Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Dokáže někdo z vás prodloužit O2 Optimal za 400,-?

Dokáže někdo z vás prodloužit O2 Optimal za 400,-?

Olda (2.10.2012 19:27:20)

Dobrý večer, chci se zeptat, zda někdo z vás dokáže prodloužit internet od O2 Optimal? Roční smlouva mi končí 10.10. měl jsem ho za 400kč/měsíc. Teď mi operátor nabízí 500kč/měsíc, což se mi vůbec nelíbí:) Jsem z Prahy. Díky za reakci.

Petra (4.10.2012 10:10:05)

Pokud ti nabídli cenu 500 Kč, tak už za 400 nebude možné mít. Ale já jsem měla ten samej problém a nyní mám net za 400 Kč sice ne přes O2, ale taky přes ADSL/VDSL. Vyplň formulář https://www.dsl.cz/pripojeni-k-internetu a oni ti zavolají a vyberou nějakou levnější variantu.

OSPF (4.11.2012 14:08:23)

Hele lidi, opravdu vas nikoho nenapadlo, proc si ostatni ISP mohou dovolit prodavat ADSL, ktere mnohdy vede pres draty TO2 levneji, nez TO2? Zkuste chvili premyslet a jiste vam dojde, ze nekde musi ostatni poskytovatele setrit. A na cem setri? Na LM technicich. TO2 ma LM techniku hromady. Ostatni operatori jich maji jen zlomek. Az budes mit na lince naky problem, nediv se, ze se to opravuje klidne deset dni. Proc? Protoze na cele stredni cechy ma tvuj poskytovatel pet techniku.

petr (6.11.2012 10:27:33)

No,to si tak úplně nemyslím.Je jasné,že tu ve foru bude vždy kopat někdo za někoho... O2 nabízí 20Mb/s za 500 Kč.Termsnet má ale to samé.Ale narozdíl od O2,nabízí Termsnet i možnost 6Mb/s...a o 100 Kč levněji.O2 za stejnou cenu nabízí pouze 2Mb/s,což je tragédie.A jelikož je u mne reálná rychlost cca 5,5Mb/s,tak proč bych platil O2 500,- za něco,co mi NEDOVOLÍ využít. A to,že má Termsnet momentálně nějakou akci,že nestojí 400,- ale 380,-....Vždyť O2 to taky mělo o 100 Kč levnější. A pohotovost při poruše?Ve firmě už jsme vyzkoušeli hodně poskytovatelů,momentálně T-mobile...A nevidím rozdíl v řešení problémů,nehledě n a to,že téměř žádné nejsou.

OSPF (7.11.2012 09:17:35)

V poradku, bud rad. mam za sebou nekolik tisic poruch na ADSL od ruznych poskytovatelu a at se vam to libi nebo ne, TO2 je u ADSL proste nejlepsi volba. Nehodlam tu resit to, jestli se nekde plati +/- 100 kc vice ci mene. To podnikatele nezajima. Toho zajima dostupnost a pripadna doba opravy pri vypadku. A prave zde ma TO2 navrh. BTW pracuji pro konkurenci.

Petr (7.11.2012 14:25:50)

Souhlasím,podnikatele to moc nezajímá...Nicméně, "nenáročného" uživatele,co utrácí ze svého,už ano :-) Původně jsem si teda myslel,že 2Mbit ADSL od O2 bude dostačovat...ale nebude,je to katastrofa :-) člověk byl rozmlsaný skoro 6Mbitem a nyní to běhá kolem 1.5Mbit :-) To už je špatný..Sice u toho člověk často nesedí,ale když už sedne,tak ho to pěkně žere:-) JE tu ještě možnost bezdrátového připojení...levnější,pomalejší.. Takže zatím stále rozhoduji.Je jasné,že ADSL je nejlépe od O2,ostatní jsou pouze jejich překupníci.Ale trošku mi vadí v dnešní době jejich přístup,spíš mají nabídnout stálému klientovi po 2 letech něco k dobru a né naopak.

OSPF (9.11.2012 11:45:03)

Tak v idelanim svete by tomu tak bylo. Ale jak to maji udelat? Plno DSLAMu je umistenych v centrech mest. Pripojenych optikou, ktera vede mnohdy pod historickym centrem mesta atd. Tam ti nikdo jen tak nedovoli udelat vykopove prace. A predelavat DSLAMy na pripojeni pres radiove spoje se proste nevyplati. u ADSL kvalita proste odpovida cene, kterou za ni clovek plati.

petr (9.11.2012 14:08:10)

No ale právě proto o tom vlastně mluvím :-) Jak říkáš: ADSL kvalita odpovídá ceně,kterou člověk platí... Tzn.,že kamarád má stejný internet od O2,jako já.Má to štěstí,že bydlí tak o půlku blíže k ústředně,než já...Internet mu na jeho lince běhá minimálně 2x větší rychlostí.Ale platí stejnou částku,jako já. Takže,jak to mají udělat?O tom tu právě mluvím - adekvátní cenou. Je mi jasné,že asi není jednoduchý každému poskytnout stejné možnosti..staré dráty,vzdálenst od ústřendy,atd... Ale v tom případě,když to prostě z jejich strany není možné,pak mají mít tarify posazené tak,aby to bylo fér...V podstatě by to bylo logické. Takže: Jste daleko od ústředny,max reálnou rychlost máte pouze 4Mbit/s? Pak Vám rádi nabídneme 4Mbit ADSL za cenu 250 Kč. Dle mého,cena má být úměrná kvalitě služby...jak sám uvádíš:-) A když mají tedy ceny tak postavené...OK .Určitě by bylo ale více fér zdražit ADSL tomu,co využije 4x větší rychlost :-) Takhle,jak to uvádím,byto přišlo logické asi většině z nás s podobným problémem.Bohužel,zákazník je v tomto případě malý pán.

OSPF (24.11.2012 13:34:31)

Jsi naivni. Nelibi se ti podminky? Jdi jinam. Ze nemuzes? No tvuj problem, rozhodne to neni duvod, proc by ti mela davat jakakoli firma slevu. Myslete lidi. TO2 neni charita. Proste jim jde o prachy a ja bych se choval stejne. Nelibi se ti sluzba? Nemas jit kam jinam? Chces snizit cenu? Proc bych to proboha mel jako delat? Jit jinam nemuzes a ja jako podnikatel bych byl blbej, kdybych ti bez rizika tveho odchodu cenu snizoval. Navic ty si platis AZ treba tech 4Mbit. Jestli ti to jede treba jen petinou, tak je to podle smlouvy vsechno ok. Jiste jsi tu smlouvu cetl a dopredu jsi vedel, do ceho jdes.

Petr (5.12.2012 13:47:18)

Ano,já tomu všemu rozumím :-)Ale asi si nevnímal vše,co jsem psal výše. Na výběr je,takže nejsem nucen být u O2 a taky už nejsem.Prostě tu řeším jen to,jak to vidím já a jak by to mělo být.Ikdyž se to třeba nikdy tak nestane. A třeba to,co O2 provádělo poslední výpovědní měsíc,že mne 3x odpojili ještě před skončemím lhůty,apd..To samo mluví o jejich přístupu.Nechce být u nás?OK,už ho můžem štvát.Nakonec mi i tak bylo nabízena tato služba za 440...už jsem ale neměl chuť...Mám nyní levnější službu,téměř stejné parametry,bez závazků...čas ukáže spokojenost,či nespokojenost,ještě je brzy na srovnávání. Ale největší haluz byla,když jsem včera vybral schránku a v ní leták od O2,že nyní nabízí do konce roku Internet Optimal v akci za 400 Kč :-D Hlavně,že mě,stálému zákazníkovi,to dát nechtěli :-)) Ať se jich tu zastává,kdo chce,pro mne jsou to pacholci.A zároveň jsou oni,kdo přichází o peníze (ikdyž,v případě jedné ztráty klienta se asi o tom nemá ani význam bavit :-))

anonym (22.12.2012 21:38:10)

tohle budeš muset zajet řešit do Madridu, holt španělé to tady vysávají dokonale, za českého telecomu bylo více paušálů dle dosahované rychlosti, zbývá opravdu linku zrušit a před zrušením zřídit novou, třeba na manželku

Pepix (6.10.2012 19:30:50)

Když se nedohodneš, přejdi k termsnetu a budeš mít VDSL 20/2 za 400 Kč měsíčně na rok. Po roce se zase vrat k O2. Pokud budeš chtít mít něco levného musíš migrovat, to zajistí cenu nejnižší. Pepa

petr (24.10.2012 14:11:07)

...a presne takto jsem postupoval :-) Vzhledem k maximalni mozne rychlosti na me lince je pro mne idealni ADSL od Termsnetu nyní v akci za 380,- ...Tak proč platit O2 za 500,- ...

OSPF (4.11.2012 14:06:24)

Az budes mit na lince poruchu, pochopis, proc se vyplati si tech 120kc/mesic priplatit. Jinak btw, TO2 v prumeru beznou ADSL pripojku opravi do peti pracovnich dnu. Terms cca do dvou tydnu.

petr (6.11.2012 10:16:34)

..viz.příspěvek níže

petr (24.10.2012 14:08:32)

Taky mi ted konci smlouva u O2 za 400,- ...uz druhy rok. Tak jsem je kontaktoval,ale nedohodl se.Clovek by ocekaval,ze jako stalemu klientovi nabidne stejnou,ba treba i lepsi sluzbu,ale je tomu naopak.A to nemluvim o tom,ze platite 20MB interner a na Vasi lince je max 5MB...Rychlost rozdilna,cena stejna :-) Jsou to pacholci....

OSPF (4.11.2012 14:05:09)

Muzes jit jinam :) Jiste ti nekdo ve tve lokalite nabidne neco lepsiho....vlastne pockej....asi nenabidne co, jinak by jsi tam uz byl :)

Pavel (7.11.2012 12:12:15)

Taky mám internet od O2 Optimal za 400 Kč. Jde o rok prodlouženou retenci končící v prosinci a tento týden mi sami od sebe volali, zda jsem s nimi spokojen a že jsou schopni jakožto věrnému klientu, tu cenu poze mírně zvýšit na 440 Kč a poskytovat další rok. Jde zase o nějaký fígl, nebo byste na to na mém místě přistoupili?

petr (7.11.2012 15:07:58)

No,já nepřistoupil...3x mě v době procesu výpovědi přemlouvali a snažili se,ale na 400 Kč taky nepřistoupili:-) ,,Náš poskytovatel-náš pán" :-D

Bobesek (26.3.2013 18:40:07)

Ahoj. Tak mám internet Optimal+ od O2. Roční cena 404kč při rychlosti kolem 15Mbit (viz.moje statistiky měření). Jsem s ním spokojený protože mi nikdy nespadl. Tak jsem to na ně zkusil, že chci nadále pokračovat s cenou 404kč jinak, že za tuto cenu přejdu k T-Mobilu. O2 teď nabízí připojení za 505kč. No zklepla to na 464kč s tím, že by to bylo natrvalo ale s tím jsem samozřejmě nesouhlasil a doufal jsem, že nakonec bude cena stejná i nadále aby nepřišli o zákazníka. Přátelé OMYL !!! Nakonec mi řekla že mi teda posílá výpovědní kód poštou a poslední fakturu co přesahuje 12 měsíců budu mít za plnou cenu přes 700kč. Tak nevím, jestli to na mě zkouší ona a když se neozvu tak mi zavolá sama anebo budu muset fakt přejít jinam :-)

Martin (27.3.2013 23:07:53)

No já mám OPTIMAL už ani nevím jak dlouho a vždycky se mi to podařilo schodit na ty 400,- Kč.Neradi totiž kyslíkovci přicházejí o klienty.... Jenže to je soíše na tom na koho narazíš!! Není operátor jako operátor i když jsou všichni z O2.Zkus zavolat ještě jednou a určitě to veme někdo jiný a s tím se dohodneš, jen musíš smlouvat a říct jim že můžeš přejít k jinému operátorovi a že za stejnou cenu (400,-Kč)ú můžeš mít kvalitnější služby!!

Bobesek (29.3.2013 00:52:27)

No to jsem jí právě řekl a ona mi sdělila, že mi posílá kód na výpověď poštou. Dnes ale nic nedorazilo. Tak možná taky blafovala.