Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > NEXTRA 3 G nebo IOL 3 G = lokalita PRAHA-Smíchov

NEXTRA 3 G nebo IOL 3 G = lokalita PRAHA-Smíchov

Bibiana (8.7.2004 17:16:40)

Chci si pořídit ADSL doma, aby jelo od 1.8. Já mám netu plný zuby v práci, ale domů to chci protože mám 15letýho syna. Je na gymplu, baví ho programování, ale nemáme v okolí žádnýho šikovnýho od IT,PC apod. , který se trochu vyzná. Kluk hry moc nehraje, spíš se snaží s kamarádem nějakou hru sami vytvořit, hodně po netu surfuje, občas si stáhne nějakou mp3 (do konce července máme dial-up), možná i něco jinýho -teď je na táboře, tak ho nemůžu vyzpovídat více. Ale odhaduju, že by ty 3G mohly stačit. Rozdíl peněz mezi Nextrou (714,-Kč) a IOL (1070,-Kč) je pro mě docela znatelný, je to 350,-, to může utratit jako kapesný... Ovšem když se něco potentí, nedoplatíme na to, že my tomu nerozumíme a Nextra řekne je to chyba Telecomu, Telecom že Nextry atd. abychom pak neplatili technikům jak Nextry tak Telecomu za to, aby nám to šlo v poho. Jakého poskytovatele byste poradili "lamám" jako jsme my ? Prosím napište svoji zkušenost nebo alespoň názor. Díky!

Nargon (8.7.2004 20:28:11)

Osobne bych doporucil Nextru, protoze v posledni dobe nevidim nejake problemy v rychlostech. Jen Nextra start ma 6ti mesicni vypovedni lhutu, a IOL tusim 3. Ovsem k IOL bych radeji nechodil, protoze po zavedeni Internet expresu maji kolisani rychlosti. Ovsem nevim jestli ony 3 GB budou stacit, z vlastni zkusenosti jak nekdo dostane rychlejsi pripojeni tak vice stahuje. Protoze na modemu se mi osobne nechtelo cekat 3 hodiny nez by se stahl 30MB soubor, jenze na adsl ten soubor mate stazenej za 2 minuty a uzivatel se poohlizi po nejakych vetsich. Jak pisete ze je programator tak je mozne ze bude stahovat nejake napovedy, manualy, a ja nevim co jeste, protoze na modemu tu moznost mel, ale z casovych duvodu to nestahl. Z tohoto duvodu bych opet doporucil Nextru, protoze data nad limit uctuje po 1GB a je to stale "vyhodnejsi" nez uctovani po 3GB.

nick (8.7.2004 22:42:54)

Nextra ma rapidni narust rychlosti. Podivejte se na vysledky mereni zde na DSL.cz (https://www.dsl.cz/index.php?akce=147). Ja mam ted prave jednu jejich pripojku, co ma byt 512 a jede 1024, takze samozrejme nemam tuseni, jak prava 512 jede, ale rekl bych, ze by to mohlo byt v pohode. nick

Nargon (9.7.2004 00:46:03)

Jo Nextra vsem svym zakaznikum, kteri maji jeste tu puvodni 512/128 Unlimited nakoupila od telecomu 1024/256. U nextry to je oznaceny jako i512/128, takze diky tomu vznika hodne volneho pasma, protoze ikdyz ma uzivatel rychlejsi pripojku tak vlastne FUP nextry ho povazuje za 512, takze pokud prekroci jakousi hranici na kterou je fup zameren tak je v druhe fronte a uvolnil dostatek volneho pasma. Pokud se drzi zkratka tak vlastne svoji pripojku, vyuziva jen z poloviny a opet vytvari volne pasmo. A nextra timto ani neprodela, protoze za pripojku 512/128 unlimited si nextra uctuje 1333 bez DPH a za pripojku 1024/256 s 6 GB limitem (coz je asi ta pomyslna hranice po ktery se FUP zavede) uctuje 1393 bez DPH

nick (9.7.2004 23:47:53)

presne o tom mluvim. my jim defacto davame volne pasmo...na druhou stranu...jede to paradne a aj druha fronta je ve vecernich hodinach v poho ;) nick

Jirka (10.7.2004 10:35:45)

No tak ta hranice pro fup není určitě 6 giga. Oni to berou tak, že když cucneš hodně dat za málo času, tak tě tam šoupnou. Třeba včera v noci jsem měl 4,5 hodinový telefon přes internet (up 64 kbps+down 64kbps), dalo to dohromady traffic asi 250 mega a ráno už jsem byl v druhý frontě.

Nargon (10.7.2004 10:58:31)

Nekde, jsem videl, jak funguje FUP u Nextry: Mel by za urcitou dobu pocitat data jak tvoje tak vsech uzivatelu. pokud je tvuj prenos vetsi nez prumerny prenos (veskere data / pocet uzivatelu) tak te zaradi do druhe fronty na dobu umernou o kolik jsi prekrocil prumer. Osobne si myslim ze musis prekrocit prumer dvojnasobne aby te zaradili do druhe fronty. Ale kdyz se zamyslis tak pro linky 512/128 s agregaci 1:50 vychazi asi 3GB na pripojku za mesic nextra ma take nejake 1024/256 (u ktere je na pripojku asi 6GB) a nekteri lide nevypotrebuju ony 3GB. Takze pokud udelam odhad tak prumerny prenos na jednu pripojku je kolem 4 GB. Takze pokud mas prenos dvojnasobny (jak se domnivam) tj. prekrocis 8 GB tak te zaradi do druhe fronty. Mozna pocitaji prenos pro pripojky 512 a 1024 zvlast. nebo jen 512 a u 1024 nastavi dvojnasobny limit pro FUP.

nick (10.7.2004 12:20:57)

nemas presne pravdu. druhou frontu nevyfasujes za prenos 8GB behem jednoho mesice. pocita se to za posledni 3dny. pokud stahnes behem poslednich trech dnu vice jak cca 1,2GB (vysledek meho mereni a sledovani), tak vyfasujes druhou frontu.doba tveho pobytu v 2.f zalezi na mnozstvi prenesenych dat. nick

Jirka (10.7.2004 20:28:13)

No já jsem za poslední tři dny stáhnul dohromady 540 mega a z toho 250 mega bylo na jeden záhul jak jsem psal (čtyř a půl hodinové telefonování)... a ráno jsem měl fup, takže to bude asi trošku tvrdší, než píšete.

nick (11.7.2004 00:27:10)

ja mam 1,5GB za posledni 3dny a nemam problem... ;) ale ona se aj ta druha fronta da snaset na tom megabitu... :) nick

Jirka (11.7.2004 09:37:48)

No možná je to tak, že ti měří čas, kdy si měl na lince naposledy nulový přenos a jak třeba není nula tři hodiny, tak tě to šoupne do druhý fronty. protože minulý měsíc jsem měl přetáhnuté 9 giga a taky žádná druhá fronta nebyla. a ted po 250 megach šuptam. Jinak tak se přidávám k názoru, že ta druhá fronta není nic až tak hroznýho, jak kdysi bývala i první ve špičce :-)

tadeáš (11.7.2004 20:56:55)

neblbněte tady ostatním hlavu! Kromě jediné služby Basic, která stejně již není v nabídce, u Nextry FUP není na rozdíl u ostatních ISP!

Nargon (12.7.2004 02:57:13)

Ano to je pravda, u nextry je FUP aplikovan pouze na uzivatele sluzby Basic, ktera se jiz neda obednat, ale je jiste dost lidi (asi polovina jejich uzivatelu) kteri tuto sluzbu maji.

tadeáš (12.7.2004 11:51:09)

ale tady je řeč o tom, koho si zvolit jako nového ISP a tudíž se ho to netýká a zbytečně to mlží skutečnosti.

Nargon (12.7.2004 15:44:45)

To ano, ale je jen otazka casu, kdy bude FUP zaveden i u ostatnich tarifu.

tadeáš (13.7.2004 09:44:55)

Ale pak tu spekuluješ, jestli bude případně zavedený FUP na jiných službách stejný jako je ten stávající nebo bude jiný nebo taky nebude vůbec. Samozřejmě může být FUP zaveden na libovolné službě, pokus si to vyžádá situace v zájmu většiny uživatelů ... ale teď není FUP žádný na rozdíl od ostatních ISP a tak to nekomplikujte.

Adin (8.7.2004 23:13:57)

Nextra v soucasne dobe super, urcite bych do toho sel radeji nez do IOL. Hlavne pozor na vypovedni lhuty jak pise Nargon, Nextra Start ma 6 mesicu, vzdycky se muze neco pokazit a tezko stim neco nadelate (radeji normalni nabidku nez Start). Co se tyce limitu je pravda ze pro mladeho bude dost mozna 3GB malo, ale prejit na vyssi limit muzete vzdy zdarma nebo priplacet za data navic, takze radeji ty 3GB. A ohledne vymluvy Nextra na Telecom, Telecom na Nextru to mate prakticky jedno. IOL si vymysli jen jinou vymluvu, treba vliv agregace apod.

Anonym (9.7.2004 09:43:32)

Mám jen omezený rozpočet a nechci synovi dávat něco, co nemůžu kontrolovat a co zároveň může zruinovat rodinnou pokladnu. Nejdříve jsem měl no-limit od GTS, ale protože GTS nemá internet funkční, tak jsem přešel na Internet express od ČT. Když puboš přešvihne stahování, tak se mu sníží rychlost. Ale já platím pořád stejně! Uvažujte, taky mu nedáte do ruky SIM paušál který platíte vy a kde musíte za SMS nad limit platit navíc, ale nějakou předplacenku.

a (11.7.2004 01:06:14)

jak dlouho ti trvalo než přešels od GTS? tj. od ukončení smluvního vztahu s GTS až k návázání novýho?

Anonym (12.7.2004 13:26:08)

za 3 dny od podání výpovědi došlo k ukončení u GTS. u expresu trvala instalace 14 dnů..... nevím, co v ČT instalovali, když stačilo na ústředně pouze přepsat pokytovatele. (nicméně si za přepnutí ISP (= zapsání 4Byte do DB Telecomu ) naúčtovali 1k Kč.). Od té doby mám ale klid, neřeším nefunkční net!!!!!!!!!!!!! a jestli sleduje televizi očko, poslouchá rádio, nebo tahá hry mne celkem až tak nezajímá, resp. kontroluji jen občas.

Bibiana (9.7.2004 12:22:35)

To: Adin, Nargon Díky zejm.za upozornění na délku výpověd.doby! Taky jsem zjistila, že u IOL 3GB když se překročí, tak automaticky naúčtují navíc 244 Kč(s DPH) za 5 GB. Čili bychom IOL zaplatili za měsíc při překročení celkem 1314 Kč a měl by 8GB, u Nextry basic za to samý zaplatíme 1332 Kč ovšem počítají to po 1 GB, což je veliké + oproti IOL. Syn se vrátí v úterý, tak to spolu pořádně probereme. Puboš sice je, ale je zodpovědný a když si něco dohodneme, tak to vždy dodržel, zejm. ve financích - nikoho jiného totiž na ty finance nemá, než mě :-( . Faktem je, že 3GB asi budou pro něj časem málo - kdoví, třeba se nakonec rozhodne sám pro Internet Expres, kde se o finanční limit starat nemusíme, o to se postará hlemýždí rychlostí ČTc sám :-((