Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Výpadky spojení u ČRa

Výpadky spojení u ČRa

Petr (10.9.2009 16:41:52)

Mám 8MB od ČRA. Zhruba od 31.8.-1.9. jsem zaznamenal následující problém. Internet přestane několikrát denně třeba na 2-3 minuty fungovat a pak to zase funguje nějakých 20-30 minut. Pak opět zhruba 2-3 minutový výpadek. Před zmíněným datem vše fungovalo normálně. Má někdo podobné problémy ? Nejsem si jist, zda Radiokomunikace zase něco nepřehrabaly, jako tomu bylo minulý rok na začátku září.

Anonym (14.9.2009 22:24:29)

jo mam podobny problem, volal jsem na infolinku a "problem jim to nehlasi" :-)

Anonym (15.9.2009 08:59:10)

pokud neni vypadek aspon den tak se na vas kazdej vykasle. Nebo si snad myslis, ze se nekdo bavi s radovym zakaznikem kterej vola, ze mel za den tolik a tolik minutovych vypadku? To se ti akorat zasmejou, ze zase nakej honibrk otravuje a to je vse.

Filip (15.9.2009 17:37:45)

To je přesně to co dneska řeším!Jsem z centra Český Lípy, ADSL se zbláznilo, je naprosto nepoužitelný.Chová se jak píšeš, volal jsem operátorům a mají mi volat technici.Nejsem si jistý, že to vyřeší, začínám se poohlížet po jiném připojení, už ne ADSL.Asi wifi od místního poskytovatele.Tím jsou místní možnosti vyčerpány.Prosím o jakoukoli informaci jestli je to řešitelný.

Filip (15.9.2009 19:31:18)

Tak právě jsem měl telefonát od technika ČRa a bylo mi vysvětleno, že se jedná o chybnou vlastnost mého routeru (Edimax), který se snaží zasynchronizovat na vyší rychlost než mám od nich dohodnutou.Na dálku změnil tu synchronizační rychlost - v routeru se opravdu přepsala na správných 8192kbps. Zítra ještě pro kontrolu zavolá.Běží to už půl hoďky, tak snad to bude dobré.Takže jediný co se musí udělat - nahlásit závadu a do 4 hodin mi to vyřešili.takže spokojenost

Biges (15.9.2009 21:54:13)

To je dobrý postřeh. Doporučuji v roouteru nakonfigurovat nižší synchornizační rychlost, popřípadě zvolit normu ADSL, ne ADSL+. ADLS má právě nejvyšší rychlost 8Mbit/s. Ale pochybiji, že té s ČRa dosáhnete :) Ty časy jsou pryč.

Filip (16.9.2009 15:49:40)

Tak to zese spadlo a pak se to samo připojilo.Zkontroloval jsem zmiňovanou synchronizační rychlost, která ´´sama´´ ujela. V nastavení routeru je potřeba změnit nastavení ADSL mode z : AUTO sync-UP na ADSL2+ nebo ADSL jak je psáno výše. Net poté běží ok.Na rychlosti není nic znát.