Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > zpomalení ADSL od O2

zpomalení ADSL od O2

Honza (1.1.2009 19:59:47)

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo kdo je taky u O2 nemá v poslední době problémy s rychlostí. Máme 4Mbit/s - vetšinou to jelo kolem 3Mbit/s (odezva kolem 22ms), download 400kB/s) - žádné kolísání rychlosti jsem nikdy nepozoroval (router ASUS wl-500GP, potom TP-LINK 642 v režimu WDS). Vím, že v režimu WDS se internet zpomalí, ale vše jelo v pohodě. Před týdnem se internet zpomalil natolik, že někdy jede 2Mbit/s, někdy to jede 55kbit/s (odezva až 250ms). Prostě strašné výkyvy. Už to vypadá, že to pojede v pohodě a pak se to zase zpomalí. Pořád jsem si říkal, že to je tím, že jsou svátky apod. Nemá někdo taky problémy?

Jirka (4.1.2009 18:13:48)

Mám stejný problém. Poslední dva dny má můj 8Mbit (O2 Duo) rychlost připojení k internetu: 1,031 Mbit/s a stahování max. 140 kByte/s. Je to docela krize. Před svátkama to jelo skoro maximální rychlostí, tak nevím, co se teď děje.

Anonym (10.11.2009 11:14:26)

V nekterych oblastech ma telecom pretizene DSLAMy/resp sit - zkratka pripojili uz moc lidi a neinvestovali do posileni paterni site.

Anonym (11.11.2009 08:48:12)

je to tak a nekde to bude jeste horsi. Holt ma nase vedeni O2 jine priority

xx (7.1.2010 17:18:42)

to máte ještě dobré,mi už to několik měsíců kolísá až na nulu,teď momentálně 650 kbit,hlavne že furt nabízejí televizi a síť stojí za *****

Ondra (10.1.2010 09:55:36)

Také mám internet od o2 asi tak 2 roky a mám problémi s častými vápadky a kolísáním rychlosti výpadky jsou naprosto náhodné(je jedno jestli je den nebo noc, 6 hodin nebo 19 hodin). Zapojení celé síťe mám v pořádku, ale stejně to nefunguje tak jak by mělo. Nevíte co stím dělat ?

Michal Zyka (11.1.2010 16:18:55)

normalne zalobu na ne ze nedodrzujou smlouvu a at s tim neco udelaj.uplne to samy (8mb/s o2 trio)a beha mi to 512/ks jako co to ma bejt za ty prachy!!!!!!!!!

Prachyn (11.1.2010 23:28:36)

mám taky trio 8mb ,běžně to chodí tak 7,5mb pohoda ale poslední týden to jede jak šnek a dnes to nejde vubec pouze iptv ,net je uplně mrtvej .ještě že mám v záloze 2mb mikrovlnu. A jako vždy technická podpora je nedostupná... žeby finanční krize a sněhová kalamita?možná je to globálním oteplováním a ucpanejma drátama že ..

Roman (6.2.2010 14:19:33)

Asi jsi dost mimo, ptože za poslední měsíc jsme na technické podpoře měli čekačku tak 10x a to maximálně do 5minut. Celý dny čekáme na hovory. Spíš bych se přikláněl k tomu, že voláš úplně jinou linku. Jinak několik reakcí k jednotlivým uživatelům: křičet Vám nepomůže, myslíte, že s arogantním vystupováním něčeho dokážete? Když Vám jede net pomalu není problém zavolejte, chtějte technika kterýho v případě marnýho výjezdu zaplatíte. Pokud jste si všcihni tak jistí, že chyba je jen na naší straně.

Radek (7.2.2010 17:31:42)

Vážený příteli, pokud by se na klasické hotline chovali k zákazníkům tak, jako na lince pro korporátní klientelu, pak by bylo všechno v pořádku. Jako správce několika desítek linek jsem coby korporátní zákazník řekněme spokojen. Jako soukromá osoba občas cedím krev ze zubů. Promiňte, ale velmi často dělají na klasické podpoře z obyčejných zákazníků blbce (z těch, kteří se v oboru aspoň trošku vyznají). Bohužel pro vás patřím k těm, kteří mají srovnání. Jako soukromá osoba jsem xkrát zkoušel restarty, výměny spliterů i modemů, vždy byl problém na straně O2, nikoliv na straně mé. Tak to zkrátka je. A to nehovořím o neustálé hloupé identifikační proceduře ohledně čísla linky a jménu vlastníka linky.

Roman (13.1.2010 12:53:21)

Nesmíte to měřit jenom tady na DSL, ale zkuste i jiné měřící weby. Divili byste se, jak se to liší, jinde to ukazuje až 7x-8x víc.

DRATMAN (1.2.2010 20:49:12)

Já mám O2 Trio a internet je jedna velká katastrofa...Stránky typu Facebook třeba celý den nelze načíst, rychlost na dsl.cz je sice 1,5Mbps ( za mlada byla i 5), rychlost na speedtest.net je ale pořád 5,1. Opravdu nevím čím to je. Štve mě to. V dubnu mi končí smlouva, přecházím na 16Mbps tarif ke konkurenci, pokud po tomto O2 toužila ty roky co neinvestovala do ADSL ani euro zatímco připojené linky rostly o statisíce, toužila, má to mít. Abych jenom nekritizoval musím uznat skvělou kvalitu O2 TV. Ikdyž nejde internet, televize vždy funguje...obraz perfektní, jen ten set top box má noc moc odezvu...

Martin (4.11.2009 21:13:26)

Tak asi posledni mesic mam stejny problem. Z O2 mi poslali novy router, ale porad je to stejny. Rychlost strasne kolisa. Nebo spise z puvodni rychlosti cca 3.5Mbit/s to po chvilce spadne na cca 130kbit/s. Nevite co s tim? Diky moc za tipy (PC je chraneny antivirem, bez spyware, kabely v pohode...)

Igoreso (10.11.2009 11:02:30)

Posledni 2 roky bez problemu,porad plna rychlost..

JAR (18.11.2009 18:32:53)

Taky pozoruji velké zpomalení. Z původního průměru cca 6,5Mb/s mám posledních 14 dní 2,5Mb/s.

Mirek Houdek (19.11.2009 20:06:56)

V současné době ve večerních hodinách je velká rozkolísanost spojení, pozoruji hodnoty 2,5 Mb, 1,1 Mb a dokonce i 0,65 Mb. Přes den se to drží tak na 5,5 až 6,5 Mb, večer dochází i k uplnámu spadnutí a ztrátě servru. Nejsem zrovna spokojený.

Mario (19.11.2009 22:37:32)

Mam ADSL 8192/512 od T-Mobile asi půl roku (musel jsem prestoupit od GTS Novery) a poslední 3 týdny mám úplně stejný problém. Řekněme že tak od 01:00 do 15:00 to jede v pohodě těch 6,5 - 7 Mbit/s ale od té cca. 15 hodiny až do jedné ráno to je slabota. To je najednou rychlost tak 1Mbit a dost často i méně jak 512 kBit/s!!! Reklamuju to už u T-Mobile, hoši mají zatím snahu řešit, dneska byl u mě doma technik od O2 (O2 proto, protože to běŽí po jejich linkách) a měřil linku a zjistil, že na DSLAMu byl na mém socketu ještě jedno ADSL nastaveno, takže ho odpíchl a ať to večer skusím... no samozřejmě je to pořad stejná bída, nic se nezlepšilo, tak zejtra volám že se musí snažit dál. Jakmile budu vědět něco nového dám echo.

Anonym (13.1.2010 15:23:21)

Od GTS Novery si odejít nemusel, stačilo nabítku na přestup k T-Mobile odmítnout a zůstat dál u nich. Otázkou je na jak dlouho si nás nechají ... :-)

Jan slavotínek (20.12.2009 20:35:19)

dneska uz ma trpelivost pretekla ! mam o2 duo 8M tzn efektivne tak 5M ale posledni dobou to neuveritelne kolisa !!! a dost me to stve:( merim nekdy hodnoty 2M 1,5M 3 M lidi, pojdme si stezovat ! neustale je otravovat telefonatama a stezovanim treba je donutime s tim neco delat

Red Baron (22.12.2009 05:55:02)

Hlásím též stejný problém. Např. včera odpoledne během 10ti minut velké skoky v rychlosti připojení,z průměrných 4Mbit/s pod 512kbit/s. Pipadám si jako by bylo zpátky FUP, dnes jsem permanentě dole na cca 512kbit/s a to při objednaných a placených bezlimitních 8Mbit/s docela naštve. Asi vánoční dárek Telefonicy coby dotace EU méně vyspělé a hroutící se španělské eknomiky.

imp-razy (27.12.2009 21:35:34)

Máte blbýho provozovatele internetu....protože společnost O2 neinvestuje do zlepšení ryhlosti internetu....zabývá se více jako operátor mobilních telefonů a ně jako zřizovatel internetu!!!

imp-razy (27.12.2009 21:39:17)

Sice je to zatím monopol, ale ne vždy co je velké je dobré....o tom to je ne??? Aby někdo taky mohl prorazit....a nemusel poslouchat toho kdo si diktuje podmínky.....

Biovirus (4.1.2010 16:08:32)

Souhlas s tim , ze si mam vybrat spravneho ISP. Jenze pro klid a pohodu jsme volili zivot na vesnici blirko velkeho mesta a pravy vesnice jsou kamenem urazu pri vyberu ISP . Bud O2 nebo pofiderni amaterske radio. Radsi to O2.

Chemik (4.1.2010 22:06:25)

Mám ten samý problém. Mám mít O2 Internet 8M, jede mi to průměrně pod 5M, beru to, ale teď? 0,5 M nebo 0,2 občas 1,7 jako opravdu strašné. Jinač jsem z Českého Těšína. Na lince mi řekli, že jsem velice blízko rozvodny O2 ale stejně mi to je na prd.

Honza (9.1.2010 12:06:49)

Taky pozoruji zpomalení netu, pomalé načítaní stránek, sekání, nenačtení stránek apod., jsem z Orlové, hlásil jsem to na zákaznické lince, zatím je to stejné. Budu volat znovu, za ty prachy co platím by to mělo šlapat.

mirinda (13.1.2010 10:31:19)

Mám, nebo správně řečeno platím 8M asi dva roky a za tu dobu mi to rychleji jak 3M nejelo.Po různých úpravách fakturování jsem se s cenou dostala až kolem 900Kč a to z pevné nevolám. Po několika telefonátech jen slibují, že pracujií na zlepšení, ale kde nic tu nic. Takže ruším O2 a od února přecházím na jiného poskytovatele a bez pevné, ať si ten předražený net nechají.

Šárka (18.1.2010 12:08:53)

ahoj mám předplacený vysokorych. internet- a ip pevnou, za 1300,- měsíčně . jenže když na ně opravdu nebude řvát, nemáte šanci. při komunikaci s tech.- 1 den, no vy máte...né..já platím dow.16000,up 748, zapomente..platit to ano, ale aktivní ani náhodou....sdělil mi, že to do dalšího dne navíši.druhý den nic.- 2 roz. s oper.technikem- to už volal přítel a byl vcelku dost nevybíravý....zjistili jse , že navýšení trvá tak 5 min., né jeden den... ajelikož jsme chtěli ukončit jejich služby... za 5 min. jsem byla na rych. stahováni10000,odesíl. 642. takže jen opravdu tvrdé jednání...pokud se neozvete...žádná diskuze zde vám nepomůže... co s tím..volejte oper. a požadujte navýšení rychl. tu kterou platíte...mě to od té doby šlape :-)

DS (19.1.2010 01:36:52)

Šárko, tady se ale řeší něco trochu jiného.

Celleron (19.1.2010 19:37:14)

Dobrý den, rád bych připojil svůj poznatek: Také jsem zaznamenal velké snížení rychlosti. Mám 4Mb, ale z důvodu vzálenosti od ústředny mi to jede, cca rok, kolem 3Mb. Zatím jsem byl spokojen, ale nyní naměřím max 600kb/s. Volal jsem na O2 - tech.podpora. Výsledek byl ten, že mi umožnili používat jejich měřič rychlosti, který běží na jejich serveru. Tam, jako zázrakem vždy naměřím 3Mb... Zdálo se mi to podivné, tak jsem si našel na stránkách O2 - ke stažení, upload javy a stáhl jsem ho, další zázrak, rychlost necelé 3Mb!!! Usoudil jsem tedy, že problém v síti, mezi mnou a O2 není, ale zdá se, že O2 má nějaký problém ve směru od nich do internetu. Nevím, jestli je něco takového možné, ale zdá se mi to pravděpodobné. Co na to ostatní? Děkuji.

Smažák (28.1.2010 20:29:38)

Jsem na tom uplně stejně hrůza děs.

Pavel - Nymburk (24.1.2010 22:26:06)

Dobrý den, mám již delší dobu stejný problém a dnes už jsem volal na podporu. Nevadí mi že rychlost nedosahuje 8Mbit (maximálně jsem viděl kolem 3,5Mbit), ale horší je to kolísání a výpadky, kdy musím stránky několikrát odkliknout, aby se načetly. Např. dnes měření na eri.cz: download kolem 1,3 Mbit a hlavně Quality of service kolem 50%. Máme i O2TV, ale problémy jsou bez ohledu na to, jestli je zapnuté. Při měření na serveru O2 jsou výsledky lepší. Nevím, jestli je možné, aby webové servery byly tak zahlcené a nestíhaly. Spíš se přikláním k názoru, že je to přetížené na cestě z O2 ven.

Alchemix (1.2.2010 15:08:06)

Benešov (střední čechy), časté výpadky internetu. Nízká rychlost, nebo velké výkyvy v rychlosti. Trvá cca od čtvrtka 28. ledna 09. Před chvílí jsem volal na O2 (800 184 084) a řekla mi paní, že to tam všechno vidí, samej výpadek, kolísání rychlosti atd. Tak ať to zkusím zapojit na přímo bez rozbočovače. A doporučila mi koupit si novej, že to je tím. Když to proměřila napřímo tak samozřejmě "už to vidím, teď jsme na dvojnásobných hodnotách", takže vše v pořádku. Dal jsem jinej rozbočovač (měl jsem ještě jeden navíc doma) a samozřejmě je to to samý. Zkoušel jsem to potom ještě bez toho rozbočovače ale nic naplat. Sem nasranej a jdu tam volat znova. Když jsem jí říkal, že tenhle problém nemám sám, že na diskuzích je spousta uživatelů ADSL O2, kteří maj ten stejnej problém tak se nevyjádřila....

Jaromír (5.2.2010 18:33:36)

Ano, cca od 27. ledna. Obrovské kolísání v rychlosti, po čtyřech dnech komunikace s technickým oddělením O2 včetně měření pomocí jejich online nástroje se rychlost sice zvýšila, ale kolísání a výpadky pokračují, kolikrát to spadne až na úroveň vytáčeného připojení. Požadavek uzavřeli s tím, že mám pravděpodobně zavirovaný PC. Po týdnu diagnostiky, čištění, ba i formátování HDD tvrdím, že to není pravda. Zítra jdu znovu volat na O2 a hodlám žádat o slevu, protože za takovéhle služby si přece nemůžou dovolit účtovat plnou cenu. Ale hlavně ať už to rozchodí!

Milan Kolář (6.2.2010 17:27:32)

Jsou to šmejdi. Platím 830,- Kč měsíčně, jsem na vesnici, slibovali rychlost kolem dvou litrů a byl jsem rád, když jsem docílil jeden a půl litru. A nyní poslední cca tři dny jsem nepřekročil rychlost 125 kbit/s. Dovedete si představit, co mohu při této rychlosti vyhrát na aukci na Aukru.

Jaromír (10.2.2010 10:51:32)

Zkuste pohrozit výpovědí smlouvy a nabídnou Vám slevu, sice symbolickou, ale každá koruna dobrá. Pokud je nejniží tarif, co mají 8 Mbit, zatímco Vám to chodí s bídou na čtvrtinu (nemluvě o současných problémech), pokládal bych za korektní, kdyby Vám ji nabídli. Já se s nimi takto dohodl. Nicméně výpadky pokračují :(