Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Teoretické rychlosti ADSL vs technické možnosti linky vs měsíční poplatek

Teoretické rychlosti ADSL vs technické možnosti linky vs měsíční poplatek

Arny (8.1.2009 11:31:17)

Moje úvaha je jednoduchá. Momentálně mi linka jede 2,7 Mbit/s, nevím, jestli už zrychlili nebo ne. Nicméně můj paušál je nastaven na případné zrychlení na 16Mbit/s. Platím tedy za teoretickou možnost, ale reál bude nejspíše i pod hranicí 8Mbit/s. Pro mne je to nevýhodné, ale za migraci na nižší teoretickou rychlost se platí poplatek až 1000 Kč. A já se ptám. Je na toto vůbec nárok? Za co ten poplatek platím? Když prakticky pro mne v těch paušálech není rozdíl. Pokud jsem tak daleko, že nedokážu dosáhnout ani na 8Mbit/s. Domohl se někdo odpuštění onoho poplatku za změnu linky na nižší teoretickou rychlost?

Arny (10.1.2009 08:20:23)

To na to nemáte nikdo žádnej náhled nebo názor?

Honza (10.1.2009 15:39:42)

a co chcete poradit? Ze jste si mel prvne precist smlouvu? Ze to je "az" 16Mbps a ze tedy i kdyby to jelo 256kbps tak by to bylo ok? Proste smlouva je zaklad.

Anonym (10.1.2009 19:51:23)

Ahoj Honzo v tom nemas pravdu, agregace je u te sluzby pravdepodobne 1:50, takze minimalni rychlost by mela byt 327kbit/s ;)

fjo (15.1.2009 15:40:02)

No tak predne agregace se nepocita u vasi linky ale v agregacnim bode. Takze to neni nikdy 1/50tina z pouzivane rychlosti. Zkuste zkratit kabely, vymenit modem a zkusit zavolat na help linku pripadne na technickou podporu. Z 99% linek se da vytriskat aspon 6mego.

Petr (15.1.2009 16:21:53)

Mno tak to nevim jestli mam oslavovat nebo brecet, ze patrim do te elitni 1% skupinky, ktere nejde ani peti mego.. :)) Bohuzel diky kvalite vedeni v panelaku me shodili zpet na 4Mbit.. kdyz pustej vic, tak je to cca od 19:00 az do rana cca do 8:00 nepouzitelny..