Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Plne obsazeny DSLAM

Plne obsazeny DSLAM

Jam (23.6.2004 09:04:26)

Zdravim, uz se nekomu stalo, aby Vam ISP odepsal, ze na vasi lince neni mozne ADSL zapojit z duvodu plne obsazeneho DSLAMu u Ceskeho Telecomu? Jestli ano, jak vam zhruba trvalo, nez CTc navysil kapacitu? Mne pripada, ze Telecom si schovava rezervy pro sebe a alternativnim operatorum rekne, ze je plno :(

test (23.6.2004 10:12:22)

Zdravim, mam obavu, ze tam opravdu misto neni, mne dokonce Telecom poslal smlouvu a teprve pak zjistil, ze na DSLAM uz jaksi neni misto :-((. V

Jam (23.6.2004 10:21:38)

A jak to dopadlo?

test (25.6.2004 10:24:52)

Hm, dopadlo to klasicky, napsala se stiznost, a Telekom odpovedel, ze technicke prostredky nedovioluji sluzbu zridit a jekmile to bude mozne budu informovan (ja o voze oni o koze). V

B (25.6.2004 10:33:41)

Proč stížnost? Tady není na co si stěžovat. ČTc nemá povinnost ti ADSL službu poskytnout a pokud je DSLAM plný a prostě tě není kam zapojit, tak ti to napíše a tím to končí. Zkus to po nějakém čase znovu a třeba to projde ...

citule (25.6.2004 19:01:43)

Mne se to stalo, nextraci zjistovali co se dalo, tak nejak zjistily ze dslam bude rozsiren do tri mesicu, neubehlo ani 14 dni a prisel modem a email, ze mam adsl aktivni

Test (29.6.2004 10:48:18)

Stiznost :-), nerad uraduji, ale zakaznik dostal od CT smlouvu s pridelenym jmenem a heslem. Bylo zmeneno rozhrani s ISDN1 na ISDN2 s odkupem stavajiciho ISDN konc,zarizeni. To jsou vsechno kroky nutne k ziskani sluzby ADSL, jiny efekt to nema, pak to CT na 4mesice zazdil, pry se ztratila smlouva, pak to vypadlo ze systemu no a nokonec to zridit nejde, a CT se omlouva za problemy ktere zpusobil bla,bla ... V

B (29.6.2004 14:30:08)

jenže z toho příspěvku nebylo zřejmé na co je ta stížnost. Obecně na plný DSLAM si stěžovat nemůžeš. To že byl postup podivuhodný ze strany ČTc, pak asi ano, i když Smlouva nabývá až podpisem předávacího protokolu a tudíž k tomu nedošlo, takže zase není si na co stěžovat ... ale kdo si chce stěžovat, ten může :-))

B (23.6.2004 14:36:19)

Ano, může se to stát. Při testu dostupnosti to vrátí že je to OK a pak při technickém šetření se zjistí, že je plný DSLAM. Je potřeba to zkusit později, pokud se uvolní (dá někdo někomu výpověď) nebo ČTc rozšíří kapacitu :-((

pepina (25.6.2004 17:37:08)

ted uz tento problem resim minimalne mesic u contactelu. jsem v 60tisicovem meste a oni stale tvrdi plny DSLAM. tak jim tam porad volam a pekne je tam jebu. A budu tak delat dal, dokud to nespoji. Hajzlove jedni.

BDs (25.6.2004 19:53:10)

Muhehe ty jsi ale trumpetka...myslis, ze kdyz vyfakujes chudaky z infolajny u Contactelu, ze se neco zmeni? OMG kdyztak aspon volej na Telecom...

jenda benda (28.6.2004 10:32:11)

jj, rozvoj ADSL jednozačně má na starosti ČTc a ISP s tím nic nenadělá, bohužel. Pokud budeš nadávat na ISP, tak je to stejný jako na lampárně, ten s tím nic nenadělá. Sice podle RAO má dodávat podklady kde a jak chce zřídit ADSL, ale je to formální věc. Problém hledej u ČTc!!!