Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > O2 - pokus o zjistění dostupnosti ADSL :-(

O2 - pokus o zjistění dostupnosti ADSL :-(

Milda (9.8.2008 19:58:01)

Tak jsem po 2 telefonátech na bezplatnou linku O2 celkem rozčarován. Cíl: Zjistit jestli na telefonní lince mého příbuzného lze zřídit ADSL Postup: 1) přes internet mi to dostupnost ADSL nepotvrdilo a doporučilo volat na linku 2) ochotný operátor na lince to znovu prověřil a stejně jako webový formulář, řekl že neví a že pro zjistění jestli vůbec lze ADSL zřídit (tj. stanice je dostatečně blízko k ústředně) je třeba požádat o šetření místní borce, kteří to prověří a dá mi vědět během pár dní (kontakt jsem zanechal) 3) přes týden se nic nedělo a jsem zavolal znovu 4) operátorce jsem znovu vysvětlil o co jde i s tím, že jsem už volal a byla mi přislíbena informace 5) a kupodivu operátorka my sdělila, že bez objednávky místního šetření nelze nic zjistit a to lze objednat pouze pokud u nich tu službu objednám!! A že na to jsem měl být upozorněn a nic jiného se s mým dotazem nedělo. :-((( Nevěřil jsem vlastním uším, ale i po opakovaném dotazu mě ubezpečila že slyším dobře... tak jsem se zeptal na možnost zrušení objednávky, když to udělám stylem: objednám-zjistím že ADSL lze-objednávku zruším... to prý lze do 7 dní, ale pokud objednávka neproběhne celá a ADSL mi nebude nastartováno, tak se nedozvím jestli to jde nebo nejde.... ach jo Je toto možné? :-) Musím se tomu smát, snažil jsem se zjistit jestli lze v té lokalitě zřídit ADSL nebo rovnou mám pátrat po poskytovatelech Wi-Fi... ale tohle mě odrovnalo. Je tu někdo, kdo ví jak to v O2 chodí a může mi jejich informace potvrdit nebo poradit jestli lze zjistit dostupnost ADSL služby aniž bych to musel rovnou koupit? Díky. P.S. Přijde chlapík do zeleniny: "Dobrý den, máte melouny?" a prodavačka "To nevím, ale když si jeden koupíte, tak se to dozvíte!".

Standa (9.8.2008 21:29:57)

Tohle jednání je u o2 klasika .

Milda (10.8.2008 01:09:50)

A je nějaký jiný způsob jak zjistit dostupnost ADSL u tel. stanice?

Standa (10.8.2008 05:54:38)

Mě se do zdá divný ,že si to musíš obědnat když ověřuješ dostupnost ,skus jim tam víckrát zavolat třeba trefíš na někoho normálního kdo ti to ověří jaká tam je dostupnost (každej operátor na těch jejich linkách tvrdí něco jinýho) , ale kdyby ti to nešlo ověřit na O2 stránkách nebo přes O2 telefonát , tak mě napadá skusit si zadat tel číslo sem http://adsl.volny.cz/internet/dostupnost/ a nechat si ověřit dostupnost (NEMYSLYM SI OBJEDNÁVAT VOLNÝHO), když tam budou dostupný ADSL služby v síti O2 , tak by ti tam mělo jít i adsl od O2

Milda (11.8.2008 11:50:21)

Ten formulář Volného nepomůže, to je stejná databáze jako má O2 a v ní to číslo není... musí někdo proklepnout vzdálenost stanice od ústředny a její kapacitu.... a to je to šetření, které musí udělat technik od O2.... je to trapné.

Nargon (17.8.2008 14:26:24)

A oni technika nebudou vysilat nekam, aby ti jen zjistil jestli ti to pujde nebo ne. Nez ho tam poslou tak proste chteji mit jistotu ze ten internet chcete a nebudou ho vysilat jen pro nejaky zjisteni.

Milda (17.8.2008 19:20:04)

Jo, tuhle logiku chápu, jenže je mimo... vždycky je nejdřív náklad a pak teprve zisk, vždycky musí být nejdřív nabídka a pak teprve objednávka... ale když nemohou nabídnout, tak přece nemohou čekat objednávku... :-)

Anonym (19.8.2008 12:23:56)

V prodejně se prodavač otočí, koukne do regálu a ví hned. Pokud budeš chtít na 100% vědět, zda se dá na lince zřídit ADSL, jediný způsob, jak to zjistit je zřídit ho a pak pár dní sledovat, jestli bez problému funguje.

Milda (21.8.2008 15:14:25)

Jo a když nenajde v regálu, tak se podívá do skladu a když není ve skladu, tak zavolají dodavateli... a nakonec mi je vždy schopen říct, jestli má zboží vůbec v nabídce... V tomhle je O2 dost pozadu. :-) Být nucen závazně objednat jen proto že chci znát jestli mi jsou schopni službu poskytnout je prostě nehoráznost. P.S. Teď už vím, že mi službu poskytnou schopni NEJSOU (musel jsem použít nestandardní "insider" způsob)... ale kdybych ji objednal, tak budu na tu samou informaci čekat naprosto zbytečně týdny. P.P.S. A vzhledem k tomu, že s informací jestli ADSL ANO/NE u mě souvisí i s odpovědí na otázku Jestli KOUPIT/NEKOUPIT nový počítač? ... Tak zjišťování objednávkou je pro mě naprosto nemožné!

Léňa (16.8.2009 22:32:53)

plácáš nesmysly. Dostupnost jde zjistit během chvilky, ale musíš mít na to lidi-třeba mě (přímo u zdroje).

Achyl (18.8.2008 17:08:08)

Hele Stando, nauč se nejdřív pořádně pravopis a pak něco piš na net. Je to příšerný. Co věta to alespoň 2 chyby.

cz wolf (17.8.2008 12:54:39)

supeeeeer.....to ps je doooost trefný....díky

Petr (18.3.2009 09:46:56)

POZOR AKCE!!!! telefon a 8MB ADSL od O2 za pouhých 500 Kč měsíčně. zájemci o tuto službu hlašte se na 774 96 22 86. akce běží do konce března!!!

Rosta (3.5.2009 23:25:07)

https://www.dsl.cz/overit-a-objednat-adsl

Anonym (6.5.2009 16:59:17)

Se 100% jistotou to lze opravdu zjistit jenom objednáním. Jsou ale schopni člověku říct, jestli na dané adrese mají telefonní vedení a jak zhruba by to mohlo jet rychle. Problém je natrefit v O2 na člověka, který je intelektuálně dostatečně vybavený, aby pochopil rozdíl mezi těmihle dvěma věcmi :-( Zkusil bych to osobně v nějaké pobočce bývalého Telecomu (ne ty stánky ex-Eurotelu v Tescu apod.).

Dusan (6.5.2009 21:18:25)

Ahoj, jestli mas jeste porad zajem zjistit dostupnost ADSL na Tve adrese, kontaktuj me mailem. Myslim, ze Ti mohu v tomto pomoci. Dusan.

Anonym (8.5.2009 17:31:47)

Po trictvrte roce :) To si dobrej pomocnik :)