Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > CRa - vypadek - nepropojeni s DSLAMem?

CRa - vypadek - nepropojeni s DSLAMem?

zlobr (3.10.2007 00:32:20)

Dneska sem si zapnul router a koukam ikonka DSL, ktera blika i kdyz je vypadek internetu, tak ani neblika - jako kdybych router pripojil k lince, kde neni ADSL aktivovany - po nekolika vytazeni a znovu zandani kabelu od splitteru 2x zablikala a zase uplne zhasla (to se mi stalo asi 10x pak sem to vzdal). Co s tim je? takovej vypadek sem jeste nikdy nemel - volal sem na ohlasovnu porchu ale budu rad, kdyz se zitra ozvou, ze to zacali resit...

__Honza (4.10.2007 20:42:17)

22.9 a 30.9 jsem mel taky jeden velmi podivny vypadek. Bylo to neco jineho nez vypadky kvuli synchru, jednou ledka DSL line trvale svitila jako OK a podruhe trvale zhasla, ale spojeni se neobnovilo jak je tomu bezne - bylo to nejak trvale zakousle. Pomohlo az vytazeni napajeni modemu. Tipoval bych servisni ukon na DSLAMu, ktery delal nejaky nove prijmuty CRa umelec.

zlobr (5.10.2007 16:18:44)

No ja uz zkusil 2 routery, volal jim na ohlasovnu ... za 2 dny psali ze to opravili ... jelo to 2 minuty a zase to chciplo ... ted uz to zase nejede vubec ... sluzby sou skveli, dokavad nepotrebujete technika ... to je pak na obeseni

__Honza (6.10.2007 10:50:18)

To, co popisujete by prece jen mohla byt (ale take nemusi) prilis vysoka synchronizacni rychlost - v realu staci tak 2* odebirane. Tj. pokud mate 1024 tak staci synchro 2048 apod (kdyz na to prijde tak staci i cirka 1.3 *). Tu vam muzou nastavit jen lidi z CRa. Na nekterych modem jde take nastavit max. synchro, ale jestli zrovna je to i pripad vaseho modemu/routeru tezko rict. Nekdy take pomuze: vymena splitteru ci vyhozeni aspon na chvilu spliteru a zapojeni naprimo (zbavite se tak utlumu na tomto prvku ci eliminujete jeho poskozeni). Techniku je pote, co je vyhazeli kvuli snizovani nakladu malo, takze nestihaj.

zlobr (6.10.2007 19:21:40)

Se synchr. rychlosti sem mel kdysi problem (padalo spojeni) a tu uz mi snizili asi pred rokem (zlaty to casy, kdy technik volal do 1 dne a problem opravil). Naprimo sem to taky zkousel zapojovat a nic - proste jako by mi tu linku odpojili od site nadobro (kdyz si to pripojim na linku vedle, kde neni vubec ADSL aktivovany, tak se to chova stejne...) Skousel sem 2 routery, svuj router sem zkousel na jine lince od CRa a bezel naprosto bez problemu... PS: kdyby to tu cet nejakej technik od CRa a chtel by mi pomoct, tak moje icq je 239550825 (ale v to snad ani nedoufam...) Nemit jeste CDMA, tak jim na tu linku volam asi kazdy 2 hodiny (coz teda jestli to do stredy neopravi hodlam delat (a v extremu klidne kazdejch 30. minut :D ))

Anonym (9.10.2007 17:56:27)

Ale prd umelec pane drzko lopato. Mohla byt vypalena karta, prehazovani paru nebo proste se ta vec chovala nepredvidatelnym zpusobem(blby firm, nepodarila se aktualizace, spatny zaznam v konfiguracni pameti, revize hw ci co). Jde videt ze o veci vis jeste vetsi hovno nezli ja a nikdy jsi v oboru nic slozitejsiho nedelal. Taky jses jim jako zakaznik volnej. CRa se tak jako tak uzivi z casti konces. poplatku(pro ichtyly a blby-jiste ze neprimo pres CT) a nasich dani takze jses jim jako zakaznik volnej a mas dlouhy terminy opravy. Kdybys mel pripojeni rekneme od 30tis mesicne, tak by se k tobe chovali jinak a opravu bys mel dle SLA do hodinky a jeste by ti poslali prachy zpatky s omluvnym dopisem(napriklad). Taky se mohl tvuj modem dostat do nejakyho ne uplne predvidatelnyho stavu(na DSL chipsetu mohla zustat po blackoutu elektriny nejaka nesmyslna hodnota a nebylo mozne ji provest resetem obvodu pripadne ho software nedela korektne). Takze pane umelce. Prvni co se zkousi po vsech neuspesich je uplne vypnout a uplne zapnout zarizeni. Je naivni predpoklad vyzadovat samodiagnostiku u zarizeni za par tisicovek. Nejaky otazky?