Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Dostupnost

Dostupnost

ASDF (24.1.2007 12:34:48)

Přemýšlím o zavedení připojení k Internetu pomocí technologie ADSL. Uvažuji o službě Novera DSL Fun zprostředkovávanou po drátech O2. Pročetl jsem si smluvní dokomenty fy GTS Novera a nejsou mi jasné některé body: a) V provozních podm. je vzorec na dostupnost služby (doba trvání služby - doba výpadku)/doba trvání služby * 100 [%] Kde jsou však uvedeny nějaké mezní hodnoty, s kterými se vypočtená dostupnost služby porovnává? Od jak dlouhého výpadku mám nárok na poměrné zmenšení měsíční částky za službu? Mám pocit, že u Telecomu to byly kdysi 4 dny? Musím po každé poruše nahlásit GTS reklamaci účtovaných služeb anebo sami upraví měsíční cenu (no, ono je to asi hloupá otázka - sami nic dělat nebudou, ale jak to vlastně funguje v praxi)? b) Do doby nedostupnosti služby se nezapočítávají závady, které jsou mimo veřejnou komunikační síť poskytovatele (GTS) ... tedy např. v síti O2. Má to znamenat, že když se něco stane v síti O2, tak z pohledu GTS není vina na jejich straně a budou mi účtovat plnou sazbu za používání Internetu, ikdyž mi objektivně nejde? c) Dále z provozních podmínek: Pokud účastník během 15 minut po okamžiku znovuzprovoznění (TOpravy) služby oznámí poskytovateli, že se závada stále projevuje, má se za to, že okamžik TOpravy dosud nenastal. Pokud se závada projeví později, považuje se za závadu novou. To znamená, že když mě zavolají na mobil (uvedený v kontaktních údajích), že to spravili a já nebudu zrovna doma, abych ověřil funkčnost spojení, tak jim po vypršení 15 minut automaticky odsouhlasím, že je to opraveno. Je takové chování běžné? Díky za komentáře.

ASDF (24.1.2007 12:38:11)

Omlouvám se hloupý nadpis (Dostupnost) ... nejdříve jsem jej vynechal a pak jsem se k němu již nevrátil.

Nargon (24.1.2007 14:30:21)

body A,C si radsi zjisti na GTS. bod B jsi pochopil spravne.

ASDF (26.1.2007 09:32:30)

Zkusil jsem tedy zavolat telefonicky na informační linku pro zákazníky GTS. Po 7 minutách se ozvala operátorka a já se ji zeptal na otázky v bodu A mého příspěvku. Paní začalo něco mlhavě říkat o tom, že je to vše ve smlouvě. Požádal jsem ji, aby mě nasměrovala, ve kterém smluvním dokumnetu to je - prý v provozních podmínkách. Tam jsem to osbně nenašel (je to tam řešeno jen teoreticky). Pochopil, že takové složité dotazy jsou na paní asi příliš a že to zkátka neví. Zkusil jsem se jí tedy zeptat, jak dlouhý musí být výpadek, abych měl nárok na slevu. Na to jsem dostal odpověd, že to záleží na zvolené variantě - jak? - no, že prý výpočítavají slevu, podle toho, jak velký platím paušál. Upozornil jsem jí, že mě ale především zajímá doba výpadku, od kterého se sleva odvíjí (zdali je to den, dva, ... deset?). Paní stále nerozuměla a snažila se mě přesvědčit, že to závisí na zvolené variantě služby a je to ve smlouvách. Hmm, asi to neumím vysvětlit. Nakonec mi řekla, že ještě nejsem vlastně jejich zákazníkem, takže nechápe příliš mé otázky (což mě tedy zamrzelo - je snad poteciální zákazník nějak méněcenný? ). Jako druhý krok jsem se odhodlal zkusit štěstí tak, že napíšu na informace e-mail s otázkami v bodě A a C mého příspěvku. Zde je výsledek (třeba to kromě mě bude někoho zajímat). --------- K budu A: V provozních podmínkách není nikde uvedena žádná mezní hodnota, do které jsme povinni poruchu vyřešit a to z důvodu, že nám společnost Telefonica O2 (TO2) negarantuje řešení poruchy do konkrétního času. Může se stát situace, kdy k nám nahlásíte poruchu, kterou není možno odstranit z naší strany a proto se předává na TO2, kde se proměřují linky. Jinak v případě jakéhokoliv výpadku máte plné právo nás požádat písemnou formou o kompenzaci měsíčího paušálu za dobu, kdy služba nebyla funkční. O konkrétní míře kompenzace rozhoduje reklamační oddělení na základě uvedeného vzorce. ---------- K bodu C: Pokusím se Váš dotaz vysvětlit na konkrétním případě: zákazník nahláší poruchu, porucha je následně vyřešena a funkčnost služby odsouhlasena Vámi a naším technikem. V případě, že se od odhlášení poruchy ozvete do 15 minut, porucha bude opět řešena dále, tak, jako by nebyla stále dořešena. V případě, že nám opět poruchu nahlásíte a doba od odhlášení poruchy bude delší jak 15 minut, bude porucha řešena jako nově nahlášena. V případě, že nastane situace, kdy nám nahlásíte poruchu, technik Vás budet kontaktovat zpět a Vy už v tu dobu nebudete u počítače, technik se s Vámi domluví, že řešení poruchy a odkládá na konkrétní čas který s Vámi domluví. Porucha je následně odložena ze strany zákazníka. --------

Nargon (26.1.2007 10:09:03)

Hmm toto me jen utvrdilo v tom, ze pisemna komunikace je lepsi nez ustni. Vetsinou ta operatorka na telefonu neumi ani zapnout kavovar a vy po ni chcete takoveto detaily :) Dopis muzou preposlat nejakemu "schopnejsimu" cloveku, ktery tomu rozumi. A muze vam odpovedet. A tak celkove, proc se to vlastne deje, O2 ma pravdepodobne chytre udelany smlouvy s "neurcitou dobou opravy". Vetsinou je to ze strany O2 vyreseno behem par dni (cca 1-4), ale napriklad kolem vanoc, kdy maji plno prace se zapojovanim novych pripojek to asi bude mnohem delsi.

Anonym (24.1.2007 22:33:50)

no, vzhledem k malym limitum, ktere GTS nabizi bych ti doporucila radsi CRA pres draty O2. Urcite to to CRA ma lepsi limity a stoji i o malinko mene....

JunK (25.1.2007 10:30:39)

lol