Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Změna bydliště během úvazku

Změna bydliště během úvazku

petr (30.9.2006 10:44:54)

Právě mi doběhl net od GTS a plánuju si zřídit službu Premium u ČRa. Je však možný, že se za pár měsíců budu stěhovat. Jak se to potom řeší? Je možný službu převést do místa nového bydliště?

Anonim (30.9.2006 11:02:09)

Převést u Radiokomunikací smlouvu na novou adresu nelze :-(

Anonym (30.9.2006 11:17:53)

Takže bych musel u ČRa odstoupit od stávající smlouvy, zaplatit mastné penále a nechat zřídit na nové adrese? Dobře, jakého jiného ISP byste mi v mém případě doporučili?

Anonym (30.9.2006 11:24:21)

Co se týče výpovědi smlouvy se závazkem, je bezkonkurenčně nejlepší TO2 (pouze doplatíte poměrnou část z ceny zřízení linky, což je asi 1100,-, viz ceník). Jinak, pokud se jednlo o překládku telefonní linky, tak by se mělo převedení ADSL (zrušení a opětovné zřízení) provést automaticky.

petr (30.9.2006 11:28:07)

Co si mám představit pod překládkou telefonní linky?

Anonym (30.9.2006 12:41:13)

To je operace, kdy ti prostě telefoní linku s jedním určitým číslem převedou z jednoho místa na druhé.

petr (30.9.2006 13:43:41)

A kdyz bych si nechal linku takto prevest, musel bych platit pokutu za zruseni premium?

Anonym (30.9.2006 15:52:51)

Ah. Tak to nevim, jak to funguje, pokud je na lince LLU. To by ses asi musel zeptat přímo u providera...

Anonym (30.9.2006 22:58:53)

Volal jsem na call centrum, dostalo se mi jen neurcitych mlhavych odpovedi s dodatkem, ze dopredu mi to nikdo nedokaze rici.

František (1.10.2006 00:16:48)

Služba ADSL Premium je poskytována na platformě ČRa, t.zn. že v místě, kam se tazatel přestěhuje, musí mít ČRa DSLAM a přípojné vedení musí svými parametry vyhovovat pro požadovanou rychlost. Není-li tam zřízena telefonní stanice už nyní (pak lze dostupnost ADSL jak na platformě TO2, tak ČRa či GTS Novera ověřit již nyní), nelze spolehlivě určit, zda tam ADSL od ČRa půjde zřídit.

Anonym (1.10.2006 00:32:30)

Tak to je celkem jasný (i když u TO2 se to dá přibližně určit podle čísla např. souseda, nebo i podle adresy -- tedy alespoň na callcentru to umí). Mě by spíš zajímalo, jak je to se službami v rámci LLU při překládce linky. Protože při překládce linky se např. ADSL od TO2 nebo OLO nepřekládá, ale ruší a zřizuje znovu. Ovšem není to bráno jako výpověď závazku. Ovšem, jak to funguje, pokud je např. na lince sdílený přístup...?

František (1.10.2006 03:01:55)

Sdílený přístup k vedení (SPV) řeší dokument ČRa "Specifické podmínky pro poskytování služeb realizovaných prostřednictvím zpřístupněných účastnických kovových vedení" zde: http://www.radiokomunikace.cz/cs/download/cra-podminky-specificke-LLU.pdf Konkrétně se jedná o články 3.11.1. a 5.5.1.: ---------------- 3.11.1. Aktivovaná Služba prostřednictvím SPV bude zrušena, pokud účastník Služby objedná u společnosti Telefónica O2 následující úkony: - ukončí smlouvu se společností Telefónica O2 na telefonní službu na příslušné kmenové lince, - změní účastnictví pro telefonní službu se společnosti Telefónica O2 na příslušné kmenové lince, - objedná službu přeložení stanice/linky na příslušné kmenové lince, - provádí přenesení čísla příslušné kmenové linky. ---------------------- 5.5.1. Poskytovatel nenese žádnou odpovědnost za zrušení nebo pozastavení provozu Služby následkem uplatnění vlastnických práv společnosti Telefónica O2, k telefonnímu vedení, pomocí kterého byla služba zřízena. K takovému kroku ze strany společnost Telefónica O2 může dojít výhradně z následujících důvodů: a) Pokud účastník nesplní finanční závazky, týkající se telefonní služby společnosti Telefónica O2, poskytované na stejném účastnickém kovovém vedení jako Služba (přerušení nebo zpoždění plateb, nebo nevypořádané dlužné částky za službu společnosti Telefónica O2, poskytovanou na kmenové lince). b) Pokud účastník ukončí smlouvu na telefonní službu společnosti Telefónica O2, poskytovanou na stejném účastnickém kovovém vedení jako Služba (na kmenové lince).; Stejný účinek jako ukončení smlouvy má i změna účastnictví kmenové linky a její přeložení. c) Pokud účastník požádá o přenesení čísla k jinému operátorovi. d) Pokud účastník požádá společnost Telefónica O2 o novou telefonní službu (HTS, ISDN2), pro jejíž realizaci nelze technicky vytvořit další účastnické vedení, a v rámci zákonných povinností společnosti Telefónica O2 zajistit tzv. „univerzální službu“ bude na základě písemného oznámení společnosti Telefónica O2 ukončen pronájem daného vedení ve prospěch objednané univerzální služby. Tento důvod může být uplatněn pouze u služby s převedením kmenové linky pomocí PPV. e) Pokud účastník požádá společnost Telefónica O2 o zřízení veřejně dostupné služby elektronických komunikací a v rámci zřízení účastníkem objednané služby společnosti Telefónica O2 bude na základě písemného oznámení společnosti Telefónica O2 ukončen pronájem daného vedení ve prospěch objednané služby. ------------------------ Komentář: Z textu vyplývá, že objednání přeložení stanice na příslušné kmenové lince má za následek zrušení služby poskytované prostřednictvím SPV. Vrácení vedení (SPV) sice je pro ČRa za 0 Kč, ale za zřízení služby SPV na přeložené lince inkasuje TO2 od ČRa 2 437 Kč (bez DPH), takže dost pochybuji, že pro zákazníka ČRa by tato operace proběhla bezplatně.

Anonim (1.10.2006 10:03:37)

Minulý týden jsem o tomto tématu četl článek (bohužel netuším kde). Převést bez problémů linku, včetně ADSL bez sankcí a postihů, šlo bohužel pouze u O2.

František (1.10.2006 11:37:45)

Patrně máte na mysli článek "Jak čeští poskytovatelé dokážou přestěhovat internet" zde: http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=131235 Pasáž o ČRa zní: --------------------- Odpověď Českých Radiokomunikací na naše otázky byla přímá a jednoznačná. V případě, že se zákazník této firmy plánuje přestěhovat, musí svou stávající smlouvu zrušit včetně veškerých důsledků takového kroku. V případě závazku na dobu určitou je tak třeba uhradit poplatky za používání služby do konce smluveného období a samozřejmě i smluvní pokutu. Z potřeby výpovědi smlouvy plyne i nezachování přidělené pevné IP adresy. ---------------------- Komentář: V článku není důsledně rozlišováno mezi PPV (plný přístup k vedení) a SPV (sdílený přístup k vedení), nicméně lze se domnívat, že odpověď ČRa platí pro obě varianty.

Anonym (2.10.2006 21:54:29)

Tu druhou myslim ne, kdysi jsem se ptal cloveka, co ma na starosti vypovedi a slo to. Ale je to docela davno a pamet uz taky neslouzi uplne spolehlive...

m.i.k.y (4.10.2006 19:36:55)

u ČRa nelze - zajímal jsem se o to při pořizování ADSL, ty poplatky za přeložení (rozuměj zrušení a nová smlouva u ČRa) za to nestojí tak jsem u O2 (kde je přeložení linky bezplatné)

Anonim (5.10.2006 10:00:09)

Asi jediná výhoda O2 :-)))

Anonym (30.9.2006 11:31:17)

taky se dá vzít od čra pouze net a hlas nechat u TO2..v případě stěhování TO2 linku převede a pak se znovu dá zřídit net... nikdo kromě TO nemá právo manipulovat s dráty, dá se taky domluvit, že se linka s netem ponechá na nového obyvatele bytu

petr (30.9.2006 11:40:23)

To jo, ale budu muset beztak platit poplatek za zrušení ADSL u ČRa v místě starého bydliště, pokud nový obyvatel nebude o ADSL stát?

Anonym (1.10.2006 09:47:05)

S CRa se da domluvit. Nicmene chtej kompetentniho cloveka, ne bezneho operatora.

Anonym (8.10.2006 11:01:28)

pokud by jsi si objednal adsl na nové adrese, dalo by se to udělat bez poplatku...ale napiš si k nim a domluv se předem

Anonym (1.10.2006 09:45:57)

Tak si zatim zrid od CRa Classic ADSL, s tim to jde.

Anonym (2.10.2006 22:23:46)

Nelze.