Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Nekorektni jednani Volny!

Nekorektni jednani Volny!

Emil (8.2.2007 13:24:21)

Chtel bych se s vama podelit o muj nedobry zazitek s touto firmou. Po urcite dobe mi prestal fungovat od nich internet volny adsl. Po nijake pomoci z jejich infolinky kde cekate a nic se nedeje mi bylo zdeleno ze si musim zazadat o vyjezd technika a ze zaplatim 999kc/bez dph Hned a bez okolku! Ale nejvecsi prekvapeni bylo ze technika od O2telefonici jsem zaplatil v mesicnim vyuctovani O2telefonica 499kc bez/dph ale DALE mi dosla i FAKTURA od Volneho na ROVNOU za 999kc bez/dph A to za to ze Firma VOLNY pro napravu nic neudelala! Nebyl to zadny jejich technik nic jen tak chteji 999kc bez/dph! Podal jsem na tuto platbu od nich reklamaci ale nikdo mi neodpovedel. Jen mi stale chodi email z jejich info pomoci ze vse zaplatit musim a ze oni si to vyrovnaji s O2! Volal jsem tedy i do O2 a ptal se na jejich nazor na jednani Volneho a bylo mi zdeleno ze kdyz jsem zaplatil castku O2 telefonice a byl to Technik od O2 tak nemuzou po me osobe Volny nic chtit ale preci chteji! Takze u volneho se za vse plati 2x. A Tresnicka na konec:Aby vubec neco od nich nekdo vedel jak to dopadlo s technikem (abych mohl zaplatit krasnych 999kc) tak mi volny volal a vyptaval se jak a co jsem poridil s technikem.(ja hlupak ze jsem jim neco zdelil) a diky tomu mam platit 2x Volny jen tak dale. PS:Jsem rozhodnuty ze od volneho odejdu k O2

Anonym (8.2.2007 13:58:01)

A dobre delas. O2 je nejspolehlivejsi ISP, navzdory obcasnym nenavistnym vylevum tady na foru

Wosic (9.2.2007 16:02:31)

Na toto je nastaveny postup tak, ze svemu ISP (Volny) hlasis problem s ADSL a Tvuj ISP to ma resit s O2. Pokud vyjede technik O2 a nezjisti problem na jejich technologii (v pristupove siti), tak O2 fakturuje vyjezd technika Tvemu ISP a ten si to vyuctuje s tebou tak jak uzna za vhodne. Chyba vznikla u Volneho cestou jejich pracovnika ktery Ti rekl, ze mas ty sam individualne kontaktovat O2 s zadosti o technickou podporu (vyjezd technika), coz je nesmysl - O2 neposkytuje ADSL tobe, ale Tvemu ISP v podobe sluzby Cariar Broadband.

Anonym (11.2.2007 18:01:17)

No pozor... Zase tak jisté to není... Otázka zní ... Objednával si Emil výjezd technika u společnosti Volný, nebo u společnosti TO2? Pokud POUZE u společnosti Volný, neměla by mu být fakturována částka 499,- za ověření funkčnosti služby ze strany TO2. Tato by měla být pouze vyúčtována Volnému. Potom je chyba na straně TO2, která výjezd vyúčtovala 2x. Jednou ISP a jednou přímo zákazníkovi (což by neměla). Potom by se měl zákazník spíš obrátit na TO2 a reklamovat to nich. Pokud si zákazník objednal výjezd jak u společnosti Volný, tak u společnosti TO2, potom jsou dvě fakturace správně. To že Volný chce za něco, za co zaplatí TO2 499,- bez daně, 999,- bez daně, je pouze jejich sviňárna, protože úplně za nic zkasírujou 500,- na ruku.

Wosic (13.2.2007 21:49:38)

.. precti si to jeste jednou

Anonym (13.2.2007 22:16:26)

No já jsem si to přečetl. Přečetl sis ty, co jsem psal já? Dobře... Vezmu to ještě jednou. 1) Emil má přeprodávanou službu WS Carrier Broadband 2) Emil je zákazníkem Volný 3) Volný je zákazníkem TO2 4) Veškeré operace, týkající se funkčnosti nebo účtování služby probíhají vždy buď ve vztahu Emil Volný nebo Volný TO2 NIKDY ne Emil TO2!! Emil totiž, co se ADSL týče není zákazníkem TO2. Pokud společnost Volný objedná u společnosti TO2 výjezd technika jedná se o vztah Volný TO2. TO2 nemůže účtovat nic Emilovi protože Emil není jejím zákazníkem. Neexistuje smluvní vztah Emil TO2.

VOLNY Staff (14.2.2007 12:10:53)

Mas pravdu. Na 100%, bez zadneho "ale". Emil je aktivni a nechce resit problem jen s VOLNY, chce ho resit jeste s TO2, kamarady, ctenari dsl.cz, atd. Co se tedy stalo ? 0) rozepsano od Anonyma - situace se resi s VOLNY, VOLNY fakturuje, TO2 neni opravneno fakturovat primo Emilovi. Jenomze pomahaji i ostatni - 1) ctenari dsl.cz situaci zhodnoti 2) kamaradi Emila polituji a spolecne si zanadavaji 3) TO2 nabidne Emilovi pomoc 4) Emil chce pomoct od TO2 nezavisle na VOLNY 5) TO2 nezavisle na VOLNY Emilovi pomuze 6) TO2 nezavisle na VOLNY Emilovi nafakturuje castku za pomoc 7) Emil nechape Misto TO2 si mohl Emil pozvat pana Novaka, ktery by take vystavil fakturu za svoji pomoc ...

Mirek (14.2.2007 15:01:07)

Tak se mel Emil vyprdnout na nekorektni VOLNY a jit rovnou k O2 a mel by to jasny. P.S.: pochybuju ze pan Novak by byl tak predrazeny aby si uctoval jak VOLNY 999Kc

Anonym (14.2.2007 20:53:27)

To je možné... Jenom jsem v podstatě konstatoval, jak věci mají probíhat. Pokud je někdo jakoukoliv vedlejší aktivitou narušuje, je to samozřejmě jeho věc. Otázka zni, jestli ho k té "vedlejší aktivitě" nevyzval třeba přímo Volný... Ale to je asi věc, kterou bude vědět jenom Emil, co mu u Volného skutečně řekli...