Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Teleworking - 1. část: Co to je a má budoucnost?

Teleworking - 1. část: Co to je a má budoucnost?

Anonym (14.6.2006 00:00:00)

Ve dvou částech se podíváme na problematiku práce z domova z pohledu starších odhadů, novějších průzkumů i odborníků na psychologii.

Xspy (14.6.2006 20:08:52)

:) pěkné , sice jsme se moc nového kromě studií nedověděli , ale alespoń něco . Myslím si , že celé oddělení v němž pracuji by se dalo převést na teleworking . Nespatřuji žádné zadostiučinění v tom , když sedím s dvacítkou kolegů v " skoro klimatizované" místnosti , projíždíme databáze a komunikujeme se zákazníky . Vzorová práce jež si o tele/homeworking přímo píše (ano jsem vlk samotář pracující v kolektivu :/). Problém teleworkingu u nás má hluboké kořeny . Vize managementu je zhruba taková že zaměstnanec musí být nepřetržitě kontrolován , musí pečlivě dbát firemních předpisů a každá minuta jeho práce musí být pečlivě evidována a dokumentována. Vidina homeworkingu některá oddělení přímo děsí a ve vnitropodnikových strukturách by po jeho zavedení vznikly povážlivé mezery . O zefektivnění práce dokáže většina odpovědných managerů sáhodlouze debatovat , ale současně mílovými kroky lpějí na zaběhnutém režimu. Není se čemu divit představa ovládaného/ nikoli řízeného pracovníka mnohdy splňuje vizi vlastníka firmy , který si je vědom počáteční nákladnosti (především technického zázemmí ) reorganizace a nejistého výsledku. Hlubší debata o homeworkingu postrádá smysl u převážné většiny společností -i u těch jež deklamují svůj růstový potenciál ,dravost ,mladí kolektivu a přitom současně zakazují messengery ( výborný nástroj vnitřní komunikace ) a informační dálnice je v jejich škamnách zapovězeným prvkem. Od dob komunismu jsme zatím nepokročili , kromě předem určené doby jež si musí pracovník "odbýt " na pracovišti přibily mnohde i nutné denní normy , ovšem opravdová motivace a odměna závyslá na množství odvedené práce se ve velkých firmách stále paušalizuje . V homeworkingu je budoucnost , ovšem jak moc vzdálená , to si netroufnu ani odhadovat ...

Anonym (15.6.2006 12:46:54)

Mája (15.6.2006 12:47:49)

Pro mě má tahle problematika zásadní problém - jak takovou práci najít?