Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Premium ADSL od ČRa - kvalita?

Premium ADSL od ČRa - kvalita?

ML (12.1.2008 16:49:39)

Dobrý den. Mám připojení od Novery (Novera DSL FUN) a plánuji přechod k ČRa. S Noverou jsem spokojený (nestahuju, pouze potřebuji prohlížet stránky, posílám emaily nebo si občas stánu či prohlídnu nějaké video na YouTube). Ale nechci platit za pevnou linku, kterou stejně nepoužívám na nic jiného než na ADSL 400,- Kč měsíčně O2 za nic. Nerad bych si ale pohoršil. Jaké máte zkušenosti se službou Premium ADSL? ČRa sice nabízí poměrně slušné rychlosti a téměř neomezený objem stažených dat (což já nevyužiji), ale právě toho se při agregaci 1:50 bojím. Bojím se, že pokud budu na lajně s 49 stahovači, tak si toho na netu ani moc neprohlídnu a maila nepošlu. Podělí se se mnou někdo o svoje zkušenosti s touhle službou? Děkuji.

Anonym (12.1.2008 18:40:04)

co ja vim, tak by ta kvalıta uz zase mela byt pomerne OK. Meli s tim nejake problemy minuly rok. Obecne platı, ze v mensıch mestech to bylo lepsi. Ale ted je to pry OK i v Praze. Take mam Noveru a take uvazuji o prechodu. Nevis, jak dlouho bude trvat vypadek? Nebo se to da udelat i bez vypadku internetu?

Michal (13.1.2008 11:04:54)

Presel sem v zari (jiz jsem u CRA rok a pul) z tarifu ADSL Premium 2006 (1:20 / 1024kbps) ma 2007 tarif (1:50 / 2048kbps). Zkusenost? Prumerna rychlost je kolem 1800kbps, coz je dobre, vypadek sem zazil jednou za cely rok a pul a to 14 dni predem mailem navic ohlaseny. Takze nevim jak u ostatnich, ale me to funguje skvele a nereknu proti CRA nic spatneho :)

ML (13.1.2008 20:35:38)

Já bych býval od Novery ani neodcházel, ale nechci platit 400 výpalné Telefonice jen za to, že mám od nich pevnou linku. Jinak jsem s Noverou a jejich přístupem k zákazníkům také spokojený. Bohužel v mojí lokalitě mi nemohou nabídnout službu Novera DUO Express, tak uvažuju o tom, že zkusím ČRa. Co mi bylo sděleno, tak zprovoznění trvá asi měsíc a vzhledem k tomu, že u Novery mám 3 měsíce výpovědní lhůtu, budou se mi ty termíny krýt, tudíž předpokládám, že budu mít internet dostupný pořád. Buďto stále od Novery a až mě odstřihnou, že hned od ČRa. Sice zaplatím asi měsíc nebo dva Noveře za službu, kterou už nevyužiju, ale zase ČRa mají nějakou slevu na počáteční měsíce, čímž se mi to plus/mínus vykompenzuje.

Anonym (14.1.2008 08:09:10)

Obavam se, ze bez vypadku to moc nepujde. O2 ty drahy neodstrihne a neprepoji, dokud je ma zaplacene jinej provider. Nicmene se to da domluvit, aby byl vypadek 2-3 hodiny, nicmene treba v mem pripade to nefungovalo abyl jsem bez internetu mesic.

Anonym (14.1.2008 21:36:32)

a jak se prosim da domluvit, aby byl vypadek tak 2 - 3 hodiny??? do toho bych pak asi take sel!!

Prema (15.1.2008 00:02:03)

Podle me neda. Ja k nim prechazel kveten 2007 a ta operatorka, u kteryjsem to objednaval, ze ten internet vypadne maximalne tak na den dva. Nakonec to bylo asi 14 dni plnyho doprosovani. kdy mi porad trvdili, ze chyba je na me strane (koupil jsem novy modem, preinstaloval Win apod). Asi po 15. telefonatu to predali nekam k technikum a asi po 10 minutach to najednou slo...dodnes nechapu. Na druhou stranu mi doted internet beha v pohode (az na jeden asi 6 hodinovy vypadek, ktery jsem teda zaregistroval)

Anonym (24.1.2008 19:50:56)

já to vidím tak, že pokud novera nedá ve finále to2 vědět, že skončili, tak budou objednávku od čra zamítat s tím, že už na lince je aktivní adsl od někoho jinýho

styllus (16.1.2008 18:58:55)

jiz od odby kdy jsme zrizoval ADSL jsem se rozhodl pro Radiokomunikace... a beha to bez problemu za tech par let jen nekolik malo vypadku... rychlost se porad pohybuje na 90% z maxima... jeste porad mam premium 2006 t je 1024kbps a agregace 1:20... musím zaklepat ale ja proti radikomunikacim taky nemohu nic namitnout funguje to jak má...

Anonym (18.1.2008 20:52:32)

CRa je jak na houpacce, mam od nich 10mbit.. minuly rok s tim byly silene problemy, rychlost klesala az pod 1mbit.. zda se ale ze ted to beha tak jak ma a jede mi to stale naplno(v ramci kvality linky) - 7mbit