Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ADSL GTS Novera, férové chování

ADSL GTS Novera, férové chování

Vecernicek (1.11.2008 13:39:55)

Dobrý den, dneska jsem začal stahovat z torrentů pár věciček. Chtěl jsme se přihlásit do online přehledu abych věděl kolik můžu stáhnout, ale nemohl jsem nikde najít limit pro FUP, tudíž chci se zeptat FUP je už tedy navždy pohřbeno/zlikvidováno ? Jinak volal jsem na zákaznickou linku s tím že jako podle toho kolik platím bych měl mít 16Mbita a ověřila mi že na stávající lince můžu mít max. 6Mbit a že teda odesílá data na obchodní oddělení s tím že mi sníží cenu. To je aspoň Firma... s velkým F, kdybych tak u nich mohl dělat...

danik (1.11.2008 14:29:27)

Ano, GTS opravdu jiz delsi dobu (od doby co to zrusil Telecom) nema FUP. No, a jestli je to firma s velkym F to nevim... nikdy nic nevymyslili, jejich nabidak je presne okopirovana od Telecomu, zameruji se hlavne na firmy a na domacnosti kaslou. Pres sve LLU nejsou ochotni nabidnout neco konkurenceschopne jako napr. Volny nebo CRa. Na druhou stranu jejich ADSL (mam ho od nich) je velice kvalitni a rychle, neomezujou zadne porty ani sluzby typy Rapidshare, DC atd. . Nevim jestli je to tim, ze maji malo zakazniku a nebo opravdu o kvalitu tolik dbaji :) Takze jsem u nich, vim ze platim o neco vice nez u CRa napr. ale kvalita ADSL me u nich drzi uz od dob Nextry. Kdybych si ale ADSL zrizoval znova, sel bych asi do CRa na Premium.

Vecernicek (1.11.2008 22:47:17)

Nevím, jako herní maniak oceňuji GTS Noveru protože jsem přes to hrál snad všechno co jde a pingy byli opravdu o 1/3 lepší než měli kamarádi na ostatních typech připojení, např. O2, Tiscali, Volný. Až jáá se budu stěhovat což bude tak cca rok dva tak jak to tak sleduju budu rád že budu mít nějakou wifi od Netboxu jinak asi umřu...

Milda (9.11.2008 16:02:24)

Být z Novery nadšený jako z firmy z velkým F je stejně směšné jako ji označovat za tu ve všem nejhorší. Ale možná vám napoví jejich web... jak hodně je z něj patrná orientace na domácnosti? A co z toho plyne? Například já: Ještě pár dní budu jejich dlouholetým zákazíkem. Nemohu na ně nadávat ani nemohu je nějak vyzdvihovat do nebe. Několikrát mi zrychlovali+zlevňovali připojení (protože nešlo na konkurenci reagovat jinak), ale nikdy to nebylo automaticky a pokaždé v tom byla snaha získat ode mne další úvazek... neúspěšně. To je byznys, nic víc a nezlobím se. Když po dalším zrychlení velkoobchodní nabídky O2 (jsem na platformě Telenoru) bylo ticho po pěšině, tak mě to nepřekvapilo, ani mě nepřekvapilo, že mi nejsou schopni poskytnout na stávající platformě víc než 4Mb... i to mi stačí... když přišla řeč na zlevnění tak nabídli zlevnění na úroveň jejich 8Mb tarifu za 470 Kč... i s tím bych se smířil... ale když řekli, že jedině s úvazkem na dalších 12 a po mém odmítnutí alespoň 6 měsíců... tak jsem prostě řekl "Dost, děkuji, nechci!" A nastal čas na změnu. :-) Podotýkám, že jsem dávno mimo smluvní závazek. Pochopil jsem, že jim domácnosti dávno žíly netrhají, tak proč to lámat přes koleno, že. :-) Věřím, že kdybych víc tlačil obchodníkovi na pilu tak nakonec upustí i od toho 6 měsíčního úvazku, jenže tohle nemám zapotřebí. Večerníček: Dali ti fajn (ale naprosto normální) cenu... tak doufám, že bez závazku? :-)

Anonym (9.11.2008 21:04:55)

mohu potvrdit zkusenosti Mildy.. vse OK. Take platforma Telenor. Take max 4 mbit. Take se cena 470 jako za 8 mbit, ale kdyz mi zlevnovali, tak uvazek nechteli.... proto jsem furt u nich. Kvalita dobra, nikdy zadny problemy, ale pristup a zadoeni o zlevneni a tak... to bylo porad ....

Vecernicek (9.11.2008 21:48:42)

Bez úvazku, DSLAM se bude po vánocích předělávat takže přes do vánoc budu mít 6Mbit a pak jak jim to příjde podruku budu mít 8Mbit. A ani nemusím restartovat modem, jen kdyby to házelo chyby. za 408 kc nebo kolik to maji luxus služba... A to jednání, ano pane uděláme to takhle ano? ano v pořádku teď jsem to právě chtěl navrhnout... nevím ale možná by jste měli zajít na eon a zažádat o přípojku elektřiny..pak pochopíte co znamená firma s velkým F a jak se budou na vás chovat tam...

Petan (6.11.2008 22:11:04)

Ze neomezujou? mam od nich uz z dom nextry...a z rapidu to obcas odpoledne stahuje pekne proklete (netlimiter mi ukazuju jenou za 3sec 20kB/s) nevim jestli to je rapidem..ale to stejny se mi jednou stalo i u czshare.com....prave budu mit novou linku na ktere mi pujde 16megabit..tak nevim zda znova gts...ci zkusit neco jineho

Anonym (4.11.2008 08:57:54)

Šak vydrž... já si taky asi půl roku myslel, že je to firma s velkým F, než se ukázalo, jací to jsou vydřiduši, kterým je zákazník úplně někde

Vecernicek (5.11.2008 00:17:58)

HOCHU NEVÍŠ O ČEM MLUVÍŠ!!! Nedělám tady reklamu ale šel jsem na ty jejich stránky... dozvěděl se tam že nabízejí: 16 Mbit za 708kč s dph /měsíčně.... což platím teďka za 4Mbita... zavolal jsem tam v pátek a v pondělí mi už poslali smlouvu k podpisu... A budu mít teď 8Mbita za 400,-kč/měs. A to jsem u GTS novery víc jak 2roky... Podle mě naprosto fér firma na nic si nehraje a dělá to co od nich čekám. Nabídli mi fér nabídku a já ji přijal. Né jak OuTue který si vymyslelo že když mám připojení k internetu od někoho jinýho tak nejde spojit faktura za telefon a mobil dohromady. to je teprve demmence firma... a český radiokomunikace bych nenazýval firmou... ta má svoji oblast trhu a poskytování internetu je jeho vedlejší prodkut.

Anonym (5.11.2008 07:57:14)

Promiň, ale asi máš pravdu. Vzhledem k tomu, že jsem byl u Nextry, pak Telenoru a pak u GTS celkem 6 let (jedna a tatáž firma), tak opravdu nevím o čem mluvím a nemám s touto firmou vůbec žádné zkušenosti ! Ať se ti to líbí nebo ne, tak horší firma není - ano, ani leta proklínaný telekom si nedovoluje to co dneska GTS. Však si ještě vzpomeneš, jak ti tady na fóru psali lidi "co neví o čem mluví" ...

Anonym (6.11.2008 21:49:44)

Možná by nebylo od věci, než tu plácat do větru, přímo vysvětlit v čem je tak nejhorší a absolutně katastrofální firma jakou si lze představit pod sluncem.. V čem ? .. hm ?

Anonym (9.11.2008 10:01:40)

Budu stručný - VE VŠEM ! A to nejsem zaujatý člověk... Ještě zdůrazním, že prý se problémy týkají jen lidí, co neplatí všas nebo vůbec, tak já jsem z těch, kteří za 6 let neudělali v plabě chybu a vše jim vždy došlo včas. Však s postupem času si každý jejich zákazník na moje "plácání do větru" vzpomene, jen se neboj.

vimvše (9.11.2008 12:38:42)

zas plácáš

Anonym (9.11.2008 18:47:57)

Samozřejmě.. uvidíme do roka a do dne :-) Jakoooo, mi už je to fous, já už jsem vysmátý... a nyní už mě dokonce začínají docela dobře bavit lidi, co kopou za GTS a přitom ani nemají tušení čeho se můžou dočkat a na 95% taky dočkají :-)

Vecernicek (9.11.2008 21:52:10)

Pokud vim tak GTS Novera prevzala sluzby od bejvalyho contactelu a conectu a to byly nejluxusnější datový linky a to byli poskytovatélé internetu s velkým P... chceš mi tvrdit že O2 je lepší? Pak seš akorát tak nasazenej reklamní panáček protže s cenou 600 za TV se můžou jít bodnout... Telecom nesnáším ale starej dobrej Eurotel tu zatím je a toho budu taky chválit ale chválit staronovej telecom je šílenost.

Anonym (11.11.2008 07:18:10)

Nastrčený panáček? Aha, tak už víme, proč tak vehementně kopeš za GTS. Telekom jsem nikdy neobhajoval (a mám tušení že ještě dlouho obhajovat nebudu), ani reklamu mu dělat zadarmo nebudu (má placenou na každém kroku), ale realita je taková, že i ten blbej telekom se svými svinskými praktikami na hraně zákona je lepší jak celé GTS. Smiř se s tím...

Vecernicek (13.11.2008 19:22:06)

Inteligence na nule u Tebe ANONYME!!! prej že je teleocm lepší než gts novera lol !!! Vždyť je to státní podnik uvědom si to ty tele z vesnice! Jinak sleduj: Your WAN IP is : 194.149.108.xxx Your hostname is : 194.149.108.xxx.adsl.nextra.cz takže fuck off volny

Anonym (14.11.2008 07:38:52)

státní podnik? z vesnice? je vidět, že jsi skutečně v obraze a naprosto přesně znáš veškeré podrobnosti :-DDD O inteligenci bych raději nemluvil, páč už hezkých pár stovek lidí si o Tobě myslí své. Ale jako... dobře bavíš :-)))

xmen (11.11.2008 09:56:51)

myslím, že on se toho nedočká a s tím že kope za GTS si taky nejsem jistý. Zkus kouknout na jeho IP a zjistíš že má připojení od VOLNÝHO. opravdu jen plácáš

Vecernicek (14.11.2008 07:41:52)

A hele, zase mám jinou IP. Prvni nextra, pak Volny a ted už zase Poda. A že bych nebyl ani večerníček? :-D Lidíííí, dneska jste mi poránu vážně spravili náladu :-)

Martin (6.11.2008 20:27:25)

Je fakt, že u Novery jsem byl ve starým bytě a nikdy žádný problém... když byl výpadek internetu, tak posílali okamžitě email s přesnými informacemi kde a na jak dlouho bude... Nikdy žádný zpomalování, žádný brždění... Jenže já kokot musel jít k ČRA, protože měli lepší nabídku... Dal bych pár facek nejradši...