Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > místní poskytovatel

místní poskytovatel

Luboš Janečka (12.4.2007 01:11:50)

čau lidi. potřeboval bych radu. chci se připojit na místního poskytovatele netu a u nás ve vesnici a mají drahé komponenty. komponenty bych si koupil přes net a skoro ,,zadarmo" ,ale nevím jestli jsem poviný ,když chci využívat služby od poskytovatele ,jestli musím koupit komponenty přes něj (bohužel je u nás na vesnici monopol). má někdo zkušenosti s tímto problémem. jde mi o to,jestli mě potom dovolí připojit se do sítě. díky z odpovědi.

Nargon (12.4.2007 01:31:54)

Pokud to zakoupene zarizeni jde koupit i jinde a bude splnovat technicke pozadavky toho poskytovatele tak nevidim problem. Ale chce se to s nim domluvit co tam je potreba.

Luboš Janečka (13.4.2007 09:43:03)

ahoj. napsal mi ,že lenvé komponenty z ,,thaiwanu" nebude respektovat a že by ho zajímalo ,který z komponentů má rádio (předpokládám ,že myslel router) s se zabespečením wep 384-bitu. díval jsem se na rádia(routery) a ani ty nejdrahší toto zabezpečení nemaj. dále mi napsal ,že moje komponenty bych si koupil jinde levněji,ale že mě pak nepřipojí. je to mizera !!! jedná se o poskytovatele ,,náš net" z nového jičína. základní sada u nich je za 3.500 kč + koax k modemu 200 kč + aktivace 300 kč + modem (router) s wifinou za 1.800 kč (v základu je obyč router,který si samozřejmě k základní sadě musím koupit). celkově bych zaplati cca 5.800 kč !!! nejsem blázen a nejspíš budu využívat ,tak jak doposavaď služby O2 adsl,kde mám router adsl (4*síť + 1*wifi). O2 zvýšilo rychlost na 2048 kbi v základu a budu se muset smířit s tím, že jsem datově omezen :(((

Nargon (13.4.2007 11:36:25)

Nebo si priplatit na Extreme verzi, ktera je bez datoveho omezeni

Luboš Janečka (15.4.2007 00:36:49)

ahoj. kolik to prosím tě stojí. já jsem to v nabídce od O2 nenašel. díky za odkaz nebo odpověď.

Luboš Janečka (15.4.2007 01:06:32)

ahoj. už jsem to našel. díky ,ale ta cena je vysoká. radši byćh přešel k volnýmu bez paušálu O2 :)

Sergey (13.4.2007 14:01:43)

Tak buď mi něco uniklo, nebo z Vás ten poskytovatel dělá vola, protože p 384-bitovém WEP šifrování slyším/čtu poprvé.

Anonym (14.4.2007 16:18:06)

http://www.nasnet.cz/cz/pokryti.php Kde je tady Nový Jičín? Já vidím Český Brod.

Luboš Janečka (15.4.2007 00:35:29)

ahoj. je to podlíž ostravy :)

Luboš Janečka (15.4.2007 00:39:51)

ahoj. tohle je jeden z e-mailů, který jsem od něj dostal jako jednu z odpovědí... Zdravim, nevim sice jak jste dosel k te castce, ale budiz asi to tak bude. Nicmene, kdyz si koupite neco za tech 2200 (coz by mne zajimalo kde se prodavaji radio+antena+koax+router za takove penize ??? ) tak sice usetrite .. ale my Vas k nam nepripojime .. bohuzel snazime se udrzet strukturu site na urovni tak aby pro vsehcny uzivatele byla stabilni a slouzila jim jak nejlepe to jde. Coz ale s nejakymi levnymi (nechci rici uplne odpadnimi) produkty z taiwanu jaksi nejde .. vsak zkuste se podivat do nabidky radii a napiste me ktere z tech levnych podporuje kodovani wep 384 ?? S pozdravem Viktor Novotny predseda Nas-Net.org Dlouha 31 741 01 Novy Jicin mob.: 603789279 mail: admin@nas-net.org

Milanius (20.4.2007 14:12:50)

- Mno pokud by mi toto rekl poskytovatel na vesnici tak bych si koupil 2 AP vlastni. Zbastlil bych si plechovku a zarusil mu 2,4GHz pasmo prenosem takovym zpusobem, ze by se z tohoto pasma dobrovolne odstehoval do 10GHz. Ono neni nad to takovym lidem toto "BEZLICENCNI" a "LEVNE" pasmo trochu zneprijemnit - a aktivni ruseni jejich AP je jeden mozny zpusob. - ping vyleti nekam ke 150 a paket loss klidne na 20%. - Druhej moznej zpusob je sehnat si konektivitu od konkurence a rozdistribuovavat ji. Uvidis kolik lidi k tobe utece. - Wep 384 to je snad sranda nebo co ??? wep klice jsou standartne dlouhe 64 nebo 128 bitu 256 bitove sifrovani se poziva v nekterych zabezpecenych netu, ale ne wifi a HW 512 je uz zalezitost narodni obrany. WPA2 v tech bednickach sice je, ale pokud ho pozivaj tak realnej datovej prutok je znacne utlumen :-( takova sit je sice zabezpecena, ale moc nepouzitelna - cca 5000 zajimavejch paketu a jsem vevnitr teda pokud nema nastavene plovouci kodovani coz mit nebude, protoze jste jak tvrdis widlakov. Opravdu nektere lidi nechapu a sikovneho hackera todle neodradi - spis je to vyzva :-)

Luboš Janečka (26.4.2007 01:24:05)

:))) souhlasím s tebou.

Anonym (12.4.2007 07:20:54)

Na to se musíš zeptat toho poskytovatele, tohle si každý určuje sám.

Anonym (12.4.2007 17:35:15)

rekni poskytovateli ze uz zarizeni mas a jestli se s tim muzes pripojit.. nerikej ze nic nemas, protoze sou vsici jak hladovy vlci a hned te bude do neceho nutit :)

Luboš Janečka (13.4.2007 09:45:07)

toto jsem mu už řekl :( ale bohužel :(

Wosic (15.4.2007 00:21:33)

U bezdratove site je legitimni kdyz ti poskytovatel rika ze te necha pripojit jen s konkretnim zarizenim a jinym ne. V praxi to byva tak ze ti bud zarizeni doda, nebo ti rekne jaky konkretni typ si mas poridit. Pokud si ho poridis sam tak ti muze nauctovat primerene vyssi pripojovaci poplatek. WEP 384 bitu je nesmysl.

Luboš Janečka (15.4.2007 00:41:51)

toto je jeden z e-mailů s odpovědí na moje dotazy... Zdravim, nevim sice jak jste dosel k te castce, ale budiz asi to tak bude. Nicmene, kdyz si koupite neco za tech 2200 (coz by mne zajimalo kde se prodavaji radio+antena+koax+router za takove penize ??? ) tak sice usetrite .. ale my Vas k nam nepripojime .. bohuzel snazime se udrzet strukturu site na urovni tak aby pro vsehcny uzivatele byla stabilni a slouzila jim jak nejlepe to jde. Coz ale s nejakymi levnymi (nechci rici uplne odpadnimi) produkty z taiwanu jaksi nejde .. vsak zkuste se podivat do nabidky radii a napiste me ktere z tech levnych podporuje kodovani wep 384 ?? S pozdravem Viktor Novotny predseda Nas-Net.org Dlouha 31 741 01 Novy Jicin mob.: 603789279 mail: admin@nas-net.org

Wosic (15.4.2007 22:36:11)

Jak jsem psal - to ze te nepusti do site s "kde cim" je legitimni (hlavne kvuli kompatibilite), ale misto toho podivneho e-mailu pana predsedy by bylo spis korektni, kdybys dostal jasne informace o zarizeni s jakym se pripojit muzes (znacka, typ ...). V bezdratovych sitich ve kterych se to mysli vazne se totiz ruzna zarizeni testuji a to ktere ktere ma nejvyssi shodu s dalsim hardware site se nasadi. Zatim to ale vypada tak, ze jde spis o snahu Nas-Net.org dodavat krome konektivity taky HW.

Luboš Janečka (15.4.2007 22:54:33)

a to není vše. jak jsem psal ,tak základni sada stojí 3.500 + aktivace 300 + koax cca 200 + WIFI modem 1.800 (ten WIFI modem je věc navic, ale modem v zakladni nabidce si musim koupit taky !!! a ten mi bude naprd ) fakt skvělý. myslím, že těch komponentů ,které jsou hodně kvalitní (od této společnosti jsem už zapojení viděl a pokud můžu vzhledově a parametrama soudit , je to stejný HW jako na netu) si seženu na netu za cenu 2.200). živím se obchodem a docela čumím co všechno dokáže monopol.

Anonym (16.4.2007 00:09:48)

Ty to furt nechápeš: Jedná se o neziskové občanské sdružení, které může poskytovat služby pouze svým členům. A aby ses stal členem, musíš uhradit sdružení příspěvek na technologii 3.500,- Kč (nebo 4600,- Kč) a příspěvek za zapsání do seznamu členů 300,- Kč. Takhle to mají schváleno a ty to buď budeš akceptovat, nebo si musíš najít jiného poskytovatele netu. Mimochodem, uvažuj o připojení v 5G, poměr měsíční členské příspěvky/rychlost připojení vychází podstatně lépe. PS: rychlosti a ceny KOMERČNÍHO monopolního poskytovatele připojení by vypadaly trošku jinak, zvlášť na vesnici...

Luboš Janečka (16.4.2007 00:35:45)

to co píšeš má sice logiku, ale mám známe od kterých bych vzal komponenty ,které mu toto združení instalovalo před 5 měs. a připojení ruší, jenomže mi napsal (zpočátku tedy psal způsobem ,že by bylo možné využít komponenty) že je to již stará technologie (což pravda není) a pak mi řekni jaký je to teda příspěvek na techonologii. známý ve městě chytá signál a je připojen (anténa je udělaná z plechovky :)))) přes komponenty ,které si koupil sám bez nucení! ono to bude spíšejc v tom, že je ve městě konkurence a ta se o klienty umí poprat a vycházi jím vstříct! jsou rádi,že jim platí měsíční paušál.

Luboš Janečka (16.4.2007 00:37:32)

dej mi prosím tě nějaký kontakt na pripojení 5G. díky.

Anonym (24.4.2007 00:16:20)

www. Docomo. Japan. com

Anonym (16.4.2007 02:43:34)

za plechovku bych lamal ruce. Jo a taky sem pripojen pres neziskovku a nestezuji si, 5 ghz je dobra technologie. Ovsem 2,4 Ghz bych nedoporucil nikomu, bohuzel volne pasmo je pristupne komerci a kazdej v nem chtel rejzovat az ho doslova zmrzacili, dal bych jim hezky placene triapulgigo at si tam smejdej jak chteji.

Anonym (16.4.2007 14:16:32)

pokud si pochopil diskuzi , tak tomu klukovi nejde o to jestli by byl spokojenej nebo ne. ja jsem taky z vesnice a je to hnus kdyz je tu monopol a diktuje si podminky. kdyz je konkurence v poskytovani sluzeb ,tak se snazi i neziskovky opravdu o klienty poprat !!! tu plechovku schvaluji a nezavis. jsou lidi schopni a neschopni . pokud jsem te pochopil , tak si uvedom ,ze jestli mas takovy nebo makovy HW , tak to na ostatni v siti nema vliv. a to ze nekdo smejdi po siti, je naprosto normalni a prave proto vzniklo vysokorychlostni pripojeni, tak aby bylo dostupne i beznemu uzivateli a ne jen na stahovani dat. priznej si sam sobe co vsechno stahujes a je nelegalni ajak zatezujes sit !!! ja taky sbiram informace a samozrejme i stahuji :)

Anonym (17.4.2007 11:22:00)

Rikas monopol a mas ADSL od O2 ???? Ses asi nemocnej nebo nevic co je monopol. Wi-Fi nebrat neni to tak stoprocentni jako ADSL od O2 mel sem Wi-Fi 2.4GHz fakt na nic od te doby co jsem u ou tu pingy 20-30 papa loss minimalni

Luboš Janečka (17.4.2007 16:03:06)

:) dobrá odpověď :) živím se penězi a o monopolu vím docela dost, ale pokud jsi četl celou diskuzi a pochopil jsi ji a pochopils nač jsem se ptal a to že na vesnici není možné se jen tak někde připojit (holt civilizace na vesnici až za pár let) musíš uzvat ,že jsi trochu vedle :)

Anonym (17.4.2007 17:04:09)

Tak si sežeň pár lidí a založ si vlastní sdružení. Pak se nech zvolit předsedou, sežeň konektivitu, naplánuj pár vysílačů, sežeň hardware, všechno vyřiď a zprovozni. Členy pak připojuj zadarmo, měsíční poplatek může být třeba 99,- Kč - holt už nebude v tvé vesnici monopol. Chybějící peníze můžeš doplácet ze svého. A teď vážně: V tom poplatku za tvé připojení není jen cena hardware použitého u tebe, ale i příspěvek na síť a její modernizaci a opravy (třeba i v budoucnu). Určitě se bude rozšiřovat pokrytí a zvyšovat rychlost, což se neobejde bez výměny hardware a zaplatit to musí členové.

Anonym (17.4.2007 17:30:36)

a co mesicni platby. to do toho nepocitas!!! to je nekomu do kapse? ja jako uzivatel chci vyuzivat sit a to ze mi nekdo vnucuje svuj levne nakoupeny hardwar a pak si za servis uctuje opet ! to neni moc fer. fer beru mes.platbu a v pripade servis. u nas v meste je to trochu jiny a je to tim ze je u nas vice poskytovatelu a ti meli taky nejake naklady na zrizeni site! nebo ne? samozrejme je u nas vice klientu na malem miste, ale ty ceny jsou hodne jinde! a nevnucuji svuj hardwar. na sit 2,4 ghz je spousty levnych pristroju a funkuji bez problemu a poskytovatele umozni pristup do site. nemusim byt pro to predsedou a zrizovat sit, abych byl spokojen :)))

Anonym (17.4.2007 16:15:49)

jsi dost velky neznalek. mel by ses obeznamit stim co je na vesnici dostupne !? o2 je vsude rozlezly,ale wifi (jakakoliv frekvence) to je trochu jiny pripojeni. pokud tedy ve vesnicich neni nic jen o2 ,tak je tezke si vybirat a je jedno jestli je to monopol !!!

Anonym (17.4.2007 16:19:59)

a pokud je tam takovyto poskytovatel (org.nas net) ,tak se neni cemu divit ze zustava u o2. ja si taky musel od nich koupit HW zarizeni (to same skutecne na netu sezenes za 2000 kč) a že bych byl spokojenej, tak to zrovna moc nejsem.

freezer (20.4.2007 10:23:50)

Ten tvuj poskytovatel je predrazeny prase, nic vic. Kdyz si to rozpocitas na rocni naklady, tak ber 02 napr. 2048 Extreme, zrizeni za korunu, modem za korunu, pokud mas pausal na mobil od O2, nemusis platit pausal za Fix (HTS) a mas kvalitni sluzbu s 24hod servisem a nesrovnatelne silnym zazemim. U tveho lama providera vysolis 4 litry za nekvalitni HW, ktery ma realnou sotva polovicni cenu, u 2,4GHz ma propustnost sotva 5Mbit half duplex a to jen point-2-point, takze v pripade zaruseni site nebo obsazeni vice klienty dramaticky pada propustnost a ty budes muset zase vrazet dalsi penize do HW a resit porad nejaky problemy.

Anonym (22.4.2007 15:29:56)

buď rád že ti jde ADSL a nikdy ho neměň za vesnické WiFi,protože kde není konkurence, tak rychlost a služby jsou ve velke většině mizerné. Vím očem mluvím jsem na vesnici z třema provajdrama, ale ani u jednoho nemám rychlost pripojeni vetší než slabý 1Mbit/s a to ještě v ideálním případě s několikery denními výpadky a za bratru 1300kč měsíčně! Tak uznejte že ADSL klidně od O2, je proti tomu král.Bohužel unás ADSL nejde a toto je výsledek!

Luboš Janečka (23.4.2007 13:54:49)

ty jo. tak to je hnus:((( .

Hroch (26.4.2007 12:14:11)

Presne tak, plny souhlas. Byl jsem 2 roky na WiFi a uz to slovo nechci nikdy slyset. po prechodu na ADSL jsem se ocitl v jinem svete. Jinak co se cen za vesnickou wifi tyce, tak vas urcite trumfnu :-). Provider c.1 Za 256kbps linku desive kvality jsem platil 890 Kc s DPH Provider c.2 - toho jsem pomohl dotahnout k nam do vsi Za 1mbps linku o neco lepsi nez P c.1 ale taky tragedie jsem platil 1000 Kc s DPH Ano, bylo to bez FUPu, ale jelikoz nesosam je mi to jedno. Jsem online hrac, kde zalezi na kvalite linky a latenci. Proto rikam ... diky Ti O2, ze jsi k nam zavedla ADSL :-)

Anonym (26.4.2007 14:52:05)

Tak tohle je u nás : http://www.privatnet.cz/cenik_town.html Rychlost vcelku odpovídá,ale ztrátovost paketů je kolem 16% Ještě,že už jde ADSL.

Nargon (26.4.2007 15:01:52)

Tak na postu a web to staci :) Ale skoro nic nad 1Mbit.

Anonym (26.4.2007 18:53:20)

pekny jak si u tech vyhrazenejch linek drzi pomaly upload

Anonym (28.4.2007 18:10:49)

strasne dementni firma toto