Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Joudové z O2 mi sundali po letech bezproblémového fungování přípojky rychlost internetu na polovinu

Joudové z O2 mi sundali po letech bezproblémového fungování přípojky rychlost internetu na polovinu

martin.plavec@outlook.com (15.12.2013 00:38:41)

Ahoj, mám takový problém - bydlím na periferii Prahy, v malé obci Červený Újezd (Pha-z) a jsou zde dvě možnosti připojení k internetu - od lokálního wifi providera (zavrhuji, každej v okolí mám problémy se stabilitou) a ADSL. Jde o to, že mám už od roku 2008 zřízené na přípojce 312699277 na adrese K Lípě 94, Červený Újezd připojení přes ADSL od O2. Zřízenou přípojku jsem měl s rychlostí 2 Mbit/s ale už po roce mi tahle rychlost přestala vyhovovat, proto jsem zažádal u operátora o zvýšení rychlosti, bylo mi řečeno, že po zvýšení rychlosti může docházet k nestabilitě linky, nicméně mi bylo vyhověno a rychlost mi tedy v roce 2009 navýšili na 5 Mbit/s (aka 5128 kbps/384 kbps) a internet frčel jak po másle, reálná rychlost byla 4,5 Mbit/s a připojení bylo stabilní. A to až do začátku prosince tohoto roku, kdy se mi začlo rozpadat připojení. Tak jsem volal do O2, a jejich řešení (po 5 dnech testování nutno říct, že úspěšné) bylo to, že mi sundali rychlost z 5 Mbit/s na 3 Mbit/s, reálně někde okolo 2,3 Mbit/s a taková rychlost je pro mé potřeby nedostačující. Je nějaká možnost, jak se přes telefonní kabel připojit rychleji? Pomůžu si změnou poskytovatele ADSL? Jaké mám možnosti? Předem díky

martin.plavec@outlook.com (15.12.2013 00:41:20)

Omlouvám se za double post. Prosím admina o smazána jednoho vlákna. Díky

anonym (15.12.2013 22:41:54)

Dobrý den Záleží na tom, jaký máte typ modemu. Možná by pomohlo zkusit jiný. Pokud Vám O2 ještě na zkoušku navýší rychlost zpátky na původní hodnotu, zkusil bych tento modem : http://www.alza.cz/d-link-dsl-2751-d460022.htm#recenze Když to nepomůže, tak ho vrátit..