Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Na megu jedu podle modemu 3000 B/s! GTS se zhroutilo...

Na megu jedu podle modemu 3000 B/s! GTS se zhroutilo...

Arnošt (14.5.2004 19:38:21)

Na megu jedu podle modemu 3000 B/s! GTS se zhroutilo...

Arnošt (14.5.2004 19:41:58)

Na megu jedu podle modemu 3000 B/s! GTS se zhroutilo... Tedy už několik dní a běžně je to i 0 B/s, 10 B/s apod.

Anonym (14.5.2004 20:01:18)

Nestahoval tu nekdo moc? FUP?

Houmles (14.5.2004 20:13:08)

To by vážně mohlo být FUP. Jaký jste měl trafic?

Arnošt (15.5.2004 21:41:48)

běžně tak poslední týden a půl 3,6MB za 9hodin podlemodemu obousměrně. Jsem na Štatl pověšený. Ignoranti neschopní, skočil sem na klamavou reklamu a oni podvádí, protože zneužili mé naivity

Jolinar (16.5.2004 10:45:44)

Přeji k bezdrátu, IOL nebo Pemacu, ostatní provideři jsou k ničemu a nemají dobrej shaping.

A (16.5.2004 11:05:50)

No tak to vypadá, že tu máme síťového experta. 1) Úzkým hrdlem celé sítě je agregační skupina v rámci sítě ČTc, ve které ale provideři nemají nejmenší šanci nějakým způsobem ovlivnit kvalitu služby. Taky pojem shaping ti asi není úplně jasný, protože shaping=ořezávání pásma, aby se do něj smrsklo více uživatelů, tento poměr je ale pevně daný na 1:50. 2) Pemac je na tom fakt dobře. Jediný důvod, proč dosahuje v měřeních slušných výsledků, je jeho neohrabané FUP, díky kterému po stažení libovolných 10MB v kuse následuje druhá fronta. Český Bezdrát zase jede díky blokování nejčastějších P2P portů. To už to rovnou můžou všichni udělat jako volný, který má snad 2 volné porty v celém rozsahu. IOL snad nemá cenu ani komentovat, tam je to prostě rozředěné lamama, co nevědí co by si s tou přípojkou počali.

B (17.5.2004 08:52:36)

No takovou snusku blabolu jsem uz dlouho necetl !!!

A (17.5.2004 19:14:32)

Kdo se nevzmůže na nic lepšího než na to, co jsi předvedl ty by neměl zanášet fórum naprosto zbytečnými posty jako je i ten můj. Ale musel jsem ti to říct.

Petr (17.5.2004 12:01:24)

Neděláš technika u některého z ISP, třeba GTS? Současný stav by tomu odpovídal! Pokud něčemu nerozumíš, tak ty bláboly nešiř. Shaping není žádné ořezání pásma, ale uspořádání provozu jednotlivých uživatelů v přiděleném pásmu tak, aby nemohl jeden nebo skupina uživatelů zahltit celé pásmo, ale aby se podle nastavených pravidel o pásmo podělili.

Anonym (17.5.2004 13:54:40)

Dovolim si rypnout - aby to fungovalo, tak to musis taky trosku oriznout....

A (17.5.2004 19:13:18)

Přesně jak píše týpek pode mnou...jak bys chtěl dosáhnout toho tvýho "uspořádání" jinak než že data tekoucí oběma směry co se prostě do pásma nevlezou ořízneš-zahodíš? Chytráku...

Zajda (17.5.2004 21:50:55)

Overview, Glossary:) traffic policiing-pokud pakety presahnout urcity rate jsou natvrdo zahazovany. Tak to je aplikovano na strane CTc. Tam je to tusim se zvysujici se/snizujici se nahodnosti zahazovani aby se s tim TCP lepe vyrovnal. Nema zadne(relativne) naroky na pamet a male naroky na vykon. traffic shapping-tvarovani provozu. Pri shapovani je provoz zarazovan do front kde jsou pakety na nejakou dobu zdrzeny. Pokud tece hodne dat nebo shapper nestiha jsou prinejhorsim i zahazovany. Rozlisuji se take priority jednotlivych toku.Jednotlive fronty si mezi sebou mohou pucovat volnou kapacitu. Pro svou cinnost potrebuje urcite mnozstvi pameti(cim vice front tim vic pameti) a ma vetsi naroky na vykon nez policiing.

Arnošt (16.5.2004 15:56:54)

Už mám od minulého pondělí novou analog linku kvůli kontinuitě adsl a objednané profi od bezdrátu. Přemýšlel sem nad shitcomem kvůli tomu zahlcení lámama (dost dobrý pojem;-) a nižší nastavené agregaci a i tím, že expresem popřeli existenci stahovačů, ale u toho bezdrátu si cením jejich technické způsobilosti. Pak zruším starou linku a gts budu označovat za neschopné lakoty a okrádače.