Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Změna IP adresa po návštěvě O2

Změna IP adresa po návštěvě O2

JeffSanders (12.3.2008 06:14:50)

Jsem (až na FUP) spokojeným vlastníkem ADSL od O2 cca 4 roky. Tarif 2048/128 s 10GB FUPem. Po celou dobu jsem měl stejnou IP adresu i po výpadku proudu, odpojení, přechodu na PPoE atd. Včera mi ovšem (dle whosip) někdo z O2 opakovaně scanoval porty a zkoušel stránky, které mi za roureterem na této IP visí. A když zjistil, že tam mám stránky a jiné věci, na které potřebuji zvenku chodit, tak mi zřejmě změnili IP adresu, aby mě tak přinutili přejít na dražší tarif, kde je pevná IP v ceně. Jinak si to nedoveu vysvětlit. Byla by to sakra velká náhoda....

Anonym (12.3.2008 14:46:32)

Tak ty ses asi hodne nemocnej, vid? Nechces nam jeste rict jak jsi videl UFO u vas nad rybnikem?

Anonym (12.3.2008 20:09:56)

Sice blábolí trochu z cesty, ale má pravdu že se něco opravdu dělo nebo měnilo, hodně lidí si stěžuje na stejnej problém.

Nargon (12.3.2008 20:32:51)

To je zajimavy. Lidi maj furt problemy s tim ze to funguje presne jak ma. To ze X let to fungovalo "spatne" nikoho netrapi. Ale ted kdyz to funguje spravne, tak s tim hned maj lidi problemy.

JeffSanders (13.3.2008 07:29:14)

Tak musím to opravit! IP adresa se mi změnila jak v práci, tak doma. A v těch výpisech trafiku za routerem je ta moje taky nová adresa z domu (což jsem ještě nevěděl, že se změnila). Takže O2 skutečně po x letech mění IP adresy - že by kvůli chystaném zrušení FUP?

Nargon (12.3.2008 18:41:12)

Drazsi tarif netreba. www.no-ip.com to je vse co potrebujes. Nainstalujes si doma programek, kterej se bude starat o aktualizaci tvoji IP na dns serveru, a pak pod stejnym dns jmenem vzdy najdes svoji aktualni ip adresu.