Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ADSL vs. kabel (UPC)

ADSL vs. kabel (UPC)

joe (13.11.2007 14:56:38)

Zdravím, budu se stěhovat a mám na výběr připojení přes ADSL nebo kabelem od UPC. Cena je pro mně až na druhém místě, jde ně spíš o kvalitu. Mám zkusšenost s ADFSL od ČRa (relativně dobrou). Máte někdo nějaké zkušenosti, ideálně pokud někdp použíévalm oba způsoby? Jsou u UPC papírové a reálné parametry stejné nebo je to jako u ADSL? V ceníku jsem našel že UPC si účtuje 200 měsíčně za pevnou IP, je to pravda?

Honza (13.11.2007 16:02:58)

Zdar, Rozhodne UPC. + dostáváš objednanou rychlost (měřeno na IP vrstvě) a nikoliv teoretickou linkovou rychlost jako u DSL + kvalita smluv od UPC vs jakekoliv DSL je nesrovnatelně lepší ve tvůj prospěch. + nemusíš si kupovat žádný modem, dostaneš ho od UPC v podstatě zadarmo - asi si budeš muset pořídit alespoň router (z vlastní kapsy) Co se pevné IP týče tak nevidím důvod na co si ji pořizovat na domácí lince, kuli čemu ji chceš?

petr (6.12.2007 17:52:07)

Taky jsem si myslel jak UPC není skvělý, delší dobu jsem pozoroval jak se zmenšuje rychlost připojení z 5M až pod 2M protože 2M za 700kč se mi zdá přepych pro peněženku, tak jsem se odhodlal protelefonovat se na zakaznickou linku zcela nemožné tak jsem si mejloval odpovědi jsou vyhybavé jednaní nic moc výmluvy na technické oddělení zajímalo by mně jak rychle by reagovali kdyby člověk nezaplatil učet. Jsem zvědavý jestli se budou snažit o nápravu a alespoň nějakou kompenzaci.

Anonym (13.11.2007 19:24:28)

Dle logické úvahy samozřejmě vychází jednoznačně kabelovka. Pokud vezmeš v potaz fakta, stabilitu, kvalitu, tak je to kabelovka na druhou. Co se týče konkrétně UPC, tak zkušenosti velmi dobré. Jediný zádrhel nastává, když je nějaký problém a něco nefunguje jak má. Ale to se stává " maximálně jednou za deset let":-D

Anonym (14.11.2007 11:49:27)

Potvrzuji dřívější příspěvky, než jsem přešel na UPC, byl jsem u ČRa. Pořízení routeru není tak nákladná, jako nákup modemu. Technická podpora je zhruba na stejné úrovni, jediný rozdíl je v tom, že pokud používáš i službu pevné linky od poskytovatele, tak na technickou podporu u UPC voláš zdarma, ale u ČRa za zvláštní sazbu (cena o cca 40% vyšší, než běžný hovor). Jinak za stejné peníze pořídíš vyšší rychlost!

Anonym (14.11.2007 20:15:51)

Jednoznacne UPC. Viz. pripojeni LIGHT nize http://rychlost.cz/sys/result/89.176.212.130/1195066864/5bfaf1a2a0/

ba (21.11.2007 12:04:23)

pokud máš možnost, ber UPC. tečka. support UPC stojí sice za starou bačkoru, dovolat se tam trvá tak dvě stě let, ovšem u leckterého DSL to taky není žádná sláva. nezapomeň, že ke každýmu ADSL máš (ať už přímo nebo ve skryté podobě) hezký danajský dáreček - paušál navíc za nepotřebnej telefon. a aby to nebylo málo, na lince kde je v provozu DSL, je paušál navíc o cca stovku dražší : )

Dandi (2.12.2007 00:56:05)

Ahoj...Chlape pokud bys chtěl to UPCčko zřídit, tak zkus se kdyžtak na mě obrátit...měl bych z toho totiž nějakou korunu. Jinak je určo lepší UPC. Mám doma xDSL na síti TN a jak bych byl rád, kdybych tady měl UPCčko =o(