Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > prevedeni ADSL od GTS Novera k Ceskym Radiokomunikacim

prevedeni ADSL od GTS Novera k Ceskym Radiokomunikacim

danik (20.9.2008 21:48:27)

Nyni mam ADSL od GTS Novera pres castecne zpristupneni mistni smycky (jeste z dob Nextry). Rad bych zmenil poskytovatele a zridil si ADSL vcetne pauslu za telefon u Radiokomunikaci (krome toho ze mi muzou dat 8 mbit, coz Novera nemuze, protoz ma stare DSLamy, tak jsou CRA i levnejsi). Uz jste to nekdo absovoval? Ma s tim nekdo zkusenosti? Jaky by byl nejlepsi postup? Jak dlouhy bude vypadek? Mam z te zmeny celkem strach... ADSL sice nepotrebuji k praci, ale predstava mesice bez netu me desi......

wennda (20.9.2008 22:11:05)

dneska uz migrace netrva dele nez par hodin ... nic mene problem ti muze delat GTS novera ... jinak prepojeni na ustrende je ted uz celkem bez problemu

Anonym (20.9.2008 22:44:49)

no, technicke prepojeni je opravdu otazkou chvilky, ale kdyz vemu, ze se to musi prepojit od GTS na TO2 a z TO2 na CRA, tak jsou to dva kroky. Ted mam strach, ze GTS, ackoli to ma prepojit (ukoncit) napr. k 31.11., tak to fyzicky uvolni az 5.12.... mezitim se to bude snazit 1.12 od TO2 prepojit CRA na sebe, ale TO2 odmitne prepojeni, protoze to jeste nebude u ni... CRA se zasekne a znovu to vyzkousi treba za 14 dni... atd. ... z toho mam strach. Kdo ma zkusenots, at se podeli... nebo napad, jak to nejlepe zvladnout.

Milda (21.9.2008 10:43:36)

No tak přesně to samé mám v plánu taky... někde na netu (v diskusi o ukončení O2) jsem četl, že je lepší do "Výpovědi" dát i údaj kdyz přesně smluvní vztah také končí (tj. např. 31.12. 23:59:59), ale kdoví. Vzhledem k tomu, žeje třeba sesynchronizovat 3 věci: výpověď Noveře, výpověď O2 a objednávku ČRa (výpověď O2 si ČRa vyřídí sama) a ani jedno z toho nemůžeme už pořádně ovlivnit,tak stejně nezbývá než doufat.... ... a stejně tak nezbývá než doufat, že ADSL od ČRa vůbec půjde poskytnout (formulář na webu říká ANO, ale dotaz na linku říká "ASI ANO, POTVRDÍME AŽ PO TECHNICKÉM ŠETŘENÍ AŽ PO OBJEDNÁVCE" :-/

Anonym (7.10.2008 23:40:03)

a zadna prakticka zkusenost by nebyla s tim prechodem?

Milda (8.10.2008 15:35:10)

Praktická bude za 7 neděl až vyprší výpovědní lhůta. :-)

Milda (8.10.2008 15:37:07)

tj. nejdřív vymrskni Noveru a až bude 1 měsíc+kousek před koncem výpovědi objednej ČRa (ti za tebe pořeší i výpověď hlasového tarifu pro O2)... nečekej a konej :-)

Anonym (8.10.2008 20:36:12)

no, ja si snad radsi pockam na tvou zkusenost. Slysel jsem, ze i kdyz Noveru vypovis napr. k 1.1.2009, oni ti to ADSl i treba vypnou, ale linku Telecomu vrati az treba 10.1.2009. mezitim si zkusi linku prevzit CRA, ale Telecom mu ji neda s tim, ze je na ni jiny operator...... CRA ti vrati objednavku a ty abys ji delal znovu.... :(

Milda (8.10.2008 23:47:16)

Nechci předjímat, ale toho bych se nebál, takovéto historky už mají většinou dost staré datum... ČRa podle mě objednávku vracet nebudou, jediný co oni negarantují je zprovoznění své služby, tj. budou čekat dokud se linka neuvolní... a celé to samozřejmě jim mohu doložit potvrzenou výpovědí Novery. Ke mě se zatím i při výpovědi chovali velmi slušně a příjemně. A v neposlední řadě: K čemu ti ta informace ve skutečnosti vůbec je? Těch např. 10dní bez netu, nebo opakované objednávání tě udrží u Novery a ospravedlní to, že budeš platit víc? :-) Není moc co řešit, dneska už je přecházení mezi poskytovateli o obvyklejší a jednodušší než tomu bylo třeb v roce 2005....

Danik (9.10.2008 14:27:39)

no, mam na ADSL navesenou IP telefonii, kterou pomerne intenzivne vyuzivam (hlavne volani do zahranici a prijem hovoru na zahranicni telefonni cislo) a 10 dni bez ADSL (pripadne i vice) by bylo krajne neprijemne..... + stale nejak potaji doufam, ze se Telecom pochlapi a zrusi pausal za pevnou :) (to je ale asi fakt zbytecna nadeje)

abc (10.10.2008 13:58:38)

Mám praktickou zkušenost asi dva roky starou. Zapomněli na GTS se mnou podepsat smlouvu, tak jsem jím řekl, ať mě k poslednímu dni v měsící odpojí. To jsme byl už nahlášený u ČRa. Bohužel to mohli přebrat a zapojit, až se v Telecomu objevilo, že je ta linka od ADSL volná. Pokud si dobře pamatuju, tak to trvalo nějakých cca 20 dní, co jsem byl bez internetu.