Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > zrychlení u gts

zrychlení u gts

d. (3.7.2007 14:59:33)

vcera jsem psal na gts, abych se zeptal, jak to vypada se zrychlenim (3M na 6M) a tuhle odpoved jsem dostal dnes: Vážený zákazníku, Na základě uvedených údajů (zákazník: *** / číslo objednávky: / adresa: ***) byla Telefónica O2 Czech Republic a.s. potvrzena Vaše změna služby Novera DSL. O dalším průběhu změny služby budete průběžně informován. rozumite tomu nekdo :-) ?

David (3.7.2007 15:13:13)

už sem to sem dával jednou :) Dobrý den, V našich systémech zatím Vaše navýšení nemáme evidované, ale je možné, že tomu tak je, v těchto dnech TO2 navyšuje rychlosti. Nicméně Vaše rychlost bude 4096/256. Rychlost stahování se tedy nebude měnit, pouze rychlost připojení... Pokud budete mít jakýkoli dotaz ohledně migrace, kontaktujte nás přímo na naší infolince. Děkuji. Pro další kontakt s naším zákaznickým servisem použijte níže uvedené odkazy. Přeji Vám příjemný den. S pozdravem jinak sem se ničeho nedopracoval, před 14 dny mi psali email, otom jak mi bude do 30.dubna navýšena rychlost na 4Mb a po více než dvou týdnech sem jim psal co se děje a že prej to dali znovu ke zpracování :D little funny

Nargon (3.7.2007 15:13:49)

No domyslel jsem si par slov, a vyslo mi, ze jsi proste v poradniku a mas cekat.

Cavity (4.7.2007 14:59:50)

Podle http://www.gtsnovera.cz/php/cs/navyseni_rychlosti/ mi to pise: "Vážený zákazníku, Vaše ADSL přípojka již byla navýšena. Upravený název služby i s novou rychlostí se ve Vaší fakturaci promítne až následující měsíc. Přejeme Vám příjemné užívání naší služby a věříme, že s ní budete i nadále spokojen." Ale stale jedu na 512 :-(. Volal jsem tam a mel jsem zkusit zapojit a vypojit modem, ale to nepomohlo. Dam jim 24 hodin na probublani systemem a zkusim to pak jeste jednou kdyztak. Popr. nevi nekdo co jeste udelat? Firmware modemu jsem upgradnul. Testnul jsem jak PPPoA/VC tak PPPoE/LLC, jde mi jen oA.

David (4.7.2007 15:30:16)

včera ve večerních hodínách mi navýšili a dneska přišel mail, že podle TO2 proběhlo navýšení už 20. června, když sem psal první dotaz (viz. můj post dolejc) jiinak taky jedu oA a šlape víc než dvakrát rychleji než předtim dvoumego

Anonym (4.7.2007 17:36:49)

ze strany telefonicy je to to, ze ti zvednou synchro. rychlost tim padem je pak jeste nutne zvednout rychlost na routeru GTS. u me trval tento cas mezi zvedlou synchro a routerem asi 5 dni cca a to tam byl vikend.

Cavity (4.7.2007 18:17:37)

Ach ouvej, tak touhle rychlosti si pockam, zvlast kdyz nas cekaji 2 svatky.

Anonym (5.7.2007 19:37:33)

ano presne tak, ty svatky me taky serou...

Cavity (7.7.2007 01:05:07)

Dneska se stala zajimava vec. Stahoval jsem navacer jeden vetsi soubor a jelo to peknych 240kilo, ale kdyz jsem zkousel merit vsema moznyma speedmetrama, tak to porad vypisovalo 55kB. Dalsi soubor ze stejneho zdroje uz jel opet klasickych 55kB. Vypada to, jako by neco navecer zkouseli, ale "povolenou rychlost" dostala jen tahle konexe. Nic jsem nenastavoval ani nerestartoval. Proste to najednou frcelo. Fakt zvlastni. Nekdo s podobnou zkusenosti?

d. (8.7.2007 00:34:27)

tak vec se ma tak, ze jsem se dnes z emalu dozvedel, ze mi byla spolecnosti GTS Novera zmenena sluzba Novera DSL.. na rychlost: 3072/256 .. toz z rychlosti 3072/256 je to teda veliky pokrok :-)

Anonym (4.7.2007 18:26:30)

Celé je to fraška - pryč od nich...

marty (6.7.2007 10:21:35)

Mam u GTS přes O2 2Mbit a už mi to píše na stránkách GTS, že mám zrychleno na 4 Mbit i diagnostika modemu mi to ukazuje, ale furt jedu jen na 2Mbit!! Co pro to musím teda udělat abych stahoval rychleji? Dík

Cavity (6.7.2007 10:33:39)

Vcera jsem jim tam volal se stejnym problemem (akorat 512@2mbit). Delaji celkem mrtvyho brouka. Operator si to zapsal a mam cekat telefon v pondeli. Driv se asi nic nepohne. Muzes jim tam taky zkusit zavolat, treba je to popozene. Pak dej vedet. kdyby se u tebe neco zmenilo.

marty (10.7.2007 11:06:38)

Tak co pane Cavity volali ti z toho GTSka? Jak to vypadá s tím navýšením.U mě furt stejný, mam mít zrychleno na 4Mbit a stále nic.

Cavity (10.7.2007 11:15:12)

Bohuzel, nikdo nevolal a celkem me tak prdi. To uz bude po treti co tam budu kvuli tomu volat. Uz nevim co si o jejich podpore mam myslet. Zkusim to navecer. Jinak u me stale totez.

Anonym (10.7.2007 11:24:03)

mě se*ou jejich dsl jede o prázdninách celej den naprosto katastrofálně, třetinová rychlost až do fakt nočních hodin (jížní čechy)

Cavity (10.7.2007 11:37:14)

Vsak bud rad, aspon muzes stahovat co chces bez omezeni. Normalne by sis setril kazdej bajtik, aby ses nedostal na svych XXG. Ja preferuju radeji pomaleji a noFUP. Me to v cervenci jede nejlip (tech 512) za rok a pul co jsem u Nextry/GTS (cca 90% deklarovanych 512).

Anonym (10.7.2007 12:08:35)

nojo jenže mě by těch 24 i těch 20 fakt stačilo, ale to že to jede pod 150 místo 450 jak to jelo první tři dny, to mi vadí

Cavity (10.7.2007 12:40:30)

Tak jsem opet volal a urgoval jsem. Slecna si poznamenala, ze urguju zpetny kontakt a mam opet cekat do zitrka. Kdyz se nikdo neozve, mam opet volat ;-)) Jeste ze je ta linka zdarma, jinak bych si uz asi trhal vlasy. Marty: Volal si tam? Kdyztak me kontaktuj na emailu, muzem vymenovat zkusenosti po icq...

Petr (12.7.2007 09:44:23)

mě už teda navýšili dávno, ale tím víc mě začíná štvát ten pomalý upload :-(

marty (1.8.2007 11:08:26)

Ahoj...No tak mně to navýšili na ty 4 Mbit,ale jedu max.3.2 Mbit...To bude asi nejspíš těma datovýma prázdninama co?.A co pan Cavity? už to máš taky rychlejěí?DÍK.

Bilbo (1.8.2007 14:11:13)

Nejak :) moc nechapu vsechny tyhle diskuze tady. Ja jsem napsal nasranej mail do GTSka koncem cervence, ze jsem ocekaval, ze zakaznikovi, kterej plati 3 roky dvojku za net (mam ted Office 4096/512), zrychli na 8 Mbit rychleji nez v poslednim terminu. Odepsali, ze mam ocekavat navyseni v pristitech dnech. Vcera mi vypad asi v 5 vecer net, nebezel az dnes do 11 do rana (nejak nechapu, co tam hosi z Telefonicy delali, asi to navecer vypojili, pak je to prestalo bavit, tak to rano dodelali), kazdopadne dnes v 11 mi to spustili. Mam 8 Mbit, sosam konstantně (vyzkouseno, 2 hodin sem nonstop tahal velkej file) 880 kB/s, zadny vykyvy ci zpomaleni. Proste bomba. Dokonce mi volali hned na mobil, ze rychlost byla navysena, takze proti GTS nemuzu rict ani slovo. Za cely tri roky jsem s nima nemel zadnej problem. Je ovsem pravda, ze nejsem zadna lamka, ktera nevi co to je VCI a PPPoE apod., takze nevolam na jejich linku s dotazy typu: "Blika mi to cervene. Co je spatne?"

Anonym (1.8.2007 16:03:30)

Vidíš, já platím to samé, jsem u nich od počátku ADSL, kdy jsem trpěl na agregovaným 192 kbps. Slušně jsem žádal několikrát, pak i reklamoval, že mi účtují za 8M a ani po dvou měsících mi nic nenavýšili. Měsíc už mají výpověď a taky nic, takže v čem je rozdíl? Jestli to nebude tím, že ty nemáš bývalý Telenor, ale jen přeprodávaný telekom.

Anonym (1.8.2007 16:06:49)

Bingo, to jste chlapi nepoznali, že GTS na služby typu xdsl_xxxxxx kašle? Všechny tyto uživatele chce vystrnadit nebo donutit k podpisu nové upisující smlouvy (samozřejmě via TO2).

Bilbo (1.8.2007 18:30:06)

Samozrejme, ze mam GTS adsl, ktery bezi na siti Telefonicy. Kazdopadne nevim proc bych se jim neupsal, ja takhle resil v poslednich letech nekolikrat navyseni rychlosti, kdyz se netykalo vsech nebo jsem to tim urychlil. Stejne providera menit nebudu, je to strasne zdlouhavej proces, tudiz je mi uplne jedno, jestli se jim upisu na rok nebo ne. Stejne budu jejich sluzby ten rok pouzivat...

Anonym (1.8.2007 21:02:49)

protoze u xdsl_xxxxxx je ti to napytel. stejne to nezrychlej, jedine tam, kde maj novou technologii. na stare mes proste smulu

Bilbo (2.8.2007 11:31:22)

Tak nejak tvou reakci uplne nechapu. Nejak mi nejde dohromady s tim, co sem napsal ja. Proste jen rika, ze od nich budu mit adsl dalsi 2, 3 mozna vic let dokud nebude k dispozici v mym bydlisti optika nebo neco takovyho, tudiz je mi uplne jedno, jestli se jim upisu. A myslim, ze kdyz nekom nejde 8 Mbit, tak je to stejne jedno, protoze na bezny surfovani bohate staci 2-4 Mbity, kterou jedou na PPPoA. Ja jsem si nechal zmenit protokol z A na E uz v dubnu, bydlim v centru Prahy, takze u me nehrozi, ze by u me nejvyssi rychlost nesla.

Anonym (2.8.2007 17:25:49)

nj, tak nevědomost světem vládne... Protokol je jen třešinka. Záleží na zarušení linky a ostatních parametrech linky (zjednodušeně vzdálenosti). Takže můžeš mít PPPoE, ale stejně Ti půjde třebas max. 1Mbits. O úpisu ani optice jsem se vůbec, ale vůbec nebavil. Co kom u stačí či ne není předmětem mé reakce. A to důležité je, že na STARÉ technologii vlastní GTS platformy (dříve Telenor) se nebude nad 4Mbits opakuji NEBUDE zrychlovat. To je ten podvod, chápeš ?