Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Jak prejit od CRA k Volnemu

Jak prejit od CRA k Volnemu

juracv (16.11.2007 13:31:58)

Nevite ja uskutecnit prechod s ADSL od CRA k Volnemu? Technicka podpora volneho mi sdelila, ze to primo nejde, oni ze umi uskutecnit prechod pouze od O2. Pritom jsem od O2 pred rokem odesel k CRA a v prosinci mi vyprsi zavazek. Nevim, jestli si predstavuji ze u O2 podepisi zavazek na 12 mesicu a potom teprve prejdu k nim? Dekuji za napady

__Honza (16.11.2007 14:19:45)

Taky o prechodu od CRa k Volnymu uvazuju. Bohuzel moje lokalita jeste neni pokryta, snad za par mesicu. U CRa mi tehdy tvdily, ze to nebude problem, ze to schema bude stejne jako kdysi od CT k nim (a ze u O2 si internet kvuli tomu zrizovat nebudu muset). Ale moc jsem jim neveril, protoze ta pani po mych dotazech na podrobnejsi veci evidentne nevedela ktera bije. A jak vidim, u Volneho nejsou o moc chytrejsi.

juracv (16.11.2007 15:01:32)

Ted mi na podpore Volneho opet sdelili, ze to doopravdy neumi, pouze pres O2. Navic tvrdi, ze Karlovy Vary nejsou pokryty jejich siti, ze bych musel stejne pres O2. Pritom na http://adsl.volny.cz/internet/volny-komplet/dostupnost/ Vary jmenovane jsou. Tak nevim.

__Honza (16.11.2007 16:33:55)

No to moje mesto tam taky je, ale bohuzel moje ulice uz ne. ---- U CRa bych klidne zustal, protoze u nich mi to docela funguje. Ale po 12 mesicich mi zvedli cenu (vyprsela akcni cena) a jedine, ze bych presel na agragaci 1:50, ale tam se mi po zkusenostech, kterou jsem zazil pred X lety s CT moc nechce. Asi pockam rok az navysi jeste rychlost, pak uz nic jineho nez prechod na novou agragaci nezbyva (4 * vyssi rychlost je prilis velke lakadlo) a treba potize nebudou. A kdyz jo, tak to martirium pres O2 holt absolvuju.

Adam (24.11.2007 11:52:52)

Kdybyste si dali radeji spolehliveho poskytovatele WiFi tak udelate lip :-) nejsem zastance pouze teto technologie ale kdyz vidim a slysim jak je slozite zmenit poskytovatele u ADSL tak je mi z toho spatne. Taky ty ceny nejsou nic idealniho a pokud se vam jedna o pevnou linku, VoIP taky dobre funguje kdyz vyberete spolehliveho providera.

Pavel (25.11.2007 22:13:20)

Jo..tak najit spolehliveho providera Wifi bude asi problem...Podle me zkusenosti je Wifi dobre tak na prenos dat z kuchyne do pokoje, kdyz nejsou zavreny dvere a nikdo kolem moc nedupe ((-: A co se profi provideru tyka..tak ve velkych mestech jako je Praha..ams smulu. Mas kabel nebo prd.. Ja mam ADSL od ČRA a je to dobry. Uvidime casem. Chci zkusit ten jejich 10megabit...Podle me je taky prechod od CRA k Volny zbytecnost.

www (17.11.2007 16:53:01)

Jestli mas ADSL via CRA pres PPV, tak to musis zrusit komplet, a objednat si pevnou linku, pak net od volneho. Budes tak mesic bez netu (14 zrizeni linky,20 dni zrizeni dsl od Volnyho). Pokud mas net pres SPV ( platis jeste pausal o2) tak staci zrusit net od CRA a pak objednat net od volnyho ( tak 20-25 dni bez netu)

juracv (19.11.2007 09:14:16)

O2 neplatim nic, jsem komplet u CRA. Tenhle postup mas odzkouseny?

www (19.11.2007 21:29:56)

Ano vim to stopro ;-) pokud jde vse tak jak ma, tak by ses mel vejit do tohoto ramce, ale samozrejme je to odhad. V tvem pripade bych to tipoval neco prez mesic prechod (nejakou dobu trva uvolneni linky, muzou ti to odriznout pred koncem vypovedni lhuty...) Pokud to budes absolvovat,nech si ihned zjistit referencni cislo. Bez nej ti volnej objednavku neprijme a na O2 ti budou tvrdit, ze ti to nereknou a prijde ti to s prvnim uctem....

__Honza (19.11.2007 16:12:27)

Ale opetovna aktivace linky stoji asi 3000 Kc. Maj sice akci za 1 Kc, ale pak zase trochu pochybuju, ze to jde obratem prevest k Volnemu a nebo snad jo ?

www (19.11.2007 21:30:56)

Ano pak by te stala aktivace pevne neco prez 3000 pokud u O2 nebudes dele jak rok platit pausal,.

Anonym (18.11.2007 18:13:02)

taky chci zacatkem pristiho roku prejit k volnymu.. mam telefon od O2 a jen internet pres LLU (Premium ADSL) - 10Mbit, ale jede to zalostne (vecer jen 1mbit)

Anonym (21.11.2007 16:35:35)

na volnyho kasly

Kamo (23.11.2007 13:05:37)

U volnyho to nevyhrajes!Je horsi nez CRA...

Anonym (24.11.2007 09:59:11)

proc chces prejit??? ja od nich mam internet a musim rict ze sem relativne spokojenej stabilni rychlost okolo 470 kB/s download okolo 50-100 GB/mes - neni zadny duvod menit poskytovatele....

jcv (26.11.2007 06:17:37)

Chtel jsem k nim prejit, protoze jsem u Radiokomunikaci mel Premium Telefon 64/64 a prechod na rychlejsi tarif znamena zakoupeni noveho ADSL modemu (CRA prechod vaze na 12 mesicu uvazku, ale modem neposkytne!). Prechod k Volnemu jsem uvazoval proto, ze je levnejsi a dostal bych ten modem. Ted uz je to jedno. Pod vidinou komplikaci a jednani s O2 jsem to vzdal a vzal to ADSL od CRA.

Petr (25.11.2007 18:36:07)

Před rokem jsem podobnou věc absolvoval (přechod z ADSL od Nextry k Radiokomunikacím, obojí byla služba pře LLU, t.j. bez placení paušálu Telecomu). Místo slíbeného jednodenního výpadku to trvalo 3 měsíce, i když jsem dělal, co se dalo, kvanta telefonátů i emailů. Telecom (O2) zdržoval, co to šlo, dokonce ještě 2 měsíce po zrušení starého ADSL od Nextry odmítal předat linku Radiokomunikacím s tím, že je na ní zřízeno jiné ADSL. Tohle se mi podařilo "odblokovat" až žádostí o úplné zrušení telefonní linky, kterou jsem po týdnu zase stáhnul. Prostě horror, podle mého názoru od Telecomu úmyslný (při každém kontaktu se neopomněli vnucovat se svým ADSL, o které jsem nikdy nestál). Ty 3 měsíce výpadku jsem měl naštěstí možnost překlenout provizorním připojením (WiFi). Prostě si rozmysli, jestli ti přechod od Radiokomunikací k Volnému za to opravdu stojí a připrav se na spoustu komplikací. Já už bych do toho znova nešel.

Anonym (26.11.2007 10:42:14)

bez ohledu na výhodnost toho kterého ISP, taky bych řekl že se vyplatí - a je rychlejší - linku pokud je kompletně přes LLU přímo tak jak je i celou zrušit a nechat zřídit úplně novou jinou a na ní LLU u jiného ISP. než (navíc poměrně za draho) obnovovat hlasovou službu, pak zase rušit a celkově se rvát s úředním šimlem. na novou linku je myslím sice závazek 1 rok, aby to nestálo plnou cenu, ale i ADSL na té lince budete mít nejspíš s úpisem na nejmíň 1 rok (VOLný chce dokonce 2 roky, což je přece jen snad až trochu moc), takže se to pokryje. úplně zrušit starou linku se vším tím balastem a zřídit novou je za dnešní kocourkovské situace s ADSL asi to nejmenší zlo.

VOLNY Staff (12.12.2007 21:17:34)

Pro vsechny zajemce o prechod na internetove pripojeni VOLNY - pokud jste v pokryti VOLNY site ( http://adsl.volny.cz/internet/volny-internet-extra/dostupnost/ ), tak je mozne prejit od jinych poskytovatelu k VOLNY. Ze site O2 to lze bez vypadku sluzby, ze site GTS to lze take bez vypadku sluzby. Pokud mate pripojeni od Ceskych Radiokomunikaci - prechod muze byt take bezvypadkovy, ale nikdy jsme ho nezkouseli. Muzete byt prvni, testovaci zakaznik, ktery bez vypadku prejde od CRa k VOLNY. V pripade jakychkoliv dotazu se mi ozvete na mail.

juracv (13.12.2007 06:22:57)

Díky za reakci, ale už je pozdě. Jelikož mi bylo od technické podpory volného opakovaně tvrzeno, že to takto přímo nejde, tak jsem to posléze vzdal a podepsal u ČRA závazek na další rok. Takže uvidíme za rok (i když zatím se přechod na rychlejší tarif tak úplně nepovedl).

Honza (13.12.2007 16:47:08)

u mě taky ne... zapomněli mi navýšit synchronizační rychlost...

Anonym (13.12.2007 21:29:33)

Přechod mezi alternativními operátory DSL je podle zkušeností hotová tragédie, i když se vlastně jedná o nejlepší zákazníky O2. Technicky jde o přepíchnutí vedení v hlavním rozvodu TU z jednoho ježku do druhého. I pro nezkušeného technika práce na 5 minut. Je taky špatnou vizitkou ČTÚ a jiných státních orgánů, že to O2 dovolí.