Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > GTS Novera DSL a zrušení smlouvy

GTS Novera DSL a zrušení smlouvy

Bedas (6.2.2007 09:53:21)

Zrušil jsem si smlouvu o poskytování připojení adsl a poslal jsem jim výpověd asi před 14 dny. Minimální doba, na kterou byla smlouva uzavřena je do 21.2.2007. Ale tedka mě volala ženská že prej je výpovědní lhuta 2 měsíce, takže to budu muset platit ještě do 1.4.2007. Ale já bych se toho rád zbavil už toho 21.2. ...nejde to nějak obejít ta výpovědní lhuta?...třeba kdybych zrušil telefon, tak přece to nemá na čem jít a tak by to snad mohli uznat ....ale asi ne co?..poraďte..thx

David (6.2.2007 10:19:31)

Pokud ti jde o to NEPLATIT, tak tomu se nevyhneš. Ty dva paušály jim tam ještě zacvakneš každopádně, bohužel. Zrušení linky by mělo pochybný význam, respektive ten, že bys službu nemohl používat, ale od nich by byla stále objednána a stejně bys ji platil. Takovýhle zásah na straně zákazníka není důvodem okamžitého ukončení smlouvy... To bys mohl stejně dobře taky rozmlátit telefonní zásuvku a přestříhat kabely a prohlásit "že to nemůžeš využívat". Nevím jak to je, ale možná by byli k dohodnutí, že by ti nějak urychlili to rušení (pokud potřebuješ například přejít jinam), ale penízky jim doplatíš každopádně přesně až do skončení výpovědky...

Jirka (7.2.2007 08:49:45)

Nepřemýšlej, nespekuluj a ty dva měsíce zaplat. Nemás sanci a pokud zrusis linku, tak jeste navic zaplatis smluvni pokutu. S GTS se nedohodnes, na kratsí termín nepristoupi a klidne se budou soudit. Na 100 procent to pak vyhraji a navic zaplatis vsechny naklady.

Bedas (7.2.2007 12:27:34)

okch...ta to teda jak vocas zaplatím no :(

Anonym (7.2.2007 23:35:11)

Nevím, jak je to u O2, ale třebas u Eurotelu (nyní O2) když přenášíš číslo někam jinam, tak se na Tebe výpovědní lhůta nevztahuje a hned je tak provedeno (respektive do 10 dnů). Samozřejmě ale platí, že pakliže toto provedeš v úpisu, tak je Ti zbytek částky douúčtován (ovšem toto neplatí pro výpovědní lhůtu). Takže si myslím, že ze zrušením linky je to naprosto stejné a nebudou mít šanci (teda finančně, protože asi tě stejně neustřihnou od DSLAMu dříve, jak za ty dva měsíce)...parchanti z O2 !

tajas (10.2.2007 14:08:44)

No vidiš já jsem měl smlouvu s GTS tenkrát na 18 měsíců a s dostatečným předstihem jsem dal výpověď a platil jsem jen těch 18 měsíců. Nejlepší a taky nejotravnější je přečíst si pořádně smlouvu a všechny jejich podmínky, včetně toho malého písma. Pak se ti nestane, že někde platíš zbytečně dýl než bys chtěl.