Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > GTS Novera (Drive NEXTRA platforma TELENOR)

GTS Novera (Drive NEXTRA platforma TELENOR)

Matej (19.8.2008 13:47:27)

Ahoj pratele, chtel bych se zeptat, jestli nekdo z vas ma stejny "problem" jako ja. Pred lety jsem si od spolecnosti NEXTRA zridil ADSL pripojeni FUN 1M a jako platformu u nas slo prehodit z TELECOMu na TELENOR. Takze pripojeni je pres PPPoA nikoli PPPoE (jak maji uz asi vsechny pripojky telecomu). Postupne doslo k navysovani rychlosti nejprve na 2MBit (to bylo bez problemu) a pak na 4MBit. a tam se jiz muj modem spoji jen na 3MBit (3072kbps). Modem mam WELL PTI 845 s ADSL2+. Na pripojeni O2 u kamarada funguje i na 8MBit. Prosim je to tim, ze by GTS NOVERA nijak neudrzovala (nevylepsovala) svou vlastni platformu (od TELENORU) a proto je tam "starsi" technologie a neni mozne tam dosahnout vyssi rychlosti? Je tu jeste nekdo dalsi, kdo ma ADSL pres puvodni NEXTRu a TELENOR platformu a bezi mu to na tech 4MBit? Pripadne myslite, ze po avizovanem zvysovani rychlosti az na 16MBit se ma situace nezmeni a budu dal bit za to, ze mam jejich vlastni platformu? Diky za info Matej

Milda (22.8.2008 18:29:49)

Já mám Nextru/Noveru na Telenoru (stejný postup jako ty), jedu přes PPPoA. Downstream mi modem ukazuje 4096, měření tady na DSL.cz je 3312kbps, takže z mého pohledu 4MBity fungují.

Milda (22.8.2008 19:27:02)

Teď jsem si vzpomenul na jednu "drobnost", možná ti pomůže. Nextra DSL Fun 1M byla později navýšena na 3MBity (to proběhlo OK) a později na 4MBity.. tam jsem musel "profouknout trubky", tj. i po oznámeném navýšení na 4MBity (a úpravě ceny) mi to stále jelo a ukazovalo downstream jen 3M a tak jsem musel požádat helpdesk přes jejich web a téměř obratem to spustili na 4M... takže zkus to taky.

Anonym (22.8.2008 21:09:14)

taky jsem mel ADSL pres byvaly Telenor (od Nextry). Tento tyden me ale prehodili na jejich GTS platformu (jak tomu rikaji) a predpokladam, ze navyseni bude mozne. Zmenila se mi i pevna IP adresa. jinak je pravda, ze Telenor platforma je pouze ADSL (bez dvojky a plusu) a umoznuje max. rychlost 4 mbit. Vzhledem k tomu, ze me prehodili uplne sami (jeste pred rokem, kdyz jsem chtel z vlastni iniciativy prehodit) mi nabizeli, ze prehodi, ale jen s novym uvazkem. Tak jsem je poslal nekam a nyni me prehodili sami.... pocitam, ze Telenor platformu chteji asi definitivne ukoncit..... nejake male info k tomu je zde: http://www.gtsnovera.cz/cs/zakaznicka_podpora/pripravovane_zmeny/zmeny_novera_dsl.shtml