Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Zkušenost z přechodem od GTS NOVERA k CRA PREMIUM ADSL

Zkušenost z přechodem od GTS NOVERA k CRA PREMIUM ADSL

Martin (17.8.2006 08:15:08)

Chtěl bych se podělit se svou zkušeností ohledně přechodu od ADSL GTS NOVERA FUN 4Mbits na službu CRA BLUETONE PREMIUM 5Mbits. Důležité události: 29.5.2006 podána výpověď GTS NOVERA 4Mbits 21.7.2006 objednávka ADSL PREMIUM 5Mbits. 24.7.2006 doručena smlouva na CRA. 28.7.2006 podána žádost CRA na TO2 CZ na technické šetření. 1.8.2006 zrušena služba FUN 4Mbits. 16.8.2006 ukončeno technické šetření = nelze zřídit, jelikož je zřízena na lince jiná služba ADSL=GTS NOVERA nebyla 15dní po ukončení služby schopna odpojit mé tel.č. od jejich DSLAMU. Nyní čekám na odpojení od DSLAMU GTS NOVERA a pak ihned urguji na CRA objednávku a bude znovu zaslán požadavek k technickému šetření na TO2 CZ. Tzn. Jestli do konce týdne odpojí GTS NOVERA mé číslo, tak v pondělí CRA znovu podá žádost na tech. Šetření a já budu opět čekat 21dnů. Tak že urgujte na GTS NOVERA odpojení a nezřizujte dopředu službu od CRA. Stačí službu objednat v den ukončení původního internetu. V mém případě 1.8.2006. P.S. Ještě by mě zajímalo, do kdy má povinnost GTS NOVERA mě odpojit od DSLAMU??? Nebo je to jen na její libosti???

Danik (17.8.2006 10:05:10)

Vůbec to není na její libosti. Pokud máte službu od 1.8. úplně neaktivní, tak možná z technických důvodů (prostě tam nikdo o půlnoci nepůjde, aby to udělal) se to protáhne. Do konce měsíce to musí být (delší doba není přiměřená a bránila by Vám si zřídit alternativní službu DSL).

Martin (18.8.2006 10:06:13)

Pro mne není přípustná ani doba 16dnů, natož měsíce. Telecom to vypojí do 3dnů. Tak nevím, proč by na to měli mít 16dnů a více. A podle čeho soudíš, že to musí být do konce měsíce??? Mají na to nějakou lhůtu???

Danik (18.8.2006 14:36:14)

Pokud není nijak nikde uvedeno, pak platí, že se jedná o dobu přiměřenou. Klidně to můžou udělat hned (a měli by co nejdřív). Z čeho usuzuji těch 30 dnů? Jen u doby delší než těch 30 dnů bys mohl jak kdyby chtít nějakou náhradu, si stěžovat atd. A GTS Novera by byla sama proti sobě, kdyby to blokovala (musí pak taky za to platit...). Třeba už je to dávno odblokované, ale měření proběhlo 31.7. a bylo odesláno až 15.8. A taky bych si nedokázal představit být měsíc bez netu. Jen se teď trochu bojím, že se to Radiokomunikacím nepodaří dost rychle vyřídit. Což znamená internet až od října, ale nechci nijak strašit, jen bys s tím měl počítat...

Anonym (17.8.2006 19:19:52)

v takovejchhle chvilich sem rad ze na bluetone premium prechazim z WiFi :)

Danik (17.8.2006 20:52:56)

A máš pevnou linku? Nebo si ji zřizuješ?

Pavel (22.8.2006 09:31:13)

A bereš ADSL od ČRa s platbou Telecomu, nebo bez? Mě totiž na ČRa tvrdili, že pokud přecházím na ADSL bez platby Telecomu, tak že jím v tom jiné aktivní ADSL nevadí, jen musím platit stávajicímu operátorovi do konce výpovědi. Mám ADSL s výpovědi do konce srpna. ČRa by mě měly převzít 25.8., tak dám vědet, jak jsem dopadl. Ale podle toho co píšeš soudím, že sis nechal linku od Telecomu, tam potom je to problém.

Anonym (22.8.2006 10:15:11)

ja prechazim z nextra office na bluetone premium uz 4 mesice a je to stale v nedohlednu mam stejnou zkusenost ...3.5. mi odpojili internet ale ne od dslamu ... gtsnovera nebyla schopna sama od sebe zrusit pronajem nadhovoroveho pasma az po me urgenci takze mesic platili ot2 za pronajem a hov.. s toho meli. asi 3.6. me odpojili od dslamu ale kdyz bluetone posle pozadavek na ot2 jestli lze si pronajmou nadhovorove pasmo odpoved je vzdy ze nelze protoze ho ma pronajmuta gtsnovera pritom to neni pravda kdyz sem volal na ot2 tak mi rekli ze je moje linka volna a je pripravena k zrizeni adsl a taky jsem se dozvedel ze maj dve databaze v jedne je moji linka pronajmuta a v druhy je volna .....na to telecomu maj strasnej bordel nevim k cemu maj tri baraky plnych uredniku kdyz nedokazou za 4 mesice zridit adsl

Martin (22.8.2006 12:54:24)

No tak mě odpojili po 21dnech. Stihli to 3dny po mé urgenci. A na Telecomu mi taky řekli, že už je to volné. Ale jestli mají 2databáze, tak to asi znova zavolám na TO2 ať to prověří i v druhé databízi, aby to náhodou nezamítli. Co je to za druhou databízi???

Pavel (22.8.2006 16:35:02)

Právě mi volali z ČRa, že jim telecom zamítl mou žádost, že mám aktívní ADSL, a říkala mi, že telecom má 2 databaze, a že záleží, do které se zrovna podívají, takže to okamžitě poslala znovu. Nicméně už vím, že ten člověk se kterým jsem to zřizoval mi lhal, prý je podmínka telecomu, že nadhovorové pásmu musí být prázdné i když chci přejít s hlasovým tarifem. Takže bohužel bez výpadku to opravdu nejde...