Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > O2 snižuje rychlost pro torrenty?

O2 snižuje rychlost pro torrenty?

Roman (21.10.2007 22:12:04)

Ahoj, už jsem to tady psal, ale asi to někdo vymazal: Vypadá to, že O2 omezuje rychlost připojení, když na připojení zjistí aktivitu torrent klienta. Zkuste si prosím následující test: 1. Vypněte torrent klienta (BitCommet, uTorrent ...)Změřte si rychlost připojení (třeba přes DSL.CZ) Rychlost bude odpovídat deklarované rychlosti připojení. 2) Susťte torrent klienta, počkejte až začně stahovat a znovu si změřte rychlost (nyní bude výrazně menší a rozhodně nebude menší o rcychlost, kterou stahuje torrent klient) 3) Vypněte torrent klienta (BitCommet, uTorrent ...)Změřte si rychlost připojení (třeba přes DSL.CZ) Rychlost bude odpovídat deklarované rychlosti připojení. Toto jsem prováděl na NB doma a v práci. Doma mám O2 2MBit, v práci máme Tiscali 4MBit. V práci rychlost připojení nezávisí na spuštěném torrent klientovi, doma závisí dot razantně (klesna na cca 14kbs!!!!!). Prosím o info, zda máte podobné zkušnosti/výsledky.

Jméno 1 , 2 (21.10.2007 23:03:25)

Ano, mam pripojení přes GTS, jakmile spustím DC, ci Torrenta, aniž bych stahoval , rychlost mě rapidně klesne , když i stránky otevírám , je to hruuzostrašná doba .. toto jsem zacal pozorovat asi před měsícem, možná dvěma .... ale musím teda i napsat že co se týče mojeho posledního stahování , tak to bylo najednou ok, šlapalo to jak má .. ale jak píšeš taky sem měl už takoví dojem jako by to schválně brzdili .. ale zas když to bylo naposled ok, tak nevím nevím ..

Petr (28.10.2007 21:57:11)

Mám podobnou zkušenost, ale všechno to odstartovalo vyměnění modemu ADSL za ADSL2+ a přehozením linky, taky když zapnu torrenta, tak když spustim nějakej speedtest tak mi to naměří max 100Kbit

pitbul (18.1.2008 07:39:58)

o2 smrdí

Anonym (21.10.2007 23:08:24)

zahlceny upload

Honza (21.10.2007 23:57:16)

presne tak, u 8Mbnit pripojky okud nechci prijit o zadnou rychlost z downloadu a zachovat rozumny ping tak mam upload omezen na 10kB/s

Roman (22.10.2007 08:27:25)

Upload zahlcený nemám. Upload mám omezeny na 12 kB/s. A s rychlostí stahování upload nemá co dělat. Občas se stane, že to O2 na chvíli "přestane omezovat", ale jedno z vysvětlení proč to dělá je to, že nechce, aby to omezení torrentů bylo tak průkazné. Zkuste si udělat statistiku, jak často to omezené máte a jak často ne. Mě to vychází, že to je omezené téměř stále.

Anonym (22.10.2007 20:51:58)

jaky mas tarif ?

Roman (23.10.2007 13:14:55)

Tarif mám O2 Internet ADSL 2048. FUP překročenej nemám. Chtěl jsem naznačit, že O2 snižuje rychlost v případě, že detekuje torrent klienta. A jestli to je pravda, tak to je proti obchodním podmínkám. A zajímalo by mě, jestli máte podobnou zkušenost.

nemam (25.10.2007 10:01:10)

Taky nevim co se u O2 snazis s nejakym stahovanim, to je firma ktera by byla rada kdyz by clovek jen pokorne lezl po strankach a tim to haslo! Ostatne asi jako jakakoli jina.

Anonym (7.1.2008 12:24:07)

Nevim na co si furt stěžujete. Ty torrenty jedou tak pomalu protože se musej připojit na vzdálený servery které nejsou v ČR ale většinou v Americe. Takovej speed test jako je dsl.cz nebo adsl.cz sou jenom tuzemsky ale zajdete treba na takovej www.speedtest.net a zkus te si rychlost nekam do New Yorku a uvidite.

twister (14.1.2008 21:40:43)

Mam take tarif O2 ADSL 2Mb a resim ten samej problem, zkousel jsem uz prenastavit snad vsechno. V prumeru mi to stahuje celkove okolo 20K, takze slabota. njn ...

Anonym (23.10.2007 22:10:38)

Jo to by ses divil. U linek tzv half duplex má sakra co dělat upload s downloadem. ADSL pokud je mi dobře známo není full duplex. Takže čím větší upload, tím větší pingy a tím měnší download.

Anonym (27.10.2007 20:21:30)

ADSL, ktere poskytuje O2 je asymetrická(2,3,4,6,8Mbps/128,196,256,384,512kbps na fyzicke vrstvě ADSL- rezie vezme cca 10-20%, tj tva rychlost v obou smerech o to menčí - tj na torentu při 2M/128k nastavit tak omezeni na 30kbps upload aby byl použitelnej download pro prohližeč.), a je fullduplexní(zaroven se odesila přijmá, halfduplex byl pokud se pamatuju jen ST HOME, ale to bylo zařizenim ne službou).

neky (22.10.2007 01:28:34)

musis nastavit maximalni upload.. pokud mas 256kBps, tak nastav 25-28kBps v nastaveni uTtorrenta to je: nastaveni / moznosti / pripojeni, max. upload

Pavel (23.10.2007 13:20:18)

Zdravim, jak pisi dole je to asi problem s uploadem. Me se to stavalo i u DC. Presne nevim ja jsem to vyresil, ale mysl ze jsem stahl utilitku, ktera zmenila nejekej systemovej souborek, kde upravila velikost paketu tusim. Takze i kdyz to mam na maximu, tak problem neni. Driv kdyz odeme stahovali plnej upload, tak sem stahoval taky misto 200kB pouze 20. Ted i 400 po zrychleni. Myslm, ze v nejnovejsi verzi StrongDC se to da nastavit primo v nem. U torrentu nevim, moc nepouzivam, ale kdyz jsem pouzil, tak jsem omezoval na 20kB upload a slapalo, ale to bylo jeste predtim, nez jsem upravil ten systemovej soubor, takze kdybych stahoval i nyni z tor. tak by to melo jet v pohode.

Roman (23.10.2007 13:32:15)

Lidi neblázněte!!! Já nepíšu že mi torrent klient ZAHLTÍ linku. Píšu, že je mi snížena rychlost linky ze strany poskytovatele!!!!!!!! Zkoušel jsem různé systémové nástroje na měření odchozí/příchozí rychlosti na síťové kartě a skutečně ta přenosová rychlost rapidně klesne!!! Jak vám to mám ještě jinak vysvětlit? Nechci, aby skutečnost, že O2 úmyslně snižuje rychlost linky při detekci software, který je určen primárně pro stahování velkého objemu dat, byla zastíněna tím, že klient sám neefektivně využívá linku. Ale to je asi podstata českého národa - hledat chyby sami v sobě a nechat si šlapat po hlavě.

Anonym (23.10.2007 20:41:04)

No když mi si necháme šlapat po hlavě tak ty si zase nenecháš říct, že to může být i něčím jiným než ze strany O2. No asi tě neuklidním ale O2 neblokuje žádné typy připojení na linkách. Vypni torrent kup si účet na rapidshare a budeš stahovat plnou rychlostí.

anon (24.10.2007 18:05:16)

Když stahuješ nějaká data tak je jasné že ti klesne rychlost připojení k internetu.já O2 nemám,a ksyž stahuji něco přes P2P sitě nebo něco běžně z internetu tak mi také klesne rychlost.Totiž pokud stahuješ něco přes torrent nebo něco přes P2P siť kde stahuješ a zároveň i odesíláš data tak věčinou zabereč celé datové pásmo a data k tobě nebo od tebe jdou plnou datovou rychlostí linky,a ještě k tomu pokud stahuješ nebo odesíláš více souboru na jednou.Tím pádem je linka na plno vytížena a není divu že když máš zaplého torrenta,který ti stahuje a zároveň i odesílá je pomalé připojení k internetu a sotva to načítá stránky a na měřiči naměříš uplně jinou pomalejší rychlost než je tvoje rychlost linky.Přesně tohle mi dělalo když jsem používal Kazza Lite a stahoval plno souboru na jednou a odesílal hodně souboru a plnou rychlostí linky,tak jsem měl také hrozně pomalé připojení a pomalé načítání stránek ale jak mile jsem Kazzu vypl tak rychlost byla v normálu. Kazza je také P2P síť.

Kukuč (25.10.2007 00:07:02)

No já nevím , mě se nedávno třeba začalo dít to , že když si zapnu RC a vlezu do nějaké místnosti , aniž bych stahoval ,či odesílal a poté si změřím rychlost, mam jí místo 4M připojení třeba 1M , a to mě jede takhle skoro každý den.. a to začalo někdy od dob prázdnin .. prý (podle telefonátu ) se začala projevovat agregace ((jen podotknu že zacelí 3 roky nic a najednou se začala prý projevovat ))

Roman (25.10.2007 19:00:22)

:-) Vážně nejsem takový trotl abych nepředpokládal, že když začnu stahovat torrent plnou rychlostí, tak že se mi plně vytíží linka. Jenže ono to je právě jinak. Měřím-li rychlost přes https://www.dsl.cz/mereni-rychlosti, tak by měla být linka a síťovka plně vytížená že? 1) Plně vytížená je tehdy a jen tehdy, když nemám zapnutýho torrent klienta (cca 1600 kilobitů za sekundu). 2) Když mám zapnutýho torrent klienta a spustím test rychlosti, maximální průtok dat přes síťovku je v řádu desítek kilobitů za sekundu. Takže můj závěr je ten, že provider omezuje rychlost linky, když detekuje torrent klienta. Věřím že teď jsem to už vysvětlil úplně jasně. Nechci abyste mě to vysvětlovali,jen jsem se chtěl zeptat jestli máte někdo podobné zkušenosti. A upozornit na to. Jsem přesvědčen, že to v pořádku není.

kravitch (25.10.2007 23:47:02)

LOL...nic víc než LOL 1) Definuj pojem "Plně vytížená", to co píšeš je blábol. 2) I když není žádný přenos? Pokud je to skutečně tak ja píšeš, hledej chybu u sebe O2 omezí rychlost připojení jen v případě že vše funguje jak má (FUP). Přešti si něco o TCP/IP, a pak budeš přesvědčen o tom, co v pořádku je, nebo není.

Roman (26.10.2007 09:03:13)

:-) Vážně nejsem počítačová "lama". Vystudoval jsem tento obor na CVUTu a napsal jsem už několik serverů. Takže mi věř, že o TCP/IP toho vím poměrně dost :-) Ale k tvým dotazům: 1) Pně vytížená linka je taková linka, přes kterou teče MAXIMUM datového toku této linky. 2) Zajímalo by mě, jestli jsi od O2, protože pravděpodobně pouze technický správce ADSL linek u O2 může toto vědět.

kravitch (26.10.2007 14:21:17)

Tak v tom případě mi můžeš říct, jakým způsobem je o2 schopná "detekovat" torrent klienta... 1) To je relativní 2) ne, ale mám připojení od O2 taky, a torrenty mi jednou f poho

Roman (26.10.2007 15:50:18)

http://wiki.theory.org/BitTorrentSpecification Detekce toho, jakým protokol dané TCP spojení komunikuje je pro providera triviální :-) 1) To už myslím říkal Einstein :-) 2)Abych vyloučil chybu na mém NB,vzal jsem ho do práce (ADSL od Tiscalli), kde jsem udělal stejný pokus. Jen doma (na O2) mi při zapnutém torrent klientovi ukazuje speedometer rychlost cca 114 kbs :-) Při vypnutém torrent klientovi mi to na obou místech (doma i v práci) ukazuje max rychlost linky). A tenhle pokus dělám téměř denně :-) Takže nemyslím, že by to byla náhoda.

Petr (1.11.2007 11:13:26)

looooool ty jsi sasek :) jakou skolu ze jsi to studoval? Jak jsem psal, nejdriv se nauc neco o rodine TCP/IP protokolu a pak mozna pochopis.

freezer (26.10.2007 14:44:49)

Nejen, ze jsi lamer totalni, ale jeste znacne omezeny, psat tady blaboly a jeste se vytahovat, ze danemu tematu "rozumis", muze opravdu jen trotl

Roman (26.10.2007 15:17:03)

:-) Vážně jsem netušil, že když napíšu svoje podezření, že ADSL od O2 je restriktivní pro některé protokoly, měl bych tady obhajovat svoje znalosti a dovednosti :-) To rozhodně nemám v plánu, kdo se nad tím chce zamyslet, zamyslí se. Už teď ale z některých reakcích vidím, že podobné problémy nemám sám a to mi zatím stačí. Mimochodem, věděli jste že mobilní operátoři úmyslně zvyšují odezvy (PING) aby se přes mobilní sítě nepoužívala internetová telefonie ? Věděli jste, že mobilní operátoři blokují protokoly používané nejrozšířenějšími Peer2Peer sítěmi? Jste stále přesvědčeni, že poskytovatelé ADSL milují uživatele kteří používají peer2peer sítě a zahlcují jim agregované připojení a způsobují, že ostatní "běžní" uživatelé si začínají stěžovat na nízkou přenosovou rychlost. No to jsem zase zvědav, co se na mou hlavu snese za nadávky :-)

Ashrako (28.10.2007 19:52:21)

Proc nadavky? Akorat musim zkonstatoat ze jsi kriploidni lama ktera ma utkvelou predstavu o spiknuti a mela by se lecit.

Vanislav (29.10.2007 10:57:18)

sice to nepochopis ale je to asi takhle: Co pise o snizovani velikosti "paketu" je parametr MTU (max transmited unit) ktery se nastavuje v modemu a urcuje velikost bloku ktere modem vysila. Muze ti to pomoci kdyz se ti nezobrazuji nake stranky na internetu nebo mas problemy streba s ssh atd. Ze ti to zvysi rychlost je nesmysl, ve skutecnosti ti ji to lehce snizi, protoze posilas mensi bloky dat, tj vice hlavicek, tj ti klesa sirka pasma kterou muzes pouzit pro presno vlastnich dat. TO2 omezuje rychlost zasadne jen na Brasu a to tak ze vsechnu. Naka detekce dle protokolu ktery na lince bezi vubec neexistuje. Torrent ti udela to, ze ti zahlti down rychlost, po ktere ti ale jdou i overovaci pakety pro up (viz TCP protokol) protoze je ale down zahlcen torrent (je to silenej smejd, pusti si nakej program na sledovani provozu po siti a pak pust torrent a budes cucet co vsechno torrent dela) tak se nake overovaci pakety pro up bud zahodi nebo se daj do frotny (zalezi na nastaveni tveho modemu a toho jestli na bras a dslam stejne nastavene rychlosti, pokud ano mas problem, pokud ne pakety se ti orezavaji az na brasu a ten ma inteligentnejsi rozpoznavani paketu nez tvuj modem. Modem je proste zahodi a je mu jedno o jakej paket se jedna). To asi k tomu blabolu o tom ze up a down jsou nezavisle. Tvuj problem je ten ze problem nikde neni. Pokud jsi vystudoval nakou vejsku tak dela pekne zmetky. Precti si Smerovani v IP sitich od Cisca a pak mozna pochopis. Btw. staci ti nastavit omezeni rychlosti pro up i down v modemu pro dany port a protokol na kterem torrent bezi.

Anonym (29.6.2008 15:08:45)

TO2 omezuje rychlost zasadne jen na Brasu a to tak ze vsechnu. - to bylo, ale od roku 2008 NENI pravda, nove omezuje primo na karte, nastavi SYNCRO rychlost down 2048 up 128 a tim ziskas presne 1,6 Mbit (pri HTTP prenosu) jestli nekdo vytahne pri sync 2048 (jak nove, bez rezervy, nastavuje O2 pripojky, drive byla rezerva alepson 25%) vice jak 1,6Mbit pri HTTP prenosu (stahovani pres port 80, nevim jak byly dlouhe packety), tak at mi rekne. Tyka se to patrne pripojek nastavovanych v poslednim pulroce. - a dale, TO2 minimalne na CDMA pripojenim skutecne ridil rychlost i na urovni nejen portu, ale i protokolu, staci si precist podminky FUP na CDMA - a dale, podle meho i na ADSL neco s protokoly se snazi delat! Rozhodne je tam nejaky skryty NAT nebo QoS, protoze to delalo problemy (tuhly porty) a po reklamaci to odstranili, samozrejme nepriznali co to tam zkouseji

Rudolf (26.10.2007 13:48:29)

mám podobnou zkušenost, adsl o2 doma, wifi router, více PC a: torrenty šlapaly OK, při snížení uploadu na např. 15kB/s umožnilo web a i online hry. Dnes naprosto nemyslitelné. Zajímavé je, že při snížení uploadu třeba jen na 4 kB/s se rapidně zvedne download. Moc to nechápu, budu sledovat. Každá rada dobrá. Každopádně poměr 4096/256 vymyslel naprostej idiot.

Honza (12.11.2007 08:49:56)

Romane ty si fakt strevo. Pochopis konecne, ze kdyz zapnes Torrent tak ten ti _ZAHLTI_ UPLINK (tzn. smer od tebe do internetu, ktery mas naprosto zanedbatelny 256 nebo 512?). A presto ze muzes mit DOWNLINK v tu chvili i uplne prazdny (Torrent treba nic nestahuje nebo jen velice malo). Tak na meraku nameris velky kulovy. A vis proc? Protoze rychlost dat ridi ODESILATEL (tedy DSL.CZ) podle toho jak rychle mu TY ty dosle pakety potvrzujes. A protoze mas svuj mega UPLINK zahlcenej odchozim provozem Torrentu tak mu ty prichozi pakety potvrzujes velice spatne a DSL.CZ tedy snizi rychlost tak, aby si je dokazal plynule potvrzovat. Co z toho plyne? Nainstaluj si Netlimiter a omez si odchozi rychlost Torrentu na cca 3/4 skutecne odchozi rychlosti tveho uplinku. Pak nameris na dsl.cz full speed resp. soucet namerene rychlosti a dat tekoucich k tobe pres Torrent bude +- souhlasit s rychlosti namerenou na dsl.cz kdyz nic netahas. Je to jasny? Doufam ze jo, takze uz prosimte nespamuj... H

Eser (23.10.2007 17:05:08)

Mě kdysi potkalo ze dne na den to samé. Tehdejší modem vykazoval chyby ve spojení, které šly do desetitisíců během jednoho týdne. Vyměnil jsem modem a byl klid. Vše šlapalo jak mělo.

Kossik (23.10.2007 18:53:19)

A neni to spis poctem spojeni, ktere torrent otevira?

Anonym (24.10.2007 06:36:48)

Tak já tedy nejak nevím, chces od nás radu, čím by to mohlo být, dostaneš ji, ale pořád trváš na tom, že chyba MUSÍ být u O2....Za sebe ti můžu říct, že O2 torenty neomezuje, ale ty tomu zase nebudeš věřit, viď?

Anonym (24.10.2007 20:25:52)

blazni to je asi jasny, stahovanim se omezuje sit, takze vetsinou te blokuje router, protoze pred stahovanim je x veci,ktere jsou prednejsi, si myslite ze vas nechaji stahovat plnou rychlosti a zbytek lidi na agregaci bude cekat na vas:)) to neni jen 20 ale vscihni jen u radiokomunikaci je to lepsi:)

Anonym (29.10.2007 10:44:24)

TO2 ma gregovanych cca 5% linek......

Anonym (24.10.2007 22:58:40)

Děje se mi totéž co Romanovi, že něco "není v pořádku" je zřejmé z toho, že toto nastalo teprve opravdu nedávno. - max. download v torrentu klesl cca na polovinu předchozího - při spuštění tor. klienta přestane být za chvíli internet mimo tohohoto klienta použitelnej (web, email,...). To, že to prostě normální není, je zřejmé z toho, že dříve se to nedělo a pak hlavně z toho, že různá omezení downloadu i uploadu v klientovi nehrají pro rychlest netu (mimo tohoto klienta) roli.

Kukuč (25.10.2007 00:13:00)

Mě taky se nedávno třeba začalo dít to , že když si zapnu RC a vlezu do nějaké místnosti , aniž bych stahoval ,či odesílal a poté si změřím rychlost, mam jí místo 4M připojení třeba 1M , i menší , stránky se někdy ani nedají otvírat, i uTottentu, a to mě jede takhle skoro každý den , ( i bez těch sosáču ..) a to začalo někdy od dob prázdnin .. prý (podle telefonátu ) se začala projevovat agregace ((jen podotknu že za celí 3 roky nic a najednou se začala prý projevovat ))

Kukuč (25.10.2007 23:59:34)

zapomněl sem podotknout, ze připojení nemam od O2 .. ale od jiného poskytovatele , a taky mam adsl ....

Hugila (27.10.2007 13:15:39)

no pokud by o2 snižoval rychlost pro torrenty, tak bych netahal torrenty maksimální možnou rychlostí mého připojení, což dělá 320kB/s.....jenže já je touhle rychlostí torrenty stahuju, takže z toho logicky vyplývá, že o2 rychlost pro torrenty neomezuje

Anonym (27.10.2007 17:08:11)

ti seš opravdu, s prominutím, kus vola

Anonym (29.10.2007 10:43:18)

kus vola jsi ty a clovek co pokladat ten lamerskej dotaz. Torrenty ti proste vemou vsechnu rychlost pro sebe. Je to u nich znamy nesvar. Chces-li se tomu vyhnout, nastav si omezeni rychlosti v routeru.

Anonym (28.10.2007 23:39:16)

no toje tim že torrent je velice agresivní síť a tak nějak jednoduše řečeno veškerou rychlost si krade pro sebe takže pak jde net i pomalejš. Nejhorší je to u BitSpirit to pak pc jede dost pomalu.

petr (29.10.2007 21:16:05)

problem neni v tom ze by to O2 nebo kterykoliv jiny poskytovatel internetu blokoval. Problem je v tom ze v praci budete mit urcite dobre nastavene QoS a doma nemas nic. Pri pripojeni si torrent otevre silene mnozstvi portu a i kdyz netaha zadna data tak ti zasere celou linku. takze problem je u tebe a ne O2

Roman (30.10.2007 00:35:07)

Ahoj, Problém je vtom, že i když torrent klient nic nestahuje, rychlost linky neodpovídá nominální rychlosti udávané providerem. Mám jen jeden síťový adaptér a linku plně zatížím, mělo by na adaptéru být naměřeno cca 1,6 Mbs (mám ADSL 2M). Přes síťovou kartu při spuštěném torrent klientovi teče jen velmi malý tok (cca 110 kbs) , i tehdy když spustím měření rychlosti linky - kdy by přes síťovku měly procházet data používaná k měření rychlosti. Když torent klienta vypnu, přes síťovku ihned začne téci maximální datový tok (1.6 Mbs) odpovídající rychlosti linky. Z toho usuzuji, že na straně providera dochází k nějakému omezování v okamžiku kdy detekuje BitTorrent protokol.

Anonym (30.10.2007 08:35:19)

aha promlubil zaměstnanec O2

Petr (31.10.2007 11:01:17)

Ten u nas nepracuje, to by takove blbosti nemlel.

Narkon (30.10.2007 16:49:47)

To ze ti klient nic nestahuje jeste neznamena ze nekomunikuje. Ma sakra velkou rezii.

Andurill (30.10.2007 09:00:16)

Hm, to že je velmi triviální pro moderní směrovače vysledovat aktivitu Torrent klienta, je jasná věc. Umí to už základní zařízení od Mikro-tik, nevidím důvod, proč by to profi Cisca neměli umět taky. Nicméně i kdyby si pro sebe bit klient uzurpoval hafo portů, stále nevidím důvod, proč by se to mělo zpomalit? Vzhledem k charakteru některých velmi "inteligentních a duchaplných" odpovědí bych ti Romane doporučil příště se s takovým příspěvkem poohlédnout po jiném, v tomto směru více fundovaném fóru:-)

Andurill (30.10.2007 09:03:30)

Hm, to že je velmi triviální pro moderní směrovače vysledovat aktivitu Torrent klienta, je jasná věc. Umí to už základní zařízení od Mikro-tik, nevidím důvod, proč by to profi Cisca neměly umět taky. Nicméně i kdyby si pro sebe bit klient uzurpoval hafo portů, stále nevidím důvod, proč by se to mělo zpomalit? Vzhledem k charakteru některých velmi "inteligentních a duchaplných" odpovědí bych ti Romane doporučil příště se s takovým příspěvkem poohlédnout po jiném, v tomto směru více fundovaném fóru:-)

majkl (30.10.2007 13:53:29)

Ale ale. Netvrdím že není problém zachytit torrenty. Ale zachytit je všechny je docela nemožné. Ty potvůrky se dokáží i maskovat. Nevím jak je to na cisco strojích, ale např mikrotik umí zachytit jen ty, které jedou na standartních portech.

Andurill (30.10.2007 14:34:47)

Jak všechny??? P2P provoz má určitý charakter, podle kterého ho router umí vystopovat. Mikrotik k tomu účelu využívá tzv. P2P connection tracker a ten nepracuje jen na principu sledování cílových portů. Nicméně připouštím, že existujou maskovací metody a věřím, že jsou hojně využívány. O tom ale Roman nepsal. Šlo mu o to, zda je možné, že O2 filtruje Torrent a já si myslím, že je. Taky si ale myslím, že to není plošná záležitost, že to záleží na technicích zmíněné firmy. Jestli to je, nebo není v pořádku, to bylo , myslím, hlavním Romanovým problémem.

Anonym (30.10.2007 15:25:54)

Pánové, uvědomte si, že se nejedná o nějakou malou síť, ale o stovky tisíc zákazníků s mnohdy šifrovanou komunikací, kolik yslíte že by stál strojek, který by to dokázal prohlédnout? Myslíte že by se to vyplatilo? myslete taky ekonomicky..... Za další, proč by to O2 dělalo? Ze stahovačů má sice menší užitek než z normálního usera, ale asi na něm neprodělává a menší zisk je taky zisk

Andurill (30.10.2007 16:04:25)

Žádný strojek, :-), ale router. Nesleduje stále, jen si omarkuje a pak už pamatuje. Řeší, až když dojde ke změně u uživatele. Jestli je komunikace šifrovaná, nebo ne, je úplně jedno. Jinak routovací mechanismy a tabulky jsou poměrně složité výpočetní úkony v množství několika stovek tisíc uživatelů a jaké strojky to zvládají, co myslíš? :-) A proč??? Když z těch několika stovek tisíc uživatelů bude pouze jedna desetina torentit na plno co to dá, je to průtok dat, který vůbec není zanedbatelný! A hlavně!!! Netvrdím, že to tak je, jenom připouštím, že je to možné.

Roman (30.10.2007 16:56:15)

Díky Andurille, že skutečně ČTEŠ to co píšu. Jinak k té náročnosti filtrování protokolů: Jukněte třeba sem: http://en.wikipedia.org/wiki/DSLAM A DSLAM may offer the ability to tag VLAN traffic as it passes from the subscribers to upstream routers. Though not a full stateful firewall, some DSLAMs also offer packet filtering facilities like dropping inter-port traffic and dropping certain protocols.

Vanislav (31.10.2007 10:59:56)

Ja jsem vam psal ze to nepochopite. TO2 omezuje rychlost na BRASu, ne na DSLAMu. Jinak to co rikas je naprosta pitomost. TO2 ti omezi rychlost FUPkou a tu vsechnu. Nake online zmeny v konfiguraci rychlosti na BRASu podle toho co ti bezi na kompu jsou vymysly choreho mozku ktery netusi ktera bije.

Roman (30.10.2007 17:03:23)

Jedním z důvodů proč snižovat rychlost "stahováčům" je to, že i ostatní uživatelé chtějí být se službou spokojení. Chtějí mít rychlé odezvy při brouzdání Inetem, při čtení mailů, což v případě, že je sdílené pásmo zahlcené p2p sítěmi, samozřejmě způsobuje problémy. A pak jedna z cest jak linky zase zprůchodnit, je zpomalení rychlosti stahovačům (vím, existuje FUP - oficiálně). Já osobně bych preferoval řešení formu posílení páteřní síť. Což je ovšem pro providera finančně nákladnější. Já osobně nejsem chronický stahovač, jen občas něco je k dispozici jen na torrentech.

Anonym (31.10.2007 21:03:49)

Protože chtěj omezit uživatele a to je jejich politika.

Anonym (31.10.2007 11:03:03)

lol, a vis o tom ze se prenasena data po ADSL jeste bali do PPP bloku?

Anonym (30.10.2007 19:59:45)

A jéje. To je zase pohádek:-) Takže a) TO2 P2P provoz nijak neomezuje a je to proto, jak tady někdo poznamenal. Přesná kontrola P2P sítí jde dělat jenom analýzou trafficu a to je dost náročné na výpočetní kapacitu. => nevyplatí se to, zvlášť proto, že ten člověk stejně potom skape na FUP b) důvod proč si změříte tak nízkou rychlost je způsoben kombinací několika faktorů. Je to hlavně upload od vás, pak taky zatížení nějakého vašeho routeru, co vám tam dělá NAT, počtem spojení a taky charakterem měření rychlosti. On je problém, že ten router, co tam máte (nějaký Zyxel, Asus, Edimax, Dlink, co já vim..) není žádný výpočetní silák. Takže vy tím BT klientem ten router přetížíte a on pak ty požadavky směruje pomaleji (= čekají dýl v jeho bufferu). A protože měření rychlosti se většinou provádí tak, že se vezme velikost dat/ čas, tak vám tím do toho vnáší nepřesnost... Občas dost značnou. Ale ten razantní pokles bych tipnul spíš na ten upload. Zkuste si v BT klientu omezit počet spojení třeba na 30 a omezit upload tak aby vám něco zbylo z toho upstreamu. Třeba, když máte 128kbps, tak ten BT ořízněte tak na 50kbps. A uvidíte tu změnu.

Eser (31.10.2007 09:00:52)

asi tak, mám IE Extreme a zaplacený účet na Rapidshare. Jediné omezení které pociťuji je výše maximální rychlosti mého IE Extreme a limit 25 GB stažených dat z RS během 5. po sobě jdoucích dnů.

Marek (31.10.2007 11:47:39)

No dostalo se ke me, ze TO2 vybira zarizeni pro bandwidth management, konkretne kvuli rizeni P2P provozu.. udajne se chystaji od Vanoc/konce roku uplne zrusit FUP, takze chteji omezovat P2P.. Takze si asi poridi nejakeho Allota jak to tak vypada, skonci FUP, a P2P bude mit presne takove priznaky, ktere ted popisujete.. mozna uz neco takoveho ted testuji/pripravuji na provoz :-) M.

Andurill (31.10.2007 13:17:49)

Hehe, včera jsem byl na pivko z jedním "zodpovědným" a je to tak. Vybrali Allota a údajně ho na několika místech už testujou!!! Je to prý tak 14 dní. Ten zodpovědný je od konkurence (nebudu jmenovat) a nedávno ho také zakoupili, momentálně se však potýkají s docela velkýma problémama. No jinak jen doufám, ža snad potom padnou fupka a konečně se všechno kolem P2P uklidní:-)))

Anonym (1.11.2007 11:11:33)

TO2 se na omezovani P2P provozu nechysta. Umite si vubec predstavit jak narocne na vypocet by bylo delat rozbor traficu a z toho vytahovat jen P2P spojeni??????

Marek (2.11.2007 08:33:07)

Ano, dovedu si to predstavit, dokonce lepe, nez byste si mohl myslet :-) Prave od toho tady zarizeni firem jako je Allot jsou.. ;-)

Andurill (2.11.2007 18:39:52)

Tak, tak.

Anonym (4.11.2007 10:16:19)

dobrej pokus, ale trochu vedle, TO2 v dobe kdy jsem tam jeste pracoval, coz je par mesicu nazpet, Alloty zavrhla kvuli cene a obecne by se to nevyplatilo. Jak pise kolega, delat na kazdem DSLAMU rozbor traficu by bylo cenove silene narocne.

Mňauk (15.11.2007 16:28:54)

A co je to ten Allot ? Jak to funguje ? - http://www.allot.com/ ; http://en.wikipedia.org/wiki/Allot

Missssa (31.10.2007 12:26:08)

Mám doma také O2, používám uTorrent a běží to ok. Ale mám službu Extreme (6144/384)

Andurill (4.11.2007 13:18:46)

Ježíši Kriste :-))))))))

Anonym (4.11.2007 13:21:21)

Já taky pracuji v TO2 a pracuji tam zrovna teď a práce mne moc baví. Zrovna testujeme Alloty :-)

Anonym (7.11.2007 10:58:34)

fakt jo? hele kluku stim bys měl něco dělat fakt....dam ti radu udělej stim něco!

Roman (9.11.2007 16:59:38)

kdyz neumis poradit tak neodpovidej

Chuta (9.11.2007 17:05:33)

Jedinna vhodna rada pro idiota tveho formatu muze znit "Tahni do Bohnic"

Roman (12.11.2007 17:06:51)

Končím s tímto diskuzním serverem. Začínají se tu vyskytovat individua, kteří se vydávají za autora tohoto příspěvku (za mne). Ale konečně co očekávat od anonymního serveru :-) (Příspěvek ze sítě 85.207.115.XX není můj.) Roman

Andurill (14.11.2007 10:33:01)

Jsem si říkal, že máš v celku trpělivost:-) Já taky:-)

kozajr (16.11.2007 19:22:40)

ano taky se mi to stava.. driv u BitComet.. pokazdy kdyz jsem zacal stahovat tak sem se nemoh ani podivat na email.. zvlastni je ze driv se to nestavalo.. stahoval sem plnou rychlosti z torrentu a normalne surfoval.. pak jsem bitcomet vymenil za uTorrent.. tam je jakasi funkci sifrovani souboru.. tak jsem zapnul a vsechno jako driv.. jenze po par dnech se zase deje to samy.. nemam rad o2! to v cr snad neni zadny normalni pripojeni.. :(

Anonym (23.11.2007 15:03:34)

přesně. zapnu dc, nebo torreta a aniž bych stahoval ci odesílal, tak ani stranky nejdou otevírat , jak kdybych stratil připojení uplně

Standa (23.11.2007 21:45:16)

Mam stejnou zkusenost, zacalo to tim slavnym zrychlenim (u me z 512kb/s na 2Mbit/s) predtim mi behal torrent bezproblemu, tj pokud nevyuzil linku naplno, dalo se na tom jeste normalne stahovat do zbytku kapacity linky. Ale ted kdyz bezi torrent, tak pomalu nejede nic jineho a to nemusi byt linka vyuzita ani ze 30% !!

Anonym (23.11.2007 22:42:45)

Jojo torrenty to jsou fakt super věci. Takový prasácký věci bych uplně odstavil. Kdo s tím přišel někdy do styku v síti tak mi to jen potvrdí. Nehorázně to zasírá linku. Klidně si používejte p2p sítě ale jen né proboha torrenty.

O2 TeSu R.K. (24.11.2007 18:13:03)

Dobrý den, O2 není vyníkem snížení rychlosti při používání torrentového klienta. Služba adls (asimetric-dsl) má o mnoho nižší odchozí rychlost než příchozí (např 4096/256Kbps) samozdřejmě komunikace se servery probíhá obousměrně, takže při využiti části rychlosti "k Vám" obsadíte o část kapacity směru "od Vás" (kontrolní součty apod.). Torrent jako takový je založen na sdílení dat ostatním a tím pádem obsadí odchozí rychlost - pokud nenastavíte omezení, může obsadit odchozí rychlost úplně. V tom případe nemá připojení dostatek prostředků pro jeden směr komunikace a výsledná rychlost se sníží opravdu razantně. Řešení: omezte na torrent klientu max upload limit.

hlw (24.8.2008 20:15:53)

Nesouhlasím, neb jsem po objednání a spuštění O2 ADSL jel torrent na plnou rychlost cca 230kB/s, po cca peti dnech stahovaní rázem torrent v podstatě nejede a to žádný, ani ten co ještě "včera" jel na plnou rychlost.

CBD (30.7.2008 12:59:50)

Ale ne, skus si do google dát 4226 tcpip a uvidíš, kolik návodů dostaneš na zrychlení. Musíš zvýšit počet slotů - defaultně jich je 10. Pokud je všechny sebere torrent, tak je jasné, že ti nic jiného nepůjde. Pokud zvýšíš počet, rychlost bude ok.

Marty (18.10.2008 23:24:20)

Naprosto super tip a hlavní příčina. Samotnýmu mě to pomohlo a vyřešilo tentýž problém. Díky

Lppp (11.4.2008 09:01:16)

Takhle to řeknu. Nevím jestli to je O2, ale mě se s vodafone děje to samé. Ale zkus v uTorrentu stisknout Ctrl+G. Tam zaškrtni "Use encryption". Restartuj uTorrent a zacni stahovat torrenty znovu. Mě to vydrželo jenom na jeden torrent, pak to kleslo zase na 0.1kb/s

Anonym (11.4.2008 16:15:45)

zkus nejnovejsi betu uTorrentu, lide kterym ISP omezuje torrenty rikaji ze ta beta jede skvele jako by to omezovano nebylo (mozna je to zpusobeno Toredo IPv6 tunnelingem ktere ma prave tato nova verze utorrentu

eso (16.4.2008 08:27:41)

torrenty sami os obě jsou pomali protože z jejich serveru sosá dost lidí a navíc dost brzděj system...ale že o2 u nich omezuje rychlost to nevyvracim...skušenosti stim nemam nejsem zákazník o2 ale je to dost pravděpodobný....

Nas*anej na O2 (28.5.2008 20:46:34)

Dnes jsem volal na infolinku O2 a po 10 minutách hovoru s operátorkou (vůbec netušila, která bije) mě přepojili na technika, který mi POTVRDIL, že mají nastavené rychlostní omezení pro P2P downloady. Jediný tarif, kde omezení není, je EXTREME za nehorázný měsíční paušál. Jednoduše řečeno F**K OFF O2, přecházím k UPC :-)

Anonym (27.6.2008 20:10:09)

Me ale tvrdili technici, ze Extreme uz zadne jine nez SLA zvyhodneni nema, tak nevim. Technikum volejte na 800 184 084 Nastesti a to je super zprava si to muzete levne vyzkouset, prepnete se na Extreme a pak zpet, to by melo byt v ramci jednotek dnu a BEZ POPLATKU (drive se platilo 1178 za prepnuti na nizsi sluzbu)!!! Pak dejte vedet, ja totiz torenty neprovozuji

Anonym (11.7.2008 20:48:52)

Good luck, Extreme se samozrejme prestal se zrusenim FUP nabizet, ikdyz klientela by byla na tu novou funkcnost ale nabizet sluzbu bez FUP kdyz nikdo nema FUP by bylo bomba. :) Bych zacal prodavat filtr na vodu ktery zaruci ze vsechna voda co vypijes bude H2O:)

Martin (5.7.2008 14:33:58)

No jo ale zkusil sis zjistit jak tyto stahovací prográmky dokážou pěkne zbrzdit třeba i celou linku? Nechci se nikoho zastávat, ale internet je myšlen a hlavně dělaný na normální použivání to jest jako surfovani aby clovek nesel do hrobu uplne blbi, na E-mail aby jste mohli znamim poslat psani v co nejkratsi dobe a nemuseli platit postovni znamky a pod nebo na pokec s lidickama popripade si poslechnout nejake radio ktere na svých radioprijmacich nechytate a td.... Myslim si ze kdybychom spolu zdileli jednu linku a ja zacal stahovat zatim co vy by jste nemohl odeslat ani e-mail bo bych vam plokoval rychlost stahovacem,tak by jste urcite na me vletel a jednu me vrazil za to ze vas omezuju na netu. Myslim ze me date za pravdu. Vim o cem pisu bo sem byl odchovany na vytacenem modemovem pripojeni a i kdyz sem se v nocnich hodinach snazil vyridit co nejrychji nejnutnesi veci tak presto sem mesicne platil jenom za internet 1800 az 2000,- mesicne :-( s rychlosti max 50kb/s Tolik k vysvetleni proc vas asi poskytovatel omezil nebo omezuje na PtP spojich Jinak souhlasim s vama ze nekdy s operatoram je tezke porizeni ale jsme lidi tak ze se vetsinou mezi sebou domluvime no ne? :-)

David (6.7.2008 08:59:13)

Hele jen taková otázečka - kde je stanoveno, že "normálním" používáním internetu je jen surfování, e-maily atd. a torrenty už ne? Jak by se ti třeba líbilo, kdyby sis koupil auto a někdo určil, že normálním používáním je cesta na nákup, do práce a zpět a každý víkend na chatu, cokoliv kromě toho je zhýralost omezující ostatní uživatele? To cos napsal je uplně stejná kravina... Ano chápu tvoje pohnutky, ale prostě jen tak "vybírat" co se "může a co ne" je podle mě na nic... Spravedlivější je to podle mě když už tak rozumným FUP limitem... Když už ho O2 zrušil, tak by měl mít síť, která to vydrží... Třeba taková GTS Novera FUP nemá taky a nepozoruju, že by torrenty zpomalovali... A osobně bych asi nebyl rád, kdybych si potřeboval z torrentu něco výjimečně stáhnout (ano, opravdu tam není jen warez) a šlo mi to pekelně pomalu jen proto, že si nějakej přiblblej "kyslík" vzpomněl, že by bylo asi dobrý torrenty "škrtit"...

Martin (6.7.2008 21:56:06)

jj mas pravdu,omezovat by uplne nemeli .... ja torenty a jine věci nepouzivam od te doby co jsem si natahl super vira ktery me odpalil celou zakladni desku. Neslo uz ani preflesnout bios :-( Na svem osobnim pocalu uz pouzivam jen Linux. A davam ti za pravdu ze O2 by se mohlo polepsit techniku i prachy na to maji ale to by jim nezbylo pak na 14 a 15 platy i kdyz rok ma jen 12 mesicu:-) Ja se nehadam ja jen rek svuj nazor vise popsany a kdo jak využívá internet je jen jeho vec. A na zaver bych jen chtel rict ze NENI NA SVETE POSKYTOVATEL TEN,ABY SE ZAVDECIL LIDEM VSEM....

Petan (23.10.2008 19:13:17)

Prechodem k UPC si moc nepomuzes, taky uz omezuji...

Anonym (9.7.2008 14:40:56)

Tohle bude dělat na každém připojení, kde není aplikováno efektivní qos. Torrent je totiž totální zabiják sítí, který posílá i nikam jdoucí miliony paketů a vytíží upload do posledního extrému, že neprojde nic dalšího - tedy ani ACK pakety. Zkus si nějakým způsobem zobrazit graf vytížení připojení a uvidíš - upload na totální maximum, miliony paketů zbytečně odeslané nikam a download maximálně na úrovni uploadu. Řešení je jednoduché - nepoužívat tyhle braky, ale třeba si zaplatit premium na nějakém rapidu, kde je úplně všechno... a 9 GB dvd mám stažené za 2,5 hodiny a ne za měsíc torrentího zabíjení sítě.

trestanec (17.7.2008 21:45:10)

Mám vyzkoušené že při stahování torrentů dost žere rychlost surfování právě upload. Takže pokud nepotřebuju ratio, upload srazim nekam k nule:) a surfovani je jedna basen i kdyz torrent jede treba 500 kb/s. To s tim uploadem a vytizenim linky mi potvrdil i kamos co dela u jednoho providera. PS: zjistil sem, že mi taky TĚŽCE brzdil surfování webový štít AVGčka takže od tý doby je vypnutej a nemam problém:) PS2: někdo níž nadával na torrenty, že stáhnul vira kterej mu zničil desku:) na to řeknu jediný, nestahovat něco o čem aspoň na 90% procent nevim co to je a ze je to bezpecny. z tohoto důvodu tahám jenom z privátních trackerů a NIKDY nebyl ani jeden vir (down za nějakej ten rok hodně 100vek GB:)) PS3: jsem velký zastánce torrentů, proto ta zaujatost a zároveň uraženost u některých příspěvků tady:)

David (17.7.2008 22:17:52)

Píšeš, že jsi velký zastánce torrentů a přitom "pokud nepotřebuješ ratio" (ergo pokud to není nutná podmínka), tak "srazíš upload k nule", to teda rozvoji torrentů moc nepomáhá, nemyslíš? :-) Nemyslíš, že chovat se takhle všichni, tak to všichni prdíme tak 15 kB/s a jsme rádi? :-D

trestanec (18.7.2008 14:05:12)

no ono mi tam trošku vypadlo, že pokud chci v klidu surfovat a nepotrebuju ratio tak srazim up k nule:) sem to psal v rychlosti a neprecet po sobe:) samozrejme ze ze slusnosti necham kazdej torrent tak dlouho dokud ratio neni aspon 1:) a mas pravdu srazet to vsichni tak si prdime tech 15 a sme radi:-D

David (18.7.2008 22:49:49)

Jo tak to pak jo :-) Mě to jen krapítek zarazilo :-)

jirik (18.7.2008 16:54:15)

Jestli to nebude tím že v práci máš 4Mb a doma 2Mb tim pádem užší pásmo a proto je to více znát, jinak je logický zpomalení při puštěném klientu. zkus si doma v nastavení klienta snižit počet spojení ahned to pujde lépe, jinak tiscali jede stejně přes O2. Já mám v práci 6Mb od O2 a 2Mb doma radiokomunikace a při stejném nastavení klienta mi to jede v prácí líp(serfování). Z toho vyplývá, že když si nastavíš dobře torrent klienta tak to pojede všude stejně dobře.

Falty (27.8.2008 09:14:32)

Hmm torrent je typ P2P sítě. To znamená, že nejde o rychlost tvého stahování, ale jak rychle ostatní odesílají. Upload se ti zatěžuje i tobě, protože odesíláš na tom je to prostě založený. Pokud chceš rychlost, tak jedině placený FTP nebo HTTP třeba rapidshare.

Haf (22.10.2008 10:23:57)

Lidi vy nevíte jak pracují torrenty ? Rychlost záleží na nás všech, ale většina ztáhne a konec. Pak se nedivte, jak jednoduché !