Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Navýšil vám Volný datový limit zdarma?

Navýšil vám Volný datový limit zdarma?

Pavel Celba (18.8.2007 17:56:25)

Přes všechny pokusy o diskuzi s hotline mi jako poslední ortel sdělili, že "jestize mate zajem o zmenu datoveho limitu musi dojit i k navyseni rychlosti". A protože už jsem se svým připojením Volný Internet 4M zřejmě dosáhl horní hranice rychlosti, nemám tudíž na zvýšení datového limitu nárok... A to mi ti lháři nabídku na zvýšení datového limitu zdrama přiložili k vyúčtování. Kolik je vás takových, které Volný tímto způsobem klame?

Akord (18.8.2007 18:42:41)

U me je to stejny

Anonym (19.8.2007 09:08:46)

Tak to by me zajimalo co dostal admin od Volneho ze smazal vsechny souhlasici komentare...

Anonym (19.8.2007 01:30:41)

A co je na tom za klamání??

Pavel Celba (20.8.2007 13:28:41)

Pokud Volný nabídne toto: Větší objem dat zdarma! Výrazně zvyšujeme datové limity, cena připojení zůstává stejná. Začněte surfovat bez obav z vyčerpaného datového limitu a užijte si naplno všechny výhody rychlého internetu. Každý stávající zákazník si můžete o změnu smlouvy s navýšením datového limitu zažádat na stránkách Zákaznické podpory - https://podpora.volny.cz. A pak se různě vytáčí, že u existujících smluv lze datový limit navýšit jen při zvýšení rychlosti, tj. při zvýšení měs. poplatku, přičemž už ani neříká, co mají dělat ti, jimž rychlost zvýšit nelze, tak je to lhaní a klamání, které nemůžeme nechat jen tak bez povšimnutí. Jistěže mám s Volným nějakou smlouvu, ale proč mi tedy slibují něco, co vlastně ani nechtějí dát? Volný učinil veřejnou nabídku, tak by ji měl dodržet. Teď je jim to asi jedno, ale co udělají zákazníci, až jim smlouva za pár měsíců skončí? A to se ani nepozastavuju nad tím, že O2 výrazně snížil i cenu nadlimitních dat, kterou Volný úplně přehlédl a stále při přeprodeji účtuje docela hamižných 39,- za GB.

Anonym (20.8.2007 14:50:14)

Každý stávající zákazník si můžete o změnu smlouvy s navýšením datového limitu zažádat na stránkách Zákaznické podpory - https://podpora.volny.cz. Čemu nerozumíte na této větě? On vám nabídl, že si můžete změnit smlouvu a pak vám navýší data. Třeba rychlost, kterou máte vy už nenabízí,ne?

Pavel Celba (20.8.2007 19:46:05)

Budu konkrétní: Mám připojení Volný Internet 4M s datovým limitem 15GB/měs. Dle nabídky, kterou jsem nedávno od Volného dostal, mohu tento datový limit zvýšit na 24GB/měs. Stránky tech. podpory mi však umožňují jen přechod na Volný Internet 2M s limitem 12GB/měs. a to za 990,- poplatek... Snad jsem to popsal dost srozumitelně. Hotline mi radí, abych zvýšil rychlost svého připojení a tím se mi zvýší i datový limit. To jednak díky technickým omezením udělat nemohu a taky to určitě není zvýšení datového limitu bez změny ceny připojení...

Anonym (20.8.2007 23:28:06)

Hm. Máte pravdu, že je to nějaký zvláštní. On totiž i Volný na svých stránkách nabízí tu službu s nějakým podivným uploadem.

VOLNY Staff (21.8.2007 13:54:16)

Pravdepodobne mate na mysli fakt, kdy mame na platforme LLU o trochu vyssi upload jak na pripojkach O2 ...

Anonym (21.8.2007 16:22:19)

VOLNÝ INTERNET 4M Pro stahování dat, filmů, rádio, online hry Rychlost: 4 096/376 kb/s Datový limit: 24 GB Cena bez DPH: ... Předpokládám, že tento text se týká služby přes O2, jelikož u služeb přes LLU nemáte datové limity. Navíc ne, že by to nešlo, ale není výhodnější konfigurovat "dělitelné rychlosti"? Třeba 384kbps? Mi to spíš přijde jako překlep...

VOLNY Staff (21.8.2007 14:00:51)

Vyplati se byt "konkretni". Patrne jste si vsiml, ze vas internet nedosahuje rychlosti 4096 v downloadu (predpokladam, ze rychlost je cca 3500 kbit/s). Telefonni linka k vasemu pripojeni je jiz natolik zarusena, ze vyssi rychlost nezvladne. Z toho duvodu pro vasi pripojku neni mozny automaticky prechod na VOLNY Internet 4M a vyssi rychlosti (jestlize to operator tvrdil, tak nevedel, kde je problem). Behem chvile vam prijde smlouva na pripojeni s vyssim datovym limitem a rychlosti 4M. Jelikoz ji neni mozne zpracovat automaticky, budeme potrebovat, aby jste ji vytisknul, podepsal a nasledne odeslal na nasi adresu. Pote bude zmena datoveho limitu aktivovana.

Pavel Celba (21.8.2007 17:34:33)

Jsem korektní. S Hotline jsem si bezvýsledně dopisoval od konce června. To, že má linka, bohužel, už nedovoluje navýšit rychlost jsem ve svém příspěvku také uvedl. Nicméně, i když nemohu dosáhnout rychlosti 4096, Volný mi ji vesele účtuje. První vaše zdůvodnění bylo, že rychlost je nižší kvůli agregaci. Když to stále připomínáte, připadá mi, že od O2 kupujete nižší rychlost levněji a mně ji přeprodáváte jako Volný Internet 4M - to si však nestěžuji, pouze konstatuji, že nějakých 500 Kb/s oželím... Stabilita je pro mne důležitější. Novou smlouvu jsem skutečně dostal. Děkuji. Jen si nejsem jistý, zda ji mám dle instrukce na veřejném fóru podepsat o odeslat zpět. Proč? Protože v průvodním mailu toto explicitně vyžadujete jen v případě telefonického objednání... Ale podepíšu a odešlu, tím se nic nezkazí. Rovněž nic nenamítám proti velmi pravděpodobnému obnovení závazku na 24 měsíců od dnešního dne, o kterém se v původní nabídce na zvýšení datového limitu nic nepíše a z hotline jsem na toto téma dostal odpověď takovou, že službu musím používat 12 měsíců od změny smlouvy. Nejspíš je to chyba někde v interní komunikaci. Na závěr jen doufám, že po podpisu nové smlouvy bude stará smlouva zrušena bez sankcí a fakturovat mi budete jen jedno připojení.

VOLNY Staff (21.8.2007 14:06:03)

Jen me zarazi, proc si kratite cas na nic neresicim debatnim foru, misto aby jste problem resil s operatory VOLNY. To, co jsem prave udelal ja = poslal novy navrh smlouvy s vyssim datovym limitem, dokaze kazdy z nich...

Pavel Celba (21.8.2007 17:42:53)

Zřejmě jste mezi operátory výjimka. Ostatní mi tvrdili toto: 1. Mějte trpělivost, to půjde během týdne 2. Rychlost navýšit nelze (podotýkám, že to jsem ani nechtěl) 3. Datový limit lze navýšit jen při zvýšení rychlosti Nová smlouva sice není 100% řešení, ale pro mne je plně funkční a doposud to nejlepší nabídnuté. Děkuji.

Anonym (25.8.2007 08:33:05)

Volný nezvýší datovej limit automaticky, i když ho dostane od O2 zadarmo, místo toho nutí zákazníky si podepsat smlouvu na 2 roky. A jaký ceny netu budou za 2 roky, když všude píšou, že je u nás ADSL skoro nejdražší v Evropě? Před 2 roky stálo 128/64 tolik co dnes stojí 2MB/128. Zvyšovat rychlost u mě už nejde a u spousty lidí taky, takže ceny půjdou dolů.

Anonym (27.8.2007 11:16:11)

To je pekna blbost, stejne jako tebou zminovany fakt, ze u nas "je ADSL nejdrazsi v Evrope". Predpokladam, ze jsi to placnul jen tak od boku, aby rec nestala. ADSL je v CR az na Ukrajinu a sem tam Slovensko nejlevnejsi. Vsude jinde v Evrope je ADSL levnejsi jen v pomeru cena / vykon. Vsude jinde jsou totiz zakaznici ochotni platit cca 800 Kc za ADSL bez jakychkoliv limitu. V CR chce takovou sluzbu minimum uzivatelu - radsi plati 349 Kc za omezeny internet.

Banca (26.8.2007 13:52:16)

Patrim mezi zakazniky Volny uz 3.rok, pres platformu O2.....v unoru jsem zmenil sluzbu z 2Mbit na 4Mbit....take kvuli tomu ze 4GB mi nestacily a tech 15 uz docela jo....na zacatku cervence sem zadal o zvyseni limitu na 24GB, jak uz tu nekdo psal, musel sem znova podepsat smlouvu na 2 roky.....pri objednavani byly mensi potize.....nabizelo to chvili jen 2Mbit, pak to jen hazelo chybova okna-zkousel sem to vickrat a tak mi koncem cervence volala operatorka, ze mam objednano 2x, ze asi pri objednavani doslo k chybe a ze mi uz sluzba bezi...samozrejme sem vyuzil noveho limitu :-)....kdyz ale prislo vyutovani za cervenec tak byla vyuctovana stara sluzba s 2x nadlimitem-to sem reklamoval.....vratili penize za nadlimit a sluzba po se po par dnech skutecne rozbehla na objednanych 24 GB Kdyz srovnate ceny 4096/256 (me osobne beha tak 3500/400-btw kdysi sem mival 512/128 a behalo to 350/450:-)) na trhu podle dsl.cz tak je volny o 50 Kc levnejsi ..... a za nadlimitni GB je levnejsi jen AVONET a SKY