atd. K čemu dnes využívá 90% lidí v České republice net a počítač ?

František (8.6.2006 09:24:53)

Picovina na Ntou. Tvrdit ze jedine vyuziti internetu je ke stahovani milionu kravin pres P2P muze jen naprotej dement.

Dement (8.6.2006 09:59:32)

Já psal 90% lidí a těch 10% je ta blbost. Spousta v úvovozovkách vzdělaných lidí potřebuje net k hledání a kopírování nápadu jinných lidí. Třeba architekti. Nepřemýšlej je co ty potřebuješ.

Petr (8.6.2006 10:30:03)

Internet není jen o P2P. Ale JEN získávání informací (informační médium) je podle mě málo. Ale pokud by si někdo chtěl všechny programy, co má z netu, koupit, tak by jednoduše ZKRACHOVAL! Takže já P2P podporuju.

František (8.6.2006 11:32:02)

Vážený jmenovče, nemohl byste svůj názor vyjádřit slušnější formou?

rosi (8.6.2006 09:33:22)

naprosto souhlasím s Fratiškem. Internet je a původně byl určen k získávání a nabízení INFORMACÍ všeho druhu.Proto se mu také říká informační medium.Různé P2P sítě a další ,, blbosti,, jako video a televize jsou jen něco navíc, načem se dá dobře vydělat.K zábavě jsou určeny primárně jiná media.

Anonym (9.6.2006 09:29:16)

To je vyvoj, televize byla puvodne taky cernobila a nemela teletext.

Viroman (8.6.2006 10:48:14)

Podle me, pro lidi kteri maji s Netem alespon trosku zkusenosti, tento clanek nic nedal. Je to pouha rekapitulace znamych faktu. Neni to ani navod, jak se k takove siti pripojit. Pro uzivatele, kteri sedi u Netu po prve, je to spis odrazujici clanek o strasnych P2P sitich!!! Brrr, hruuuuza... Ja osobne bych se spis, a to jiz po nekolikate, pozastavil nad tim, proc takovy Napster prohral a pritom se tam sdilela pouze muzika, kdyz na dnesnich P2P sitich se sdili video, programy,... Ja si myslim ze pouze predbehl svou dobu, ze kdyby byl pozdeji, byl by tolerovan, stejne jako ostatni... Ja osobne P2P site vyuzivam, protoze dokud nebude cena her, filmu, programu relevantni (a v jinych zemuch to tak funguje), nebudu mit chut investovat tak velke financni obnosy a radsi si to co? No preci stahnu=)

František (8.6.2006 10:59:16)

No, ty predvadis ze tomu taky rozumis jako Cinan akciove burze. Napster byl zrusen, protoze byl zavisly na centralnim serveru ktery provozovala nejaka firmaa tedy byl v tomto bode zranitelny, firma se da zazalovat a server odpojit a konec.. Novejsi P2P se snazi byt decentralizovane, tedy neni jeden uzlovy bod ktery by se dal snadno zrusit. Nicmene ani dnes to neni tolerovano a treba u Torentu stale napadaji zalobami jednotlive indexove servery a ty se nasledne rusi, naposledy zrusili asi pred tydnem server Ptrate Bay. Takze tady hazej moudra az o tom budes neco vedet (tedy nejdriv za 10 let)

František (8.6.2006 11:28:39)

Vážený jmenovče, prosím trochu slušnosti.

František (8.6.2006 14:08:56)

Falesny Frantisku, musis uznat ze mam pravdu, jsou to kreteni

František (8.6.2006 15:52:32)

Vážený jmenovče, kritika se dá vyjádřit i bez nadávek. Já se za nikoho nepotřebuji vydávat, prostě se tak jmenuji, a totéž předpokládám u vás. Jinak samozřejmě s obecnou tezí, že čím je síť decentralizovanější, tím je technicky i administrativně méně napadnutelná, lze souhlasit. To je nakonec výchozí myšlenka původního ARPANETu. Problém je v rovině právní, v obsahu, který je sdílen/kopírován, a to mnohdy ilegálně (bez souhlasu nositele autorských práv), případně je sám o sobě kriminální povahy. Ale to je problém v podstatě jakékoli formy datové komunikace, já jsem se s ním setkal poprvé před 12 lety - už tehdy byl obsah některých BBS (Bulletin Board System/Service, pro nepamětníky Infima BBS a j.) za hranicí legality. Ovšem tehdy byl objem přenesených dat omezen technicky a ekonomicky (přenosové rychlosti modemů v řádu desítek kb/s a časové zpoplatnění dial-up připojení v meziměstském provozu).

sss (8.6.2006 11:40:36)

Pirate již od včerejška jede bez problému na plno dále. Vždy je to jen policejní štěknutí. Přitom ve Švédsku jsou P2P legální. Možná Amíci chtěli unest Ladina.

Viroman (9.6.2006 12:04:32)

Pardon, opravdu tomu nerozumim, samozrejme vam verim, ze je to tak jak rikate, ale kdyz si vezmem HUBy systemu DC, tak to mate to samy - centralni servery... Je jich hodne, ale da se vetsinou ukazat na presneho vlastnika...

Anonym (9.6.2006 14:13:39)

Hub je jedoducha vec, muze si ho zridit temer kazdy za par minut. Napr zmineny napster byl zavisly skutecne na jednom megacentralnim serveru. Na likvidaci P2P RIA potrebuje aby jeden vlastznik mel co nejvice serveru, aby na nem zavisel velky objem fungovani sluzby. Pak muze jednou zalobou dosahnout jeji likvidace.

kolp (10.6.2006 09:22:55)

tak jen pro tvoji informaci Piratebay uz je zase v provozu

tommix (8.6.2006 13:56:53)

naprostej souhlas !! Kupovat jednu hru za 1500,-Kc = nehoráznost !!! O předražených Cd a Dvd ani nemluvim. Atˇ žijee DC++ !

Nargon (8.6.2006 17:45:26)

Tak tak, kdyby byly novinky za cca 500, misto tech 1500. Tak bych to i kupoval. Takhle maj holt smulu a nedostanou ani tech 500. Protoze 1500 je fakt moc.

Filip (10.6.2006 21:53:00)

Máte pravdu, kluci! Muzika (zvlášť novinkové CD) expenzivní nebo možná za levno v hypremarketech, ale poslouchat Langerovou, Vaňkovou, Britney apod. mě neba... S DVD je to trochu lepší, zato PC hry (nejsem pařan, ale zprostředkovaně) stojí dost a o software radši ani nemluvím... Jenom dodám to, že nelegální materiál mám, ale budu se to snažit časem nahradit legálním a taky se budu snažit nový materiál shánět už jen jako legální. Když to půjde. Štve mě, že kvůli podělaným distributorům (i když kdo ví, kdo v tom má ještě prsty) si nemůžu koupit oblíbené CD svojí oblíbené skupiny, protože na to prostě nemám... Snad se to časem zlepší.

jahpisin (8.6.2006 14:14:25)

jak tu bylo zmineno hlavni problem je v cene medii u nas vzhledem k platu...ono dejme tomu kdyz nova hra stoji 1500KC dejme tomu treba v USA 40 dolacu...u nas nakej ten plat za hodinu je kolik ??60kc ? nekdo ma vic nekdo min..ale za kolik hodin se dostanete na castku 1500 ?? me vyslo 25 hodin...a kdyz vezmu plat kterej mela segra jako brigadnik v USA 7 dolacu za uplne ubohou praci a 40/7= neco malo pod 6 hodin !!! a to je sakra rozdil jestli mam na stejnou hru u nas vydelavat pres 25 hodin coz je vic jak polovina pracovniho tydne nebo nakych 6 hodin coz je mene jak jeden pracovni den...navic praci za nakych 7 dolacu muze delat bezny student..kdo nam da tady u nas plat studentovi 250 na hodinu ??:))) ehe myslim ze nikdo :))) a pokud pak jde o filme je to o tom samem..jen jeste nizsi potreba odpracovanych hodin....a kdyz bych mel delat na jedno nove DVD ci CD 2-3 hodiny nedela mi problem si ho koupit..ale vydelavat na nej skoro dva dny je naprosta blbost...jeto preci jednoduche....a o programech ani nemluve !!! navic treba muj pripad mam rad REGGAE hudbu...a tu u nas jen tak nesezenete !!! samozdrejme nake male mnozstvi se ve specializovanych obchodech da sehnat...ale naproste minimum a navic stale ta vysoka cena....u reggae interpretu je to o neco mene..ale stale se to nevyplaci...a hlavne mala nabidka...na DC++ mam kdyspozici takove hity ktere uz nejsou pomalu ani bezne na pultech...leda tak nekde na jamajce a tam se nejspis kazdej tejden do obchodu nedostanu :DD takze ja P2P sitim jen velice dekuju..bez nich byl si tu mohl koupit leda tak par svetove znamych interpretu..a v zadnym pripade ne dalsi tisice ostatnich....a to nemluve o ruznych nahravkach z koncertu,video koncertu,sound systemu,..atd....

Dexy (8.6.2006 18:47:34)

Tan jsou nelgální, ale více jak souhlasit s tímto článkem nelze. Až bude k sehnání vše na DC++ za rozumnou cenu v ČR, tak pak nikdo stahovat nic nebude.. DEXY

Anonym (9.6.2006 00:50:42)

Typicka trapna vymluva

Opat (9.6.2006 06:36:43)

Hele, ta tvoje segra, pracovala v USA legalne? Asi nic co? Spise pekne nacerno - hezka to rodinka :-D

Tom (9.6.2006 06:45:55)

Legálně na 100% se nechová nikdo. Podívej se třeba na naše politiky, no a když ti zbyde čas tak proklepni projistotu i sebe, abys tady nepsal náhodou nějaký bláboly!

Opat (9.6.2006 08:56:27)

No to jo, ale kazdy zde svadi vinu na politiku a mnohdy je to jen v nas. Chapu ze je to drahy, kdo si dnes koupi trebas Infomapu za 30tis jen kvuli tomu ze je fanda do map? Nikdo! Ale je potreba volit komplexnejsi pohledy nez jen rict, ze segra, ktera makala nacerno v USA za mizerny plat by na tu hru makala 6 hodin - american s americkym prumernym plateb by na ni delal trebas jen 2, ale podminky jsou zde jine. Jsou zeme, kde se detem muze akorat zdat o pocitaci a technice, kterou zde disponujeme - aneb, pomery jsou ruzne...

Anonym (9.6.2006 09:26:32)

Ano, samozrejme. A zo nic je potreba vychazet.

Anonym (9.6.2006 09:26:50)

Preklep, z nich je potreba vychazet.

Tom (9.6.2006 09:28:54)

My svět určitě nepředěláme, jen se snažíme žít dle svých možností. V zemích o kterých píšeš, bys asi taky těžko vysvětloval co je dobrý a co ne. Infomapa nebo např. jízdní řády jsou soft., který si můžeš otevřít na netu a udělat na nich co potřebuješ. A ještě malou poznámku - nesváděl jsem nic na politiku, ale na politiky! Myslím, že je to dost velký rozdíl.

Opat (9.6.2006 09:50:05)

No v zásadě si asi rozumíme ;-) A teď zpátky do práce :-)

Top (10.6.2006 11:31:46)

Proč by neměla pracovat legálně? Já jsem tam vystudoval maturitu a přitom jsem tam byl na brigádě.

Anonym (9.6.2006 12:14:48)

Předně. Argument, že až tady budou filmy (hry, muzika) levnější, nikdo je nebude stahovat je blábol. Prostě ceně 0,- se to nikdy rovnat nebude. Opravdu by si někdo z vás, kdo tvrdíte, že stahujete jen kvůli vysoké ceně, koupil 20 - 30 filmů za měsíc?

Opat (9.6.2006 12:29:14)

Jjj, je to tak, nenasytnost stahovacu nezna mezi. Je jedno ze se na ty filmy ani nestihnou koukat, hlavne ze maj plne regaly s DVD - kdyz si vezeme ze cena jednoho nosice je cca 10 Kc, nahradil by jeden original zhruba 40-50 kopii. coz je v pripade stahovacu mnozstvi, na ktere se stejne nemaji cas podivat. Stahovani z P2P ma jedinou vyhodu, nelegalni soft, DVD a MP3 jsou dostupne masam a tak nevydelavaji tolik palici CD a DVD - navic vypalovacku ma dnes kazdy...

Anonym (9.6.2006 12:33:26)

Mě to totiž příjde, že je to taková módní vlna. Něco jako tamagotchi (kdo ví, jak se to píše) nebo pokémon. Internetová kutura je hrozně masová. Dneska je prostě cool sosat. Nevím, ale věta "sakra, co mám stáhnout, už mě nic nenapadá" to přesně vystihuje. A že jí na tom chatu vidíme kolikrát denně, co:-) Já jen doufám, že to brzy opadne.

jahpisin (9.6.2006 17:27:51)

tak samozdrejme ze budou lidi stale dale stahovat...ale urcite stoupne o naky procenta prodej originalek...ja osobne rad podporim oblibene filmy a skupiny...a kdyz by cena byla treba polovicni uz se da aspon obcas neco legalniho koupit....jsem ochoten davat treba mesicne 1000 za legalni veci...ale to ne ze za tu cenu bude jedna hra a to jeste ani ne..kdyz bych podporil treba jeden film a dva interprety nemam nic proti...samozdrejme budu sosat dal ...ale uz aspon neco prispeju...ted za posledni tri roku nevim o nicem co bych si poridil legalniho...akorat rodine film k vanocum :)) + cd kupovana na koncerech oblibenych skupin...a ty byly vzdy kolem cca 200kc...a za takovou cenu je rad podporim...

Tom (9.6.2006 17:45:52)

To je rozumný slovo! Strašně rád bych se podíval na disky mravokárcům z této diskuze!

Lord (12.6.2006 13:10:29)

Tak tak, většinou ti, co ostatní lají ostatním, mají nejvíce černé svědomí. Dost pochybuji o tom, že právě oni mají veškerý software legální...

Anonym (9.6.2006 20:06:31)

To ze na neco nemas automaticky neznamena ze to musis ukrast. Bohuzel, moralka asi neni u tebe moc na vysi, proste ubohej prolhanej zlodejicek

Anonym (9.6.2006 23:58:15)

Tvůj disk bych chtěl zase vidět já...

jahpisin (10.6.2006 17:01:53)

cooo ?? co mi to tu vykladas o moralce ??nevim jestli jsi nakej milionar ci co...ale laskave se zamysli kdo asi tak ma penize na kupovani kazdickyho legalniho CD s hudbou !! pochybuju ze zrovna ty mas doma vsechny hudebni cd originalni a ze nemas v kompu ani jednu nelegalni mp3,urcite mas doma kolem sebe cd s hudnou vypaleny od kamaradu..tak nevim jako co tady co cpes o moralce...leda ze bys poslouchal jen jednu skupinu tak to pak neni problem si koupit za celej zivot nakych 5 alb co vydaj ehe :)) nevim jak ty ..ale ja posloucham stofky interpretu...

Anonym (10.6.2006 17:37:07)

1. Mam vsechno legalni, nejsem zlodej jako ty 2. Kdyz na neco nemam tak to proste ozelim 3. Jsi ubohej zlodej co si snazi sam sobe omluvit sve amoralni chovani

Anonym (10.6.2006 17:41:56)

Myslim, ze jako flame je to docela dobry:-) Ale jinak... spis slabsi.

Faust (13.6.2006 10:37:26)

Ty jsi ale opravdová guma .... podle tvého rozumu , když nemám na nové hadry, tak si je ukradnu, nemám na nové auto, tak jej šlohnu, nemám na nové CD či DVD od ... , tak jej ukradnu ( pardon, sosnu, stáhnu, zní to lépe, než že kradu ) .... jsi ubožák, co nemá konkurenci.

Anonym (10.6.2006 07:36:03)

P2P sítě jsou dobré a užitečné. Nehledě na to ,že jsou zde nabízeny pirátské programy jak se zde píše. Je to celkem jasné v poměru cen zavedených u nás jak zde již bylo psáno se nedivím a mají mou plnou podporu. Další a celkem podstatnou výhodu vidím v možnosti si různé programy vyzkoušet a vyselektovat ten který opravdu stojí za to a chci ho používat . Příklad:kupte Adobe photoshop za cca 50 tisíc a následně zjistit ,že vám stačí jiný obdobný program za méně. To by bylo radosti! No a v trial verzích zase nejsou zpřístupněny všechny možnosti takže úpoté porád kupujete zajíce v pytli jen se sliby že to umí to či ono. Prostě všichni škarohlídi co kritizují stahování - zamyslete se jestli vůbec odpovídáte do tohoto fora z vašich legálních Windows!!!! Howgh.

Opasek (10.6.2006 09:14:17)

Hahahahahah - uz jsem se tak dobre dlouho nepobavil, kolik ti je Anonyme? 15? Pokud si potrebuju nejaky soft zkusit, existuje vetsinou demo nebo trial a dale - nekdo neuvazuje v dimenzich zda si ma koupit Corel nebo Photohop, ale zda pouzivat nejaky free program nebo si zakoupit levnejsi ceskou alternativu velkych prohlizecu - treba Zoner. Legalni Windows ma hodne lidi, by ses divil, spise Office uz kupuje mene uzivatelu...

Filip (10.6.2006 21:34:26)

Tak jestli autorovi příspěvku, na který jsi reagoval, je (jak říkáš) 15 let, tak tobě je tak 5 let, protože tamten maník, co to psal, má SAKRA pravdu!!! A s tím svým názorem se jdi vycpat!

Ing. Tichý (11.6.2006 12:12:34)

A vám je kolik? nebo jste jedna identita z původcem diskuse? Každoádně podporujete nelegální činnost, což je hnus. Škoda že nejste tvůrcem SW, díval byste jste se na to trochu jinak

Filip (11.6.2006 22:51:24)

Je mi 22 let, NEjsem jedna a táž identita s původcem diskuze, v počítači mám 0% kradeného software (přísahám na vlastní čest), jinak z dřívějších let mám PÁR hudebních CD (řekněme kopií ztracených originálů), takže nejsem "bez hříchu", ale to asi nikdo. Nebo Vy snad ano, pane inženýre?

Anonym (13.6.2006 13:16:50)

A to chceš jako pomník, nebo co? Je fakt, že jestli je to tak, jak jsi napsal, tak to jsi opravdu rarita k pohledání! Proč já musím mít okolo sebe samé zloděje....

arne (10.6.2006 22:42:13)

jseš osel.....

Ing. Tichý (11.6.2006 12:13:41)

Mýlíte se, protože pán říkající si opasek má setsakramenskou pravdu. Vy se ale asi pohybujete jen ve školním prostředí, kde jsou tyto zvyky poněkud zažité.

Anonym (11.6.2006 23:13:49)

Vazena milosti pane INZENYRE, clovece proberte se, zijete v malem statecku ve vychodni Evrope. Mozna to bude tim, ze se pohybujete trochu v jinych kruzich, takze nebudte vykuleny z toho, ze ne kazdy ma dostatecny plat na to, aby si mohl kupovat originalni software. Nezazlyvejte skolakum nelegalni vlastnictvi softwaru, prave oni maji do kapsy nejhloubeji, tedy pokud nemaji bohate rodice a prave oni se musi naucit zachazet s tamtim nebo onim softwarem, protoze to skola po nich vyzaduje.

petrib (12.6.2006 14:55:35)

pardon, ale jak odzkouset funkcnot sw? na trialu nebo demu? verit doporuceni prodejce? nebo kupovat postupne vsechny a cekat jak se osvedci? a kdyz se neovedci, kde si stezovat? vrati vam snad nekdo vylalozene prostredky? vite vubec jaka mate podle licencniho ujednani prava? nekdy to vypada ze jen jedno : zaplatit a dal se radeji neptat (zavisi podle urovne poskytovaneho supportu)

Anonym (15.6.2006 10:03:17)

Licenční ujednání není zákon. Zákon je nad jakkoukoliv smlouvou nebo licenčním ujednáním což je v podstatě totéž. Pokud licenční ujednání je v rozporu se zákonem(a že jich je včetně toho microsoftackyho) je neplatný. Takže pokud ti produkt vykazuje vady tak ho můžeš vrátit dle zákona za určitých podmínek který si tam najdeš.

Anonym (15.6.2006 10:23:01)

A nebo si taky můžeš jít stěžovat na lampárnu! Ty si asi ještě nic nereklamoval. Vady, o kterých píšeš svedou na tvoji neodbornost a udělají z tebe blbce.

Anonym (15.6.2006 14:54:52)

Ano reklamoval a vyreklamoval.

Anonym (15.6.2006 20:03:30)

A seš si jistej, že píšeš o software?

anti (10.6.2006 22:46:04)

Osobně si nemyslím,že p2p sítě jsou o.k.,ne proto,že šíří legální či ilegální programy,spíš proto,že příliž zatěžují síť a to zejména menších poskytovatelů,i když telecom má ke konci měsíce také dost:-)

Martexman (11.6.2006 12:10:11)

Nevim co vsichni moralisti prudite kdyby nebylo moznost si kopirovat programy, tak by se pocitacu prodala desetina, dale medii by se prodalo rovnez take malo.. Kolik by bylo asi uzivatelu Interenetu kdyby vsicjni museli kupovat SW... ?

Anonym (11.6.2006 16:03:13)

To je zase sbírka! Myslím názorů (i jejich nositelů)! Úvahy o platech jsou místy relevantní, na druhé straně - musím mít všechno, co vidím? Problém je jinde. Po "revoluci" se tady usadila odnož kapitalismu grunderského typu a trvá to stále a ještě asi několik generací trvat bude. Vyhrává ten, kdo dokáže svého partnera lépe oblafnout (ne-li přímo přechcat) a namanipulovat tam, kam on chce - to je základní postulát. Abychom byli styloví, můžeme se bavit třeba o reklamní kampani ČTc na "superrychlý" internet. Ten, kdo se ve věci vyzná, ví o agregaci a FUP. Tisíce laiků si ani nevšimnou poznámečky malinkým písmem a pár dní se radují z toho, co si to nechali zavést domů. Pak jim ale velmi rychle spadne brada. No a tak je to se vším - rychlé půjčky bez navýšení, volání zdarma o víkendech, SMS za pár haléřů... Jde o styl lákání zákazníka a potažmo o styl celého podnikání, který se od těchto "nevinných" hrátek s blbečky, kteří skáčou ochotně na špek, příliš neliší - od oblbování dodavatelů do hypermarketů až po nějaký pěkný tunel z nepočítaných, které tudy pod našima nohama vedou. Ještě se tady někdo chce podivovat nad tím, že se na P2P sítích stahuje nelegální software?

Anonym (11.6.2006 18:59:52)

Za komoušů asi nikdo nekradl,nesnažil se svého partnera oblafnout (ne-li přímo přechcat), o manipulaci raději nemluvě. Jinak vcelku dobrá úvaha. Psychologický útok na zákazníka by měl mít daleko přísnější pravidla, ale připadá mi, že ta pravidla určuje prodloužená ruka toho, kdo se jimi hájí při zmíněnám neetickém oblbování bezbraných zákazníků. Asi bude jedno jestli se tu usadí odnož kapitalisty nebo bolševika. Proč si brát příklad u odnoží o kterých píšeš, stačí se podívat do parlamentu.

Anonym (11.6.2006 20:51:14)

Já mám dojem, že v tomhle případě určuje pravidla pouze trh a kvalita právníků.

Anonym (13.6.2006 13:28:36)

Za komoušů, milý kolego v diskusi, jsme se snažili všichni hlavně oblafnout bolševika, a toho litovat nemusíš. Ty takzvané "dodavatelsko-odběratelské" vztahy (jestli pamatuješ - takhle se to nazývalo v ptydepe) měly úplně jiné zákonitosti, to prostě vůbec nemůžeš srovnávat. Já si jenom pamatuju, co mně můj děda vyprávěl o první republice. A pak ty porevoluční kecy o křupavých rohlících místního pekaře-živnostníka - běž se podívat, co dodávají do hypermarketů ty bývalé komoušské velkopekárny a kde jsou pekaři-živnostníci (akorát v reklamě na Jihlavanku). To se nedalo žrát tehdy a nedá se to žrát dodnes. Ale tohle jsou jen symboly na pamětní desce budování kapitalismu, doufám, že se toho nějaká lama nechytne a nezačne to tady rozebírat. Mně jenom šlo o to, pokud se P2P sítí týká, naznačit, že za co není v těchto hranicích nejméně deset let, to prostě bude, ať se to komu líbí či ne.

kotal (11.6.2006 19:45:32)

nelegalni je sdilet,ne stahovat!!!! takze klidek,stahovat muzu legalne na p2p cokoliv,krome nejakych uchylnych prasaren...takze jaky zlodeji????

Atsepicnu (12.6.2006 18:14:22)

tak to neni, napriklad u mp3 to takhle jeste pred par tejdnama bylo,ale minulou sobotu schvalili novej zakon, ktery todle ilegalizuje, a uz jesmis mit kopii ani originalniho cd !

Tiger (12.6.2006 20:19:13)

Muzes hodit nejaky odkaz ci citaci onoho zakona?

Anonym (13.6.2006 09:17:07)

Je to zákon 216/2006,viz zde: http://www.mvcr.cz/sbirka/2006/sb072-06.pdf

Haf (14.6.2006 17:55:51)

Dobrý link. Trochu jsem to pročetl a když si to skopíruji i s ochranou tak no problém. Ale čemu jsem se zasmál je dohled Celní správou no potěž. Znám jich je to hloupé zkorunpované arogatní společenství. Policajti jsou bílé labutě!!! Dále je několikrát použité slovo staženo- ale čeho nebo z koho i králik se stahuje. Je vidět ten zákon nepsali právníci, ale OSA !!! Ale má to i plus. Jak mne nasere soused nebo starosta tak ho prásknu a mám pokoj.

Anonym (16.6.2006 11:25:38)

No jasně. Můžeš ho prásknout, že si nelegálně stáhnul třeba kalhoty na záchodě:-))

tremolo (11.6.2006 23:54:07)

Lidi neblaznete. Co jsem tak kouknul do diskuze, tak jsem tam zahledl vycitky, nadavky a dokonce politicke nazory. Co se tyce P2P, tak ja osobne je nepouzivam, presto je spousta jinych spusobu, jak neco sdilet na internetu. kdyz zmizej P2P bude tu vzdy neco jineho. Piratstvi neni problem jen u nas, je to v celem svete a tak neni treba rikat, ze za to muze rezim, ci cokoliv jineho. Hudbu si muzete stahovat treba primo z webu, na coz narazite casto na ruskych strankach. Zaverem chci rict, ze je prokletim tohoto naroda furt na neco nadavat a poucovat o moralce. Ve svete zadna moralka neni, tak proc ji mame mit my?

Be (17.6.2006 14:28:05)

Koukám na tu debatu a vidím, že 90% jejích účastníků je totálně mimo. Typický internetový jev, snad ještě zesílený českou náturou, blábolit do všeho, i když o tom nic nevím, a když řeknu nesmysl, stát si zásadově za ním... Svádět stahování jakožto krádež na komunisty, českou náturu, vysoké ceny, to může jenom ten, kdo o p2p a hlavně dění kolem nich nic neví, to, že si stáhnul z DC++ kdysi album Lucie Bílé, ještě neznamená, že o nich něco ví. A v podstatě to jeho názor pokřiví, právě proto, že použil typicky českou síť... Pravda je taková, že na západ od našich hranic a za velkou louží se stahuje o stošest, protože tam mají rychlejší připojení za menší peníz než u nás, naše p2p jsou jenom chudí příbuzní vedle svistotu torrentu v USA. Není to ani problém nějaké sociální skupiny - chtělo by se říci, že nejvíce stahují "západní lopaty" -, ale není tomu tak, jsou mezi nimi i vysocí manažeři a státní úředníci. Zatímco zde stahování považuje řada "moralistů" (píšících často z nelegálních windows) za zločin a krádež, třeba ve Švédsku mají národní tracker: piratebay, který byl sice nedávno krátce zavřen, Švédové se ale veřejně postavili za jeho obnovení (demonstrovali!!!) a opět jede. Mají tam dokonce politickou stranu, jejímž hlavním cílem je legalizovat tzv. nelegálního obsahu z internetu. Nyní se tam projednává novela autorského zákona, podle kterého bude možno legálně stahovat cokoliv. A kde si myslíte, že jsou největší torrentové a eDonkey servery? No přece v západní Evropě a USA! Kdo si myslíte, že hodinu po premiéře hodil na net CAM holywoodského filmu? Nejspíše člověk z USA! Je to prostě celosvětový fenomen, pramenící z lidské povahy. A její základ je všude stejný: kdyžt o můžu mít zadarmo, proč bych to kupoval? Takto uvažuje Čech a uvažuje tak i Američan.

Anonym (17.6.2006 16:20:52)

To ze to krome Cecha dela i American neznamena ze to neni kradez, pouze ze zlodej muze byt kdokoliv.

Anonym (19.6.2006 21:16:58)

Nelze než s tebou souhlasit. V podstatě jsem psal o tomtéž, jenom jinými slovy.

Petr (22.8.2007 13:59:25)

Vážení mravokárci, rád bych se s vámi podělalil o svůj názor. Pokud říkáte,že je nemorální stahovat hudbu, pc hry, filmy ap. tak se nad tím pojďme zamyslet. Co je na tom nemorálního? Je to krádež? Nikdo ale nic neukradl. Nezabránil jse nikomu dalšímu ve spotřebě. Není to to samé, jako něco vzít v obchodě. Pokud to k tomu někdo přirovnává, tak je to blbost ( kopie oproti něčemu co si někdo mohl koupit). A ještě: Argumentem je, že jdeme proti přání tvůrců. Oni něco udělali a my bychom jim měli zaplatit. Pokud na to přistupujete, tam mi řekněte. Chodíte třeba na www. youtube.com. Je tam spusta videoklipů. Bez souhlasu tvůrců. Takže se na to laskavě nedívejte! Nechoďte na žádné fanouškovské stránky ničeho, protože je tam spousta obrázků, který uveřejnili bez souhlasu tvůrců. Nechoď laskavě ke kamarádovi se podívat na televïzi. Ty jsi si jí snad koupil? Prodali to kámošovi, tak co se do toho hrabeš? Nepiš propiskou, kterou jsi si nekoupil. Sakra kámo ty JSI TOTÁTLNĚ NEMORÁLNÍ.