Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Prechod ze stareho GTS pripojeni na rychlejsi/novejsi tarif

Prechod ze stareho GTS pripojeni na rychlejsi/novejsi tarif

Wlk (4.9.2008 20:45:34)

Jsem zakaznikem GTS uz nekolik let a mam jeste porad starou linku zrizenou u puvodni GTS. Chtel jsem zvysit rychlost, ale bylo mi receno, ze to za stavajicich podminek nejde a ze musim ukoncit stavajici sluzbu a zazadat o novou. Tedy tyden az mesic bez internetu, zbytecna hora papirovani, znovu upis na nejakou dobu. To se mi samozrejme nelibi, netusite jestli to neni jen nejaka finta poskytovatele, aby me odradil od prechodu? Platim ted 1400Kc za historicky tarif 4096/512 Office, chci nove 16Mbps za tech 900Kc s dani - celkem pochopitelne provider prijde o penize a musi poskytnout vice. Takze je to ukonceni sluzby nutne nebo je to nejaky nesmysl na odrazeni prudilu?

Anonym (5.9.2008 10:48:28)

Raději si zkontroluj, jestli vůbec jde na tvé přípojce vyšší rychlost, protože jestli jsi na LLU od Telenoru a ne od O2, tak se ti GTS uráčí říct a zlevnit někdy až za půl roku a cenu dle současného ceníku ti dá samozřejmě až za půl roku (kdy dokončí migrační plán), nikoli nyní, ikdyž přesně a jasně už v této chvíli ví, že to zrychlit nepůjde. Jinak nová služba je možná, jak jsi psal, ale přechod znamená měsíc bez internetu a samozřejmě úpis na dobu určitou. Jsou to zloději a bejt tebou, tak si pomáhám od nich pryč.

Wlk (5.9.2008 10:58:56)

prave ze kvuli tomu mam velkou chut jit ke konkurenci (asi O2, maji nejvic sluzeb za ty prachy) a na Noveru se vykaslat. sice jsem s nim av podstate spokojeny, ale ta totalni nepruznost a opruz se zrychlenim me fakt stvou...

Wlk (5.9.2008 11:42:13)

Jo a jeste - jejich tester mi ukazuje maximalni rychlost linky na 12Mbps/512 - tedy minimalne 3x tolik co dneska...

Anonym (5.9.2008 15:21:26)

12 Mbps, ovšem na novém připojení alá O2. Ne navýšením rychlosti přes dosavadní bývalý Telenor...

Wlk (5.9.2008 16:10:23)

Jasne no - to je bohuzel tak. Nepredpokladam ale, ze by Novera nejak upgradovala ustrednu, radsi pridaji jinde novou. Takze jedine reseni je prejit pod O2 LLU.

y2k (7.9.2008 23:29:48)

Na 99% má GTS-Novera na ústředně DSLAMy jak od Alcatelu (tedy ASAMy, na kterých jedeme my), tak od UP-Starcomu, nakterých jim jede přes LLU nová technologie. Tedy, celá jejich práce je povolat IGRáčka od O2, který v ranžíru přehodí Tvůj pár z DSLAMu A do DSLAMu B. Konkrétně v mém případě jsou DSLAMy v jedné místnosti těsně vedle sebe (viděl jsem je), takže zde bude dělat IGRáček z O2 jen klíčnííka. Zbytek práce už obstará pár lidí jen přes klávesnice, takže mi jejich "divné" chování nějak není k pochopení...a 30 lhůta bez inetu už vůbec ne!

sniy5 (7.9.2008 19:40:35)

od operatora sem si nechal zaslat dodatek ke smlouve na zmenu sluzby z dsl fun 4Mb/s za 599 bez dane na 8Mb/s za 399 bez dane..takze si myslim ze te tak trochu vodi za nos...nesmis mit hlavne zavazek a musis mit modem podporujici ADSL2+..jinak mas smulu

Anonym (7.9.2008 20:45:56)

Na starých dslamech od telenoru co jedou na pppoa prostě víc nepude. Adsl2+ musí jaksi podporovat obě strany drátů aby to fungovalo. A aby ho přepojili, tak si musí objednat nové připojení... už docvaklo?

y2k (7.9.2008 23:24:11)

Podívej se na mou a Tvou IP a pochopíš, že máme stejný problém a úplně stejný dotaz ;-) Dej vědět, jestli něco "kolego" zjistíš.... Předpokládám, že si také z dob minulých 195.70.139.XXX (ještě před cca 14 dní) :-)

Anonym (9.9.2008 11:52:05)

Měl jsem podobný problém a díky závazku nemohu zatím odstoupit,Ale jelikož mám 3 měsíce do konce závazku, tak mi milostivě dovolili přejí na Fun 8 za cenu 399 a tak aspoň něco,ale rychlost mám stále jen 4 protože jak již zde bylo psáno bývalý telenor mi víc nedá.Po uplynutí závazku (v dodatku jsem se neupsal) přecházím ke kyslíkům, proptože když už mám zřizovat novou linku, tak proč zase jít ke GTS kde se chovají jak prasata.Raději zaplatím o zhruba 20kč měs.více a budu mít i telefoní linku, přes kterou po menší úpravě budu napájet modem,protože telefonuji přes Voip.O2 sice taky nejsou zrovna OK, ale raději k nim, než se nechat tahat za koule od GTS