Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Spící múza ajtíků

Spící múza ajtíků

Anonym (10.6.2006 00:00:00)

S Lukášem se známe od gymnázia. Neprovozujeme žádný vzájemný byznys, takže když jeho telefonát začíná slovy: Jak je?, myslí tím: Jak je? Už pro tuhle kuriozitu mě komunikace s ním baví. Současně ovšem přiznávám, že je rok od roku obtížnější. Je to totiž ajtík a jako ajtík taky píše.

Anonym (10.6.2006 00:17:55)

Lol. Imho pk pwnuje.

Belisarius (10.6.2006 01:47:19)

To je ono! A nejlepší je, když nějaký fakan, jak psal kolega nahoře, píše třeba takto: widim w tom wjecny problem, o5 jsem w... , anebo takhle: abxch to zkratil, abx se mi sxstem nevxsral.... To mne dostává, THX! P.S.: (pardon, BTW, latinu již asi nikdo nezná) psal jsem jinak syntakticky a gramaticky správně, což je další problém. Nejlepší je, když se dva hoši hádají, jak se řekne nějaká anglická fráze, a činí tak češtinou, za jejíž pravopis a výrazivo by se styděl i zedník s dlaždičem v jedné osobě.

Chuta (12.6.2006 18:38:30)

boze, ze vas to tolik trapi. napriklad ja pisu bez diakritiky. a proc? je to rychlejsi. pri programovani sem se svepomoci naucil psat vsemi deseti, jenze pri programovani bohuzel nepouzivate hacky a zelbohu ani carky. takze ma schopnost rychleho psani nezahrnuje ryze ceska pismena. a rozhodne se nehodlam kvuli nejakym jazykovym hnidopichum vratit k psani jednim prstem.

Anonym (12.6.2006 18:41:41)

a tim mym prispevkem vyse nijak nenarazim na clanek petra kukala. jen na vasi bezduchou diskuzi. clanky petr kukala jsou to nejuzasnejsi, co jsem kdy videl... jedine co se s jeho tvorbou muze merit je snad jedine povidka od Terryho Bissona - Stiskni Ann. uzasna. doporucuju precist... :)

Chuta (12.6.2006 18:42:10)

oj. zapomnel sem se podepsat...

Henry (13.6.2006 09:17:06)

Tak já nevím, taky programuju, taky umím psát rychle (to bude tím psaním na stroji na střední...) i bez diakritiky, ale toto bych si do mejlu napsat nedovolil. Mám se sebou něco udělat? Znám mnoho kolegů "ajťáků", ale nikdo z nich takto nepíše, nemá mastné vlasy a nemá ani uhry - nevím, čím to je :o) COGITO, ERGO SUM.

Anonym (13.6.2006 09:52:21)

To bude asi tim, ze nejsi opravdovy ajtak!

Chuta (13.6.2006 21:06:42)

netvrdil sem, ze se sebou ma nekdo neco delat. to sis to asi spatne precet. nedovolil by sis do mejlu psat bez diakritiky? a proc ne? to nechapu. pisu tak bezne. ... :) prece jen.. myslim na nekompatibilitu znakovych sad, ktere se preci jen mohou vyskytnout i kdyz s temer nulovou pravdepodobnosti.... :)))

Strazhce (14.6.2006 17:20:07)

Bez diakritiky do mailu? Klidne. Dokonce i pri pomerne oficialni korespondenci s lepsimi firmami jsem si zdarne psal bez diakritiky (a podobne maily od nich dostaval). Akorat si musis davat pozor, jestli se vyrazne nezmeni vyznam absenci diakritiky.

Hele (10.6.2006 08:48:49)

joja kobyne staciloze majisvou nesrozu mitelnourec a nipsatse snimine da :-(((

Anonym (10.6.2006 00:22:13)

Myslím,že to není až tak mluva "ajtíků" jako mluva chatařů (rozuměj členů diskuzního fóra - chat,ne chatařů jako chalupářů),nahluchlých výrostků s peckami v uších na plný kule a nepřetržitě esemeskujících (fuj,málem jsem se zblil nad tím slovem) fakanů.Což samozřejmě nevylučuje možnost,že nějaký "ajtík" je také členem nějaké výše uvedené skupiny zjevů.

David (10.6.2006 10:33:14)

Za interpunkci vrazdim v majlech...kdyz me nejakej idiot posle do prace mejla a me to prijde jak cajove pismo tamanu nejradsi bych vrazdil.Tedy stejne to do 100let prejde na euroanglictinu...no dobre nebudme malicherni,komu to vadi at to dotycnemu sdeli,jinak to nechte volne pazure trhu...ci chrochtum v Belgii.

Anonym (10.6.2006 10:42:58)

Tak přenastav kodovou stránku u toho mailu je to čitelný.

Anonym (11.6.2006 21:39:54)

kdyz ti vadi interpunkce tak se nebav o diakritice

Anonym (10.6.2006 18:00:17)

Tak jsem si dal tu práci a přečetl jsem si historii leetspeaku. Ufff. No to je dost síla. Pro zájemce: http://en.wikipedia.org/wiki/Leet Jinak. Dokážu pochopit, že například na chatu, ve hrách a podobně je potřeba se vyjadřovat rychle, s co nejmenším počtem znaků. Co ale nechápu, jak může někdo takhle psát maily, do diskuzí apod. Ale co. Aspoň clověk rychle pozná lamku:-)

Richi (10.6.2006 19:07:36)

Palec nahoru. Moc pěkně a poutavě napsáno. Je to trochu smutné, ale skvělý náhled. Trocha černého humoru, trocha ironie i nostalgie.

foibos (15.6.2006 08:01:32)

doporučuji k četbě následující dva tituly http://www.kosmas.cz/knihy/108435/slovnik-floskuli/ http://www.kosmas.cz/knihy/127575/slovnik-floskuli-2/

petrib (15.3.2007 00:31:52)

můza nebo múza ? toť otázka!