Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > FUP u CRa (Premium ADSL)

FUP u CRa (Premium ADSL)

LuckyLuke (15.8.2008 13:31:51)

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s ČRo. Net od nich mám už nějakou dobu (megabit). Před časem jsem si říkal, že bych rád něco rychlejšího a že za stejné peníze co platím teď, nabízejí 4Mbit (s horší agregací). Domů mi přišel dodatek smlouvy a v něm bylo napsáno následující: "Poskytovatel si za účelem ochrany zákazníka a své sítě vyhrazuje právo regulovat provoz.". Ani po sedmi emailech mi nějaká ženská z oddělení péče o zákazníky nedokázala odpovědět na otázku, co že to sakra má znamenat a za jakých podmínek je ta "regulace provozu" uplatněná. V tomhle znění mi ČRo může bez jakéhokoli důvodu omezit rychlost klidně na 128kb a já nebudu mít šanci s tím něco udělat. Setkal se někdo z vás s nějakou regulací provozu ze strany ČRo?

Tony (15.8.2008 18:37:11)

Já se dnes setkal s nečím podobným ze strany O2 a to přímo v reálu. Po týdnu bez jakého koliv použítí internetu připojím notas a 4Mbit jede jak šnek. Tak volám na technickou podporu a jedna děsně nepříjemná operátorka na mě vyrukovala s tím že je na mě uplatněna agregace a natvrdo mi vpálila že je vůbec nezajímá že netahám a že předemnou nemusí nic obhajovat, natož mi říkat za jakých okolností agregaci uplatnujou....a upozornuju že se net tváří že 4 Mbitem jede ale down mám kolem 30kb/s...krása...jen tak dál O2

Anonym (16.8.2008 16:37:43)

jak se muze proboha net tvarit ze 4Mb jede :-)) odkud tahas? Zkus stahnout se stopkami na disk: http://tinyurl.com/6y59u3 kolik ti ukazuje browser rychlost a za kolik minut jsi to stahnul? Me to jede asi 3 minuty a jede to 800-900 kB.

tim (16.8.2008 20:50:04)

U CRa jsem čvrtý rok a bez problémů.Žádný FUP neuplatňují.Mám 4094/512 a jede to 3800/500.Za tu dobu byla jen jednou závada a pokud narazíš na neochotnou operátorku a ještě k tomu na "chytrého" mechanika(těch je tam 95%),tak to je potom opruz. Dva měsíce trvalo,než jsem je donutil nechat přeměřit vedení ode mne na ústřednu.Tak se zjistil vadný pár vodičů,přepojili mě na jiný a od té doby to zase jede v pohodě.

Petr (20.8.2008 08:36:40)

U mne došlo za poslední týden k rapidnímu zhoršení u ČRa. Měření rychlosti sice odpovídá zhruba 1024/512, ale načítání webových stránek je oproti dřívějšku pomalé a volání přes VOIP téměř nepoužitelné. Ping býval dříve kolem 10-12 ms, nyní jen průměrně 35-40 a výše. Když jsem podepisoval před 3 lety smlouvu, měla být agregace 1:20. Snad mne nehodily do kupiny 1:50. Upozorňuji, že nepatřím mezi maniaky, co stahují z webu totálně vše a jede jim stahování 24 hodin/7 dní.

Anonym (20.8.2008 08:45:21)

Dochází k tomu, co se předpokládalo už na začátku - smlouvy s 1:50 jsou míň výhodné pro "stahovače". ale pro ostatní lidi jsou lepší než ty s 1:20. Takže lidi s nízkým trafficem přecházejí na 1:50 a na 1:20 zůstávají ti s vyšším trafficem. A jak se snižuje počet lidí se starýma smlouvama, tak se zhoršují dopady přítomnosti notorických sosalů v agregační skupině.