Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > O2 ADSL a Rapidshare

O2 ADSL a Rapidshare

Tomáš (31.10.2009 00:15:03)

Před časem se tu řešil Rapidshare a podobné servery a sekající se přenosy přes O2. Pokud jsem to pochopil, tak O2 bylo kryto zmínkou o řízení datového toku v podmínkách. V létě O2 změnilo podmínky a nyní se tam nic o řízení toku nepíše. Má teď O2 nějaké jiné alibi, nebo lze podat reklamaci?

Michal (31.10.2009 02:26:17)

Mám O2 ADSL a je pravda že po zrušení FUPU O2 rapidshare omezovalo. Ale už delší dobu mi jede rapid bez problémů plnou rychlostí (Premium User).

Tomáš (31.10.2009 19:12:39)

A když zkusíš stahovat bez přihlášení, tak to jede jak? Mně to mimo O2 ADSL šlo bez sekání (bez účtu), s O2 (bez Rapidshare účtu) se to seká (1 sekundu načte několik set kB, pak 5 sekund nic atd.). Proto by mě zajímalo, zda Ti to jde dobře i bez přihlášení na RS. Dík.

Anonym (31.10.2009 21:22:27)

kdyz nejsi registrovany uzivatel tak se nediv, ze ti nebezi rapid plnou rychlosti

Tomáš (31.10.2009 23:40:47)

No to se tedy divím, jak jsem napsal: "Mně to mimo O2 ADSL šlo bez sekání (bez účtu)" Mimo O2 ADSL mi RS běžel třeba 700 kB/s bez zasekávání a taky jsem nebyl registrovaný uživatel. Teď mám někdy dojem, že i přes CDMA O2 by to snad bylo rychlejc. Takže příčina bude zjevně někde jinde než v (ne)členství na RS. Kromě toho čekal bych, že kdyby to bylo řízené serverem, bude to pomalé, ale plynulé, bez pozastavování.

Anonym (1.11.2009 14:14:45)

registrovani uzivatele jsou uprednostnovani pred neregistrovanyma. Je to zcela logicky.

Tomáš (1.11.2009 16:43:51)

Tím ale není vysvětlen popsaný rozdíl, kdy se rychlosti liší bez ohledu na registraci. Jako NEREGISTROVANÉMU uživateli mi RS v květnu (kdy jsem měl jiné připojení) běžel třeba 600 kB/s (skoro maximum přenosové kapacity daného připojení). Jako NEREGISTROVANÉMU uživateli mi RS v červnu přes CDMA O2 běžel plynule např. 80 kB/s. Jako NEREGISTROVANÉMU uživateli mi RS v červnu přes O2 ADSL 8 MB běžel sekaně (a ve výsledku možná někdy pomaleji než přes CDMA). Zjevně tedy zpomalení není dáno registrací, pokud náhodou zrovna něco z května na červen nezměnili. Pokud mi to *bez registrace* běželo na rychlém připojení 600 kB/s, jak žo, že s O2 ADSL to běží nějakých (způměrovaných) 100 kB/s?

Kolemjdoucí (1.11.2009 18:12:00)

Rapidshare si "mění" rychlost stahování sám - vždy vychází z realného počtu těch kteří stahují.Čím více premium uživatelů stahuje,tím menší rychlost mají free uživatelé.Jakmile si zaplatíte Premium účet bude vaše rychlost max.

Anonym (1.11.2009 19:39:11)

presne tak

cct (7.11.2009 21:07:29)

nekteri lidi sou fakt lamy ;) skoda jim na to vubec reagovat, nikdy nemel premium a nadava ze mu to jede pomalu. A jako rikat o stahovani ze bezi sekane :-D

xxx (14.11.2009 23:30:35)

Sam si lamka jako slámka :) tohle sekání při stahováni děla poskytovatel připojeni a nikdo jiný !!! to jestli sis zaplatil RS nebo ne to stimhle sekáním nemá nic společného ! a proč to někteří poskytovatelé připojeni dělají je to zcela jednuduché chtějí nebo jsou nuceni "OXX" aby znepřijemnovaly lidém život tedy těm co stahuijí !!!

Anonym (16.11.2009 12:30:39)

Jasne, vzdyt oni ISP nemaji nic na praci nez plejtvat vypocetnim vykonem na nakeho honice co si potrebuje stahnout pecko. Muzes mi prosim vysvetlit, kdo k tomu ISP nuti? Proc to ISP podle tebe delaji? Asi ne ze.

Anonym (17.11.2009 19:47:15)

Né fakt na to nemá vliv to že si neplatíš premium, ale zajímavý je že to děla jen těm kteří premium nemají xD

Tomáš (16.1.2010 20:59:50)

Pokud je rychlost downloadu závislá na tom, zda mám či nemám Premium, jak mi vysvětlíte, že na CDMA od O2 nebo na pevný lajně (100 MBit) mi to stahovalo (někdy v květnu 2009) bez sekání, aniž bych účet měl? (Viz srovnání v mém příspěvku výše.)

Anonym (17.1.2010 19:18:53)

Tak to je super argument :) Treba byl nakej vypadek na acc serveru ktery omezoval uzivatele bez uctu, treba tehdy stahovalo extreme malo lidi...proste se srovnej s tim, ze uzivatele s uctem jsou uprednostnovani.

trevor (25.11.2009 20:33:48)

Prosim vás :D samozřejmě že rychlost downloadu je závislá na tom zdali máte premium či ne! V případě že máte premium, tak jediný kdo omezuje rychlost downloadu je váš poskytovatel připojení, v případě že nemáte premium pak není co řešit, rychlost stahování je značně limitována, přečtěte si obchodni podmínky RS.

Tomáš (16.1.2010 20:58:36)

Pokud je rychlost downloadu závislá na tom, zda mám či nemám Premium, jak mi vysvětlíte, že na CDMA od O2 nebo na pevný lajně (100 MBit) mi to stahovalo (někdy v květnu 2009) bez sekání, aniž bych účet měl? (Viz srovnání výše.) Je mi jasný, že bez Premium to nemusí být OK, není mi jasný, proč to někdy bez Premium šlo a jindy ne, co je na mém dotazu nepochopitelného? Sám píšete, že rychlost může být omezena i poskytovatelem.

závody tahačů (4.11.2009 01:45:53)

To, co popisuješ, asi nebude specifikum O2, protože Rapid (bez přihlášení) se takto chová i u jiných ISP. Možná že to je právě jeden ze způsobů, jak omezuje ty, co nemají premium, ale spíšse to liší kus od kusu. Někdy to běží bez trhání, někdy to poskakuje mezi nulou a maximem. A pak je i možnost, že to může (a nemusí) dělat třeba nějaký tvůj real-time antivirový scanner, firewall nebo antispy, který úplně nestíhá ta data prosoukat svými rozsáhlými filtry, anebo ty data zpracovává po úsecích, úsek načte, prozkoumá, a zase další.

Tomáš (7.11.2009 20:23:10)

Nj, pokud se to liší kus od kusu, tak by mě zajímal ten systém... :) Podle providerů? Výseky IP adres? Země? Scannerem a tak to nebude, to by mi blblo všechno, ale třeba z webu Microsoftu to jede naplno.

Alchemix (18.1.2010 00:51:38)

V pátek jsem si zaplatil premium na RS a sosal vždycky jenom přes noc od 02:00 - 10:00 (Happy hours) dohromady za ty dvě noci cca 45GB. Dneska přes den, net pomalu nejede, rychlost kolem 200kb/s A když spustím Rapidshare manager tak po přidání souborů se mi sosne jen 512B a konec, víc ani ťuk. Může to O2 nějakým způsobem blokovat? Ta rychlost je myslíte taky sražená díky velkým přenosům? Ď.