Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > jejej něco mě napado (telecom)

jejej něco mě napado (telecom)

h2so4 (18.6.2006 08:49:30)

ja nevím asi je to blbost ale pokaždé když je bouřka mi začne asi co 2 minuty vypadávat net a pak se hned připojí nevíte čím to může být? modem sagem fast . . .

Pavel (18.6.2006 09:29:32)

No a co tě teda napadlo??? Zlá nemoc?

František (18.6.2006 10:10:33)

No, kyselina sírová chce vědět, proč mu ADSL vypadává při bouřce. Jak známo z fyziky, bouřku provází blesky (elektrický výboj mrak-mrak, mrak-zem, zřídka kulový blesk) a hromy (akustické vlnění při průchodu blesku atmosférou). Ty hromy ADSL až tak nevadí, ale blesk je zdrojem tlumených vysokofrekvenčních elektromagnetických kmitů, které se indukují do telefonního/elektrického vedení. A protože ADSL pracuje v pásmu kolem 1 MHz, způsobí úder blesku vf rušení, případně přepětí/podpětí na elektrickém vedení (při úderu blesku do el. vedení přepěťové ochrany zpravidla na zlomek vteřiny linku odpojí, obdobně může fungovat přepěťová ochrana na straně DSLAM). Uvedený typ USB modemu je málo odolný proti rušení na telefonním vedení/kolísání napájení. Jinak při bouřce se doporučuje odpojit všechna telekomunikační zařízení od telefonního/elektrického vedení (pokud tedy nemáte velmi účinné přepěťové ochrany). Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že blízký úder blesku dokáže zničit přepěťovou ochranu v tel. zásuvce, AC/DC adaptéry, základní desku tel. přístroje se záznamníkem i soumrakový spínač.

Anonym (19.6.2006 18:54:24)

Ten soumrakový spínač by zamrzel :((