Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > checkDSLAM

checkDSLAM

test (15.7.2004 09:19:43)

Zdravim, dam-li na kteremkoliv serveru poskytovatele ADSL provereni dostupnosti sluzby pro dane tel.cislo, vsichni svorne tvrdi, ze : Výsledek checkDSLAM pro číslo xxxxxxxxx PSAVL - Telefonní linku lze použít pro připojení ADSL. prestoze mam potvrzeno od techniku Telecomu, ze volny DSLAM v ustredne neni. Ma v tom nekdo trochu jasno?? Diky V

Anonym (15.7.2004 09:39:43)

Pokud se někdo odhlásí, tak se připojíš, jinak musíš počkat, než ČT přidá jeden DSLAM. Můžeš být rád, že jsi v případě přidání portu v dosahu ADSL.

test (15.7.2004 09:48:25)

OK, rozumim, ale hlaska se tvari jako ze vse je OK a muzeme objednavat :-)), ale cekat se muze jakkoliv dlouho (slecny od Telecomu rikaji, ze obednavka je v "cekarne". Nikdo ale nerekne nejaky casovy udaj, asi maji strach, ze zakaznik zacne uvazovat o nejakem alternativnim spojeni k Internetu. Zdravim V

Jeff (15.7.2004 11:47:00)

To jsou obchodní taktiky a tak, ten čas ti ani říct nemůžou, protože kvůli jednomu člověku tam další DSLAM nedají, takže čekají, jestli se ozve více lidí z jedné ústředy, popř. jestli někdo zruši svou přípojku...

Rhino (17.7.2004 20:55:28)

Dle zlušeností se požadavky v čekárně vyřídí max. okolo 2 měsíců. Takže možná je lépe vyčkat než se rychle hnát tvrdohlavě jinde.

tatakona (24.7.2004 11:12:43)

Takze moje zkusenosti s objednavkou ADSL. V polovine unora jsem u COL (volny) objednal a zaplatil ADSL. Do konce cervna nic (plny DSLAM), mezitim samozrejme ceny klesly, takze jsem vse vypovedel a objednal znovu. Neni to super?

Nargon (15.7.2004 10:55:13)

Jednoduse ten program zjistuje jestli jsi v lokalite, kde DSLAM je, ale uz od techniku nezjistuje jestli tak je volny.

test (15.7.2004 11:03:47)

OK, pochopil jsem, zakaznik v dobre vire objedna, a poskytoval mlci, objednavku vyridi treba az po 7mesicich, do te doby je ticho po pesine :-)) V

Arny (18.7.2004 14:00:29)

Dotaz: když si objednám samoinstalační balíček u Contactelu na základě ověřené dostupnosti na jejich stránkách. Balíček nainstaluju a čekám, až se mi někdo ozve, že to povalí. Oni se sice ozvou, ale oznámí, že jsem daleko od ústředny. Doufám, že ten balíček můžu vrátit. Je to tak? Jaká je pravděpodobnost, že když ověření dostupnosti na stránkách poskytovatele dopadne dobře, že ještě může být ústředna nad 3 km? Dá se to někde zjistit před objednáním, aby se zřízení ADSL stalo téměř jistotou?

Anonym (20.7.2004 18:43:52)

Balicek lze samozrejme vratit, penize ti zaslou zpet a dokonce ti zaplati i postovne. Ale mozna je dobre vydrzet, az Telecom prida DSLAM. Bohuzel obsazenost DSLAM a nebo delku dratu lze zjistit az po vlastnim objednani ADSL (technik v ustredne to promeri/najde volny port/koukne do dokumentace k siti), predtim neni mozne 100% zjistit, zda to pujde ci ne.

Jeff (20.7.2004 21:09:04)

Teoreticky by to bylo možné zjistit, kdyby technik přišel k zákazníkovi a proměřil to přímo na místě, mám dokonce dojem, že toto šetření na místě Telecom nabízí, ale nechá si za to dobře zapalatit :-(

kix (21.7.2004 19:57:57)

A jak to funguje. Přece linka bez aktivovaného adsl není připojena na DSLAM, i kdyby volný port tam byl. Co tedy může změřit u zákazníka?

Nargon (21.7.2004 22:52:00)

Pokud meri silu signalu tak nameri 0, pokud meri odpor vedeni tak nameri nekonecno.

kix (22.7.2004 07:21:47)

? a jak to souvisí s tím, jestli má volný port na dslamu?

Natgon (22.7.2004 13:50:25)

Vubec, ale odpovidal jsem na otazku: "Co tedy může změřit u zákazníka?"

Anonym (23.7.2004 10:14:07)

Meri parametry linky jako takove, ale nereknu presne co konkretne :) Proste prisel pan s rucnim merakem, vypojil draty z rozvadece na baraku, zavolal na ustrednu ze je pripravenej at to zapojej (patrne nejakej merici protikus) a po chvili mereni mi rekl, ze linka nevyhovuje. Nicmene ze zkusi najit lepsi par v ulicnim rozvadeci, to jim trvalo cca mesic a potom uz s instalaci ADSL problem nebyl.

barnie (26.7.2004 20:58:50)

Ja si objednal samoinstalacni balicek ADSL a po 14 dnech mi proste zavolali, ze vzhledem ke vzdalenosti od ustredny nemuzou moji objednavku vyridit. zadny placeni balicku a podobne proste ho poslou az kdyz jim CT rekne, ze linku overil a muze ji zapojit.

Prober (27.7.2004 01:10:11)

Ono občas pomůže objednat si ADSl přímo u IOL čili Čtc, pak se trošičku více snaží.