Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Telecom - neustale vypadky?

Telecom - neustale vypadky?

Ales (17.9.2006 21:33:28)

Pada to taky jeste nekomu? Me to vzdycky chvilku bezi (jak kdy, nekdy je to otazka minut, jindy treba i par hodin) a pak spojeni spadne a nefunguje to treba nekolik minut. (mam 2048/256) Kdyz jim volam, vzdycky mi reknou, ze zkusi neco upravit nekde u sebe a ze mi pak zavolaj. A takhle uz spolu komunikujem asi mesic... Mam adsl uz asi 8 mesicu a bylo to uplne super, ale uz nejaky 2 mesice to dela tohle. A uz z toho fakt silim ;( A nejhorsi je, ze jsem zjistil, ze to dela ted to samy i u rodicu. Takze si rikam, ze mozna bude nekde vetsi problem? Nemate nekdo taky tyhle problemy? Dik za odpoved, nebo jakoukoliv radu

Anonym (18.9.2006 00:34:25)

No, zkus tam zavolat a když ti budou volat pro ověření, nepotvrzuj funkčnost, ale počkej alespoň 1 den. Stačí? Globální to fakt nebude.

Anonym (19.9.2006 18:27:53)

ja mam UPLNE stejny problem

(24.9.2006 15:49:48)

Pouč se od kolegy aleše a pořiď si ETH modem cca 1000 - 1200 tak aby to mělo jenom Ethernetový porty D-Link, Zyxel nebo Xavi. myslím že to za klidný večery u kompu (a hádání se s O2) stojí vrazit něco do modemu a o modemech které se dávají za korunu si myslím své :o)))

Ales (26.9.2006 16:35:11)

Jak uz jsem napsal vys, muj modem stal taky okolo 1000, mam XAVi 8122r 4xLAN a na nem to prave nebezelo, takze bys mel vybirat asi opatrne!

xjiran (29.9.2006 10:40:37)

on se může dávat za korunu nebo i zadarmo modem kvalitní, protože já zatím na něčem takovém jedu uplně bez problému a hlavně bez výpadků. Ty výpadky jsou dle mého především o lokalitě ...

Anonym (19.9.2006 22:43:57)

Mam stejny pripojeni a stejny problem, premyslim o upgradu firmware modemu, ale asi to nevyresi problem

Ales (21.9.2006 09:09:12)

Ja uz fakt nevim, co s tim!? A zjistil jsem, ze nejvic se to rozpada, kdyz pustim napriklad torrent, tim nejsem ted schopnej vubec nic stahnout... Nechapu, k cemu nabizi telecom 2mbs a 8GB limit, kdyz to ma takovyhle vlastnosti? Kvuli webu tohle rozhodne nepotrebuju... Nenasel uz jste nekdo nejaky reseni?

Anonym (21.9.2006 09:11:18)

To neni telecomem ale tvoji blbosti, pretezujes svuj modem a pada on.

Ales (21.9.2006 11:18:17)

"tvoji blbosti"? ;) dekuju ti nacelniku, ze ses me zastal... nevim, jestli kdyz chci pustit torrent, tak jestli jsem blbej, to je asi vec nazoru... ale mas pravdu v tom, ze pada modem... nikdy me to nenapadlo, pac kdysi to fungovalo ;( docet sem se jinde na netu, ze fakt vetsina obyc modemu nezvlada vetsi pocet spojeni a je to presne pripad toho myho nastesti mam jeste jeden lepsi wifi router a nasel sem navod, jak to zapojit jen pres nej a, nechci to zakriknout, ale zatim to vypada, ze to funguje...

(24.9.2006 15:29:44)

njo to jsem ti chtěl poradit vyměň modem co já vím tak USB nestojí za moc.

Karel (21.9.2006 09:13:41)

Zkus jiný modem. Já mám O2 i Bluetone a Bluetone má víc poruch než O2.

Ales (21.9.2006 17:03:11)

ale jeste jednu vec: kdyz procitam fora, tak vidim, ze nejsem rozhodne jedinej, kdo ma problemy s vypadkama u O2, desitky lidi si stezujou... tazke mozna nebude problem jen s modemem

Tony (22.9.2006 01:11:35)

Ty vypadky jsou protoze maji pripojeno vic lidi nez zvladne jejich moznost pripojeni ono 400 000lidi je asi uz moc no,takze to s temi vypadky asi uz lepsi nebude a kdyz tam zavolas,tak ti reknou ze to je u tebe doma,proste lez...

tatin (22.9.2006 07:51:42)

Vážení MUSÍ to padat, protože před privatizací TELEKOMU odešli někteří soudruzi z vedení z Telekomu ale odnesli sebou velice výhodné smlouvy na služby od telekomu, které musí telekom plnit a tak mu nezbývá než jiným firmám dávat sít za babku a oni si pak mohou dovolit konkurovat a pustit NET v 1:20 . A O2 se tlačí na kousku drátku, který už je dávno rozebraný. Jo to kdyby Grandi ze Španělska věděli než to koupili, však se měli zeptat. To je jako na ČD železnice , víte kolik tam odešlo SOUDRUHÚ ředitelů a udělali si před tím velice výhodné smlouvy s drahami na své spediční firmi? A nyní mohou konkurovat a vozí materiál levněji než dráhy. Jak to? ptáte se , protože jsme všichni blbí a pořád se spoléháme že něco dostanem. A víte co dostanem? akorát tak po šnupáku, protože se může stát že třeba tento příspěvek bude číst někdo z těch co se napakovali nebude se mu to líbit a udělají mi takový výpadek že mi vykopu dráty. Víte co vážení škodilové? Vy stejně vyhynete a vyhnijete, ale je škoda že se od vás ty komunistické manýry naučí ti mladí a pojede to dál a nikdo nebude vědět proč , a bude z nás národ patlalů. Jo a to je to co všechno začalo v r.68 tam to začalo protože východní příbuzní sem dotahli takovej šlendrián že to svět neviděl. A PROTO TO PADÁ. !!!!

Anonym (24.9.2006 15:55:05)

ty si chlapče fakt divnej... Ceny za LLU jsou pořád vysoké a zbytek sítě (pokud narážíš na radiokomunikace nebo GTS) mají vlastní optiku... To že se O2 talčí na kousku drátu? O čem to mluvíš?

Ales (26.9.2006 16:33:52)

Jen bych rad dodal, ze ten puvodni modem, na kterym to nebezi, taky myslim neni zadnej srot. Mam XAVi 8122r, ethernetovej router se 4xLAN a proste to na nem nebezi. Nastesti mam doma jeste Asus WL 500g a kdyz to nastavim pres nej, tak to nepada (i kdyz mam pocit ze to taky nejni zadnej zazrak, kdyz zacnu stahovat tak 40kBs, tak to dlouho nevydrzi, ale aspon mi nepada celej modem).

Nargon (26.9.2006 18:37:00)

A nemate nahodou zaple P2P site (DC++, torrent...) nebo treba skype? Tenhle modem je znamy, tim ze ma malou nat tabulku a kdyz se vytvori velky pocet spojeni, tak to ten modem nezvladne a padne.

Ales (26.9.2006 19:04:47)

jj, presne tak, jak uz jsem tady v diskuzi psal driv, taky jsem to zjistil. ja to jen chtel uvest konkretne, pac tu nektery lidi psali, ze usb modemy nestoji za nic, ze je lepsi si koupit nejakej LAN za 1000,- atd. tak jsem chtel jen napsat, ze ani to neni zaruka, ze si clovek asi fakt musi vybrat opatrne! (jen me porad zarazi, ze kdyz si objednam 2mbs a router 4xLAN, tak mi poslou pristroj, kterej neni schopnej udrzet par desitek spojeni z jednoho jedinyho compu? co kdybych mel pripojeny fakt 4 compy, to bych se asi na net nedostal vubec?)

Nargon (26.9.2006 22:18:42)

Tak na prohlizeni webu, to staci, ale vic toho ten router nezvladne. Pokud je na nej pripojenej jen jeden pocitac je asi nejlepsi ho prepnout do ZipB modu (nekde na foru tu je navod odeme), pak je verejna IP az na pocitaci (vyhoda usb modemu) a pripojeni je udrzovane modemem a nezavisle na pocitaci (vyhoda eth modemu). Skoda ze to funguje jen pro jeden pocitac, holt verejna IP je jen jedna.

defaq (28.9.2006 17:20:41)

A vy si jako všichni myslíte, že xavina nejni uzpůsobená, aby zvládla nekolik spojení? Proč by to asi tak byl router pro 4 PC. Nat tabulkou to nebude. Já vim kde je problém mezi klávesnicí a židlí. A mimochodem, pokud se bude rozpadat spojení, je možné že je špatnej splitter

Ales (28.9.2006 23:16:14)

"mezi klavesnici a zidli" ;) takovyhle rady jsou fakt nejlepsi... tak mi teda porad, kde beznej uzivatel jako ja udelal chybu: 1) koupil jsem router 2) zapojil jsem ho presne tak, jak jsem mel 3) pripojil jsem pocitac 4) spustil jsem pocitac a... nechodi to ?

defaq (29.9.2006 18:24:06)

zavolej mi na technickou podporu a kouknem na to:o)

Anonym (29.9.2006 20:15:25)

Vidíš, ty seš zrovna typický příklad problému mezi klávesnicí a židlí: 1.) jaký router ??? 2.) možná ano, možná ne, občas bývá špatně popsaný splitter, občas nějaká zapomenutá paralelka, někdy špatně nakrimpovaný konektor... 3.) jak a přes co, jsou nainstalovány správně ovladače na síťovou kartu nebo USB modem? 4.) tak tom seš dobrej, co takhle ještě všechno správně nastavit?

Killer (27.9.2006 09:48:33)

Jj, dela mi to to same. Vcera vecer jsem si stahl asi 1GB (ne nejsem stahovac, bylo to demo hry) a pak to spadlo a od te doby se mi stale meni trojuhelnik z cerveneho na zluty a zpet. Dneska rano to same. Tak jsem jim zavolal a ze to proveri na ustredne. Ne ze by to nebylo za posledni 2 mesice uz popate. Mam Sagem, vim, ze to neni vykrik techniky, ale prodali mi ho a mel by fungovat, ne?

Anonym (27.9.2006 10:16:12)

V tomhle bude Sagem nevinne. Spis je to nekde ruseny, ovsem tezko rict jestli u tebe, na trase nebo na ustredne. To ti reknou az to proverej, jak slibili.

Killer (29.9.2006 10:17:46)

No tak to proverili, pry byl slaby signal na ustredne ci co. Nejhorsi je, ze tohle s nimi resim za posledni tri mesice asi poctvrte. Vzdycky neco posteluji a tyden ci dva to jde a pak se to stejne podela :(

Killer (5.10.2006 12:35:05)

No a predevcirem zase. Hodinu jsem cumel, jak se meni zluty trojuhelnik na cerveny a zase zpatky. A vcera to zase drzelo cely vecer. Teda jak Sagem nemusim, tohle opravdu vidim na strane ustredny ci nekde na ceste. A to jsem od ustredny asi 800m. Ach jo.

MR (26.12.2006 17:10:25)

Poslední 3 dny mi internet s modemem Sagem padá pravidelně tak cca. po 30 minutách. Potom musím čekat dalších 30 minut než je trojúhelník opět zelený. Buď jsou přetížené linky nebo se u O2 přes Vánoce nepracuje. Během roku mi s tímto modemem (Sagem) funguje internet skoro bez problémů.

Lambin (1.10.2006 15:39:50)

Co se týče Xavi 8122r, podívej se na diskusi https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=89779 (hlavně odpověď od Headyho). Problém s malou NAT tabulkou jsem řešil u táty (sám mám k naprosté spokojenosti ASUS TI4631) a tohle po dlouhém bádání ZABRALO, takže teď stahuje přes P2P naprosto bez problémů. Nastavení zmiňovaných parametrů je možné jen přes terminál (nikoli přes WEB rozhraní - proto jsem je tam marně hledal). Ani těch nově nastavených maximálních 512 (původně 192) není nějak oslnivě mnoho, ale pro jednoho P2P klienta by to mělo stačit.

Peterecek (1.10.2006 23:24:37)

Pokud máte problémy se Sagemem, poradil mi jeden místní mistr, že přes Start...spustit...msconfig...OK...karta Po spuštění...zakázat dslmon odstraní se veškeré problémy s připojováním v bwezprostředním čase po startu PC

Zdenek (4.10.2006 19:08:24)

Co z toho začlali dělat "Kyslík", tak to stojí za prd. Předtím jsem je nemohl vynachválit a teď? Mých 2048 jede maximálně na 750 a když jim volám, že něco není v pořádku, tak mlží. A navíc najednou tam všichni operátoři mluví různými východnějšími přízvuky (např. ruským přízvukem). Ta e-mailová schránka od nich (ne že bych ji nějak extra využíval) nefunguje v Mozille a v IE se při logování začnou ladit chyby scriptů. Za Telekomu s tím problémy nebyly. Asi to chtějí překopat všechno a ne jen logo, snad to časem vyladí. Teď už vím, že až mi skončí smlouva s O2 ruším i pevnou, bude mi nanic.