Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > O2 -> CRa

O2 -> CRa

Bzuk (3.4.2008 19:36:32)

Chci se zeptat co všechno obnáší přechod k jinému poskytovateli pokud bych chtěl přejít od O2 k CRa. Je tu někdo kdo to už má za sebou? Jde mi hlavně o to jestli bych musel něco měnit v současném zapojení 3-4 pc v baráku. Mám 4x Ethernet roztahaný do 4 místností tak bych potřeboval mít jistotu že po přechodu bude všechno zase znovu fungovat když bych musel nejspíš měnit modem. Nebo se měnit nemusí?

Anonym (3.4.2008 22:07:26)

zalezi jaky mas modem, jesti ho budes muset menit. Ale obecne, pokud ti funguje ADSL od O2, tak by ti melo fungovat na vsech pocitacich i od CRA. Proste jenom pobezi jine nastaveni po stejnem dratu do tveho modemu a dal to bude uplne stejne!

Bzuk (4.4.2008 05:16:43)

modem mám Xavi 8122r...no asi bych se musel stejně domluvit u CRa co a jak.

asdasdas (7.4.2008 15:33:45)

tenhle modem CRa davala taky, takze pujde jen o zmenu nastaveni a vsecko je oK. Ja prechazel z niceho na jejich premium adsl a vpodstate to bylo jen o tom ze mi poslali 3 papiry, ty jsem podepsal a za 14 dni to bylo.. nove cislo.. novy internet.. bez limitu bez problemu. jen sem musel koupit novej telefonni pristroj pac ten starej neumel pulzni volani (nebo tonovy nebo jaky) :-D

Anonym (3.4.2008 23:13:15)

Když O2 už zrušil FUP, tak nevidím jediný důvod přejít k ČRa.

Bzuk (4.4.2008 05:15:09)

A vy máte O2? jestli jo tak je mi divné že tohle píšete...stačí se podívat do několika témat v obecných diskuzích tady na fóru...drtivá většina uživtelů zaznamenala nehorázné zpomalení internetu díky masivním stahovačům a už ani to surfování je o nervy...zvlášť ve večerních hodinách. Já jsem na tom stejně a nevím jak dlouho mě to ještě bude bavit. Když přejdu k CRa tak budu mít sice FUP ale ten stejně nepřekročím a aspoň bude kvalitní připojení.

Anonym (5.4.2008 17:13:52)

CRa mely taky obrovsky problemy.. mam 10mbit a driv to klidne jelo i 1mbit (zhruba 16-23hod), ted uz to ale 3mesice jede neustale naplno v maximu co to dovoli na moji tel.lince - 7mbit (synchronizacni rychlost kolem 8,4mbit) myslim ze u O2 to bude stejne, brzy pochopi ze musi posilit sve datove spoje a takove problemy snad zmizi.. oni chteji tenhle rok snad jeste zrychlovat a myslim ze za soucasnych podminek by to O2 zakaznikum bezelo jeste hur..

Luke (21.4.2008 12:51:09)

Můj přechod O2 k CRa vypadal následovně: 15.února jsem objednal službu Premium ADSL a dočkal se příslibu, že vše proběhne max. do 30 dní. Realita je však trochu jiná: k dnešnímu dni internet stále nejde, absolvoval jsem desítky hovorů s pracovníky call centra CRa, měl přislíbeno 5 termínů realizace, které dávno uplynuly atd. Vrcholem byly hovory s operátory zákaznické linky, kteří situaci několikrát řešili zvoláním: "slyšíme se?" a následným zavěšením linky. Co více dodat, mám přislíben další termín realizace, pro firmu jsem musel mezitím pořídit bezdrátové připojení a jsem nadobro vyléčen z jakýkoliv snah o zkvalitnění či zlevnění připojení v budoucnu. Čas, energii a peníze, které jsem celé akci věnoval mi už nikdo nevrátí a výsledný efekt je zatím nulový. PS: Modem standardu ADSL2+ by měl prý u ČRa fungovat.