Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > bluetone sky, PDA

bluetone sky, PDA

Atsepicnu (10.6.2006 10:57:42)

V září mi vyprší smlouva s telekomem a tak uvežuji o jiném připojení. Rozhodl jsem se pro bluetone, ale jejich adsl u náas není dostupné (Praha 1). Uvažuji tedy o Bluetone Premium Sky 512/128 1:20. Pochopil jsem z jejich stránky že jde o WiFi v pásmu 5,4 GHz a je to bez limitu. Dá se s tím ale i volat? o to mi ale tolik nejde. Oni ke mně přijdou a namontují wifi příjmač a propojí se to s kompem pomocí eth..... 1) Pokud bych chtěl připojit k netu 2. zařízení, například PDA jde to rovnou pomocí antény kterou mi dají, nebo musím mít ještě něco jiného? U adsl by to slo pomoci routeru co ma wifi ne? Ale co u tohohle pripojeni u Bluetone? Jak muzu pripojit pda aby komp nemusel byt zaply? 2) Občas hraju hry, myslíte si že bude ping ok? Dík moc. Jednalo by se o PDA Acer n50premium (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30420)

Atsepicnu (10.6.2006 10:59:14)

U tehle sluzby je verejna ip adresa ze ano?

Anonym (10.6.2006 17:17:25)

Obavam se, ze IP je neverejna, zkus se zeptat, nejlepe po mailu, nazivo si operator, ktery to nebude vedet treba neco vymysli, aby nebyl za blbce ;-) 1) Pokud chces cokoli pripojovat pres wifi, budes si samozrejme muset koupit najake APcko pro wifi, cca za 15 stovek, jinak to nepujde. 2) Pokud budes mit stesti, najde se tady nekdo s osobni zkusenosti, ale o tom docela pochybuji, vzhledem k rozsirenosti sluzby. Jinak telefonovani je pres SIP pres pujcenou branu/IP telefon a faxy jsou podporovany, ale nikoli garantovany. Zvaz i tohle: "V rámci řízení datové sítě mají některé protokoly vyšší prioritu než jiné. Takže je běžné, že propustnost sítě pro jednotlivé protokoly je různá a kolísá v čase. Příkladem je vysoká priorita pro hlasové služby přes IP a nízká priorita pro protokoly peer to peer sítí." Mne by to napriklad nevadilo, ale muzou Ti to p2p maximalne strouhnout a nezmuzes nic, je to ve specifikacich sluzby.

Anonym (10.6.2006 17:23:24)

Takze tu branu/telefon si bud koupis nebo pronajmes, takze pokud budes chtit volat, ceka Te investice do zarizeni, ktere se za srovnatelne penize bohuzel nemuze rovnat konkurencni Sipure, takze bych radeji koupil Sipuru, ale tu asi zase neumi nakonfigurovat...

Atsepicnu (10.6.2006 21:52:31)

no tak do tyhle sluzby nepujdu, p2p pouzivam, verejnou ip potrebuju... Jaky tarif od jakeho isp byste mi doporucili, bez fup s verejnou ip? Do ie extreme se mi nechce, takze pujdu asi k Volny... dik

Atsepicnu (10.6.2006 21:55:42)

ta dostupnost bluetonu je fakt nizka, sice ve vsech velkych mestech maji na mape nakresleno jako ze skoro vsude dostupny, ale nak to neni pravda.... chtel bych bluetone premium adsl. Je taky mozny, ze jim to overeni na netu nefacha dobre, asi tam zavolam

Atsepicnu (10.6.2006 22:11:12)

jo jeste neco :) jakej adsl modem mam zvolit, abych mohl pripojit komp prez ethernet a pda prez wifi? Co treba D-Link G664T (WiFi 802.11g + 4x Ethernet) co myslite? ma standart wifi 802.11g a pda ma 802.11b nevadi to?

Anonym (10.6.2006 20:40:48)

1.) IP jsou 2 neveřejné (1 pro net, druhá pro VOIP bránu - nelze ji použít pro telefon) 2.) pokud chceš připojit 2 a více PC, musíš si koupit router (případně i s wifi) 3.) Motorola Canopy je wifi ????????! 4.) ping je kolem 20 ms

Anonym (10.6.2006 20:42:06)

Oprava: 1.) IP jsou 2 neveřejné (1 pro net, druhá pro VOIP bránu - nelze ji použít pro INTERNET