Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Přechod od GTS k ČRa

Přechod od GTS k ČRa

Kamil Zlatohlávek (17.1.2008 10:24:17)

Tak jsem se rozhodl změnit poskytovatele a přejít od GTS (DSL Fun 4096/256 kbit/s, platforma ČTc) k ČRa (Premium ADSL 4096/512 kbit/s) lokalita Louny. Šlo mi o drobnou finanční úsporu, neomezená data a v neposlední řadě vyšší upload. 28. 10. 2007 jsem zavolal na ČRa, kde mi bylo řečeno, ať si službu objednám, zašlu vyplněnou a podepsanou smlouvu se zaškrtnutou volbou na lince je aktivní ADSL a napíšu jim k tomu průvodní dopis, kde uvedu, kdy mi končí výpovědní lhůta u GTS, aby mohli provést rychlý převod jednoho ADSL na druhé. Učinil jsem tak, vypověděl jsem smlouvu u GTS (výpověď končila 31.12.2007) a čekal jsem, co se bude dít po Novém roce. 1.1.2008 mě GTS odpojila od inetrnetu (na modemu ale stále indikována linka DSL). 3. 1. 2008 mi došel email, že moje objednávka u ČRa byla z důvodu aktivního ADSL na lince ČTc zamítnuta. Zavolal jsem do ČRa a paní mi řekla, že průvodní dopisy nečtou, že jim poštu rozbaluje externí firma a to že mám v objednávce zaškrtnuto ADSL aktivní, tak to asi překoukli:( Ten den mi přestala svítit dioda aktivního DSL na modemu. A tak, že prý dá objednávku na nové šetření k ČTc a že prý to bude trvat 15 - 20 dní, což mě dost naštvalo, ale budiž. Mezitím jsem zaplatil poslední fakturu u GTS. Nedalo mi to a zavolal jsem do ČRa opět, tentokrát mi bylo řečeno, že už to určitě bude (do 11. 1. 2008). Opět se nic nedělo a tak jsem tam volal znovu (14.1.2008) a bylo mi řečeno, že ČTc se ještě nevyjádřil. Včera (16.1.2008) jsem to nevydržel a volal opět, paní se podívala do počítače a řekla mi, že ČTc se 8.1.2008 vyjádřil a že na stávající lince je ADSL stále aktivní a službu nelze zřídit a že tedy zažádá o další šetření (15 dní), ale předem mě upozornila, že to nemusí vyjít:) ... Tak kde jsem sakra udělal chybu? Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu, jak dosáhnout připojení v dohledné době? Předem díky. K.

__Honza (17.1.2008 10:42:00)

Vydrzet a hodne trpelivosti. ------------- Ja jsem pred asi rokem a pul prechazel od GTS k CRa a at jsem se to snazil skoordinovat sebevic, nakonec to cele trvalo ~2.5 mesice (oproti CRa proklamovanym 30 dnum). Je v tom hold moc stran GTS, CT/O2, CRa a ani jedna nepracuje v odezvach radove minut/hodin ale spise dnu/tydnu.

Kamil Zlatohlávek (17.1.2008 11:27:10)

Tak to mě tedy moc nepotěšilo, snad to bude alespoň stát za to. Nicméně budu to zkoušet dál, volat budu obden, třeba se zadaří:)

__Honza (17.1.2008 12:03:20)

Za to to stat bude - vydrzte.

Kamil Zlatohlávek (24.1.2008 11:28:41)

Tak stále nic, ČRa tvrdí, že se jim O2 jěště k termínu realizace nevyjádřila, nejdříve tvrdili, že na to O2 má 15 dní, teď mi pokaždé řeknou jiné datum, kdy realizaci O2 zamítla a snad žádost podali znovu. Jinak je až úsměvné, jak při každém telefonátu na ČRa infolinku je moje žádost urgována, s tím, že se mi ozvou (pokaždé si ověřují moje telefonní čislo) a pak opět žádný telefonát:) Nevíte, jestli je nějak možné ověřit stav technického šetření linky u O2?