Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > GTS Novera a její (ne)kalé praktiky

GTS Novera a její (ne)kalé praktiky

Josef (1.2.2007 17:29:47)

Chci jenom upozornit na praktiky GTS Novera. Nebudu to komentovat svým názorem, jenom napíši fakta. Názor ať si udělá každý sám: 1) v roce 2003 jsme uzavřeli smlouvu s Nextrou ohledne zprostředkování prodeje ADSL linek za provizi. Nábor zákazníků úspěšně jede. S Nextrou spolupráce naprosto OK. Nextra nám naprosto pravidelně vyplácí provizi 8% z tžby od našich zákazníků. 2) Nextra zavádí službu VoIP s názvem NextPhone. Prodej velmi úspěšně běží, spolupráce s Nextrou nadále perfektní, tržby a provize narůstají. 3) Na jaře roku 2006 kupuje GTS Novera Nextru a téměř okamžitě zastavuje prodej VoIP služby NextPhone. Dalším krokem je, že všichni prodejci musí podepsat nové smlouvy, ale s nižší provizí - 5 procent. Takže snížení na provizí skoro na polovinu. 4) Na podzim 2006 přichází GTS Novera se službou Novera Komplet Office, která je ale nastavena tak, že pro domácnosti a drobné firmy je příliš drahá a neprodejná. V GTS první příznaky potíží, při jednáních s GTS již nejsou příliš vstřícní a tváří se, jako že je obtěžujeme. 5) V listopadu 2006 GTS Novera podává všem zákazníkům výpověď VoIP služby NextPhone bez jakékoliv náhrady. 6) V prosinci 2006 jsme nedostali za listopad žádnou provizi s tím, že GTS Novera má problém s interním informačním systémem. 7) Podklady na provizi za listopad 2006 dorazili až 12. ledna 2007, podklady na provizi za prosinec 2006 o několik dnů později. 8) přes rostoucí nasycenost trhu i v lednu 2007 získáváme pro GTS Novera řadu nových zákazníků na ADSL služby 9) Posledního ledna 2007 přichází doporučený dopis od GTS Novera s výpovědí smlouvy o zprostředkování prodeje. Výpověď smlouvy znamená, že GTS Novera nám tu provizi (výsledek naší několikaleté práce) prostě a jasně sebrala. Názor si udělejte každý sám. Já jenom jsem toho názoru, že GTS Novera je velmi špatný a neseriózní partner a doporučuji všem velkou opatrnost před jakoukoliv spoluprací s touto firmou. Velmi se omlouvám za anonymní emailovou adresu, ale mám obavu z reakce GTS Novery, neboť podle smlouvy se k žádným skutečnostem nesmím vyjadřovat.

Anonym (1.2.2007 21:46:28)

to ze GTS Novera neni uplne super operator a nic jineho nez velke spolecnosti je nezajimaji je stary znamy fakt. Ale myslim, ze jako kazda spolecnost se casem presvedci, ze delat jenom velke spolecnosti (zvlast kdyz musi platit treba fixni poplatky spojene s LLU, ktere zdedila po Nextre) nestaci a zacne se treba zajimat i o mensi spolecnosti a domacnosti...... o jejim pristupu svedci treba to, ze na svem LLU poskytuje DSL s limity stejnymi jako O2 a horsimi nez alternativci pres velkoobchodni nabidku O2!!!

A (1.2.2007 22:54:43)

Nextru uz nevzkrisis ... ale fajn slyset, ze s ni byl nekdo spokojeny. Zdravim :-)

y2k (21.2.2008 09:12:24)

Toto PODEPISUJI (IP ze zaměstnání) NEXTRA byla výborný operátor, který se snažil kromě výdělku mít také spokojeného zákazníka. TELENOR NETWORKS byl poskytovatel, který investoval do technologií a produkoval takové nabídky, které byly neustále na špici ADSL technologie v ČR. Vždy něco lepšího, jak ostatní (Telecom či Radiokomunikace). Prakticky jen díky Telenoru máme dnes ADSL ALESPOŇ na takové úrovni, na které je dnes. GTS Novera je krám, krám krám a skupina individuí, kteří drtí jak své zaměstnance, tak koncového zákazníka a jediné, co je zajímá jsou zisky, TFUJ ! Zlatá NEXTRA, zlatý TELENOR !!!!

Anonym (22.2.2008 12:04:43)

Přesně moje slova. V ten moment, kdy to pod sebe stáhlo GTS se začaly dít věci, které znalého člověka nemohou nechat chladným. Aboslutně nechápu, jak se k nim někdo může upsat. Ale zkušenostmi se člověk učí...

Anonym (22.2.2008 15:53:00)

No nevím. Vzhledem k tomu, že Telenor už dopředu, když se tady zjevil, deklaroval, že se hodlá zaměřit pouze na větší aglomerace, tak nikdy moc konkurenční hrozbu nepředstavoval. Ale je pravda, že jeho služby byly super. Každopádně o jeho vlivu na rozvoj internetu tady by se asi dalo hodně spekulovat:-(

mirek (21.2.2008 08:36:59)

mame podobnou zkusenost. Az na to, ze u nas se GTS ani neobtezovala s vypovedi smlouvy

Incognito (22.2.2008 09:55:54)

Dobry den, pokud máte někdo z Vás zájem o seriozní spolupráci v oblasti DSL internetu a telekomunikací obecně, neváhejte se obrátit na můj mail. Doufám, že ještě věříte v to, že to může fungovat i jinak... Hezký den, Incognito

kedar (7.3.2008 14:16:19)

BUBUBU jsem zlý technik GTSN a už si tě jdu najít a zablokovat Ti službu. mám tady takový velký červený tlačítko, který když zmáčknu, vše Ti přestane fungovat.