Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Může být skutečně sousedská síť ?

Může být skutečně sousedská síť ?

Ivan (22.4.2004 08:22:04)

Existuje skutečně nějaký poskytoval, kterému by nevadilo, že na jednom ADSL budeme dva ? Někteří poskytovatelé hrozí až pokutou 500 kKč při připojení další osoby. Je to reálné, nebo jenom tak straší. Jsme dva na patře a nejsme žádní sosáci, pouze je pro nás důležitá nonstop pošta.

Arnošt (22.4.2004 08:50:34)

GTS

Miroslav Šilhavý (22.4.2004 09:35:00)

Musel byste mít hodně kliku, aby to někdo poskytoval rovnou; většinou však bude možné se s ISP domluvit na výhodnějších podmínkách, tj. že nebudete za ty dvě přípojky platit 2x vyšší cenu, ale třeba jen 1,2x nebo tak něco... Větší šanci máte u menších ISP.

Anonym (26.4.2004 08:29:34)

Ste spadl s vyšně? Todle měl chvili verizon ale pak to zrušil. To je hodně uťáplná blbost záváděná ISP. Víte co? Tak broadband vůbec nezavádějme když je takovej problém občas tech 512 poskytnout a je to. Nezavádějme broadband když okolo toho je spousta keců že nemáme dimenzované sítě a tak. Navíc pane Šilhavý počet počítačů v domácnosti stále častěji překračuje číslo 1. A to máte na trhu další spotřebiče co se chtějí připojit k internetu. Hodně krátkozraký...

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 08:33:58)

Ano, počet počítačů sice narůstá, ale počet členů domácnosti zůstává; takže to, o co se dříve museli prostřídat, nyní mohou dělat paralelně, ale nečekal bych násobný nárust spotřeby; a spotřebiče? Heh, vy asi moc čtete e-ziny... Jinak si nedovedu představit, že s nimi můžete při výpočtech pracovat... A i kdyby? Co takový spotřebič přenese?

Petr (26.4.2004 13:12:51)

Doma mám počítače 4, používané vesměs současně (pokud jsou pčíslušní uživatelé doma). V reklamách na připojení vidím například "ADSL - nejvhodnější připojení pro domácí síť nebo menší firmy". Jaký je rozdíl mezi malou firmou, domácí sítí a "sousedskou" sítí?

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 13:18:12)

Jaký je rozdíl ve spotřebě kopaček mezi fotbalovým týmem a důchodcem? Ať se Vám to líbí nebo ne, každá skupina má svůj vzorek chování, kterým lze vcelku přesně popsat; a každá ze tří skupin, co jste uvedl, se chová jinak... Např. firmy potřebují prakticky nejméně dat a to i přes mnohdy vysoký počet PC; u sousedské sítě to bývá přesně naopak...

Petr (26.4.2004 13:20:41)

Aha. Už mi to došlo. Sorry. Byl jsem 6 let mimo republiku a tohle "české" chování jsem už zapomněl. Děkuji...

Zajda (28.4.2004 14:28:18)

Spotreba dat v sousedske siti muze byt stejna nebo i nizsi nez v domaci siti. Ze skusenosti rikam ze jsem s kamaradem ktery ma sit pripojenou pres pemac(tedy uz vlastne skynet) provedl prechod na limitovanou variantu. Jednak se vsech 8 uzivatelu veslo o 10GB a jednak je uctovani spravedlivejsi a transparentnejsi kdyz rozhodite datovy limit na kazdeho uzivatele

Miroslav Šilhavý (28.4.2004 14:37:09)

Já vůbec nepopírám, že užití _může_ být nižší; bavili jsme se však o prototypech uživatelů a jejich běžného chování. U sousedské sítě např. může být spotřeba relativně nízká, ale nepříjemné může být rozložení zátěže...

Hanz (26.4.2004 15:18:55)

Slovo "broadband" bych vůbec nepoužíval, protože v ČR neexistuje! Možná u Cesnetu pro študáky, ale pro českou domácnost broadband neexistuje!!! Nebo se mejlím?

Anonym (26.4.2004 15:20:23)

nemejlíš

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 15:29:48)

Proč si myslíte, že broadband zde neexistuje? Pokud si to zaměnujěte "broadband"="sosám_permanentně", pak asi ještě ani dlouho nebude..

Hanz (26.4.2004 15:37:35)

No pokud chci využívat broadband jak se využívá v zahraničí (hudba, filmy, obrazky, přenos zvuku, přenos obrazu) tak myslím že s českým ADSL neuspěju. Nebo myslíte že ano??? (Měl jsem dvě varianty, takže myslím že můžu porovnávat).

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 15:41:45)

Ale jděte; podívejte se po tom zahraničí pořádně... Mkrněte kolem nás i dál a uvidíte, že to je také podobně omezené, možná s tím rozdílem, že tam maji nasazený QoS...

Hanz (26.4.2004 15:49:59)

No nevím jak vy ale já díky svému zaměstnáni celkem cestuji a myslím že mám praktické zkušenosti a ne co se píše na internetu. Máte také praktické nebo jste jen někde vyčetl? Ano v zahraničí jsou omezené varianty, ale i neomezené, ale s určitou garancí kvality což u nás neexistuje a proto to tak vypadá. Jak v něměcku, švédsku, finsku, anglii, ale i slovinsku, když si koupím neomezenou linku tak tak strašně nekolísá jak u nás!!! Praktická zkušenost. Lze po ní bezproblémů provozovat věci o kterých mluvím, ale u nás to nelze. Nebo jsem měl špatnou volbu na operátory.(Všechny jsem neodzkoušel, takže těžko říct :-))) ) Nevím proč matete lidi v diskuzích v tom co je to ADSL a broadband??? Uvádíte je část pravdy o tom zbytku mlčíte, proč??? Určitě by měla a musí být omezené varianty ADSL, ale také neomezené které jsou dražší, ale na druhou stranu od nich očekávám že to bude broadband a ne co je ADSL v podaní českého telekomu.

Kuklux klan (26.4.2004 16:15:49)

To už tu panu Šilhavému říkalo odhadem tak 30 lidí, ale pan Šilhavý je zřejmě beran co si něco usmyslí a už to tak je napořád. Taky neumí přiznat chybu. Když někdo podá argumenty, které nejdou prolomit, tak dělá, že šel spát a nebo tak. Mimochodem já jsem taky taková piča, takže se mě nepokoušejte urazit, protože to ani nejde. Všechno špatného co o mě napíšete tak je pravda, tak se ani nepokoušejte mě urazit. Mě je to úplně jedno. (říkám to jen proto aby tu nebylo moc zbytečných threadů)

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 16:35:51)

Víte, on je největší problém v češství; v zahraničí si lidé pořizují různé linky podle toho, jak se sami cítí, nakolik internet vytěžují; ono je těžké cokoliv dělat, když Čech ze zásady nakupuje tu nejpomalejší linku... A 512/128 má u nás tuším 95% uživatelů... Kdyby aspoň sosači šli na 1024/256, byl by hned problém poloviční a rychlost by nekolísala na 70 kbit ale třeba jen na 256... A velikou chybou je, že ISP se nesnaží toto napravit!

Hanz (26.4.2004 16:48:35)

Zase bych řekl že zase popisujete jen půl pravdy. Je plno lidí kteří jsou ochotni dát za ADSL srovnatelné peníze jak v jiných státech EU, ale není co za ty peníze nakoupit, ta nabídka která je v ČR není adekvátní. Vůbec se čechům nedivím že v takovéto situaci jako je současná situace ADSL v čechách, že se chovaj jak se chovaj. Myslím že v momentě kdy bude srovnatelná nabídka jak jinde v evropě tak se situace změní i na straně uživatelů. (Berme ADSL jako celek a neuvádějte nejlevnější a nejomezenější varianty!) Příklad: v hodně státech je zakázaní reklama která se dá definovat jako klamavá! Což ADSL s pojmem broadband v čechách je! Když si třeba ve švédsku sednu k PC připojenému k ADSL a jedná se o neomezenou variantu, tak vůbec neuvažuji že bych nemohl používat technologie na přenos obrazu či zvuku. Žádné uživatele ve švédsku ani na chvilku nenapadne že jejich např. 1024 varinata fungovala třeba 150 čož je v čechách možné! Prostě když si něco koupím a je tam že to je určené k broadband a pokud vím co to obnáší, tak neuvažuji zda to mohu či nemohu využívat, což v čechách a z Vaších názorů český uživatel ADSL musí!!! Proč by měl český občan u ADSL neomezené varianty s podtilkem broadband=český telekom přemýšlet zda sledování videa nebo poslouchání radiu, atp. je v pořádku nebo zda tím porušuje pravidla pro využíti jeho přípojky ADSL???

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 19:30:19)

Ono to máte trochu jinak; všude, kde nabízejí stravu formu "švédského stolu", vás ani v nejmenším neodrazují od neomezené konzumace; nabídnete-li švédský stůl u nás, prvních pár ho "vyžere" a nakonec se nedostane ani na ty, kteří si chtěli jen zobnout :( Vysvětelete mi, jaktože ve Velké Británii mají nemlich ty samé tarify s naprosto stejnými omezeními, ale funguje to tam...? To si myslíte, že Cisco za kanálem běhá jinak než to u nás? Asi ne... Je to _především_ o lidech a o neschopných ISP. Pokud nějaký ISP toleruje více uživatelů, kteří přenášejí desítky gigabajtů za měsíc, nelze se divit, že to nefunguje ani té mase, která takové objemy nechce.

Ice (27.4.2004 15:23:26)

No a nejni problem spis v tom, ze linka pod 512 na ADSL neexistuje? Kdyby existovala byli by lidi na tech nizsich a neuzivla si za sve tezke prachy tu linku co to da, aby s toho taky neco meli, kdyz uz si to zaplati, na jednu linku 512 by mohlo byt 10 linek 52kbit a i kdyby byly treba jen z 50procent plne vytizeny nebude to takova kazastrofa jako ted.

Petr (27.4.2004 16:30:51)

Nevím do jaké míry jsem "sosač", i když si občas něco stahuji. Nicméně si myslím, že při dosahované rychlosti většinou 5 až 10 kBps svoji linku 1024/256 až tak nezatěžuji. A když si chci pustit stream video ři internetové radio, tak mám smůlu. Nejede. A na nejlevnější linku jsem nešel. Jenže ona ta 1024/256 dosahuje lautr stejných rychlostí jako 512/128 (až na výjimky).

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 16:48:35)

Ano, to je přesně to co říkám - ISP tolerují sosače, a ti, kteří se chovají rozumně a nesnaží se z nejlevnější linky vyždímat co to dá, jsou bohužel na tom tratní :( Výsledný efekt je, že ti "normální" uživatelé utečou, a u ISP se jen zhorší poměr počtu sosačů vůči nesosačům...

maverix (23.4.2004 13:54:18)

moze, nemyslim si, ze by nekto realne zistoval, kolkati ste nabojeni v baraku :) napr, chello na slovensku to "zistuje" a hrozi tu pokuta 5000 alebo 10000 sk, co je oproti 500kc trochu rozdiel.

Washek (23.4.2004 14:04:47)

Psal 500 kKc = 500 000 Kc :))

Anonym (26.4.2004 08:25:26)

Jak to zjistuje? Pokud nekdo nepraskne kdo prokaze? Navic pokud se propojim bezdratove tak nazdar bazar. Ono by mu bolo prt i po UTP kablech natazenych v baraku. To vam taky neprokaze ze je pouzivate pro sdileni inetu od chella.Navic ta pokuta se oproti pronajmu pevneho okruhu vyplati.Jo a nastavit router aby si nevsimal TTL. Navic toto zjistovani silne hranici se zakladnimi lidskymi pravy-ochrana soukromi.

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 08:27:21)

;-) nojo, česká povaha; podvádět a vykřikovat něco o ochraně soukromí ;-) to jste mě pobavil...

Arnošt (4.5.2004 21:33:40)

Vy mne taky.

Zajda (6.5.2004 12:54:25)

Myslim ze ten anonym ma castecne pravdu. Vykrikovani o soukromi neni ceska vlastnost.Myslim si ze cesi jeste ani poradne nevedi co to takova ochrana soukromi je a mozna byste se divili jak se treba v UK lide na soukromí citliví.

Miroslav Šilhavý (6.5.2004 13:07:42)

O tom nemluvím; jen mě pobavilo, že se někdo dovolává ochrany soukromí při obhajobě podvodu. V UK a v mnoha jiných zemích se soukromí chrání daleko lépe, zase na druhou stranu se tam (tolik) nepodvádí a když už se podvádí, nikoho ani nenapadne, aby ochranu soukromí nadřadil podvodu.