Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Volný přechod z internet 2M na 4M a zkušenosti s poskytovatelem Volný

Volný přechod z internet 2M na 4M a zkušenosti s poskytovatelem Volný

HonzaD (10.6.2008 22:43:40)

Mám internet 2M od Volnýho přes LLU spolu s O2 tarifem mini na pevnou linku. Volnýmu platím 415 Kč a teď jsem náhodou zabruslil do administrace volnýho azjistil jsem že můžu bezuplatně přejít na internet 4m, ale měl bych znovu smlouvu vázanou na 2 roky jinak platit peníze za zrušení. Když zrušili novým zákazníkum 2m, tak se mě zvýšila taky rochlost downloadu, dřív jsem měl max 200 a potom třebas 250-300 , což ale moc dlouho nevydrželo a teď mám stabilních 230. Rychlost uploadu se nezměnila, ale zato když něco odesílám tak ping 600, to dřív nebylo, když stahuju tak se to tak na pingu neprojeví jako upload. Myslíte si že se vyplatí přechod z 2M na 4m a stím spojené vyšší náklady (429 oproti přechozím 415 ) a výpovědní doba? Myslíte si že se zlepší i ta rychlost odesílání? :) Máte někdo tohoto poskytovatele a nějáké zkušenosti sním? Jinak pingy na nix kolem 18ms, ve hře CoD UO 50-60 ms na CZ servrech. Výpadky sem tam jeden delší jak půl hodiny. Modem asus am200g jsem uspěšně reklamoval asi po půl roce, něco se podělalo, co mi neřekli :)

Standa (11.6.2008 18:14:58)

Zvýšenim na z 2M na 4M se zvýší rychlost odeslání tušim na 384Kb/s, změna na vyšší rychlost je vždycky zdarma ,ale cenově by se to vypaltilo 4M skoro za cenu toho tvýho 2M .

VELKY POZOR NA VOLNY CZ TELEKOM AUSTRIA OD 1.6.2008 !!!!!!!!!!!! (27.6.2008 20:00:43)

VELKY POZOR NA VOLNY CZ TELEKOM AUSTRIA OD 1.6.2008 !!!!!!!!!!!!!! POZOR POZOR NA VYZNAMNE ZHORSENI SMLUVNICH PODMINEK VOLNY.CZ: ZMENOU RYCHLOSTI U TEHLE SPOLECNOSTI OD 1.6.2008 SI ZAVARITE, DOPORUCUJI PRED KLIKNUTIM NBA JEJICH WEB PORADNE PROMYSLET. Zmenou rychlosti (nahoru nebo dolu): - NABIHA NOVY ZAVAZEK DALSICH 24 MESICU !!! - ZA JAKOUKOLIV ZMENU SMLOUVY RYCHLOSTI SE PLATI, CITUJI NOVY CENIK OD 1.6.2008: Poplatek za změnu smlouvy během minimální doby užívání 1178,- http://adsl.volny.cz/img/ceniky/Volny_Internet_26-3-2008.pdf Ceník platný od 1. 6. 2008. Všechny uvedené ceny jsou v Kč s 19 % DPH. Tedy jiz ne jen za snizeni, ale i za zvyseni vam muze byt nauctovano, je to podle ceniku. A POZOR, ZMENOU RYCHLOSTI SPADNETE DO NOVYCH SMLUVNICH PODMINEK PLATNYCH OD 1.6.2008 A POKUD BUDETE CHTIT UKONCIT DRIVE NEZ NASLEDUJICI 2 ROKY OD VASI POSDLENDI ZMENY, BUDETE JIM PLATIT VSE JAKOBYSTE SLUZBU UZIVALI CELOU DOBU, ALE VYUCTUJI VAM TO NAJEDNOU, TAKZE NA TOM BUDETE JESTE HURE, NEZ KDYBYSTE TO PROSTE ODPOJILI A PLATILI MESICNE!!! CITUJI NOVE OBCHODNI PODMINKY (V CENIKU JIZ POPLATEK UVEDEN NENI, A PROTO PRO VAS NADALE PLATI TOTO): http://adsl.volny.cz/img/pdf/volny-podminky-brezen.pdf 4.13 V případě, že dojde k ukončení Smlouvy nebo jednotlivé Služby z důvodů na straně Účastníka před uplynutím minimální doby užívání Služby, zejména na základě výpovědi Účastníka, nebo při odstoupení Poskytovatele od Smlouvy nebo Služby pro její podstatné porušení Účastníkem dle 4.8.1, 4.8.2, 4.8.3, a 4.8.5. je Účastník povinen uhradit ukončovací poplatek dle Ceníku nebo Smlouvy. Pokud v Ceníku nebo ve Smlouvě není ukončovací poplatek uveden, je Účastník povinen uhradit Poskytovateli jednorázový poplatek, který se vypočítá tak, že pravidelný poplatek za Službu (minimální měsíční účet) se vynásobí počtem kalendářních měsíců zbývajících do konce sjednané minimální doby užívání a případně další poplatky stanovené v Ceníku. DO TETO DOBY BYLA SANKCE "JEN" 2990 RESP. 1990 KC, ALE OD 1.6.2008 ZAPLATITE VSECHNO ZBYVAJICI OBDOBI STEJNE, JAKO BYSTE SLUZBU CERPALI - JE TO PEKNY PODRAZ OD TELEKOM AUSTRIA VOLNY-CZ? NEBO NECO JINEHO? TO ZE VAM NABIHA NOVY ZAVAZEK 24 MESICU A ZE SE PRAKTICKY ZNEMOZNUJE UKONCENI DRIVE JAK ZA 2 ROKY OD JAKEKOLIV ZMENY VAM NIKDE NEREKNOU, JESTE VAM PORADI, AT SI TU ZMENU POTVRDITE SAMI PRES WEB ONLINE. PORADIM VAM JAK NA NE, VYPOVEZTE SMLOUVU PRO PODSTATNE ZHORSENI PODMINEK A BEZTE K O2, TAM SI MUZETE MENIT RYCHLOSTI BEZ POPLATKU NAHORU I DOLU TEMER V REALNEM CASE A TAKOVYTO NEHORAZNY ZAVAZEK VAM NEHROZI! NAVIC VAM VYPLATIM PROVIZI ZA ZRIZENI ADSL A ZA ZRIZENI HTS... ZEJMENA PROTO, CO UDELAL VOLNY, ZKROUHNUL VE SMLOUVE 768 KBIT na 512 KBIT (CO NABIZEJI NYNI) A PRY ZE JE TO NORMALNI!

HonzaD (29.6.2008 02:17:51)

Děkuji za upozornění, službu už jsme ale objednal přes webovou administraci a rychlost mi už zvýšili ale smlouvu jsem ještě neposlal :)) Jinak počítám že internetu budu rušit ihned jakmile to bude možné, pokuď objevím v tu kdy to bude končit výhodnější nabídku, ale do té doby ne. 2 roky je poměrně dlouho ale určitě po tu dobu internet využívat budu. Internet zrycholovat nemůžu, protože není kam :) (píše mi to že max 5 megabitů na O2, takže těch 8 riskovat nebudu, a nižší rychlost volný v nabídce na tech. LLU nemá) Takže to i tak risknu a jinak nemám nějáké iluze o všech ISP molochů co jsou, ale nemám ani dobré zkusenosti s WiFi a občasnským združením alá čvut-linux-wifi "maniaci", sestra raděj šla do UPC molocha.. Momentálně mi modemorouter ukazuje tyto údaje: Down: 4640Kbps Upload: 384Kbps Stahování by mělo být papírově 512 kB/s, prakticky to je cca 480, což se pořád dá :) Odesílání je okolo cca 38-40 kB/s. Když odesílám ryhclostí nad 30 kB/s tak de ping do háje (600-800ms) O2 platím 237 Kč s DPH volnýmu teď budu platit 429 Kč (s DPH z měsic). Výhodnost služby je relativní, ale mě zatím vyhovuje a tudíš asi podepíšu smlouvu ať mám ty dva roky za sebou a můžu případně jít o dům dál co dřív a nebo internet zrušit :)

Anonym (29.6.2008 10:05:33)

Problem je, ze tyhle rakousky ku**y lidem, kteri plati 3x vice za 8Mbit tento jeste vice orezavaji aby doplaceli na 4Mb levnou cenu, nechutny :-)

Standa (6.7.2008 19:33:16)

Zdravim , na zakaznickym centru sem se ptal na ukončovací polatek a ten činí až 3558kč s dph (prej u nich v ceníku je uvedenej). Ukonč. poplatek by měl bejt shodnej s částkou kterou zaplatily za první připojení nebo nějak tak...

Standa (7.7.2008 06:39:37)

Tak ono u nich každej tvrdi ,něco jinýho , na 800880880 mi operátorka řekla až 3558kč s dph , a dnes večer mi po mailu odpověděli že se řídí podle obchodních podmínek, myslíš že vypočítávání tý sankce podle obchodních podmínek platí pro nový zákazníky nebo i pro stávající ?, kdyby to platilo i pro stávající tak by to byl podraz proto že ty co si to obědnávali tak měli v cení až 3558kč s dph. Podle těch obchodních podmínek je to pěkná zlodějna a nemaji o tom na svym webu ani zmínku a obchodní podmínky moc lidí pečlivě nečte.

mimo (8.4.2009 12:04:59)

Prosím prosím, sháním ty zmińované obchodní podmínky z r.2008. údajně měly platit od 1,3,2008. (dnes již platí další nová ještě nevýhodnější verze) Pokud je máš pošli prosím na můj mejlík, děkuji mimo