Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Tiscali -> Česky Telecom -> zloději a podvodníci!

Tiscali -> Česky Telecom -> zloději a podvodníci!

Robajz (4.7.2006 10:39:45)

Čus lidi, pěkně mě už ten absolutni monopol v naší zemi sere. Nejdřív jsem si ověřil ceny ADSL u více operátorů, po zvážení jsem podepsal smlouvu s Tiscali, měla pro mě velice výhodné podmínky, jenomže to jsem netušil, že ikdyž mi nakukají, že do měsíce, resp. do 21 prac. dní mi přijde modem a budu moct surfovat, tak na tom není ani trošku pravdy. Dnes, po asi 40 dnech mi zavolali, že nejsou volné porty na DSLanu či na čem a že se zřizování přesouvá až na 28. 8. 06. Nejdřív lákají na co nejvýhodnější podmínky a pak nedodrží smlouvu. Není to nekalá reklama? Mám chuť je normálně zažalovat, ikdyž vím že to nemá cenu a neměl bych šanci. Nevíte aspoň někdo o něčem lepší, přes co bych se připojil kvalitně a cenově dostupně k netu? Dik

Anonym (4.7.2006 11:20:33)

Jo a co ma s tim ze te vysmahli z Tiscali spolecneho Cesky Telecom? Ten je v tomhle pripade opravdu nevine.

Robajz (4.7.2006 12:02:06)

U Telecomu jsem si to objednal před tím, na internetu mi hlásili, že je ADSL u mě dostupné, smlouvu po mě nechtěli, nejdřív řekli, že to bude do měsíce a pak až v to samé datum jako od Tiscali - 28.8.06. Nic podivného na tom není - kartelové dohody se svými obchodními společnostmi. A pak že Telecom za nic nemůže, může, a za všechno!

Anonym (4.7.2006 12:44:39)

Ne, nez ses rozhejbal tak ti tam jiny zakaznici obsadili D-Slam. Kdybys provedl objednavku u Telekomu hned napoprve tak uz to mas

Aknott (4.7.2006 19:20:10)

To bohuzel neni tak docela pravda :'(

Martin (6.7.2006 00:44:18)

Tak to bohužel je...když přijdeš v osm večer do obchodu a nebudou mít rohlíky a řeknou Ti, že budou zas ráno...taky je zažaluješ, že mají na výloze napsáno: Mléko, housky, rohlíky, máslo, chléb, vejce...???

Štencl (6.7.2006 16:19:09)

jj, navic kdyz si o net nezadas primo "z prvni ruky" ale z druhe, tak je jasne, ze se to muze protahnout.. a co teprve vypadek netu...? Musis volat svemu poskytovateli a ten to pak preda TO2.. ^^ OMG

Robajz (7.7.2006 08:07:24)

Všechno, co tu říkáte je sice moc hezké, ale když si objednám u poskytovatele internet, ten mi řekne, že je vše v pořádku, porty jsou volné, já s ním sepíši smlouvu a za měsíc mi zavolá, že se připojení odkládá na další 2 měsíce kvůli obsazeným portům, to asi moc v pořádku není, co myslíte???? Ve chvíli, kdy si zákazník službu objedná a sepíše smlouvu, tak má poskytovatel ověřit v tu danou dobu, zda jsou porty volné či nikoliv. Je to banda tupců od Tiscali, Volného až po O2. To už mi nikdo nevymluví.

Anonym (7.7.2006 17:12:33)

Jenže on to skutečně ověří a v danou chvíli jsou skutečně volné.Jenže na callcentru sedí více obchodníků a ty také mluví s jiným zákazníkem a může se stát,že jejich objednávka je rychlejší (jiný zákazník ví přesně co chce nevybavuje se a objedná to,zatímco třeba vy se rozmýšlíte,vybavujete se a trvá to déle - a už jste pomalejší a bez internetu).

Štencl (7.7.2006 18:23:32)

Presne jako pri zapisu predmetu na VS, taky nam to bylo vysvetlovano, ze kdyz nekdo jiny klikne treba jen o jednu desetinu na dany predmet drive, kde je posledni volne misto, tak ten druhy ma bohuzel smulu. Vsichni jsme to pochopili. Pokud by sis to zrizoval primo u TO2 a doslo ke stejne situaci, tak myslim, ze nabizeji dialup bezplatne.

Večerníček (13.7.2006 23:47:48)

Jedíná možnost je odjebat se odsuď! Jako Eurotel, Telecom, Tiscali, všichni to jsou podvodníci a haj*lové a nevím co... Není to náhodou lidem kterej ho tvoří? U nás ve firmě platí že kdo doleze v prdeli nejdál je na tom nejlíp... Stejný to bude i v ostatních firmách... Jo ale v Americe...v americe to je jinný...celej princip... a jak to tam funguje... Tam si s tím hlavu nedělaj, vezmou čerpadlo a mrdnou ho do bazénu. Že Vás to zabije? Prdlajs, maj tak citlivý jističe že elektrika je vypnutá dřív než si namočíš palec....

Rakosnicek (14.7.2006 01:32:48)

Samy keci, snek je v kleci. Placas nesmysly, pekna pohadka. Asi o Americe nic nevis, plno bezpecnostnich predpisu je tam jeste na horsi urovni, nez u nas. A navic, proc by to cerpadlo do toho bazenu nehodily? Na co se asi tak to tvoje cerpadlo pouziva? Ze by na vodu? No jo, uz myslis jak American, tak se tam odstehuj a uvidis, jak se postupuje ve firme. Tak az tam budes, tak si hod fen do vany a potom se ozvi.

Robin (8.7.2006 10:01:28)

To je pravda, v tom záchvatu "Amoku" jsem na to ani pořádně nepomyslel:-). Ale to nic nemění na tom, že takový operátor jako je ČTc by měl tyhle "menší chybičky" nějak dořešit. Navíc, já pokud mohu mluvit za sebe, nijak jsem se nerozmýšlel, měl jsem vybrané vše předem, jen jsem zavolal, uvedl tarif, oni mi řekli kdy to bude a .......dodnes nic. S VŠ je to trošku snazší - tam když vám někdo vyfoukne předmět, je ještě celkem reálná šance, že se třeba jiný uchazeč odhlásí či přehlásí jinam. Spousta lidí to tam drží kamarádům, jenž nemají ještě hotové všechny zkoušky a třeba je ani mít hotové nebudou. A vůbec - je tam na to více času, si to zalogovat a nabízí se také i jiné možnosti (např. zažádat si o výjimku zvýšení počtu studentů na daný předmět).

Anonym (8.7.2006 13:59:23)

Vždyť to Telecom řeší: koncem srpna rozšíří DSLAM. A s VŠ to není snažší: i u ADSL je reálná šance, že někdo na "tvé" ústředně ADSL odhlásí a bude volno dřív. A vůbec, nemusels volat, mohls objednat přes internet - třeba i v noci, nebo o víkendu.

Robin (10.7.2006 07:47:28)

Koukám, že píšeš asi rovnou z centrály ČTc ne? Nemyslel jsem tím "dořešením" plánovaného rozšíření DSLAMu, to vymyslel fakt ještě lépe, ale myslím dořešení problému, že když zavolám, objednám a mezitím mi to vyfoukne někdo jiný. Přes Internet si to objednávat nebudu a už vůbec ne u operátora tohodle kalibru, radši se na všechno zeptám, než aby mi pak objednali nějaký úplný nesmysl. Anonyme.

Anonym (10.7.2006 21:36:06)

To bych teda spíš věřil tomu internetovýmu obchodu, než nějaký operátorce, která si přividělá premie tim, že ti objedná navíc dejme tomu třeba PC Strážce:-)

Robin (12.7.2006 09:14:39)

Pochybuju, že internetový obchod je důvěryhodnější než když ti to řekne přímo sama "nějaká operátorka". Napsat může každý co chce a kam chce. Jinak, píši tu o objednávce ADSL služby, ně nějakého přiblblého softwaru, ale možná ti ho tam také prodají, zkus to;-).

Anonym (12.7.2006 21:18:13)

A ty si to zkus přečíst ještě jednou. Pokud by to nepomohlo, napíšu vysvětlivky.

Anonym (12.7.2006 09:35:58)

No nevím, jaký je rozdíl mezi Robinem a Anonymem, do jména si zde může napsat každý co chce. A když se pan "opatrný a váhavý" Robin chce na všechno furt dokola ptát, pak se nesmí divit, že mu někdo vyfoukne požadované před nosem.

Aknott (7.7.2006 16:59:30)

Hl a proc mi davas takove prirovnani?? Ja vim, nezminil sem, proc to neni pravda, takze ted to tedy upresnim. Jedna se o to, ze si ted u telefoniky dohodnu objednavku ADSL s tim, ze je vse ok na dslamu je pro me misto - vse je ok :)) ale pak kdyz uz se tesim na super NET, tak zjistim po telefonatu s operatorem, ze objednavku sice mam, ale fyzicky to bohuzel neni mozne z duvodu nedostatku volnych mist na dslamu. Chtel sem tim rict, ze je uplne jedno jestli to objednavas primo u TO2 nebo u alternativce, kdyz mas smulu potka te tam i tam.

Anonym (4.7.2006 12:59:45)

No tak prostě Telecom nemá na tvé ústředně volné porty na dslamu, jiní zákazníci byli zkrátka rychlejší - už to pochop! Takže tě ani pochybná Tiscali nemá kam připojit, protože stejně využívá jen infrastrukturu Telecomu (někde možná i GTS). Takže tady nemel hlouposti o kartelové dohodě. A vůbec, v létě máš být v přírodě a ne furt sedět u netu, takže vlastně nedostupnost ADSL prospěje tvému zdraví. Jenom nechoď moc na slunce...

Anonym (8.7.2006 15:10:41)

Zase jeden malej fakan co krici na nespravnem miste

GaGa (17.7.2006 17:17:23)

Jestliže nejsou volné porty na DSLAMu, musí se objednat další karta [24, 32, 48 nebo nově i 64 portová]. Pro koupi a usazení se musí vypsat důvod [taková karta může stát až 1 milion Kč, jelikož není sériově vyráběná]. A tento proces se může protáhnout...

Anonym (17.7.2006 19:11:53)

No, co se počtu portů týče, tak to záleží na typu DSLAMu a použité technologii. Ale řekl bych, že karty jsou seriově vyráběné. Přecejen, po světě jich je celkem dost...

GaGa (17.7.2006 19:30:40)

jistě, sice když vememe v potaz, že v ČR je něco přes 2000 DSLAMu, ty se dělí na huawei, IP huawei, alcatel a IP , každý DSLAM má v sobě průměrně 7 karet, v ČR [nejsem si jist] je zhruba 10 typů karet,zase tak velké číslo nám nevyjde

Anonym (17.7.2006 20:15:28)

No... Ono to asi bude tak, že účastnické karty jsou v podstatě seriově vyráběny, kdežto řídící a propojovací karty DSLAMů zas tak masové kousky nebudou. Viz třeba optika do alcatelů...

GaGa (17.7.2006 20:29:45)

asi budu muset souhlasit, přijde mi to jako nejlepší řešení. Jinak slyšel jste o vyřešeném problému s internetem Jana Krause? :)

Anonym (17.7.2006 21:01:53)

Tak a dost:-)

GaGa (17.7.2006 22:12:39)

proste dělá telekomu reklamu na net, a samo mu to doma na chalupě neběželo, protože ve velké snaze vyhovět jemu požadavku zvýšit rychlost mu už linka nefungovala. Nakonec to vyřešil tím, že místo D-Linku 362 si koupil Xavi, a už mu to jede bezproblémově. :)

Anonym (17.7.2006 21:54:11)

ja o nem neslysel.... o co jde?

Anonym (17.7.2006 20:28:03)

Koukam ze se na OLU asi dost nudite cooo?

Anonym (17.7.2006 21:02:28)

Sem jedině po práci.

Anonym (18.7.2006 09:16:15)

Přestaňte vytahovat 3 měsíce starý debaty !!!

Anonym (18.7.2006 10:32:56)

Co to meleš? 17-4=13, to nejsou ani dva týdny!