Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Volny-uz mi zacina dochazet trpelivost

Volny-uz mi zacina dochazet trpelivost

Pavel (17.6.2004 18:35:04)

Jsem dlouhodoby zakaznik Volny, diky stare smlouve platim stale 1500 Kc mesicne. Po zavadeni slavne FUP mam stale na DC++ rychost tak maximalne 2 kB/s, a to i kdyz vubec nic nestahuju a mam mesicni datovy presnos 1-2 GB. Navic on-line hrani jakychkoliv her temer vzdy pada a ma mizerny ping. A to dokonce nejsem v FUP a na www mam rychlost stahovani okolo 50 kB/s. Uz me to vazne zacina stvat, platit 1500 a nemoct vubec nic stahovat krome www portu 80, co byste mi poradili? Prejit jinam sebou zase nese mastne instalacni poplatky. Ale vazne me stve platit takove prachy za tak mizerne pripojeni.

Johnny (17.6.2004 20:13:41)

a co si nasatvit dc++ aby jelo přes 80ku ? a huby jedoucí na 80ce taky jsou...i český ;-)

Miroslav Šilhavý (17.6.2004 20:37:13)

Jen tak dál; čím víc lidí se takto zachová, tím víc ISP nasadí detekci P2P i na port 80 ;-)

Saper (17.6.2004 20:39:10)

Neni to jen o tahani,ale spis o tom ze si s tebou ISP dela co ho napadne.Sem ted u telecomu a v pohode,ale je fakt ze DC sem zapnul jen abych otestoval ze funguje kdyz tu nekdo psal ze to blokujou.

Miroslav Šilhavý (17.6.2004 20:50:17)

Ono je to trochu o kultuře. V metru je zdarma k dispozici deník "Metro" (teda aspoň byl když jsem jel metrem naposledy před pár lety). A je na kultuře cestujících, že si každý vezme jen jeden výtisk. Pochopitelně 20 výtisků jedněch novin je asi k ničemu (snad jen na balení svačiny). U internetu je "furt co tahat". Díky tomu některým přirozeně ani nepřijde na mysl, že by i při takových činnostech měla být jakási kultura, ohleduplnost. A nezanedbatelnou roli hraje anonymita nebo přinejmenším pocit anonymity. Zpět k tomu deníku "Metro"; kdyby každý řekněme padesátý cestující vzal 10 výtisků, také by vydavatel a DP Metro museli něco konat; pochopitelně by nezačali tisknout jen tak pro nic za nic tisknout 20% nákladu navíc. To by se jim nelíbilo a jejich inzerentům by se zase nelíbilo, že by deklarovaný náklad neopisoval čtenost. Myslím že je to zčásti ospravedlňení některých kroků ISP. Ovšem uznávám, že některá "rádoby-opatření", které zavedli, postrádají smysl, logiku a někdy jsou i na první pohled kontraproduktivní.

Stoupa (17.6.2004 23:54:01)

Mít předplaceného Playboye a dostávat LEO s tím, že je to úplně stejné - tomu říkám přístup k zákazníkovi. Za těch 1500 u Volnýho je 512/128/10GB - ovšem díky FUP je těch 10 GB nedosažitelné. FUP u Volnýho nerozlišuje, kolik se za linku platí a jaký je zaplacený limit dat. To znamená, že čím víc si platím, tím jsem na tom hůř.

Miroslav Šilhavý (18.6.2004 00:39:35)

Pletete si pojmy s dojmy; 10 GB neznamená v žádném případě, že jste si nějaká data zaplatil; znamená to pouze, že do 10 GB Vám nebude nic přiúčtováváno. Ostatní pravidla však jsou stále ve hře, tj. maximální rychlost a agregace. Pokud agregace během špičky a maximální rychlost v off-peaku dovolí, pak máte svých až 10 GB v ceně.

Anonym (18.6.2004 09:05:49)

pokud je cenový rozdíl mezi 3GB a 10GB tak to znamená, že jsi si 10GB předplatil. Pokud to nechápeš, tak si představ, že si koupiš měsíční permanentku do tvé oblíbené posilovny se 3mi volnými vstupy a s 10ti volnými vstupy. Ta s deseti bude dražší, protože jsi si předplatil více vstupů. Už to chápeš, nebo je to marné :-)

Miroslav Šilhavý (18.6.2004 11:29:15)

;-) Ale problém je v tom, že ta posilovna je vždy v tu chvíli, kdy chcete cvičit, zaplněná! Pokud přijdete ve chvíli, kdy tam je méně lidí, nikdo Vám bránit nebude svých 10 vstupů vyčerpat!

Stoupa (18.6.2004 15:01:38)

Posilovna, která má omezené vstupy a prodává neomezené s tím, že to nějak projde (co kdyby to ty lidi nepoužívali) je posilovna bandy podvodníků.

Miroslav Šilhavý (18.6.2004 17:34:57)

I přesto, že je toto upozornění všude psané? A i přesto, že je cena velmi výhodná?

Stoupa (18.6.2004 17:46:29)

V upozornění je psané o agregaci (FUP je novinka a v době vzniku smlouvy nic takového nebylo) a pokud platím 1400 měsíčně (to je ta velmi výhodná cena?) za linku s 10 GB limitem a FUP mi pustí maximálně 4 GB tak je to zlodějina. Volný na staré zákazníky kašle. Jejich FUP je nastaven na přenos 3 GB měsíčně a pokud si platíte něco jiného, tak máte smůlu. Všimněte si, že stále nabízí linky s neomezeným přenosem dat. Pak mu to má chodit.

Miroslav Šilhavý (18.6.2004 18:11:13)

;-) ale agregace je právě to, co se Vám staví do cesty! FUP je jen nástroj, který zajišťuje, aby bylo dáno každému spravedlivou měrou. Pakliže ostatní nebudou mít zájem, nebude se projevovat agregace a tudíž ani FUP! A 1400? Nevím kde žijete, ale v ČR je to velmi levná nabídka připojení; a ve světě také.

Anonym (18.6.2004 18:41:00)

Jenže pak Volný nemá mít variantu s 10 GB dat. Pokud mu to nevyhovuje jí poskytovat, má tu službu vypovědět. To co jí znehodnocuje, není agregace, ale FUP v podání Volný. Těch 1400 mi připadá dost vzhledem k tomu, že dostávám službu kterou v současné době prodává Volný za 679 Kč tj. s limitem 3 GB. A žiju v ČR a to jestli je to levné nebo není levné připojení určuje obecná nabídka na trhu a tato služba vzhledem ke špatně nastavenému FUP je drahá.

Anonym (19.6.2004 03:28:00)

Kdes to vzal.Volnymu prave naopak vyhovuje mit nabidku na 10GB a pustit ti jen 3 GB :D tak proc by to rusil.Jinak to znamena ze mas zaplaceno pravo vycerpat az 10GB a nebude ti nic uctovano navic.Uznavam ze je to svinstvo,ale za timto stoji ČTU ktere vyhlasilo ze u ADSL neni nic garantovane a tak si kazdy muze delat co chce.Pokud dokazes najit dost lidi abys jim prodal limit 100GB za slusnou cenu a pustis jim 5GB si v pohode a jednas v ramci parametru ktere ČTU nastavila.Takze prestante nadavat ISP a i Telecomu a bezte nadavat tam kde o tomto rozhodujou.

Stoupa (19.6.2004 06:35:41)

Já nebudu nadávat nikde, já prostě přejdu k jinému ISP, kde to funguje. Mým partnerem ve smlouvě není ani Telecom, ani kdokoli jiný, ale Volný. A je to jeho problém, jak uzavře smlouvy dál a jaké vyjedná podmínky. Já od něj chci, aby fungovalo to co si u něj platím. Pokud to tak není, tak u něj končím. Přece není na trhu jediný. Psal jsem sem jen proto, aby lidi věděli co od Volnýho mohou čekat. Na negarantovanou linku by se dalo svést i to, že to vypnou a jednou za dva dny ti pustí jeden paket, aby jsi po nich nemohl chtít slevu.

Petr (20.6.2004 10:31:10)

Vy mě všichni štvete. Pokud se Vám nastavené ceny nelíbí, tak ty služby prostě nevyužívám, ne??? Nutí Vás snad k tomu někdo???????? Jako malé děti.

Anonym (20.6.2004 15:15:01)

Tipuju ze vetsinu k tomu nuti cena za deinstalaci

Nemo (24.6.2004 18:12:31)

A zeme je kulata.

(19.6.2004 11:47:36)

Mno.... ADSL mam od kvetna 2003, shodou nahod Volny, a ze by byl jakysi limit nastaven na 3GB, tak to je vice mene blbost. Mate na ag.bode holt moc sosacu, s tim nic neudelate :)

tade (20.6.2004 17:25:05)

tadeáš (20.6.2004 17:26:30)

Souhlas, ale ta pernamentka ti negarantuje, že budeš mít po vstupu do posilovny volný stroje na cvičení ... tudíž se ti může stát, že tam prosedíš hodinku u baru a půjdeš domu.

Anonym (20.6.2004 22:49:58)

Tak znovu, pokud by ČTU rozhodla ze ADSL musi splnovat nejake parametry tak by si toto ostudne jednani nikdy nekonalo.Takove parametry nejsou ani v EU,ale tam spis proto ze vsichni vedi jak ma ADSL vypadat.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 08:22:47)

To není úkol ČTÚ a díky bohu za to!

Anonym (21.6.2004 19:19:52)

Do korektní posilovny je jeden vstup časově neomezen, jetli cvičíš hodinu, nebo 5minut je tvůj problém. Parnamentka ti sice negarantuje stroje na cvičení, ale seriozní podnikatelé si hlídají počet vydaných permannetek na počet strojů, protože ví, že zákazníci se těžce získavají, ale lehce ztrácí a konkurence je velká Podvodníkům, lupičům a jiným neřádům je to jedno. Telekomu taky, protože zneužívá monopolu a ví, že zákazník jinam nemůže - neb nemá jinou telefonní linku doma. Že v drtivé většině tyto linky byly vybudovány z daní je další problém...

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 08:36:50)

Souhlasím, že seriózní posilovna hlídá počty strojohodin proti permanentkám. Také by jim jinak lidé utekli. Nevím co má společného Telecom s tím, že ISP nedovedou síť hlídat a nastavit parametry služeb tak, aby to fungovalo? Vy jste asi Telecomem přímo posedlý, když dokážete psát takové kraviny.

kix (19.6.2004 09:59:39)

Pane kolego, nic ve zlém, ale opravdu byste už potřeboval studenou sprchu. Mám dojem že míra vašeho oblbnutí již prekročila rozumný limit, nejen datový:o). Mám pocit, že v oblasti ADSL zde začíná platit vše, jen ne zdravý rozum. Navíc si myslím, že vám nemá cenu už cokoliv vysvětlovat :o))) Pokud je v ceně 10GB dat, to dá rozum, že musejí být dosažitelné, jinak je to podvod.

Miroslav Šilhavý (19.6.2004 12:20:06)

Proboha proč máte pořád dojem, že data jsou něco, co si kupujete! Ani náhodou; kupujete si připojení k internetu a měření dat je jen zúčtovací a omezovací prostředek! Mimochodem, pochybuju, že ten, kdo si ztěžuje na to, že na 10 GB nedosáhl, se o to snažil nejefektivnějším způsobem 24x7.

Prober (19.6.2004 15:17:11)

Ovšem že si kupují připojení, ne obsah, háček je v tom, že mezi variantami s 3 a 10G limitem, je jistý cenový rozdíl. Rozdíl mezi povoleným přenosem dat, ne kvalitou připojení.

Miroslav Šilhavý (19.6.2004 18:09:06)

Proto je taky hloupost 10 GB kupovat, když to nepřináší žádnou výhodu; kvalitu určující parametry - tedy agregace a stropová rychlost jsou shodné; tudíž je to rozhodnutí jen ekonomického rázu.

kix (20.6.2004 11:55:19)

hmm proč by jako zákazník ten dojem neměl mít? Když píšou "data v ceně"?

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 08:24:02)

Ale stejnětak tam píší o agregaci, která staví překážku. Tzn. pokud agregace dovolí, pak jsou data v ceně. Pokud nedovolí, tak jsou také v ceně. Nevím co je na tom nepochopitelné.

Stoupa (21.6.2004 23:14:23)

Kupuji si to, abych do nějakého rozumného limitu nebyl ničím omezován - v mém případě 10 GB podle smlouvy. U Volnýho moc dobře vědí, proč nechtějí zveřejnit, kde je hranice jejich FUP. Já jsem to z jejich technické podpory vytáhl - je to přibližně 150 MB denně. Tak si spočtěte kolik toho za měsíc přenesete. Že by 10 GB? Pokud vám to nestačí, tak se koukněte sem, myslím, že o FUP u Volnýho tam píší dostatečně srozumitelně. http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=116661&CAI=2114

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 08:34:39)

Nepopírám, že FUP je u nás úplně na nic. Pokud nějaký ISP počítá FUP jako 150 MB/den, tak to už rovnou může všem snížit rychlost na 20 kbitů. FUP má sloužit k tomu, aby regulovala měsíční zátěž, nebo aspoň týdenní; právě aby uživateli umožňovala ve chvíli, kdy to potřebuje, stáhnout dat více. Kromtoho - FUP Vás neomezuje ve prospěch ISP, ale jen ve prospěch ostatních uživatelů, tedy přesně podle pravidel agregace, o kterých víte. Něco jiného by bylo, kdyby stanovili 150 MB limit a ten Vás omezoval i ve chvílích, kdy by byla síť volná.

Stoupa (22.6.2004 13:42:39)

Já myslím že FUP mě omezuje hlavně ve prospěch ISP, protože mě omezuje i když je pásmo volné a to znamená, že pásmo nevyužívám a ISP tedy Volný nemusí kupovat další GB od Telecomu. Takto nastavené FUP nutí uživatele, aby stahoval pomalu a pořád. Myslím si, že agregace je právě pro velké špičky - tj rychle stáhnout pokud to agregace dovolí a uvolnit pásmo pro ostatní. Ovšem FUP toto spolehlivě zabíjí.

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 14:38:26)

Pozor, to jste nepochopil jak FUP funguje! FUP dává pouze ostatním přednost před Vámi - tudíž když tam ostatní v danou chvíli nejsou, máte vše pro sebe; tudíž pro ISP to neznamená úsporu ani bajtu.

Stoupa (22.6.2004 16:58:47)

Pokud ISP úmyslně brání přenosu větších souborů - FUP, tak to pro něj úsporu musí znamenat, jinak by to nedělal. A že prodával linky s neomezeným přenosem dat je jeho problém a pokud tu službu již nechce provozovat, tak má ty smlouvy vypovědět nebo nabídnout přechod na jinou alternativu. Když tak neudělal, tak ať se nediví, že je tolik negativních reakcí. Obrázek o tom, jak to u Volnýho funguje si může z diskuze udělat každý sám. Co když je napadne omezit i 3 GB varianty? Stačí nasadit FUP ještě níž a už zase se bude nakupovat méně dat u Telecomu. A to vše je přece ve všeobecných podmínkách psáno - za vše může agregace a jejich FUP je nastaven naprosto skvěle (jenom se nesmíte připojit, aby nemuseli něco platit Telecomu).

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 17:35:48)

Opravdu nevíte o čem mluvíte, pro ISP to opravdu neznamená úsporu ani bajtíku. Tomu, kdo je postižen FUP to sice nejede, ale zase to jede někomu jinému; takže z pohledu ISP nula od nuly pojde.

Stoupa (22.6.2004 18:15:01)

Znova. Pokud si založím vodovod a budu to všem připojeným uživatelům, kterým jsem prodal možnost odběru 10 kubíků měsíčně, přiškrcovat, aby mohli odebrat jen 3 kubíky, tak od vodárny nebudu muset kupovat tolik vody - tj uspořím peníze. Jasný?

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 18:26:04)

;-) opravdu to nechápete. U ADSL Vás po těch 3 GB neodpojí!

Stoupa (22.6.2004 19:02:36)

Kdo tady mluví o odpojování. Pokud někdo vyčerpá nad 3 kubíky, což vzhledem ke škrtícím klapkám na vodovodu těžko, tak mu je doúčtuju. A ten, co má zaplaceno víc má smůlu, protože ho nenechám vyčerpat to, co by mě mohlo snížit zisk. Co je na tom k nechápání.

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 19:39:56)

Pochopíte, že FUP dává jen přednost někomu jinému? Tudíž Vy sice stojíte, ale někdo jiný stahuje; tudíž ISP sice neposkytuje data Vám, ale tomu někomu jinému?

Stoupa (22.6.2004 20:29:25)

To je snad naprosto zřejmé. Nicméně po překročení pomyslné hranice, dejme tomu 3 GB jsem ve druhé frontě a stahuje někdo jiný. Ovšem ten někdo opět ISP zaplatil. Tudíž stahuje v limitu dat, který už jsem mu zaplatil já. A ISP má peníze podruhé. Opět něco nejasného?

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 20:37:46)

;-) kdyste ale nebyl ve druhé frontě, pak ten druhý bude platit zase Vám; a vzhledem k tomu, že FUP rozdíly netvoří, naopak je zahlazuje, je to spravedlivější řešení.

Stoupa (22.6.2004 20:50:32)

To by bylo v pořádku, kdyby ISP neměli varianty s různým datovým limitem. Ono se mu to dobře prodává dalším dvěma uživatelům připojení s 3 GB limitem, když ví, že mě s 10 GB limitem po 3 GB dík FUP ustřihne a nebudu mít šanci se ke svému datovému limitu vůbec přiblížit. A pokud by ty dva uživatelé překročili 3 GB, tak jim to doúčtuje. Pořád si myslíte, že FUP nepřináší ISP žádné peníze?

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 20:52:39)

Pokud do toho započítáváte 10 GB tarify, které už jsou IMHO přežité a ISP by je nabízet neměli, pak uznávám, že to za jistých okolností může ISP přinést pár kaček navíc.

Stoupa (22.6.2004 21:13:00)

Pokud si to ISP dobře spočítá, tak to zas tak málo kaček není. Co když někoho u Volnýho napadne, že 3 GB limit je moc vysoko a začne uplatňovat FUP tak, aby šlo stáhnout jen 1 GB. To je to samé. FUP je hlavně pro bezlimitní tarify (neměli je poskytovat) a pokud ho uplatňují na tarify s limitem dat, tak je to zlodějina.

Miroslav Šilhavý (23.6.2004 08:07:47)

;-) a v tom jste právě už na omylu; sice může zajistit, aby někomu šlo stáhnout jen 1 GB, ale zase někdo jiný stáhne víc.

Adin (19.6.2004 13:46:35)

Potom by me zajimalo jaky je rozdil v limitu 3GB a 10GB? Poridim-li si 3GB a pridam k tomu 7x60Kc (u Nextry) tak se dostanu na stejnou cenu jako u 10GB. Potom by varianta 10GB byla mene vyhodna, protoze u 3GB varianty celych 10GB nemusim vyuzit a tudiz za ne nemusim platit.

B (20.6.2004 17:23:12)

Tohle je konečně docela hezký přirovnání :-)) a ono je to tak, že u většiny ISP (a oni od ČTc) máš ve Smlouvě uvedeno, že si objednáváš Erotický časopis. No a když dostaneš to Leo, tak je to stejný jako ten Playboy nebo jindy Penthause či České ložnice. Nikdo ti v té smlouvě negarantuje, že ho najdeš ve schránce a když ho tam nejdeš, tak jaký to bude titul.

Pavel (17.6.2004 22:06:39)

Ne ne, presmerovat to na 80ku v zadnem pripade nelze. Jedine pouzit hub na portu 80 ktery je tak 1-2 a moc tam toho neni.

xxx (17.6.2004 20:24:17)

Blbečku blbej!! Máš mít net od Telecomu a byl by jsi v pohodě. Teď machruj!!

Pavel (17.6.2004 22:00:44)

To vis ze jo ty blbecku, kvuli tvejm hezkejm ocim.

(17.6.2004 22:12:48)

Nevim jeslti se vyplati pockat nebo ne, kazdopadne v ag.bode ve kterem jsem ("zbytek cech" nebo jaxe tomu nadava), tak tam bud lidi odesli a je jich tu malo, nebo naopak pribyli a dobre se to proredilo :) Pac si nemuzu proste stezovat :) ani u DC++ :) A podle trafficu bych rekl ze uz na me jakesi FUP uplnatnovano je (300MB na dva dny mi nestaci ani nahodou). Je fakt ze pres den sou odezvy trosku vyssi, ale vzhledem k tomu ze hry nehraju tak mi je to uplne ukradeny :) Jinak vse ostatni bezi bez jedineho problemu :) Kazdopadne prechod k IOL by doufam bylo az to nejkrajnejsi reseni, preci nechceme podporovat ten pridebilnelej telecom ne ? :)) I kdyz az mi to pojede jako vam (par mesicu zpet to tak asi 14 dni jelo) tak budu rikat asi stejna slova, nicmene optimismus se zatim hodi :)

Nemo (22.6.2004 14:58:23)

Uz sem jim sproste nadaval. Nic nepomaha. Ted uz ne odpovidaji na stiznosti zaslane mailem. Dle mereni rychlosti pingy stoupaji. Serou mne. P.S. Naposledy mel sem otpoved ze nic ne garantuji, a ze mam byt rad ze mam pripojeni k internetu.

Anonym (22.6.2004 17:40:11)

A mají pravdu! Když chceš od někoho slušné a vstřícné jednání, chovej se taky tak.

Nemo (22.6.2004 22:33:17)

To sem.. ale bohuzel nervy hold jsou nervy. Jen ze kdyz jedes online AAO a ping skace od 150 do 350 to nevim jesli mas pak naladu byt slusny.

Anonym (23.6.2004 07:40:08)

Ve smlouvě jsi souhlasil, že není nic garantováno a tak se teď nemůžeš divit ...

Prober (23.6.2004 19:45:15)

A vem si, že jsou i lidi, co tohle uvedeno ve smlově nemají...

Anonym (23.6.2004 20:39:01)

Myslím, že to najdeš v ostatních smluvních dokumentech na které se odvolává Smlouva. Jestli to tam ISM nemá, tak je blázen a chtěl bych to na něm.

Nemo (24.6.2004 18:06:42)

Dnes sem mel zastupce checkonline na firme, jen se smal.. on sam ma wifinu.. ze adsl ot volneho by nechtel..

Prober (24.6.2004 19:52:05)

Těžko říct, ono to bude rozdílný přípojka od přípojky. Jsem u Volnýho už od 08/2003, a rychlost stále na 420-430kbps. Žádný pokles...

Toom (24.6.2004 22:07:33)

a kde bydlis? v praglu se asi moc nečapu co =(((

(28.6.2004 14:45:50)

Rek bych ze v pze to bude o neco horsi... ale prej se to lepsi....

(25.6.2004 21:57:08)

Tak nejak :) I kdyz spis agregacni bod od agregacniho bodu :) Ja take nemam sebemensi problemy :)