Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > smtp.iol.cz

smtp.iol.cz

JeffSanders (15.3.2008 06:53:29)

Tak po té, co Telefonica po letech změnila IP adresu na mém ADSL, tak nejsem schopen z Outlooku odeslat mail. Zkoušel jsem i smtp.etmail.cz, ale nefunguje to. Vypršel časový limit :( Mám nastaveno, že server požaduje ověření a login je stále stejný - tj.: tel. číslo a klientské číslo z faktury jako heslo. Stejné údaje, jako jsou default k připojení přes adsl. Teď ale prostě nejede :(

Anonym (15.3.2008 11:25:25)

IP adresa nema ZADNY vliv na odesilani e-mailu pres smtp.iol.cz

Tomáš Fuk (16.3.2008 13:46:57)

Iolácký smtp opravdu blbne. Řeším to pomocí smtp.seznam.cz . Jen si musíš nějaký účet na seznamu vytvořit.

Martin (22.3.2008 11:17:41)

No, mně taky nešla odesílat pošta. Outlook dobře nastaven, nic jsem neměnil, a najednou přestala jít odesílat pošta. Účty jsem měl pochopitelně zazálohované, ale ani po jejich opětovném nahrání to nefungovalo. Zkoušel jsem smtp.iex.cz, pak smtp.iol.cz a nic. Nakonec jsem zavítal na stránky O2 a nastavil smtp.o2isp.cz a vše fungovalo jako po másle. Internet ADSL O2 mám od podzimu 2006 s nastavením iex.cz. Ale asi před měsícem mi to začalo blbnout a musel jsem nastavit smtp.o2isp.cz. Zaráží mě, že Telefonica O2 neupozorní své uživatele na tuto změnu a ti pak poníženě někde čmuchat, co se vlastně změnilo. Tomu říkám "péče o zákazníka." Odesílání pošty je nyní bez problémové a velmi rychlé. Lituji ovšem všechny méně zkušené uživatele. A problém s odesíláním pošty už mě u O2 potkal dvakrát..

Anynimik (23.3.2008 22:02:35)

Reseni ? Nepouzivat Outlook alias M$ pokus o e-mail klienta, ale treba Operu nebo Thunderbird ci cokoliv via IMAP4 - pak Vas zadny POP a SMTP blbosti netoci ;-) Bye

Martin (25.3.2008 10:43:43)

Jenže když už si platím net, čekám, že to bude fungovat. A Ooutlook Express je nejpoužívanější klient.. Jak můžeš tvrdit, že je Outlook na nic, když mi dříve fungoval zcela bez problémů a mnoho let. Svůj mejl používám od roku 2000. A celou dobu jedu na Outlooku. Thunderbirda jsem zkoušel, ale opravdu mě nepřesvědčil svým ovládáním.. V Outlooku jsem nic neměnil a ze dne na den přestal jít. Teprve změna na smtp.o2isp.cz pomohla.. Píšu to dost jasně? Takže je zcela evidentní, že O2 mění nastavení bez vědomí uživatelů..

y2k (15.3.2008 14:42:43)

Asi se nejedná jen o změnu IP adresy, ale i o nějaké změny služby jako takové..... Ty žlutí parchanti blokují port 25 - tedy SMTP a nutěj chudáky uživatele používat jejich prašivé SMTP. Průser je v tom, že díky takovým hnidám jako je O2 nebude nikdy řádně využit záznam SPF u description domén :-( (kupříkladu doména Seznam.cz má v SPF záznamu jen své servery, takže při odesílání pošty přes IOL.cz se vlastně porušuje SPF záznam Seznam.cz a v lepším případě se jen zvedne hodnocení spamfiltrů o několik bodů... V horším případě je zpráva trvale zahozena). Divím se, že je někdo ještě nežaloval....

Anonym (16.3.2008 11:55:39)

Taky dobrej blabol nejakeho nemocneho chudacka. V siti TO2 se ZADNE porty neblokuji, natoz port 25. Ostatne, i vysinuty jedinec by mel vedet ze pri zablokovani portu 25 v siti by neslel ani server smtp.iol.cz Takovehle vyplody kdy nenavist zcela prehlusi logiku a znalosti jsou smutne

y2k (16.3.2008 21:35:21)

Ale blokuje, ovšem jen ven..... SMTP.IOL.CZ je uvnitř, víš ?

Anonym (16.3.2008 22:46:12)

1) Síť O2 je pro veškerý provoz ZCELA transparentní. 2) TO2 žádné porty neblokuje. 25 teda rozhodně ne: $ telnet smtp.gmail.com 25 Trying 72.14.221.109... Connected to gmail-smtp.l.google.com. Escape character is '^]'. 220 mx.google.com ESMTP e20sm20443513fga.1 ehlo smtp.gmail.com 250-mx.google.com at your service, [85.71.39.XX] 250-SIZE 28311552 250-8BITMIME 250-STARTTLS 250 ENHANCEDSTATUSCODES Předpokladam, že google nemá svůj smtp server v síti TO2...:-/

Tiger (17.3.2008 17:57:30)

Gmail ale nepouziva port 25 :-) Nicmene to nic nemeni na tom, ze O2 zadny porty neblokuje.

y2k (17.3.2008 21:44:32)

Gmail opravdu nemá 25.... Jestli již O2 opravdu nic neblokuje, tak se muselo něco za posledních 8 měsíců výrazně změnit. Právě kvůli chudáčkům klientům O2 jsem otvíral SMTP na mailserveru kromě portu 25 ještě praralelně port 900, aby se mohli dostat do firemní pošty....

Anonym (17.3.2008 22:43:22)

Ty tupej debzone, pochop ze sit O2 ZADNE porty neblokuje a NIKDY neblokovala. A jestli mas tu odvahu to tvrdit tak si zkus libovolny verejny SMTP typu smtp.seznam.cz

y2k (18.3.2008 20:07:32)

Aha, takže se podle Tvého inteligentního nápadu mám vrátit do minulosti a vyzkoušet ZNOVU nějaké libovolné SMTP, které běží na portu 25? Doufám, že Tvé IQ sahá tak vysoko, abys mi upřesnil, jak to mám udělat....... Jinak, nejsem na prašivé síťi O2, takže to nemohu vyzkoušet s jistotou ani nyní, aniž bych nešel k někomu, kdo je má..... Jen tvrdím, že dříve s jistotou Telecom port 25 do veřejných sítí internet bezpečně blokoval a to dokonce i na Dial-Upu....

Anonym (18.3.2008 22:43:14)

A ja s jistotou tvrdim ze to neni pravda, ze bud lzes nebo ze mas velmi male technicke znalosti. To ze TO2 nic neblokuje a NIKDY neblokovala je proste fakt.

y2k (19.3.2008 18:32:57)

A přece se točí !!!! ;-) Docela by mě zajímalo, kolik linek O2 či lépe dříve Telekrámu si viděl, osobo :-D Tvrď si co chceš, já vím své a třebas to časem do tohoto vlákna potvrdí i nějaký technik O2....

Anonym (20.3.2008 11:03:08)

Ja jsem aDSL technik O2, linek jsem asi videl vic nez vy vsichni tady a skutecne mohu potvrdit ze v siti CTc/TO2 se nikdy nic neblokovalo.

y2k (20.3.2008 17:16:58)

A já jsem zase ředitel zeměkoule a mohu potvrdit, že je placatá..... Né, teď vážně, port 25 byl průchozí jen na smtp telecomu. Do jiných sítí průchozí nebyl a muselo se právě proto používat smtp telecomu pro odesílání pošty. Nevím, jak je tomu nyní, ale rozhodně to tak bylo. Nakonec by se o tom dali na DSL.CZ najít i starší thready, kterých nebylo zrovna málo ......

Anonym (20.3.2008 21:45:04)

Ty jsi proste velmi nemocny, ze?

y2k (20.3.2008 22:47:03)

https://www.dsl.cz/forum-o-adsl/vlakno-36730/ukaz-36829#36829 Stačí ???

Anonym (21.3.2008 09:37:39)

Vzhledem k tomu ze ten odkaz nefunguje tak nestaci.

Anonym (21.3.2008 12:41:59)

Tak jsem nasel kde je v tom odkazu chyba, dostal se do vlakna kde si par lidi stezuje ze jim nejde posta a po vysvetleni jak se spravne nastavuje Outlook se jim to rozbehlo. V celem vlakne nikde nezaznel ani jeden nazor ze by CTc blokoval ve sve siti nejake porty. Takze bych ti doporucil aby sis to vlakno nbjdrive sam procetl. Navic v nem jakysi y2k dost vehementne vysvetluje ze blokovani portu v siti CTc je nesmysl... :-)

y2k (24.3.2008 10:47:17)

Zalez raději někam do řiti svého O2 chlebodárce a přestaň obhajovat již konečně ten SHIT, který tak akorát umí blokovat port 25 a tím nutit chudáky uživatele používat ten jejich krám na poštu.....

Anonym (24.3.2008 21:55:07)

Dosly argumenty, chudacku nemocnej?

x (26.3.2008 19:24:44)

O kvalitě O2 lze s úspěchem pochybovat, ale tvzení, že je blokován port 25 je blábol ... Mám od nich net už nějaký pátek a používám jiné smtp pro poštu a bez potíží narozdíl od smtp.iol.cz

Anonym (29.3.2008 23:55:38)

To je nejaka blbost.... ADSL od telecomu jsem par let mel, a smtp.seznam.cz jsem pouzival uplne v pohode....

Tiger (18.3.2008 21:55:36)

Gmail pouziva port 995. Podle me O2, drive Telecom, porty ani neblokoval, kdysi jsem pouzival vlastni smtp server a ten bezel na portu 25 a fungovalo to.

Anonym (18.3.2008 23:12:31)

Ale to víš, že má. 1) smtp neslouží jenom pro odesílání pošty přiblblejma klientama ale HLAVNĚ pomocí smtp komunikujou mailservery mezi sebou. 2) nahoře je jasně vidět, že jsem se na port 25 přihlásil a gmail si se mnou povídá. Šlo o to, že si tvrdil, že by měl být blokovanej. 3) gmail pro odesílání pošty doporučuje používat smtp w/TLS, což je port 587. 4) Tigere, port 995 je POP3 over SSL, což je něco úplně jinýho.

Anonym (16.3.2008 14:11:56)

JJ schizofrenie má řadu podob ... Podívej se kdo koho blokuje a budeš překvapen .... A když parchanti , tak modří , nýčko jenom modří ;)

Anonym (16.3.2008 14:11:05)

Taky mi to dost casto blblo, proste smtp server iolu casto blbne. Doporucuju smtp server gmailu, naprosto spolehlivy.

Radovan (21.3.2008 20:20:23)

Ta diskuse tady je ubohá. Stejně jako tvrzení, že o2 blokuje porty. Veškerý provoz je, jak již bylo napsáno výše, zcela transparentní. Prosím nereagujte na příspěvky ubožáků, co si neumí ani přečíst návod a pak se snaží marně nastavit poštovního klienta... o2 připojení používám několik let a můžu s absolutní jistotou říct, že blokáváno není vůbec nic :-)

Tomas (24.3.2008 07:54:06)

Taky mi to casto u O2 blbne, takze se pripojuju k tem ubozakum co tady pisou. Omlouvam se vsechm lidem jako jsi ty, kteri jsou svetaznali, vsude byli a vsecko si umej zariditn a nad jejichz chytrosti se muzeme jen klanet. Omlouvam se tez, ze lide, kteri si s necim nevedi rady a neco jim nefunguje maji vubec tu drzost vyuzivat toto forum. To je zrejme urceno jen pro takova esa jako jsi ty!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym (24.3.2008 18:37:00)

Začni tím, že si přečteš, o čem se tady píše. Rada, jak vyřešit problémy s odesíláním pošty u O2 je tu napsaná aspoň tisíckrát. O čem se tady celou dobu bavíme je to, že někteří lidé naprosto nesmyslně tvrdí, že TO2 něco blokuje, což není pravda. Takže, nejdřív, než začneš nadávat, tak mysli.

Tomas (25.3.2008 19:20:31)

Ani mi nerikej jmeno tveho zamestnavatele, nemas nahodou modrou oktavku s bublinkama :-) :-)

Anonym (25.3.2008 23:58:57)

Nez nekoho krive obvinite hledejte chybu u sebe. Jeste ze nedelam u O2 ani u jineho ISP. Nemyslete si ze vsemu hned rozumite. Jsou to velmi slozite technologie se spoustou soucasti, kterym poradne nerozumi ani sami technici. Zatimco to auto co stoji na ulici bude za pet let porad autem s podobnymi vlastnosti, tak v it mate pro porovnani do peti let z kolobezky nakladak. Tak tu nemachrujte a zamyslete se nad sebou. Mate problem na svem zarizeni. Otevrete manual a studujte. Nemam rad lidi co jsou lini resit jednoduche problemy a otravovat s tim jine. Vy byste taky otravoval doktora s kazdou modrinou?

Martin (26.3.2008 10:15:04)

Ten příměr o doktorovi není úplně fér. Jasně, IT je někdy složitá, ale zas žijeme v 21. století, takže technici by zlobící technologie měli umět zkrotit. Já jsem spokojený, net funguje tak jak má.. Ale obvinovat ostatní je dost laciné. A ne vždy musí být chyba na straně uživatele.. Netvrdím, že jsme neomylní. Ale ne vždy je vinen ten, kdo sedí za klávesnicí.. Vy byste byl taky naštvaný, kdyby vám něco nefungovalo, tak jak má a přitom byste si nebyl vědom žádné chyby..

Anonym (26.3.2008 10:29:56)

Statisticka cisla z ohlasovny poruch u O2 zni tak, ze 97,5% nahlasenych poruch bylo na strane uzivatele.

Tomas (26.3.2008 18:49:40)

Nojo jasne to se ani nedivim ze kopete za O2. Delam v automobilovem prumyslu a tak az si koupite novy auto, ktery vam taky kazdou chvili nepojede a nebude na nej spolehnuti, budete se na jinejch forech nervovat proc to nejede a nadavat na automobilku, tak to budu ja kterej tam zacne takhle kecat, ze nez zacnete obvinovat automobilku ze to auto neumi udelat poradne, tak si prectete manual a studujte, protoze kdyz se to auto vyvyjelo tak to bylo vsecko v poradku a melo by to teda v realu fungovat. Jo mimochodem, podepiste se aspon jako FANTOMAS, ten anonym uz je docela ohranej. Dneska u mel byl taky technik z O2 a musim Vas sklamat, protoze ze me si do toho tveho 97,5% kolace nic nepripisete, protoze tentokrate to NEbyla chyba na strane uzivatele!!!!! SORRY O2

Anonym (27.3.2008 14:00:27)

Auto je proti milionum a miliardam radku pocitacoveho kodu a milionum tranzistoru ,,jen" stredne slozity stroj a problemy jsou v nem mnohem snaze odhalitelne. Prumerne auto stejne neni po IT strance nic jineho nez nekolik autonomnich jednotek spojene nejakou sbernici(nespis CAN) s jednoduchym softwarem. A tak to pride ze na celem aute je nejslozitejsi soucasti treba GPS navigace a ne auto samotne. Problemem u IT je take to ze do spousty veci nemuzete primo videt protoze nemate k tomu zdrojove kody.

fantomas$a (20.8.2008 19:57:56)

to řiká kdo? o2? potom by tam mělo být 99,999999%, tohle je moc málo

Anonym (26.3.2008 17:54:23)

Zajímalo by mě, co má můj zaměstnavatel (a není to TO2) společnýho s tím, že si mimo mísu?

Anonym (21.8.2008 00:20:10)

Co mam vysledovane, O2 nemeni IP adresy, je treba rok stejna. Muze mi nekdo objasnit, kdy/proc O2 hybe s IP adresami? Me spis vadilo, ze je O2 nemeni (kdyz si neplatim za statickou tak jsem chtel mit pokazde jinou a ono to nejako nefunguje :-)) vic jak tok mam stejnou (predpokladam, ze by asi byl nutny vymaz kese jejich BRASu), co na to ty techniku O2