Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Pozor na vyúčtování ADSL Bluetone !

Pozor na vyúčtování ADSL Bluetone !

isdavid (11.7.2006 13:30:48)

Dnes jsem dostal fakturu, kde mi bylo oznámeno , že jsem překročil datový limit 10Gb o 2Gb........ sleduji si to občas a hlídač na webu Bluetone mi oznamuje, že jsem použil s datového limitu 3,79Gb...... poslal jsem tedy reklamaci na vyúčtování Bluetone, abych se dozvěděl : Dle informací, které nám zasílají z Telecomu, jsme měli uvedeno, že jste překročil limit o 2ks, tzn. 2x40 kč. Tečka , konec..... Takže jsem tuto firmu zařadil asi víte kam........ Pokud jejich služba pro zakazníky nemá žádný , ani informační charakter tak nevím. Pro případné námitky proč nemám třeba NetLimiter, domníval jsem se , že firma patří mezi důvěryhodné a služba , kterou nabízí svým zákazníkům má platnost!

isdavid (11.7.2006 13:48:26)

Nyní jsem dostal "vysvětlující " odpověď ! Služba která je dispozici na Internetu od ČRA – bluetone je ve cvičném provozu a informace se mohou lišit.........

Jmeno (11.7.2006 14:34:15)

Tato zpráva je správná. Bluetone se snaží donutit Telecom ke sjednocení počítání dat pro jejich fakturaci směrem k ISP se svým FUP portálem. Bohužel, se to daří jen velmi pomalu. Zatím tedy jede portal jen v testovacím provozu a účtuje se podle hodnot z Telecomu.

isdavid (11.7.2006 16:53:39)

Pokud nikde není zmínka, že se jedná o testovací provoz, naopak to vypadá vše jako funkční.... nedá se to nazvat klamání zákazníka ?

Anonym (12.7.2006 09:34:55)

Nazval bych to spis bordel. Jsem rad,ze jsi to tady napsal, vubec jsem o tomto problemu nemel tuseni.

aaa (12.7.2006 09:46:49)

Vůbec jsem o tom nevěděl, díky za info! Myslel jsem , že se na to dá spolehnout.

Anonym (12.7.2006 10:11:26)

Nedá se spolehnout vůbec na nic: měření v PC, měření u TO2 a měření u Bluetone = 3 zcela rozdílné výsledky, přičemž ani jeden není správný. Ale platit budeš podle měření TO2.

Anonym (11.7.2006 16:22:04)

1.) a proč vlastně nemáš netlimiter ? 2.) proč si kupuješ službu s doplácením dat, když můžeš mít totéž s FUP (podstatně rozumnějším jak u TO2) a nic nedoplácet?

isdavid (11.7.2006 16:51:49)

Jestliže mi provider nabídne službu kontrolu přenesených dat viz: http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=807 ale opomene se zmínit , že vlastně neplatí ani jako info, tak proč instalovat limitér..... věřil jsem že Bluetone se chová korektně! Do , tuším března jsem měl 2Gb limit a nikdy jsem ho nepřetáhl.... i ted se domnívám, že je někde chyba.... v květnu a červnu jsem řešil špatné připojení ( pingy 700ms) technik mi potvrdil, že se mu také ztrácí , řešili to z Telecomu, prý záležitost Bluetone... a tehdy jsem upozornoval technika, že mi nesedí velikost dat... v době kdy jsem měl počítač vypnutý se stahovaly data....

Anonym (11.7.2006 17:57:07)

V květnu a v červnu ještě navyšoval ČTc rychlosti a měl celkem dost problémů, takže různé výpadky ADSL na platformě ČTc byly celkem normální. A že se stahovaly data v době kdy jsi měl vypnutý počítač? - co modem, ten byl také vypnutý??? By ses asi docela divil, kolik traficu "sežere" různá havěť poflakující se internetem...

Danik (12.7.2006 12:54:11)

Být Vámi, a pokud to jde, tak bych si vybral službu s FUP místo placení nadlimitních dat. Ten FUP se v podstatě na http (internet explorer, firefox) při prohlížení stránek neprojeví (myslím, že se o povlovinu sníží rychlost, což je u Vás asi ze 2Mbit na 1Mbit). U p2p a jiných se sníží víc. ale stále lepší než platit peníze za větší přenos dat (jinak by se vyplatilo si pořídit dražší a rychlejší varianty s vyšším limitem :) Pokud Vám to za těch 80 Kč stojí, tak bych to zkoušel dál reklamovat. Pokud Vám na tom ale moc nezáleží, tak bych se na to vykašlal a díval se už jen do budoucna.

Pet (12.7.2006 15:31:33)

Já dávám taky přednost platbě za nadlimitní data (který jsem ale ještě nikdy neplatil). Když máte měsíční limit 10 GB, typicky jste třeba 1 týden pryč, jiný týden zase potřebujete stáhnout třeba image DVD, ale v průměru máte celý měsíce internet za stejný peníze bez omezení. Při FUP by se za týden při nepřítomnosti limit nevyužil, ale kdybych chtěl další týden stáhnout to DVD, tak bych měl stejně smůlu. Nehledě na to, že nevím, jestli do p2p nezahrnou třeba Skype nebo VoIP.