Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > VDSL provider zkusenosti GTS, O2, Casablanca, T-Mobile a jine

VDSL provider zkusenosti GTS, O2, Casablanca, T-Mobile a jine

ripper6 (10.11.2011 22:56:40)

Mam moznost internetu 16 Mb/s VDSL coz jsem nedavno zjistil. Ted se nemuzu rozhodnout pro providera. Mam puvodne ADSL T-Mobil ale tam nakonec me to napsalo pri objednavce: Služba je dostupná. Maximální orientační rychlost ADSL služby je 16384/768 kbit/s. Dostupné varianty služby viz seznam DSL tarifů. Rychlost VDSL se nepodařilo zjistit. Takze T-Mobil netusim jestli by me nakonec sluzbu poskytl zatim co O2 me rekli ze ano. Zaujala me GTS Novera ktera ma internet celkem za nejakych 750czk VDSL a do boudocna moznost i prechodu na drazsi VDSL s agregaci jen 1:20. Jakou mate vy zkusenost? Je dobre to vzit od O2 s tim ze budu platit po roce 831czk celkem (uz bez pevne linky) nebo GTS Novera pokud by to bylo za 750czk/mes. celkem? I kdyz u GTS zatim nerozumim jejich ceniku takze mozna to bude i vic. O2 dava nejspis modem Comtrend za 999czk a GTS ted koukam ze snad za 1czk Zyxel P-870HN-53b. Jak to je dnes uplatnuje GTS nejaky limity jako regulace provozu? Nikde jsem se to nedocelt zatim co O2, T-Mobil maj u novych smluv napsany ze si vyhrazuji pravo na pripadnou regulaci.

ripper6 (10.11.2011 23:00:20)

Pripadne ktery modem je pro VDSL lepsi? VDSL2/ADSL2+ modem ZyXEL P-870HN-53b - (1czk GTS Novera) Huawei EchoLife HG622u (Wia ADSL za 1200czk) Comtrend VR-3026e - O2 (999 modem) U O2 se me treba nelibi ze nedava pevnou verejnou ip adresu. Zatim co ostatni ano. Jeste me zaujala firma Casablanca http://www.casablanca.cz/cs/sluzby/telekomunikace/internet/vdsl-a-adsl-internet/

ripper6 (10.11.2011 23:01:19)

Jestli nekdo mate zkusenost s Casablancou napiste.

OSPF (15.11.2011 15:39:59)

No kazdy den kolem ni chodim do prace. Barak vypada kvalitne.

Meli (10.11.2011 23:59:49)

Ono 16mb/s ADSL je vlastne VDSL :) Jinak bych Ti doporucil zustat u toho providera u jakeho jsi, nebo bys taky mohl byt mesic (a klidne i vice) nez netu, kdyz Te budou prepojovat, to me treba osobne za to nestoji.

ripper6 (11.11.2011 00:11:15)

Take me to napadlo ale vim ze treba t-mobil zrusi net zacatkem mesice a zrizeni pisou jinde trva treba 12 dnu. Ted je otazka jak by to bylo u zruseni telefoni linky kde bych ji pak nemel pasivni a mel uz holej net. To tezko VDSL je krapet jiny, proto je treba na to i jinej modem jinak by me stacil bohate Cisco router.

Meli (12.11.2011 11:35:50)

Jedna vec je, ze bezi urcita vypovedni lhuta (i 3mesice), dalsi vec je ta, ze je uplne jedno, kdy Te odpoji, to muzou udelat druhej den, zasadni je, kdy zpristupni linku dalsimu operatorovi, aby Ti pustil net.

Phil.cz (27.11.2011 11:40:28)

Když jsem přecházel od Volny.cz k T-Mobile, taky jsem měl problém v tom, že nebyli schopni návazně rozjet tu druhou službu bez několika dní výpadku. Ovšem T-Mobile se k tomu postavil naprosto skvěle, a na dobu nefunkčnosti ADSL mi zapůjčili jejich bezdrátové 4G - a to plně na jejich náklady. Určitě to takto nedělají automaticky ve všech případech, ale dohodl jsem si to.

OSPF (26.11.2011 21:02:45)

Jinak bacha - TO2 nezarucuje funkcnost VDSL na jinych nez jima dodavanych modemech. Osobne uz vim o dvou (a jedno z toho cisco) ktere se nechytaji.