Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > GTS NOVERA je největší shit !!!!!!

GTS NOVERA je největší shit !!!!!!

Rouchi (20.4.2008 09:41:52)

sem skutečně hodně rozčarován, důvod je snadný, mám GTS novera office 8Mb, platím 2100, říkal sem si přoč, když to samí mohu mít za 1400, zažádal jsem si o změnu služby (ještě bych jenom připoměl, že na podzim minulého roku jsem při zvyšování rychlostí musel podepsat dodatek se závazkem na 18 měsíců (abych dostal modem asi za 300 a rychlost mě zvýšili...)) ozvali se mi poměrně rychle, ale ne s už tak radostnou novinou, řekli mi, že změna služby není možná z důvodu závazku právě na využívání stávající služby právě oněch 18 měsíců. tak sem se ptal znovu, jestli to jako myslej vážně, a prostě jo, prostě to tak je.. takže já jsem opravdu silně "nasrán" a přemýšlím co dál dělat, zdá se mi jako schovívavé řešení asi zrušit služby u této zas...é firmy a jít přímo k monopolu - telefonika O2, ale nemohu si dovolit být bez internetu déle než 1, 2 dny to je opravdu max.. :-( doporučíte mi někdo co mám dál dělat ??

Nargon (20.4.2008 10:40:00)

Co mas delat? to je snadne, pockat az uplyne zavazek 18 mesicu a pak tu sluzbu zmenit. Cokoli jineho nepripada v uvahu. Zruseni sluzby pred ukoncenim zavazku je myslim jeste spojeno s pokutou, takze by jste zaplatil jeste vice. A jen tak okrajove na co si vlastne stezujes? Objednas si sluzbu XY s tim ze ji budes uzivat minimalne po dobu 18ti mesicu a ted po pul roce se divis, ze ti nechteji dovolit zmenit sluzbu? No jo, kdyz chce nekdo usetrit par stovek za modem a upise se na dlouhou dobu tak se neda moc pomoci.

Rouchi (20.4.2008 17:22:21)

to sice jo, ale vždy bylo možné za "pokutu" 990kč službu změnit... to bylo prakticky to samé při navyšování rychlosti, měl sem závazek na jednu službu a změnil sem ho dodatkem na službu jinou.nebo když jsem začínal, měl jsem závazek na 1Mb a asi po půl roce jsem šel na 2Mb profi, takže zase uplně jiná služba, (ale jelikož jsem šel z levné na dražší, tak jsem to mel zadarmo)

__Honza (20.4.2008 19:27:04)

Ja osobne, kdyz jsem odchazel od GTS Novera (kdysi jsem byl zakaznik Nextry - absolutne spokojeny, po spolkunuti Nextry GTS jsem uz tak spokojeny nebyl, byvali zakaznici Nextry se pro ne stali obtiznym hmyzem) a radsi jsem zaplatil smluvni pokutu asi 2400. Paradoxne se mi to do par mesicu u noveho poskytovatele vratilo. Tenkrat me nastvali take do krajnosti a navic odchod k jinemu poskytovateli celkem trval 2.5 mesice bez inetu, ale nelitoval jsem.

Anonym (21.4.2008 07:12:37)

Jj, pokud někdo aspon trochu uvažuje a má otevřené oči, tak si bude pomáhat honem rychle pryč, hned jak bude moct. A ne se upisovat !!! Jinak ta pokuta za 990 od rouchiho platila u Nextry. GTS se s vámi bavit nebude. Jednou jste se upsali, tak si to musítě pěkně všechno vyžrat.

Petr Borecek (6.5.2008 04:10:07)

V tomto se mylis. Nejde o penize za modem. U GTS neexistuje zmena sluzby bez dalsiho naviseni uvazku.

Anonym (20.4.2008 20:07:49)

Další z těch, co nedbali rad uživatelů. Nevím kolik lidí tady varovalo už od lonského dubna před GTS, že nic horšího není (ano ani ten monopolní telekom není takový parchant jako GTS) a přesto se najdou jedinci, co se upíší na tak dlouhou dobu. Já to řeknu jen stručně - dobře ti tak. Komu není rady, tomu není pomoci.

Nargon (20.4.2008 21:55:57)

No ja sluzby GTS zase chvalim. Alespon me to teda funguje jak ma. A dokud uzivatel od nich nic nechce tak bude spokojenej. Ale problem nastava kdyz uzivatel nejak s GTSkou komunikuje.

danik (20.4.2008 23:58:24)

s tim omohu jen souhlasit. take jsem zacinal s Nextrou pres LLU a pak jsem spadl pod kridal GTS. Sluzba slape, jak hodinky. Minuly rok me za uvazek chteli prehodit na dle GTS "mnohem lepsi sluzbu Novera Duo". Tak jsem je poslal nekam, nic nepodopsal a vyzadal si slevu. Dnes mam 4 mbit, odezvu 8 ms na seznam a vse slape... jen nevim, jak do budoucna. Na stare platforme Telenoru je pry 4 mbit maximum.... pokud se bude dale zrychlovat a GTS bude stale trvat na novem uvazku, tak to proste zabalim a pujdu asi nakonec k Volnemu na jejich LLU (to jiz dnes vychazi levneji)

Anonym (21.4.2008 06:59:34)

Pánové, vždy musí být někdo spokojen alespoň zdánlivě, aby tato firma v oblasti xDSL nadále působila. Nicméně se jedná většinou o lidi, kteří měli (mají) nižší tarify a postupným každoročním zlepšováním jdou s rychlostmi nahoru. Tady mluvím o lidech, kteří už vyšší paušály měli a "navyšování" či "zlepšování" byly poslední dva roky ze strany GTS spíš nejapné žerty a výsměch. Kupříkladu mediální zprávy typu "zdvojnásobujeme/ztrojnásobujeme rychlosti za stejnou cenu" zněly krásně, ale když to znamenalo zvýšení z 4096/420 na 4096/512 kbps za stejnou cenu, tak už to tak zajímavé není, když člověk s megabitem skočil na 3 mega za třetinový paušál. Loni taky - až po pěti měsících (dýl už to bohužel natahovat nemohli) řekli, že teda ten paušál o 800 korun sníží, protože vyšší služba už na telenoráckých pppoa přípojkách nejde - což věděli s jistotou už v době vydání ceníku a nemuseli nás okrádat 5 měsíců. A tohle jsou jenom špičky ledovce, ruce pryč od této společnosti - časem dojde i na "doposud spokojené," kteří se tady snaží vyjádřovat kladné zkušenosti...

y2k (22.4.2008 13:59:09)

To jsou keci keci kecičky, že nejde :-D Ona by šla, ale musel by někdo vyměnit zastarlý HW (konkrétně karty v DSLAMEch)

Anonym (22.4.2008 15:33:15)

=> pro koncového uživatele to znamená nejde. Přeprodávat telekomácké přípojky umí každej. Ždímat prachy na staré technologii bez investic a modernizace taky. To je bohužel dnešní forma bysnysu v čr - levně nakoupit, draze prodat. Potud normální. Ale když někdo nezvládne obchodní politiku, tak mu zákazníci utíkají a dříve nebo později bude živ jen z neinformovaných oveček...

Anonym (7.5.2008 15:56:30)

Ona hlavne GTSka moc adsl zakazniku nema a spise se orientuje na firmy ktere si plati drahe a garantovane pripojeni.

Anonym (7.5.2008 18:47:09)

Co potom tedy hledá v segmentu xDSL služeb?

Anonym (7.5.2008 21:55:15)

ja bych rekl, ze tam je jen ze setrvacnosti :) ale pokud chce nejak rozumne provozovat LLU, bude muset do toho DSL asi vic slapnout, jinak se ji to muze tezko vyplatit.....

Anonym (8.5.2008 10:04:52)

No nevím, rozumní lidé už od této firmy odešli a ti co si ještě myslí, že by mohli býti spokojení taky dříve nebo později dostanou lekci. Takže v budoucím čase bych tady nemluvil.

Anonym (9.5.2008 14:19:47)

Ale pane, vy si porad predstavujete, ze naky ADSLkar ktery plati maximalne par tisic mesicne nekoho zajima.

Anonym (11.5.2008 08:44:13)

Ale proto, pane, jsem zde napsal již toto: "Co potom tedy hledá v segmentu xDSL služeb?" Čtete na co reagujete. Chápete to? Když poskytovatele "naky ADSLkar ktery plati maximalne par tisic mesicne" nezajímá, tak proč potom tyto služby poskytuje a investuje do reklamy?

Hubert (11.5.2008 21:28:01)

Ježiš Ty si marnej dej si facku a nepruď tady

Anonym (12.5.2008 08:00:23)

Bohužel má pravdu. GTS si svými kroky špiní jméno sama sobě.

y2k (12.5.2008 12:00:44)

Má pravdu, ale troufám si říct, že víc pošpinit její jméno již nejde :-D Kdyby byl žebříček NEJhorších firem v ČR, tak GTS by obsadila dozajista první desítku ;-)

Anonym (7.5.2008 15:55:27)

ASDL je technologie na kterou se ti kazdy vykasle. Telefonica nedodava profily podle platnych standardu, linky bezi na parametrech na kterych by v zahranici neprovozovali ani telefon a investovat tezke prachy do technologie na ustupu si lze tezko predstavit.

y2k (7.5.2008 16:18:44)

Řeč byla o LLU, tak nemel o profilech TO2 :-)

Petr (9.5.2008 14:18:14)

jsi krapet mimo, psal jsi, ze je nutna vymana HW pro XDSL sluzby. Pisi ti, ze todle tezko bude nekdo delat, XDSL je na ustupu. To ze nedodava Telefonica sluzby tak jak by mela je vec vseobecne znama a nevim cemu se tak divis. Btw mam takovej pocit, ze si snad vsichni myslite, ze LLU je naka technologie, ktera ma primy vliv na fyzickou vrstvu.

y2k (9.5.2008 20:35:26)

Přijde mě trošku zbytečné, se tady vzájemně osočovat a napadat, proto raději přejdu rovnou k věci.... Je mě vcelku jasné, že dráty a vůbec celá trasa má zásadní vliv na kvalitu připojení, ale stojím si za tím, že procentuélně je kvalita na stejné úrovni na službách, které provozuje O2 a také na službách, které jsou realizovány přes LLU. Problémy a směšné výmluvy o tom, že technologie již nestačí na zvyšování rychlosti má pouze GTS Novera a to ještě jen a výhradně na bývalé platformě Telenoru, tedy na ASAMech. A já jen tvrdil, že problém není technického ražení, nýbrž by bylo třeba jen investovat do DSLAMů (tedy koupit nové karty) a do části použité stávající technologie.... Takže prosím nemíchej jablka s hruškama!

Vanislav (11.5.2008 13:19:31)

ale vzdyt to souhlasim. Pokud to dobre chapu, tak on jen pise, ze ADSL je stara technologie do ktere nikdo nebude investovat. GTS co vim, tak zacina hodne vyuzivat na LM Point to Multipoint spoje. Napriklad ja uz jedu na jednom takovem pojitku, je na tom napsano ALCOMA, mam 4Mb na stabilne jedu 3.2 Takze spokojenost. Odezva cca 60-120. Chybovost na lince byla v radu 0.2% ale pri snizneni MTU a minimum chybovost jiz ani nedetekuji. Tj. je pod 0.09

Anonym (11.5.2008 13:20:28)

btw ted jsem v naky kavarne na P10, tak aby tu zas naky chytrolin nevykrikoval ze mam IP od jineho ISP.

Anonym (20.4.2008 21:11:17)

to je blbost, vzdyt ja mam CRa - navysoval sem rychlost a to jsem byl se starou CRa smlouvou jeste v zavazku kterej mel skoncit az za dalsi 4mesice.. poslali novou smlouvu, ja se uvazal na dalsi rok oni navysili rychlost a jedu dal :)

Anonym (25.4.2008 10:38:07)

Blbost to není. Operátor ti vždy vyjde vstříc, pokud se zavážeš k odběru dražší služby.

Anonym (21.4.2008 19:55:27)

Já služby GTS chválím. Dal jsem před 14 dny okamžitou výpověd a bez řečí ji akceptovali i bez výpovědní lhůty :-)) Ze 4096/256 jsem tak mohl krásně upgradovat na 8MB/4MB agregace 1:1 :-)

Pavel (22.4.2008 10:57:35)

Ano, je to shit a nesmis se jim upsat. Rodiče to mají doma..platí se tam teď tolik, že jinde by za to byla dvojnásobná rychlost..a odmýtli mi to zrychlit s odkazem že bych od nich musel mít i pevnou..a důvod je ten, že jsem původní zákazník Nextra. Jsou to parchanti..Nextra byla dobra. UPC tam bohuzel neni. Prevedu to bud k O2 nebo ČRA...menší zlo..aspoň získáme stejnou rychlost za méně a u O2 je ještě ta televize..což ej fajn, když nemáš kabelovku v dosahu. Mimochodem..ČRA mě naštvali tim, že chtěli podepsat smlouvu na 12 měsíců při navýšení rychlosti...což vedlo ke zrušení a přechodu na UPC..které naštěstí na mé adrese je...Ale z hlediska ADSL patří ČRA k tomu menšímu zlu..

pts (22.4.2008 12:55:50)

Pres Nextru po Noveru jsem spokojen. mam 4mbit a vzdy vse fpoho. Vzhledem k tolika negativnim komentum nebudu doporucovat ale opravdu zas tak strasne to neni. Co jste si podepsali to mate.

Jméno. (23.4.2008 00:09:43)

Tvůj problém sem ( s prominutím ) jaksi nepochopil ??

Anonym (23.4.2008 06:54:24)

to, co popisuješ je problém Novery? Prostě máš smlouvu a oni trvají na jejím dodržení. Znáš operátora čehokoliv, který využívá smlouvy a chová se jinak? Kdysi, když jsem si zřídil ISDN jako novinku mě operátorka ujistila, že smlouva je už jenom na rok, vše se mnou uzavřela po telefonu, přijel technik, dal mi podepsat jen to, že službu zřídil. Po roce jsem zrušil, zas po telefonu, za dva měsíce mi přišla faktura na šest tisíc a něco a ukázalo se, že technikovi jsem podepsal, že jsem seznámen s obchodními podmínkami a že ISDN na rok nikdy nebylo, tak mi ho nemohl nikdo slíbit. Odvolání nepomohlo, telekomunikační úřad mi napsal, že je vše v souladu se vším a že jsem nedodržel.... Ještě jsem zaplatil penále, protože jsem měl polatek zaplatit a u toho se odvolat a né čekat až mi telekomunikační úřad odepíše. :D

Anonym (25.4.2008 10:32:52)

Číst smlouvu, než ji podepíšeš. Za chyby se platí a v tvém případě oprávněně.

fgf (26.4.2008 18:41:56)

GTS a O2 jedno jsou

paulosergio (26.4.2008 22:00:37)

Tak nevím,mluvíme tu o Aliatelu,GTS Novera, GTS Czech,Českých radiokomunikacích,Tiscali,Contactelu nebo Nextra GTS ? jsou to služby jedné a te samé shit společnosti?Pakliže ano co se divíte. Jsem v o2 a pro tyto parchanty vyjíždíme na poruchy.Komukace s jejich dohledem je opravdu požer,arogance a běžné překračování limitů v poskyt.službách vzhledem k danému profilu a délce vedení je na dením pořádku.

Anonym (3.5.2008 13:24:12)

V klidu... O2 je hned na druhým místě za GTS...

Petr (7.5.2008 15:49:24)

Pracuji na NMC Backbone pro GTS Nextra, kdyby nam TO2 dodavala ADSL profily dle platnych norem tak nemusime prekracovat limity (jake presne mate na mysli?) V TO2 jsem pracoval take (TeSu Praha - Fibichova ulice) a musim rici, ze ac jsem se TO2 zastaval, GTS je na naprosto jine urovni (minimalne co se tyce zakazniku kteri chteji od netu trochu vic nez je 4mega na stahovani)

Anonym (11.5.2008 10:09:21)

Já si vubec nemohu stěžovat. Mám noveru už přes rok a bez problému. Navíc v pondělí mi odešel modem, v utery telefon na noveru a bez problému poslali nový modem přes kurýra. Modem došel v pátek. Tohle mě opravdu velmi mile překvapilo.