Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Pozor na O2 PODVOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozor na O2 PODVOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nexus07 (12.8.2012 20:23:27)

Všichni, kdo by jste si chtěli pořídit nový ADSL od O2, tak si dejte pozor!!!! Novinkou je, ze nový uživatelé nyní sdílejí ve skupinkách veřejnou IP a tudíž nikdo nemá otevřené PORTY, pokud si nezaplatíte měsíční pevnou IP. Samozřejme, že vás o tomhle nikdo neupozorní a NIKDE to není napsáno. Navíc z vás technik bude dělat blbce dokud mu nedokážete že sítím rozumíte a že je chyba u nich. Pak vám sdělej tu veselou zprávu že s portama máte smůlu a že si musíte připlatit za pevnou IP! Takže pokud nechcete pouze brouzdat a koukat na youtube, tak si dejte pozor, za 500 normální Internet mít nebudete, bohužel po roce ani za 750....

oweitzu (14.8.2012 11:28:53)

Zdravím, mně teď končila smlouva na VDSL, kterou jsem měl na rok (během smlouvy 400,-/měsíc, teď po vypršení smlouvy 750,-/měsíc). Tak si chci znova podepsat smlouvu. O tom, že pevnou ip nepřidělují automaticky zdarma, jsem se dozvěděl až od tebe. Ale v ceníku ( http://www.o2.cz/osobni/203291-internet/40771-pevna_ip_adresa.html ) nabízejí do konce srpna veřejnou pevnou IPv6 za 1,2kč/měsíc (napořád). S IPv6 nemám zkušenosti, tak nevím, jestli je IPv6 plnohodnotnou náhradou za IPv4, nebo k práci s portama potřebuji i IPv4? Předem dík za odpověď.

bbb (14.8.2012 12:10:49)

K IPv6 budes urcite potrebovat i odpovidajici modem, malo ktery podporuje...

oweitzu (14.8.2012 12:33:54)

Vlastním od O2 Comtrend VR-3026e, který by měl s novým firmwarem IPv6 podporovat. A je tedy IPv6 plnohodnotnou náhradou za IPv4, nebo k práci s portama potřebuji i IPv4?

Nexus07 (14.8.2012 13:51:28)

IPv.6 je určitě dobrá do budoucna, ale nyní ji využívají zatim jen ty největší servery. Takže O2 poskytuje jak IP v6, tak IP v.4 zárověň, aby se člověk mohl napojit na zbytek webových stránek. Nicméně ta IP v4. je sdílená mezi více klienty a pokud si nepřiplatíš za pevnou, tak nebudes mít k dispozici žádné porty.

OSPF (26.8.2012 20:55:47)

Promin, ale naprosto ti nerozumim. TO2 by ti nemela porty blokovat. Snad krom pripadu, ze ti chodi neco treba na port 80, coz by znacilo, ze si provozujes na strankach www server. Pak by asi zalezelo na smlouve, jestli ti muze pripojeni nak orezat. Sdileni IP adres nechapu. Jiste chapes, ze verejna IP adresa muze byti pripojena vzdy jen jedna, takze jake pak sdileni mezi bloky uzivatelu?

JamesT (27.8.2012 16:35:11)

Asi mysli vrfku..jinak si jeho blabol nedokazi vysvetlit.

OSPF (27.8.2012 22:19:11)

No tak jsem si na 100% jistej, ze takovou pitomost telkac na ADSLkach nedela :)

bbb (11.10.2012 01:33:25)

A proc teda nefunguje prichozi spojeni ? Dokonce ani ping z venci ? Priklad pro debily: Chci mit doma FTP server na ktery chci umoznit kamaradovi aby se pripojil. Kamarad se pripoji hovno, ptz ho to nepusti na muj komp. Teprve po zaplaceni pevny IP se kamarad muze pripojit. Proc to neslo driv kdyz o2 nic neblokuje ? James T a OSPF, je videt ze jste oba vzdelani v oboru, tak nam to vysvetlete odborne my ostatni si to uz nejak prelozime.

Karel (6.12.2012 15:55:39)

Fakt nechápu, že nechápete, že O2 už nepřiděluje na DSL modemy zákazníků veřejnou IP adresu, ale že noví zákazníci jsou prostě schováni za NAT/PAT, který tam O2 proti vůli zákazníků provozuje a odděluje je tím od skutečného Internetu. Zákazník tak dostane IP adresu z privátních rozsahů a není tak skutečně připojen přímo k Internetu.

Nexus07 (1.9.2012 16:59:24)

Precetl sis cely muj prispevek ? "Novinkou je, ze nový uživatelé nyní sdílejí ve skupinkách veřejnou IP" Bylo mi technikem receno ze to je od 1.7. a ano pokud si nepriplatis za statickou IP tak mas polovicni Internet kde se ti IP meni nejmin 4x denne a je sdilena nekolika uzivateli. Jses za jejich NATem a logicky nemas otevrenej ani jeden port. Nemluve o tom ze i obyc brouzdani na webu obcas vypadava stejne tak vypadky pingu.

Nexus07 (14.8.2012 13:50:29)

IPv.6 je určitě dobrá do budoucna, ale nyní ji využívají zatim jen ty největší servery. Takže O2 poskytuje jak IP v6, tak IP v.4 zárověň, aby se člověk mohl napojit na zbytek webových stránek. Nicméně ta IP v4. je sdílená mezi více klienty a pokud si nepřiplatíš za pevnou, tak nebudes mít k dispozici žádné porty.

predator (23.8.2012 22:45:36)

Pro normálního uživatele je O2 vynikajicí a porty pro surfování a poštu nepotřebuje. Tak neříkej podvod!!!!!! Já jsem spokojen.

Nexus07 (1.9.2012 17:04:25)

Definuj mi normalniho uzivatele a to co by normalni Internet v roce 2012 za 750 mesicne mel poskytovat. Jestli ti staci pouze posta a brouzdani, tak nechapu proc platis tolik penez za net od O2, to si radsi porid wifi za par stovek a bude ti to bohate stacit.

OSPF (6.9.2012 19:20:35)

Definuj mi sdilenou IP? Co to je termin? Tim myslite verejnou IP delenou VRFkou? Tak takovou prasarnu telkac na DSLkach urcite delat nebude.

Nexus07 (24.9.2012 01:58:22)

Jedna verejna IP adresa je rozdelena na nekolik koncovych uzivatelu pres interni NAT od poskytovatele. OD poskytovatele je kazdemu pridelena pouze externi adresa 10.x.x.x. Duvod toho je, ze jim dochazi 4kove IP adresy, proto cpou vic uzivatelu pod jednu verejnou. Jesli mi neveris, tak si to over na technickym oddeleni u kysliku. Na obchodnim ti nic chytreho nereknou. PS: to plati zatim jen pro nove zakazniky od 1.7.2012

ÖSPF (26.9.2012 16:41:31)

No ale to se uz dela docela dlouho :) Je mozne, ze treba az ted to TO2 zverejnila, nebo to zacala delat plosne.

Nexus07 (1.9.2012 17:35:04)

To, ze je sdilena IP adresa, by melo byt napsano prinejmensim ve smlouve v technickych specifikacich, coz neni :) Je to typicka ceska vochcavka, rikej si tomu jak chces ;)

Chytrák (29.12.2013 13:45:15)

Jsou to jen lupiči !! celkem me nezajima že VY potřebujete jen surfovat a posílat poštu nebo jak tomu říkáte !!!! zapomínáte na další miliony lidi kteří paří každý den !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a kvuli vám nemužeme protože si necháte od O2 VSECHNO LÍBÍT !!!!! babko

Falty (20.9.2012 15:20:24)

Sdílenou IP mezi 50 pamatuji už dlouho. VLastní IP byla za příplatek.

Nexus07 (24.9.2012 02:00:08)

pletes si to s agregaci :) IP mas mit vzdy vlastni, bud statickou nebo dynamickou.

O2 (3.10.2012 22:20:08)

Nově na VDSL dostane modem IP z neveřejného rozsahu 10.x.x.x a sdílí pool veřejných IP adres x/24 adresa se mní třeba 10x za hodinu. Porblém je jen pro profesionální uživatele - VPN do práce, vzdálený přístup do vlastní sítě. Nově lze pořídit statickou IPv6 za 1 Kč / měs celý problém je spojen s tím že došly IPv4 adrey v RIPE

blablablacz (7.10.2012 02:14:18)

a kcemu ti takova IP bude? akorat ti do kompu polezou viry, pripadne se lehceji otevre backdoor :) Pokud nutne potrebujes mit sdilenej port na nejakou profi aplikaci, urcite bys tu nevriskal jako male dite. Takze to spis vidim na warezaka co si chce u sebe spustit server s CSkem a divi se, ze mu to nejede. Pust si tunngle a mas to.

Vladas (27.3.2014 15:42:47)

To je hrozně jednoduchý - mám doma na serveru dokumenty a teď se k nim nedostanu...

Snoofy (19.12.2012 09:57:18)

No výborně, alespoň už mám jasno, proč mi za boha nejde nastavit port forward na servřík ve vnitřní síti :o( V "podrobných informacích" o službě Internet na doma se píše "K Internetu na doma přidělujeme dynamickou veřejnou IPv4 adresu a od 1. července 2012 také IPv6 adresu." ... jen tam chybí to podstatný info, že není per user. 100,- bez DPH/měs. se mi za to platit nechce, tak jdu hledat alternativy, kterak se tam dobouchat (zřejmě TeamViewer a spol.)... Díky za info.

Mertyx (4.4.2014 13:32:40)

kde najdu port forward?

xtermik (31.1.2013 17:29:58)

To jsou ale kurvy, se nedivím, že jsem tři dlouhé večery ztrávil nad konfigurací 2 ADSL modemů od DLINKU jen abych se zjistil, že se nedostanu do firemní VPN. Tam jsem se sice nakonec dostal (jenže přes jinou vrstvu), jenže VPN mě nevidělo zpátky, takže se mnou prakticky nekomunikovalo - nefunkční RD apod. .. Mě bylo hned divný, že mi teprve po mém několikátém protestu paní na O2 opatrně sdělila, že jsem na rozsahu IPv6 a mám dynamickou privátní adresu ... Ach jo ...

Jorge (7.1.2015 00:16:44)

Třeba jenom do O2 vzali nějakého experta, který si myslí, že "statická" je jenom cizí slovo pro "veřejná"... :D