Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > GTS Novera - neskutecne vypadky

GTS Novera - neskutecne vypadky

Pet (16.10.2007 10:36:29)

Ahoj, chchi se zeptat, mám GTS Novera Duo Express, bláhovej jsem si dal tu nejvyšší rychlost 8 Mbit/s, ale ouha. S jejich modeme Zyxel P660HW-T3 neproste vypadky nekolikrat denne a to tak, že modem sice svítil, ale spojení se rozpadlo, synchronazace neskutecne kolísala.....tak jsem se nas....a koupil za 2500 Kč modem Zyxel P661HW-D3, který mi přisel mnohem lepší, a ouha....výpadky trvají dále ('dnes již pětkrát)....je to u GTS, nebo není? Dá se dát výpověd ? Mám smlouvu na 18 měsíců....ale tohle je jejich neschopnost, ne moje vina.....ach jo.....

Anonym (16.10.2007 11:45:16)

Taky jsem přešel na Novera DUO Expres 3Mbit/s. Služba je funkční 6. den a mam zcela stejny problem. Modem synchronizuje na nižší rychlost, samotná rychlost kolísá od 14kbit/s asi do 2 Mbit/s, často spojení zcela padne.Telefonicky jsem reklamoval v pátek, hned se mi ozval technik Novery s tím, že dochází k rozpadu. Vzhledem k tomu, že mi na stejné lince běžel předtím zcela stabilně a bez kolísání 4Mbit jsme vyloučily chybu modemu a reklamaci dál předali na O2. V pondělí se ukázal technik z O2, přeměřil linku v baráku a neshledal na mojí straně chybu. S Noverou stav konsultoval a došli k závěru, že jsou špatně nastavené hodnoty související se vzdáleností od ústředny( nerozumím tomu a nevím o jaké nast. se jedná).Novera měla provést přenastavení, ale i přesto stav nadále stejný

Pet (16.10.2007 12:26:55)

...hmm takže platit zbytečně za prechod na nizsi rychlost se asi nevyplati, pac to dela i na 3 Mbit.....takze vypoved bez sankci? (je to preci jejich chyba, ne moje)....?

Anonym (16.10.2007 15:57:32)

Pánové, já nechápu, jak se někdo může upsat této firmě na 18 měsíců. Tady už od počátku roku čtu jenom negativní příspěvky, které nejsou pouze výmysly, protože už vyšlo i několik na faktech založených článků a on se přesto najde někdo, kdo se upíše. To už je vážně demence, jinak to popsat nelze.

Anonym (18.10.2007 22:23:57)

Souhlas, moje řeč! Komu se chce kam .......................................................................!!!

Henry (19.10.2007 11:42:02)

Čteš jenom negativní příspěvky, protože tady samozřejmě většinou píší jen ti nespokojení, takže dělám vyjímku a uvádím, že jsem s GTS zatím maximálně spokojen. Dříve jsem měl nextru 4 Mbity, nyní 8 Mbitů (rychlost zde na DSL je většinou kolem 6,5 Mbitů/s, připojný bod je někde v Ostravě, platforma TO2). Měl jsem celkem 2 výpadky: poprvé odešel modem a podruhé zrychlovali 4->8 Mbitů = 2 asi čtyřhodinové výpadky.

Anonym (19.10.2007 13:28:17)

Však na tebe taky dojde, člověče.

Anonym (19.10.2007 14:38:51)

Já si do zřízení služby Novera Duo expres taky nemohl stěžovat. Měl jsem DSL FUN 4M a jelo to stabilně. Bohužel ode dne zřízení duo expres 3M nebylo dne, kdy bych mohl normálně fungovat na internetu.Jinak bydlím v Praze Podolí, DSLAM Pankrác. Podle dnešní inf. z Novery je tenhle DSLAM přetížený a plánuje se na příští týden jeho posílení. Někdo psal, že je z Nuslí, tak předpokládám, že by mohl být na stejném DSLAMU.

Anonym (20.10.2007 19:23:52)

A který z příštích týdnů ti už neřekli, že?

rasken (19.10.2007 23:49:00)

Henry ja jsem u nextry tedka u novery od roku 2003:)) vzdy to bylo ok a kdyz byl nejakej problem tak se vyresil tak doufam ze se to tedka take vyresi:)) ale kdyz se ti po cca 45minutach odpoji modem tak je to hruza nejdrive nabehne ping na 250-300 a smrt

rasken (16.10.2007 21:43:09)

ja blbec slepej zakladam stejny tema)) sem natom stejne GTS Novera Duo Express 3 mbit uplne nepouzitelne vypnou kontrolky dsl a internet a sem bez spojeni pinguju do 250:((( dneska tu byl technik z 02 a prej sumy a decibely vporadku akorat ze technik z novery tvrdi ze k rozpadu nedochazi.(( mel jsem odnich 4mego pak 2mego office a to slapalo jak ma ja vul ze jsem prechazel

rasken (16.10.2007 21:47:16)

jak lokalita ja Nusle P4

Jméno. (16.10.2007 23:20:19)

Mám Fun 4M ... nebudu to nijak rozepisovat. rychlost ne vždy ale poměrně často 1 až 2 M, ping se zhoršil , co dodat ? sem už nějakých těch pár let u gts, ještě z dob Nexry , prostě asi nato kašlou, kašlou na to aby to vylepšovali , a takhle to dopadá. Mají na to 6 měsíců a jestli s tím nic neudělaj jebu na ně .. Vocamcať po Camcať ..

rasken (17.10.2007 07:27:42)

si znas delaj srandu asi asi tam nane vlitnu)) trasovani a ping ani to vcera neslo odeslat http://img84.imageshack.us/my.php?image=pripojenimf9.jpg

Rouchi (17.10.2007 07:53:30)

cau mam stejnej problém... jenom teda mam normální ADSL a to navíc přes O2... ale dělá mi to to samí... trasování pingů končí na skoku modemu a IP která je určitě novery... mě to dokonce padá tak, že mi jakoby net jede - na ICQčku normálně s lidma píšu zprávy, nebo jde hrát i WoW, ale prostě web a ping nejde vůbec, nebo jde totálně na nic... třeba s 50% paccet loss, zajímalo by mě čim to může bejt, navíc jim ani nefaká podělanej poštovní server,.... fakt na to asi kašlu a jdu radši ke kyslíkům....

David (20.10.2007 11:33:55)

Problematický web a ping bývá obvykle "chcípajícím" DNS serverem, což u GTS není nijak řídký problém... Ovšem v tomto případě (měl sjem naprosto stejné "příznaky") stačí zavolat jejich linku a během pár minut ti poradí alternativní funkční DNS...

majkl (21.10.2007 12:34:45)

Jo tak DNS novery už nepoužívám hodně dlouho. Tohle nebyl výpadek DNS. Nešlo pingat i na ip adresy (na to dns nepotřebuješ)

Anonym (21.10.2007 14:07:45)

Pán mistr světa, náš bůh Cheerio řekl, že jsou to DNS servery. GTS nikdy s ničím jiným neměla absolutně žádný problém, tak jsou to DNS servery. Rozumíš?!

David (21.10.2007 15:19:25)

Aha tak to jo. Já myslel žes pingal stylem ping seznam.cz nebo něco takovýho... Já jen že mě postihl podobný problém a tentokrát to DNSkou bylo. A už jsi zjistil příčinu, nebo operátor mlží a mlží?

Rouchi (21.10.2007 22:14:16)

přesně tak zkoušel sem pinkat třeba i IP tech jejich zasranejch DNSserverů.... a nic... ale dneska to vypadalo už vcelku v pohodě... LIDI PLS ŘEKNĚTE nějaký ty alternativní DNS, na jednu stranu já to řešim částečně i tka, že mi na serveru jede vlastní dnsserver, ale ten je zase směřovanej na ty jejich.... tak když někdo dá, tka díky.

Anonym (22.10.2007 06:59:53)

Když se nedopingáš na DNS, tak to neznamená, že nefunguje. Dá se to nastavit tak, že všechno funguje, ale prostě neodpoví na ping a zrovna Nextra to tak měla.

Rouchi (22.10.2007 20:01:51)

no ale řikam, mě v tu samou dobu co se ztácej pingy, tak se strácí i web ale nestrácí se třeba stahování, který pořád jede, a ani se neztratí spojení ani odesílání zpráv na ICQ...

David (22.10.2007 08:40:24)

Já tu mám třeba 212.47.0.4, 212.47.1.4. Tvůj problém to asi možná nevyřeší, ale kdyby někdo potřeboval.

Anonym (18.10.2007 13:54:25)

Dnes jsem opět službu reklamoval a bylo mi technikem řečeno, že v posledních dnech, shodou náhod přesně v době kdy došlo přenastavení masky na max hodnotu, došlo k hromadnému výpadku služeb GTS, který byl dnes v 8 hodin vyřešen. Tak jsem zvědav zda služba bude fungovat.

majkl (18.10.2007 20:38:16)

Teď o pul osmé to začalo taky, od té doby sem měl 5 vápadků, z toho 3 byly v poslednich 5-ti minutách. Jedu přes platformu O2.

Bilbo (19.10.2007 10:07:58)

Kde to bydlite hosi? :) Ja mam GTS v Praze a vypadek site jsem nezazil uz vic nez rok. Jedinej vypadek byl, kdyz mi zrychlovali net, ale to se neda pocitat. Jinak si fakt nepamatuju, kdy mi naposledy neslo ADSL.

rasken (19.10.2007 16:18:54)

jo ja sem na nuselske ulici trosku pod ni ulice druzstevni:)) ale nevim jestly to posileni pomuze jak to tak pozoruju pres Ping Plotter tak jim to pada a je obrovskej ping na nixu 194.50.100.75 je to nix.tgnet.cz vidz.obrazek:)) http://img230.imageshack.us/my.php?image=internetpo5.jpg

rasken (21.10.2007 15:49:20)

Budu jim muset zavolat a optat se na ty dns pac to pripojeni je hruzaaaa kouknete http://img220.imageshack.us/my.php?image=pripojeni2mt0.jpg a jestly to dobre chapu ty dns se nastavuju na modemu v polozce lan ze?

Jarda (21.10.2007 21:33:32)

No to se teda mate ! jeste vam to docela jede, ja presel z4 na 8Bit a jen nez to udelali nejelo me to 3 tydny ! 2 mesice ok a ted jiz 2 tydny 10 minut jede 5 nejede zhasne PPP a konec. prijel technik z O2 ze to promeri , vyndal USB SAGEM a zacal. no a porad nic tak rikam jestli nema nahodou 4MB modem, no jasne tak ze pry asi 25m dratu co jde po venku a ze to predelaj, tak cekam uz 10 dni a porad nic ale dnes to jede celej den, tak nevim co kde delali ale priste uz nechci DLs od nejakeho prekupnika ktery si pronajima draty a ten majitel dratu na nej uprime se...., aby nemel lepsi ksefty nez O2 . Ted se to teda rozjelo tak jsem zvedav co bude dal, draty porad stejne , uz jsem chctel dat vypoved a i to je problem u Novery , neplni smlouvu odkazujou se na negarantovanou linku ale negarantovana linka snad neznamena ze to nejede vubec ale snad ze se meni rychlost a jede to pomalu ? Kdybych to mel od O2 zavolam tam at si vezmou kleste a dojedou si to odstipnout i s telefonem a strci si to do pr... jenze takto to nejde :(

rasken (22.10.2007 14:55:42)

chapu to spravne ze se to nastavuje treba na zyxelu v lan-lan setup- Primary DNS Server Secondary DNS Server??

David (22.10.2007 15:27:01)

Jestli myslíš ty DSN servery jak se probírá níže, tak já to mám nastaveno u sebe v PC (ethernet modem/router SpeedTouch 510i V4), ve Windows: Ovládací panely > Síťová připojení > [připojení] > pravý klik > Vlastnosti > Protokol TCP/IP > Vlastnosti a tam přepnout z možnosti "získat adresu DNS automaticky" na ruční zadání a zadat tam konkrétní adresy...

David (22.10.2007 15:27:34)

Jinak v modemu se to da asi nastavit taky, me to stacilo takto.